Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fej- és fülhallgató vásárlás


Papp Norbert

Recommended Posts

neo_2

Üdvözlet!

Mivel lassan darabokban van a jelenlegi fejhallgatom, ezért gondolkodtam, hogy lecserélem majd egy újabb modellre. Ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot. Fontos lenne, hogy több órányi viselés után se kínozza a fülemet, legyen tartós (ne essen szét néhány hónap múlva...), legyen mikrofonja, ne hallatszódjon ki amit hallgatok, és ne legyen több mint 30 ezer.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én bő 4,5 évig használtam egy Sennheiser HD 429-est, imádtam. Könnyű volt, kényelmes, kiválóan szólt, tökéletes volt a kábele. 2013 elején vettem 23 ezerért. Egyetlen komoly hibája a szivacsozás műbőr borításának lefoszlása volt, bár az is csak több év után történt meg. Mechanikailag meglepően egyben volt a ridegtartás ellenére is (sokszor levertem, a kábelét véletlenül számtalanszor megpróbáltam kitépni stb.). Aztán 4,5 év után egyszer csak feltűnt, hogy nagyobb hangerőt kell állítanom a Windowsban (általában 9-10% körül hallgattam zenét, utána már 18-20% köré kellett állítanom, hogy élvezhető legyen). De ennek még nem tulajdonítottam nagy jelentőséget. Nem sokkal utána azonban egy napon totál szétesett a hangzás; az emberi hang szinte egyáltalán nem volt már többé hallható, a mélyek teljesen eltűntek, csak néhány hangszer maradt hallható a számokban. Marha vicces lett így pár zeneszám, mondhatni, tök új számok keletkeztek, ilyeneket még korábban nem is hallottam sehol. :D Úgyhogy sajnos bő négy és fél év után el kellett temetnem a készüléket.

Utána több mint egy évig egy Marshall fejhallgatót használtam (anyám kapta valamikor, de ő nem használta, kölcsönadta nekem). Na, azt utáltam. Bár a hangzása annak is jó volt, de rettenetesen nyomta a fejemet a legszélső állásban is (kóros kisfejűségben szenvedőkre tervezhették), ráadásul olyan hülyén volt megtervezve az állítómechanikája, hogy nem is maradt meg a legszélső állásban. Marha kényelmetlen volt, félórányi viselés után már rohadtul fájt tőle a fülem, és bő egy év alatt totálisan szétesett a fejemen. Lefoszlott a szivacsozás műbőr borítása, aztán maga a szivacsozás, a hangszórókon lévő háló, a végén csak és kizárólag a fémváz maradt; szétnyílt a kábel szigetelése, szanaszét rongyolódott a kábel, szálaira bomlott benne a réz – a végén már (minden vicc és túlzás nélkül) csak 1 db hajszálvékonyságú rézszál kapcsolódott a fejhallgatóhoz, bár a vicc az, hogy még így is jól szólt. :D És fogalmam nincs, hogy mindez hogyan történhetett, mert erre még vigyáztam is, és tényleg csak annyi történt, hogy feltettem a fejemre, meg levettem onnan. Hogy hogy tudott így szétmenni, azt nem is értem; nem gondoltam volna, hogy a Marshall ilyen legalja, szutyok, szemét minőséget képes gyártani. Ha a Sennheisert mindennap megtapostam volna ötször, akkor sem ment volna ennyire szét 5 év alatt, mint ez a retek szar szűk másfél év alatt. Ez volt az, álmaimban ne jöjjön elő ez a hulladék szemét.

