Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Thunderbird


tibaceg

Recommended Posts

tibaceg

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni a thunderbird levelezõ progi telepítéséhez. Suse 9.3 van a gépre telepítve.Próbáltam yast-al ,de nem igazán sikerült.Teljesen kezdõ vagyok Linux terén. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

chipmix

A YaST új hardver beépítésére, vagy a rendszerhez való csatlakoztatására vagy éppen a beállítására szolgál.

 

Szoftver csomagot legkönnyebben az rpm csomagok telepítésével lehet, ez a könnyebbik megoldás, vagy parancssorosan.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Kinek melyik a könnyebb ;)

 

Ha letöltötted a csomagot, klikkelj rá duplán, és (elvileg) a YAST elintézi a felrakását.

Link to comment
Share on other sites

Drone-4EB

A Mozilla oldaláról leszeded a Thunderbird-öt .tar.gz-ben, a saját home-odban kitömöríted valamilyen könyvtárba és simán thunderbird-el lehet indítani. (Esetleg egy szimlinket hozz még létre hozzá.) Én úgy emlékszem, hogy telepíteni ezt a verziót nem kellett.

Link to comment
Share on other sites

tibaceg

Köszönöm a segítséget, a leírtak szerint jártam el én is, de elindítani nem tudom valszínû más probléma lehet nálam.

Link to comment
Share on other sites

tibaceg

Üdv mindenkinek!

 

Ismét szeretnék segítséget kérni a thunderbird (telepítése) elindítása céljából.

Letöltöttem az 1.0.6 tar.gz verziót.

Kérdésem ki kell-e csomagolni? Amennyiben kicsomagoltam mivel indítom el?

Ha nem csomagolom ki, csak megnyitom a mappát ott indítanám a thunderbird-bin –el ott kapok egy ablakot, hogy válasszam ki mivel szeretném elindítani, itt megáll a tudomány mivel teljesen kezdõ vagyok a Linux terén.

Ha lehet kérnem úgymond , szájbarágósan elmagyarázná valaki.

 

Máskor légyszi ne hozz létre ugyanannak a témának új topikot! Köszi! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Drone-4EB

Van már 1.0.7-es Thunderbird is.

 

Igen, ki kell tömöríteni. Leggyorsabban/egyszerûbben akkor jársz el, ha elindítasz egy terminált (xterm) azon belül egy midnight commander-t (mc) és máris van egy olyan felületed, amivel egyszerûen másolgathatsz/tömörítgethetsz/stb. (Nagyon hasonlít a Total Commander felületére, illetve a Norton/Volkov Commanderére, szterintem, ha mást nem is a Total Commandert használtad már Windows alatt.) Én ált. ezt használom kicsomagoláshoz. Namost, mc-ben a .tar.gz csomagra ütsz egy entert, ekkor szépen belelép, ott kijelölsz mindent és kimásolod valahova egy másik mappába. Utána a kicsomagolt mappából elindátod a 'thunderbird' futtatható állományt. (Ez alapból úgy tömörödik ki, hogy futtatható, de ha mégsem, akkor adj neki jogot) És kész, innentõl elindul simán (legalábbis el kellene, hogy induljon, mindig így használtam) és rá is kérdez az elsõ postafiók létrehozására.

 

Más: Már találkoztam olyan thunderbird változattal (ha jól emlékszem az európai oldalról lehetett leszedni a megfelelõen lefordított változatot) ami nem volt hajlandó elindulni. Ilyenkor megpróbálhatod a program eredeti honlapjáról leszedni az angol nyelvû csomagot és azt használni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...