Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videofilmek digitalizálása - Kazettáról PC-re


fapapi

Recommended Posts

fapapi

Sziasztok!

 

Van egy olyan problémám, hogy be szeretném digitalizálni a régi videokazettáimat, de nem tudom hogy álljak neki. Jó lenne, ha tanácsokat tudnátok adni a kezdetektõl.

Milyen videokártya, milyen összekötés, milyen programok?

 

Segítségeteket elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Hát elõször is, ha még nincs semmi a digitalizáláshoz az elsõ lépéseidet a géped „ereje” határozza meg.

Ugyanis MPEG2 tömörítéshez amennyiben szoftveres, egy elég jó processzor min. P4 2GH. felett, min 512MB ram felett, és legalább 30-40GB szabad merevlemez hely kell.

Persze vannak olyan hardverek, amelyek beépítve tartalmaznak MPEG2 kódolót, ilyenkor a munka nagy része nem a processzorban zajlik éppen ezért egy gyengébb géppel is használható.

De ezért cserébe nem olcsók.

Videokártyánál csak az számít van e videó bemenet rajta.

Link to comment
Share on other sites

google

Olcsóbb lapkás hardvert venni, mint lecserélni a processzort, videókártyát, új memóriamodult venni, jó, ha az alaplap nem megy rá.

Ez így összesen minimum százezer forint (jobb, felsõ kategóriás termékeket vásárolva), ráadásul bõ merevlemezterület kellhet hozzá (esetleg új, nagyobb HDD), hiszen az anyag gyakran tömörítetlenül érkezik be, és csak utólag lehet tömöríteni.

 

Hardvereszköz pedig max. 70 ezer forint (de az már a csúcskategória), ráadásul szoftvert is kapsz hozzá, tényleg csak összedugni kell, és már mehet is a digitalizálás. Az enyém beüzemelési ideje kb. fél óra volt, telepítésekkel együtt.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Programok:

 

A legtöbb karihoz adnak programot, de rengeteg videoserkesztõ progi van, ráadásul sok ingyenes. Ha AVI-ban akarsz felvenni, jó választás a VirtualDub, ha Mpeg2-ben és van Nerod, akkor Nero Vision Express.

 

Érdekes kérdés még a winyó mérete. Ha AVI-ban akarsz felvenni gyenge tömörítéssel ( MJPEG), akkor bizony kell egy jó nagy winyó, mert egy 2 órás film, simán lehet akár 40 GB is, és a tömörítettnek is kell majd a hely. Ha MPEG2-be veszel fel, akár hardveresen, akár szoftveresen kódolva, elég kevesebb hely is, mert még a legjobb minõségben csak 4.7GB/óra helyigénnyel kell számolni. Egyébként a standard DVD minõség ( SP), az 4.7GB/ 2 óra.

Link to comment
Share on other sites

fapapi

Hardweral nem lesz problema 2.8 as gep 1gb felett ram stb st.

 

milyen videókártyát vegyek hogy a videó lejátszót rá tudjam kötni?

 

És milyen program kell hozzá ami a videó jelet fel is tudja dolgozni ?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Mindenképpen valami VIVO-s videokarit, vagy pedig egy külön digitalizálókártyát.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Ha már lúd legyen kövér én egy nem túl drága TV + FM rádió kártyát ajánlok.

Remek programkörítés kb. -18000-Ft, és a videokártyához sem kell nyúlni.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Én csak halkan kérdezem: akarsz régi videókazettákat is bedigizni? Mert akkor sajna csak a célkártya marad. Pl. Canopus ADVC 100 vagy 110.

>>Nézd meg ezt a táblázatot<< és azt nézd, hogy audio lock legyen benne. Máskülönben csúszni fog a kép és a hang!

Persze nekem is álmom egy ADVC 300-as... :D

Itt van pár kép az ADVC 300-ról. Hát nem egy álom? :D

http://www.canopus.de/DE/products/ADVC300/i_advc300_rear.jpg

http://www.canopus.de/DE/products/ADVC300/...vc300_front.jpg

http://www.canopus.de/DE/products/ADVC300/i_advc300.jpg

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem rossz, de szerintem az ára is az álomvilágban van. Biztos van vagy 100e, ha nem több. Mondjuk biztosan megéri.

Link to comment
Share on other sites

cölöp
és azt nézd, hogy audio lock legyen benne. Máskülönben csúszni fog a kép és a hang!

Ezek szerint a Terratec Cinergy 600-ban van ilyen audiolock?