Ezen előzmények után most karácsonyra vettem egy Sennheiser HD 559-est, szintén 23 ezerért az Auchanban (mindenhol máshol 30 ezerbe kerül). Sajnos ehhez már venni kellett egy 6,3 mm -> 3,5 mm jack-adaptert is, ez még kb. egy ezres volt. (Azért ezt tényleg nem értem, hogy egy ilyen kategóriájú fejhallgatónál mi a f.aszért nem a 3,5 mm az alap, vagy legalább miért nem mellékel a gyártó alapból egy 3,5 mm-es végű kábelt hozzá, ha már úgyis cserélhető kábeles a fejhallgató, de mindegy. A HD 429-esem 3,5 mm-es csatlakozójú volt, és adtak hozzá egy 3,5 mm -> 6,3 mm jack-adaptert; szerintem ez volt a korrekt eljárás.) Ettől eltekintve mindenben ugyanolyan jó, mint a HD 429-esem volt, sőt, egy paraméterben még jobb is: ennek nem műbőr borítású a szivacsozása, hanem szövet az egész, így egyfelől még kényelmesebb (és nem izzaszt több óra után sem), másfelől érzésre sokkal tartósabb is lehet. Egyelőre nagyon meg vagyok vele elégedve.

Persze a felsoroltak egyikében sem volt mikrofon; én már nagyon rég nem használtam olyan fejhallgatót otthonra, amiben az is volt, de igazából nincs rá szükségem (notebookban úgyis van mikrofon; komolyabb minőséget igénylő felvételekhez a fejhallgatókba épített pedig bőségesen elégtelen volna). Mindenesetre ha ragaszkodsz ehhez, akkor is a Sennheiser kínálatában néznék szét első körben, biztosan van olyanjuk (persze hogy mennyiért, azt nem tudom).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Múltkor szembesültem vele, hogy (Magyarországon) alig kpaható olyan fülhallgató, ami nem agybadugós, hanem a klasszik fülkagylóba akasztható.

Vettem agybadugósat de egyszerűen nem tudom megszokni...a végén muszáj lesz venni egy earpodot. Mert ahogy nézem, a másik opció 1000ft-ért egy Hama. :D:D

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Találtam a kacatok között egy antik Videoton fejhallgatót, a DIN csatiját lecseréltem jackre, szól. Az ilyen botfülűnek, mint én, pont jó. Ha éppen nem hallgatok zenét, ipari fülvédőnek is megteszi. Ronda, nehéz, kicsit szoros, de bírja a strapát. Vajon érdemes lenne a hangszórót lecserélni benne egy modernebbre?

Link to comment
Share on other sites

payskin
7 hours ago, TheSaurida said:

Vajon érdemes lenne a hangszórót lecserélni benne egy modernebbre?

Ha ez lehetőségként felmerül, akkor hajrá. Én már a DIN --> jack átalakításnál buktam volna a sztorit.

Én jártamban-keltemben Xiaomi agyba dugósat használok, egyébként, és -- Ejnoyinhoz hasonlóan -- sem az agyba dugást, sem azt nem bírom megszokni, hogy folyton kiesik a fülemből (a zagyamból). Egyik gumiharang sem jó. A kicsi túl kicsi, a közepes már túl nagy, ha dugom be, konkrétan fáj. Nem kicsit! Úgyhogy azt kellett megszoknom, hogy kiesik. 

Tavaly vetettem a melóhelyemmel egy Sony WH-H900N zajszűrős bluetoothos fejhallgatót, akkor még/épp 60 alatt volt akcióban. Na, ez nemcsak k jól szól, de az egész nagyon jól ki van találva, csak ebben nem járkálok a nép között, mert féltem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nekem Sony MDR-1000X van. Eszméletlen jó a zajcsökkentése. Metrón nélkülözhetetlen.

A hangja is egészen jó, de sokszor zene helyett inkább a csendet hallgatom. :smile:

A tavalyi, ennél kettővel újabb modell még jobb. Igaz több pénzt kell rászánni, de aki teheti, megéri. Aktív zajcsökkentés nélkülit utcán, közlekedési eszközön nem érdemes használni.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Mondjuk van egy Motorola S9-em is, ami a tesztek szerint senkinek se kényelmes, de nekem igen. Sajnos már 10 éves, ezért jő, ha egy óráig bírja az akkuja, és a számléptető gombja se működik. Leginkább vonaton használom, ha utazok egyáltalán, mert a Bp-i nyüzsgésben jobb szeretem, ha nem korlátozza semmi a már amúgy se túl penge érzékszerveimet.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
4 hours ago, TheSaurida said:

a Bp-i nyüzsgésben jobb szeretem, ha nem korlátozza semmi a már amúgy se túl penge érzékszerveimet.

