Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kevesebb memóriát ismer fel...


Dragon0

Recommended Posts

Davedry87

Sziasztok!

 

Ezen a héten telepítettem újra a gépemet,mivel nagyon lassan nyitotta meg az ablakokat,késõbb,mint,ahogy elvárta volna az ember.

A Windows Professional X64-es rendszert használom,ami alapból 4GB telepített memóriát ismert fel a gép.

Így akkor még 4096MB-ot használt a gép maximális memóriaként.

Ahogy leszedte internetrõl a frissítéseket a Windows,úgy érdekes módon a telepített memóriát ki nem használva csökkent 3GB-ra.

Tehát,mikor feltettem az Op.rendszert akkor 4GB-ot maximálisan használt,most meg a frissítések után ahol kiírja mennyit lát és abból mennyi használható. Tehát 4GB-os memóriaméretbõl összesen a frissítések után már csak 3GB-ot olvas.

64Bites rendszeren nem kellene ennyit olvasnia,mivel nem 32Bites rendszerrõl van szó.

Nem tudom,hogy lehet-e a memóriavezérlést maximálisra visszaállítani,hogy alapból annyit használjon,mint amennyi a telepített memória mérete?

 

A következõ Screenek mutatják éppen mennyi a most használható memória:

IPB kép

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tehát most az a problémám,hogy ennyit használ most a rendszer és nem-e lehetne visszaállítani az eredeti maximális méretre?

 

A válaszotokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Növeld meg a memóriakorlátot.

Írd be a start menü keresõjébe: msconfig (majd a végén üss Enter -t).

A Rendszerindítás fülön menj a speciális beállításokhoz. Add meg a maximális memóriát Megabájtban. Indítsd újra a számítógépet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Boga82

Üdv!

 

A következõ problémám van. :S

 

Mostanság vettem 16 Gb 1600-as 4x4 dimm-es Black Dragon GEil memória blokkot. Betettem a gépbe (az alapvas egy ASUS P7P55D Deluxe)

 

A 64 bites Windows 7 Ultimate-em van és azt írja ki a rendszer ablakban a komisz, a Telepített memória (RAM): 16,0 GB (8,00 GB használható) - A nagy kérdés, hogy miért is?

 

Az msconfigban már volt egy próbálkozásom a maximális memória beállításával. Ott mikor bepipáltam a cuccot felugrott 16 gigára - szg újraindít. Most megnéztem - be volt pipálva - de a max méretnél 0-a díszelgett. - úgyhogy most kiszedtem a pipát. Kezdjük Ádámtól Évától.

 

Elõre is köszönöm a segítségeteket - bármilyen hathatós megoldás érdekel.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Milyen processzorod van? A Geil modul nem XMP-s?

Link to comment
Share on other sites

Boga82

Szia!

 

A procim adatai..

 

CPU #1 Intel Core i5 750

CPU Name Intel® Core i5 CPU 750 @ 2.67GHz

CPU Code Name Lynnfield

 

Cache

L1 Data Cache 4 x 32 KBytes

L1 Instructions Cache 4 x 32 KBytes

L2 Cache 4 x 256 KBytes

L3 Cache 8192 KBytes

 

Xmp-s a memóriám? Ezek az adatai kb.(Kód:GB316GB1600C9QC):

 

http://www.geil.com.tw/products/showSpec/id/210

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Az alaplapod a kézikönyve szerint az XMP-s és 1600MHz-es moduloknál csak egyet támogat csatornánként. Esetleg próbáld meg azt, amit én is tettem a RAM-jaimmal: állítsd be 1333MHz-re CL8-as időzítéssel. Ez megfelel az 1600MHz-esnek CL9-en.

Link to comment
Share on other sites

Boga82

Elõször is köszönöm a segítséget!

 

Beállítottam a Biosban 1333 MHz-re az idõzítéseit pedig 8-8-8-28-ra. A régi cl8-as Ram ezzel futott alapból. (Még mondjuk volt egy tucat paraméter amit beállíthattam volna, de azokat hagytam az eredeti értéken.) De lényeg a lényeg változás egyenlõre nincs.

Link to comment
Share on other sites

Greene

8-8-8-hoz nem sok a 28 tRAS? Vagy ezt ajánlja a GeiL?

Megpróbáltad már 8-8-8-24-el?

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Tényleg sok a 8-8-8-28. A Kingmax moduljaim 22 tRAS, 30 tRC, 2T beállítással mennek. A GEIL -- tudtommal -- "jobb" márka, mint a Kingmax. A CPU-Z program alapján állítottam be a moduljaimat, az SPD fül javaslata alapján.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Boga82

Sziasztok!

 

Átállítottam 8-8-8-24re, de érdemi változás nem történt. Itt vannak a pontos rendszer adatok. Ha valamirõl kell még info küldöm a finomhangoláshoz ;)

 

IPB kép

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Boga82

sry a Giga méretû képekért

 

s még egy kép

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Mi a pontos típusa az alaplapnak?

Link to comment
Share on other sites

Boga82

A SIW-bõl másoltam ki az adatait..

 

Property Value

Manufacturer ASUSTeK Computer INC.