Mert nekem soha még nem csúszott a hang, pedig nem egy kazettát másoltam vele a gépre különbözõ progikkal.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

TV kártya videobementén (Pinnacle kártyák) csúszik a hang. De van egy primitiv megoldás, mely nálam bejött. Egyszerûen antennán keresztül - mint a régi szép idõkben mikor még nem nagyon volt AV - kiváló minõségben jön a kép és hang is. Eddig 6 filmet dolgoztam fel és irtam ki utána DVD-re hangcsúszás nélkül. Én is a TV kártyát ajánlom, mert azt hosszabb távon tudod használni. A géped meg elég erõs, hogy kiváló minõségben dolgozzál.

Link to comment
Share on other sites

olli

:démonikacaj: Szinte hangtalanul szólok az elõzõekhez, mint aki évek óta másolgat CSALÁDI vhs videókat DVD-re.Az általam használt KWorld Tv tunerkártya hardweres mpeg2 kódolást alkalmaz, így 1,4 GHz- tõl bármelyik procival elfut.

A hozzá adott WinDvr progi elsõdlegesen dvd mpeg2 rögzítésben jó. De! Ezeket pl Neró Vision Expresszel át kell kódolni asztali lejátszóval is olvasható formátumba. Ez csak a lejátszás miatt érdekes, a vhs-bõl sohasem lessz valódi dvd minõség, nem is az a cél.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ez igaz, mivel a rosszabb minõséget nem lehet feljavítani. Hangcsúszás szempontjából a régebbi VHS-ek jelentenek problémát, esetleg a sokszor lemásolt példányok, ahol már elég gyenge a szinkronjel.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Tévétunerekben nem szokott lenni audio lock, azoknak az eszközöknek az ára úgy 50000 körültõl kezdõdik!

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Ezek szerint mégsem az audiolock hiánya a csúszás oka. :)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Dehogynem! Ha van audiolockod, vagy TBC (Time Base Corrector) a kártyán vagy a videomagnóban, akkor tuti nem csúszik a hang. Máskülönben lutri.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Akkor én szerencsés vagyok :)

(vagy van a videómban TBC :upsz: )

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem inkább szerencsés vagy, mert csak a drágább (100E és fölötte) videókban van.

Link to comment
Share on other sites

google

Van még ma 100 ezer fölött videóár? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

focus puller

Üdv!

 

Én VHS kazetták bedigizésére EZT tudom ajánlani! Az oldalon belül is ezt nézd meg: Digitalizálók/Pyro A/V Link With Premiere Elements! Árban középkategóriás (nah jó, ahogy vesszük, nem túl olcsó :upsz: ) de a célnak tökéletesen megfelel! És a bedigizett anyagot könnyedén is tudod vágni Adobe Premier-rel!

 

Csau-csau! ®

Link to comment
Share on other sites

Adani

Van 100e fölött videó, de ezt már csak az veszi, aki komolyan foglalkozik ilyen munkával, egyébként nme éri meg, hiszen ennyiért már DVD rekordert is lehet venni.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
Szerintem inkább szerencsés vagy, mert csak a drágább (100E és fölötte) videókban van.

Hát az én videóm nem került 100-ba se, kb. 70 ezer volt, és van benne 3D Noise szûrõ és TBC. Panasonic NV-SV121 típusú. Viszont az S-Video jelen nem szereti a fehéret, egy idõ után besötétíti vagy villog. Ezét RCA-n kötök rá mindent.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
hiszen ennyiért már DVD rekordert is lehet venni.

De DVD recorderrel nem tudsz VHS-t digizni. :D

Viszont ha a jelenlegi MELLÉ veszed meg, akkor már igen. De ott is a 150-160 ezresekben van szûrõkészlet. Na akkor már inkább egy ADVC300...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Mik

Hali Urak! Mpeg2-t mivel lehet vágni? Újratömörítés nélkül. "Ulead VS 7SE" van a gépemhez, ezzel lehet? Beszedést, szerkesztést tudok vele, de egy újravágásnál újrakódol? Ezt nem tudtam megállapítani. Hi8-ról jön az anyag ezért lényeges lenne, hogy ne gyengítsem újra és újra, egy-egy esetleges belepiszkálással a minõséget. Más progi is jó lenne.

 

Mpeg2Schnitt és Cuttermaran-nal próbálkoztam, de nem tudok egyikkel sem mpg-t megnyitni.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

A DVD-VHS kombi mennyire alkalmas a minõségi VHS digitalizálására? Pl. a panasonicnak: link.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...