Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kevesebb memóriát ismer fel...


Dragon0

Recommended Posts

zeds

Sziasztok.

látom többeknek is az a gondja mint nekem...

most vettem 256MB Hynix RAM-ot a gépembe(Abit KT7A, régi, de megy). van mellette 2*128MB.

szórakozni kellett a RAM-ok sorrendjével, h. fagyás nélkül elinduljon.

Na ekkor kezdõdött az érdekes rész:

van ,amikor felismeri mind az 512MB-ot, máskor csak 384MB-ot lát...

idõnként jön a kék halál(ez nem új, elõfordul idõnként a kezdetek óta-élljen az XP:)

aztán amikor újraindul 512 helyett 384et lát.

másnap lehet h. 512 lehet hogy 384el megy- na, ez milyen?

valami ötlet???

 

thx.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
woolf0007

Hali

Vettem még egy Adata DDR2 800+ 2x1Gb ramot , majd betoltam a másik kettő mellé , és a rendszer csak 3,2 Gb-ot hoz, külön-külön hozzák a 2Gb-ot.

Ez Valami beállítási probléma lehet?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

32bites rendszerek 3,2GBnyi memóriát tudnak megcímezni összesen. Ha azt akarod, hogy kezelje rendesen, 64bites processzort és 64bites operációs rendszert kell beszerezned.

Link to comment
Share on other sites

Becsoft
idõnként jön a kék halál(ez nem új, elõfordul idõnként a kezdetek óta-élljen az XP:)

 

Ez nem is az XP hibája, hardveres gond.

Link to comment
Share on other sites

woolf0007

Kösz Gereby , akkor nem reklamálok a boltban.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dave50

Sziasztok !

 

 

Azt szeretném kérdezni hogy 512 ddr 400-as kingmax ram mellé vettem még eggyet és a játékok ugyanúgy akadoznak mint 512-vel mi lehet a gond?

légyszi segítsen valaki !!

 

a konfigom:

Asrock p4vm890 intel caleron 1.7 GHz 2×512 ddr 400-as kingmax ram Geforce 6600 gt PCI Express 128 mb, 200 és egy 30 gb-os vinyó

Link to comment
Share on other sites

szg

@Dave50

Szerintem ebben a konfigurációban a processzor lesz a leggyengébb láncszem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fleet

Sziasztok!

 

MSI K8N Neo4 Platinum alaplapomba sikerült 4db 1G Kingstone HX 400MHz CL2-es memóriákat boltolni. Hasonló problémával küszködök, mivel az XP csak 3,2G-t látott. Megtudva, hogy 64bit-es oprendszer és CPU kell a teljes "használhatósághoz" fellöktem egy /64bit-es Vistát. /CPU-m 3500+ AMD 64bit/

 

Ennek ellenére így is csak 3327MB-ot lát. Más jellegû probléma is lenne? Alaplapnak tudni kellene kezelni, Everest látja rendesen mind a 4G-t... Átváltásból adódóan pedig nem hiszem, hogy ilyen sok különbség lenne.

 

Ha valaki tud segíteni, azt megköszönöm! Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Esetleg egy BIOS frissítés?

Link to comment
Share on other sites

Fleet

Nos, az alaplap adatlapját szorgosan böngészve a következõt találtam:

 

"...the maximum memory speed decreases when the following two memory conbination is selected: - Each channel is installed with two double-sided memory modules; - Both DIMM1 and DIMM3 slots are installed with double-soded memory module.

Due to the South Bridge resourse deployment, the system density will only be detected up to 3+GB (not full 4GB) when each DIMM is installed with an 1GB memory module..."

 

Így jártam... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
csendusz

Sziasztok!

Hátha itt tud valaki segíteni! Feltelepítettem a 64bites vistát, de ugyanúgy 3Gigát kezel a négybõl mint a 32 bites Vista. A rendszer-tulajdonságokban kiirja hogy 4Giga Ram van, de a 64 bites Dxdiag-ot futtatva csak 3006MB RAM-ot ir ki. Miért?

 

Operating System: Windows Vista Home Premium (x64) Service Pack 1 (build 6001)

Memory Modules:

3006 Megabytes Installed Memory

Slot 'A0' has 2048 MB

Slot 'A1' has 2048 MB

 

Nincs a BIOS-omban Memory remap.

 

Ilyen gépem van ( http://support.packardbell.com/hu/item/ind...35A5&g=1400 ), itt az alaplap, proci, Bios ....még a opciói is megtalálhatóak.

annyi a változás azóta hogy 2*2GB Ramot tettem bele, illetve a videókártyát cseréltem le NVIDIA GeForce 9500 GT-re.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A DxDiag tesztje hazudhat, semmi pánik!

Link to comment
Share on other sites

csendusz

Az a baj hogy a BIOS is ennyit ir ki, de még mielõtt belépnék a BIOS-ba a gép is csak 3 gigát számol. A memóriákat is cseréltem egy másik gépbõl ahol minden ok, de így sem jó.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbálj meg egy BIOS-frissítést.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
gunit88

Hellótok..