Dettó. Tömegközlekedésen és a nyílt utcán nem hallgatok semmit, mert elvonná a figyelmem, ami részben balesetveszélyes, részben ("kedvenc" városomról, Budapestről lévén szó) nehezíti a felkészülést egy esetleges támadásra.

Az egyetlen kivétel a sportolás; fülhallgatót lényegében csak ahhoz használok. Alapvetően utálom az összeset, az agybadugóst és a hagyományosat is (van Sonym, Samsungom stb., mindet telefonokhoz adták); a legkevésbé elviselhetetlen az EarPod (barátom valamelyik iPhone-ja után örököltem), úgyhogy én azt használom, de csak ha nagyon muszáj.

Ami a wireless fejhallgatókat illeti, anno én is nagyon szerettem volna olyat, mert utálom a vezetékeket; de a hasonló hangzású vezetékeshez képest kb. háromszoros ár, a permanens töltéskényszer és a lassan, de biztosan amortizálódó akksi elég érv volt ahhoz, hogy csak megtűrjem még azt a drótot. Mivel úgyis csak számítógéphez használom, ezért kibírható.

Link to comment
Share on other sites

payskin
48 minutes ago, Fujitsu said:

nehezíti a felkészülést egy esetleges támadásra

Hm, nem tudom, nem a multitaszking képességeimről vagyok híres, de ez valahogy nem merült fel. Egyszer majdnem begyalogoltam a villamos alá, de akkor pont nem volt rajtam füles, csak nagyon elgondolkoztam valamin a boltból hazafelé jövet. Támadásra meg nem tudom, hogy kell felkészülni, de nem is nagyon akartak még megtámadni az elmúlt 47 év során. (Leszámítva az olyan gyerekkori afférokat, mint amikor 79. júniusában, az utolsó tanítási napon, Kókai Árpi váratlanul hasba rúgott. A stoplis cipőjével!!! Hoppácska!)

 

48 minutes ago, Fujitsu said:

permanens töltéskényszer és a lassan, de biztosan amortizálódó akksi elég érv volt ahhoz, hogy csak megtűrjem még azt a drótot

A magas árra jó anekdota, hogy a főnök mondta kettőnknek, hogy rendelhetünk magunknak akárhonnan 60 ezer forint értékben vezeték nélküli fejhallgatókat. (Neki egy 100+ ezres Bose-ja volt.) Nézegettük az árukeresőt, nem nagyon volt kedvünkre való ebben az árkategóriában, és ez már messze az a szint, ahol magamnak biztos nem vennék fejhallgatót. (Jó nekem a 20 dolláros Xiaomi.) Aztán egyszer csak váratlanul beesett ez a Sony 60 ezer alá, talán az Alzán, és leadtuk rá a rendelést. Amikor megjött, és ki kellett fizetni, akkor derült ki, hogy a Főni úgy gondolta, összesen 60 ezer forint értékben, azaz 30-30 lett volna a keret. Drága szívem,  így járt.

Permanens töltéskényszer, egyébként abszolút nincs. Napi, pár óra munkahelyi használat mellett havonta max. egyszer kell tölteni a Sonyt. Az akksi biztos amortizálódik, arról nem tudok nyilatkozni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
1 hour ago, payskin said:

Támadásra meg nem tudom, hogy kell felkészülni, de nem is nagyon akartak még megtámadni az elmúlt 47 év során.

