Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Counter-Strike: Source


Papp Norbert

Recommended Posts

jagdtigger

Hát tényleg sok a tört sajna :( . De ez nem csak ennél a játéknál van így.

 

És pontosítanék, a szerver és a játék ugyanazon a gépen van, amikor a játék küldi a kliens infot akkor zárja be a w7 hibás működésre hivatkozva a szervert.

Edited by jagdtigger
Link to comment
Share on other sites

ezermester

Érdemes lenne pontosítani.

 

Milyen szerverre gondolsz?

 

1. Sima játékszerver. (mivel köztudottan csak szerverindítással indul a Cs. akkor is, ha egyedül játszanál.)

2. Rendes játékszerver, ami neked van, és a barátaiddal interneten való játékmegosztásra alkalmas szerver része van egy azon gépen a játékkal.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

A 2. fajta. Az az érdekes amúgy a dologban hogy XP alatt semmi baja nem volt :S .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
ezermester

Bár tudom, hogy lassan egy évet csúsztunk, de talán egy év múlva olvasva már nem lesz akkora extrém különbség az idõben.

Meg aztán egy év után jött a nagyobb tapasztalás. :P

 

Ami a mikrofont illeti, az eszméletlen táncba tud kezdeni a win7-el, és a hibás is a win7 mikrofon kezelése. Ennek utána járok majd, és beszerkesztem, mert egyik ismerõsöm szintén küzd vele. Természetesen ugyan azon hardverrel, XP alatt semmi gond.

Legutóbb addig jutottunk, ki tudja miért, :hááát: hogy ha kihúzza a mikrofont, és visszadugja, akkor jól megy.

A lényege azt gondolom a win7 kezelésében rejlik, ami igencsak nem passzol megfelelõen a hardverhez. A visszhang is ennek köszönhetõ, mivel igencsak bekever a hang mixeléssel. (Azt gondolom, nem kell említeni, hogy hangfalon egyértelmû, hogy visszhang adja magát, hiszen a bemondott szöveg, késik a falon, ami szintén a mikrofonba jut, és így tovább...

 

Ami a szervert illeti, akkor ha jól értettem, van saját szervered, és baráti kapcsolódást csináltok, ráadásul mindezt egy gépen.

 

Ebben az esetben igencsak fel kell kösse a gatyót a masinád. A szerver futtatása, + a játék futtatása, akkora teljesítményt vesz ki a gépbõl, hogy bizony erõs laggolás várható. A mai modern gépek, sokmagos sok memóriás szörnyeinek sem egyszerû feladat, hát még win7 alatt...

 

Én inkább külön gépet javasolnék erre a célra, vagy azt, hogy ne te legyél a szerver, hanem minden barát.

 

Az elsõ gondolat, az egy másik gép... egy kellemes 3000-es körüli processzor, és pár Giga ram, vidáman elvisz akár 16 slotot.

Mai mércével, mérve, tökéletesen megteszi egy használt 30-35000.- ft értékú 478-as, vagy hasonló tudású 939-es AMD, a szerver szerepét. természetesen itt videokártyára nem kell költeni. Ha nincs valami régebbi gép erre a célra, szintén beszerezhetõ garanciális új gép is. Azt is össze lehet hozni 40-50000 bõl vidáman, de akkor minden új.

Eddig amit biztosan tudok, hogy egy 1600+ os AMD-vel is elketyeg a szerver, bár az azért nem úgy adja, mint elõzõleg leírt öreg társa.

 

A másik variáció, hogy mindannyian létrehoztok egy virtuális hálózatot, és azon keresztül kapcsolódtok. Ehhez nem kell beruházni. :pislog:

Mivel nincs szükség szerverre. Viszont azt el kell dönteni, hogy milyen oprendszerrel, vagytok, ill milyen virtuális kapcsolattal.

Sajnos nálam bejátszott, hogy nem sikerült megoldani a win7 - XP megfelelõ kapcsolatát.

Link to comment
Share on other sites

Garono

OFF

Nahát, ezermester, épp tegnap nézegettem a profilodat, hogy mikor írtál utoljára... :lol:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Na igen, nem is emlékszem mikor írt utoljára.

 

@ezermester

Bírja az, 800x600 vindowed mode bekapcs és lekorlátozom az egyik magra magas prioritással, a szervert is lekorlátozom egy magra(nyilván a maradék 1 szabadra) ennél viszont real time-ra állítom a prioritással, így egész szépen eldöcög 4 gb RAM mellett :D . Nyártól meg már nem kell majd ez a trükközés mert le fogom cserélni a vasat. A virtuális LAN-ra meg már én is gondoltam de ott nincs fast download meg egyedi hangok meg extrák(ezeket külön modok [sourcemod, mani admin stb.] kezelik ami LAN szerveren nem működik).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
kiki9510

Sziasztok!

37.221.210.15:27223 {HUN}-Invision™ PUB/FUN/WAR/Szerver :warhosting.hu Gyertek,továbbra is jó fejek az adminok. kupa lesz nem olyan mint a többi hanem teljesen más (lehet jelentkezni,kérdezni lehet itt : skype:mester.111 )7665063_1920x1200_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nincs játékos, hogy reklámozni kell?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...