Nekem is hasonló Problémám van

Eddig a gépem volt egy 1GB (Apacer PC 3200) és egy 256 MB (PC3200) memóriám .....ehhez vettem egy 1 GB( Adat PC2700 ) memóriát.....(azért vettem 2700-asat ..mert egy másik gépbe akartam tenni de ott nem müködött)...így fogtam es bettem a másik gépembe a fent említtet memóriák mellé. Miután beletettem bekapcsolásnál eszrevettem hogy a memorytest nél csak 1.7 GB jelez ki...majd a windiwsban is megnéztem es ott is 1.7 Gb -ot mutat ki a 2304MB helyett........Megnéztem az everest programmal is a memóriákat es ott viszon ugy irja hogy ez a memória 1GB os......azután probaltam kombinálni a memóriák berakását de így sem sikerült...Valaki esetleg nem tudja mi lehet a baj???

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az, hogy három különbözõ modult használsz, holott minimum a párban lévõknek, de leginkább az összesnek azonosnak kellene lennie.

Link to comment
Share on other sites

gunit88

Tehát akkor ezek szerint ha csak ezt az egy modult tennébe akkor simán fell kellen is merni 1 Gb ás ként???

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem csak méretben kell egyezniük, hanem késleltetésben, órajelben, jó eséllyel memóriachipben is. Nálad különbözik a két egy gigás órajele, a gyorsabbat vissza kell fogni, összehangolni a késleltetéseket, és még akkor is kicsi az esélye, hogy működni fog.

 

Úgy tudod megoldani, hogy a két egygigás modult külön csatornára teszed. De ezzel egyrészt bukod a dual channelt, másrészt még így is instabil maradhat.

Link to comment
Share on other sites

gunit88

Azt hogy külön csatornára teszed azt hogy erted?????? Akkor most mit csináljak???, akkor ezek nem is fognakígy müködni??

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

1.Az alaplapot kézikönyve tartalmaz egy táblázatot, hogy mely foglalatok vannak használatban Single chanel üzemmódban, és mely foglalatok Dual chanel üzemmódban. (ha megmondod pontosan milyen alaplapról van szó tudok segíteni.)

2. Én szerintem mondj le arról a 256 Mb-os modulról, teljesítmény szempontjából nem sok vizet zavar. inkább próbáld mûködésre bírni a 2 db 1 GB-set.

3. Egyébbként milyenek ezek a memóriák? egyoldalasak vagy kétoldalasak?

Link to comment
Share on other sites

gunit88

Elöször is köszi a segítségeteket!!!!

 

1. Az alaplapom : Gigabyte GA-7VA

North Bridge: VIA VT8377 Apollo KT400

South Bridge: VIA VT8235

Azthiszem hogy ez az allaplap nem tudja dual chanelban futtani a memoriát

2. A 256 MB os memóriálrol en is lemondanák ha menne a 2db 1Gb os.

3. Ezt most nemtudom pontosan....de leírom a memóriák adatait

DIMM1: Apacer Tech. 77.G1136.9CG

DIMM2: A-DATA DNDB1A16

ez a két 1Gb-os Memória

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen valóban úgy tűnik, hogy ez a lap nem támogatja a dupla csatornás memória vezérlést.(legalább is a kézikönyv egy árva szóval sem említi...)

Én a helyedben, még megpróbálnák egy BIOS frissítést is, hátha jelent valamit....

 

(A közelmúltban bagóért hozzájutottam egy csomó PC alkatrészhez, keresztfiamnak összeállítottam belőlük egy P3-as konfigot. Beleraktam 3 db SD-RAM -ot, teljesen különböző márkájú és paraméterű RAM-ok voltak (2*128, 1*256), mégsem látott belőlük, csak 256 Mb-ot, akárhogy variáltam őket. Szívtam vele sokáig. Aztán szép sorban helyeztem be a RAM -okat. Beszereltem, elindítottam, felismerte. Ezt még megismételtem kétszer aztán az eredmény 512 Mb-lett, amit felismert. :) Azóta se találkoztam ilyen furcsa jelenséggel.)

Link to comment
Share on other sites

gunit88

Hát nem tudom nem tudom.... Bios Frissítést meg soha nem csináltam ...félek hogy valamit elronot :hááát: ......a Biosba Nem kell vagy lehet valamit beállítani???

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Azóta se találkoztam ilyen furcsa jelenséggel.)

Akkor itt egy hasonló furcsa jelenség (aztán lehet, hogy csak nekem furcsa)

Nemrég összeraktunk egy új gépet. Került bele 2x1GB Kingmax DDR2-es memóriát. Eddig nem is volt gond. A minap vettem bele még 2x1GB teljesen ugyanolyan memóriát, ugyan abban a boltban.

Betettem õket és a következõ a helyzet:

A Vista és a CCleaner látja a 4GB memóriát, viszont a BIOS és az Everest csak 2GB-ot lát.

A konfig:

Alaplap: Gigabyte GA-EP31-DS3L

Processzor: Intel Pentium Dual Core E5200 2.53GHz

Videó kártya: Gainward HD4650 512MB DDR2

Memória: Kingmax 4x1GB DDR2 800MHz

DVD író: LG GH-22NS30RB Sata2

Merevlemez: Western Digital 250GB Sata2

Táp: FSP ATX 400PNR

Ez mitõl lehet?

Mi nem stimmel?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

BIOS-frissítést próbálnék, de arra az idõtartamra ne legyen bent a plusz RAM, mondjuk csak 1 modul. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...