Model P7P55D DELUXE

Version Rev 1.xx

Serial Number 101662610000474

 

North Bridge Intel DMI Host Bridge Revision 11

South Bridge Intel P55 Revision 11

 

CPU Intel® Core i5 CPU 750 @ 2.67GHz

Cpu Socket Socket 1156 LGA

 

System Slots 7 PCI

 

Memory Summary

Maximum Capacity 4096 MBytes

Maximum Memory Module Size 2048 MBytes

Memory Slots 4

Error Correction None

 

Warning! Accuracy of DMI data cannot be guaranteed

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Egyik ismerősömnek egy MSI AM3+ -os alaplappal volt hasonló problémája. Neki egy BIOS frissítés oldotta meg a problémáját. Nála a 8 GB -ből csak 4 -et írt ki használhatónak.

Előtte próbáld meg ezt, hátha..

Írd be a start menü kereső mezejébe: msconfig a végén enter. Navigálj a Rendszerindítás fülre, azon belül a a Speciális beállítások.. gombra. Növeld meg a maximális memóriát 16384 MB -ra. Persze számold hozzá a video RAM mennyiségét, és az egyéb cache memóriákat.

Link to comment
Share on other sites

Boga82

Nah túl vagyok a BIOS frissítésen.. de egyenlõre semmi..

 

Az Msconfig-ban átállítottam az értéket 17418-ra - a 16 amit írtál +1gig videó +1mega cache - de ha belépek utána ismét 0-át ír ki, bár a pipa bent marad a maximális memóriánál. Ez így van akkor is ha 16384et írok be. :fal: De már közel a megoldás úgy érzem..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Boga82

Sziasztok!

 

Itt az új év de a helyzet változatlan... :Sír:

 

Ha valamelyikõtök tud segíteni, vagy ismer valakit aki esetleg meg tudja nézni a gépem személyesen, azt nagyon megköszönném. Természetesen megfelelõ ellenszolgáltatás fejében. :upsz:

 

Vagy esetleg ajánlhatnátok egy olyan alaplapot, amin 1600 MHz-el 16GB Memóriával nem ekkora gond... :D

 

Minden lehetséges megoldás érdekel. Köszönöm az eddigi segítségetek!

 

Febr.10-én jövök vissza Németországból, ha személyes segítség szóba jöhet akkor ez után :D

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Egy dolgot még kipróbálhatnál. Hagyd a RAM-okat alapbeállításon (1600MHz, CL9) a BIOS-ban, majd menj be az Ai Tweaker menübe -> Ai Overclock Tuner -> D.O.C.P.

A felhasználói kézikönyv szerint az alaplapod az 1600MHz-es modulok esetében azt szereti, ha egy csatornában csak egy modul van.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ajven1985

Helló Mindenki!

 

A problémám annyi, hogy a gépem nem lát az 1 GB memóriból csak 512 MB-ot. Most telepítettem újra, letöltöttem a szükséges frissítéseket, és azóta ilyen. Olvasgattam itt az alõzõ hozzászólásokat és ott láttam az msconfig-ban, hogy meg lehet adni a korlátot, de nekem ott sem enged többet 512-nél. A gépen XP van. Abit IS7 alaplap. Mi lehet a gond?

 

Elõre is köszönöm! G.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Boga82

Szervusztok!

 

Noh sikerült meghegesztenem a gépet.

Egy külföldi fórumon azt olvastam, hogy próbáljam meg megcserélni a modulokat a slotokban. Ilyen egyszerű! :lol: (4x4) 16 Gb esetén lehetett volna vele játék, de csak a következőt tettem. 4,8,12, majd 16 Gb-ra bővítettem. Kikapcsol, újra bekapcsol minden modul betétel után és ellenőriz, vezérlőpult/rendszer. Először az alaplap által javasolt két fő slotba tettem a memóriakártyákat, majd a maradék kettőt fölcserélve tettem be. S voálá.. 15,4 Gb-om lett a 16Gb-ból.. Már majdnem siker...

 

Aztán msconfig.. rendszerindítási beállítások.. spec. beállítás

maximális memóránál ki kell venni a pipát és nem kell bele szám :) max egy 0

a processzorok számánál meg pipa és beállítani hány magos a proci..

 

Ennyi - Rendszermemória 16 Gb :):lol::D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
hankoo

Sziasztok.

Bővitettem a memóriát a gépben,de az 512-es 667Mhz mellé két 800Mhz-es Ramot raktam. A rendszer viszont csak 1407Mb-ot lát... Mit lehetne tenni?

 

 

Mező Érték

Fizikai memória

Összes 1407 MB

Használt 671 MB

Szabad 736 MB

Kihasználtság 48 %

 

Lapozó terület

Összes 2794 MB

Használt 534 MB

Szabad 2260 MB

Kihasználtság 19 %

 

Virtuális memória

Összes 4201 MB

Használt 1206 MB

Szabad 2996 MB

Kihasználtság 29 %

 

Lapozófájl

Lapozófájl C:\pagefile.sys

Kezdeti / Maximális méret 1536 MB / 2036 MB

Jelenlegi méret 1536 MB

Jelenlegi / Csúcs kihasználtság 50 MB / 50 MB

Kihasználtság 3 %

 

Physical Address Extension (PAE)

Operációs rendszer támogatás Igen

Processzor támogatás Igen

Aktív Igen

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mekkorák a jelenlegi modulok? Mennyit kéne látnia?

Lehet, hogy hibás az új ram.

Link to comment
Share on other sites

hankoo

2x 512mb 800 MHz,1x 512 mb 667 MHz. Lehet hogy ez a gond?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A BIOS-ban is csak 1407 látszik? Milyen alaplapod van? Az integrált VGA is lefoglalhatja azt a 128MB-t.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Integrált VGA-d van, az foglalja le magának a különbséget. Ez nem hiba, hanem a helyes működés; lépj tovább.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...