Úgy, hogy figyeled az utastársaidat, melyik akarhat megszúrni esetleg egy injekciós tűvel az 1-esen, melyik akarhat kilopni valamit a hátizsákodból, zsebeidből, a jármű melyik részébe szállnak fel garázda csoportok. Biztos, hogy elenyésző eséllyel keveredik bárki ilyesféle balhéba; de én Pest hírhedt járatain utazva bizony szárazon tartom a puskaport. Utcán sem árt figyelni, vannak-e a közelben csoportosan tesók vagy egyéb garázda elemek, akarnak-e az emberre rárohanni panellakásban sanyargatott, zabolázatlan, nagytestű kutyák stb.

2 hours ago, payskin said:

Napi, pár óra munkahelyi használat mellett havonta max. egyszer kell tölteni a Sonyt.

Ezek általában 20-30 órákat bírnak, az azért annyira nem sok; rendszeres használattal pedig idővel egyre kevesebbet. Mondjuk ha folyton töltőn tartod, amikor nem használod, akkor nem gond.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ez azért már kicsit paranoid hozzáállás, mondjuk én csak a VI-VII-VIII kerületekben mozgok, nincs globális rálátásom.

BKV-n túl az egyik kedvencem egy apukának látszó egyén volt, aki maga elé ültette a robogón a kétévesforma gyereket, felvett egy ipari fülvédő méretű fülest, sisak híján jól ráhúzta a fejére a kapucnit (ezáltal a perifériás észlelést is kiiktatta), majd vidáman elindult. Nem tudom, megérkezett-e.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az tény, hogy én a hideg gyümölcslevest is megfújom; de amit én a pesti utcákon és az általam gyakran igénybe vett járatokon (és az általuk bejárt vonalak közvetlen környékén, megállóikban) láttam és tapasztaltam, s amiket hallottam, azok alapján a minimum a fokozott figyelem és óvatosság (egy gáz-riasztó fegyvert vagy gázspray-t sem tartok indokolatlannak). Amikor a 4-6-ossal jártam, a villamos hangosbemondóján rendszeresen elhangzott, hogy fokozottan ügyeljenek értékeikre – és nem viccből mondták ezt.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Biztos jöttek az ellenőrök. Anno a kínai piacon is bemondták néha "fokozottan ügyeljenek értékeikre ", attól kezdve egy darabig mindenki adott számlát. ;)

Bár, amilyen ellenőrök vannak néha... Egyszer pár éve Kelenföldről mentem a 19-es villamossal a Batthyányiig. A körtéren felszállt két rosszarcú, leültek, bambultak maguk elé. A Döbrentei tér után felhúzták a karszalagot, és elkezdték lekapkodni a külföldieket "Bad ticket" felkiáltásokkal. Akkor is, természetesen, ha rendesen ki volt lyukasztva a jegyük. Gondolom, a végén kiegyeztek velük kápéban.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
21 hours ago, TheSaurida said:

Biztos jöttek az ellenőrök. Anno a kínai piacon is bemondták néha "fokozottan ügyeljenek értékeikre ", attól kezdve egy darabig mindenki adott számlát. ;)

Bár, amilyen ellenőrök vannak néha... Egyszer pár éve Kelenföldről mentem a 19-es villamossal a Batthyányiig. A körtéren felszállt két rosszarcú, leültek, bambultak maguk elé. A Döbrentei tér után felhúzták a karszalagot, és elkezdték lekapkodni a külföldieket "Bad ticket" felkiáltásokkal. Akkor is, természetesen, ha rendesen ki volt lyukasztva a jegyük. Gondolom, a végén kiegyeztek velük kápéban.

Ilyenkor le lehet szállni velük, és elmagyarázni a külföldieknek, hogy sétáljanak el veled, az ellenőrnek nincs olyan jogköre, mint egy közteresnek vagy rendőrnek.

Egyszer engem is egy olyan ellenőr fogott meg, akiről azt hittem, valami szakadt tesó. :D

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida
13 minutes ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Ilyenkor le lehet szállni velük, és elmagyarázni a külföldieknek, hogy sétáljanak el veled, az ellenőrnek nincs olyan jogköre, mint egy közteresnek vagy rendőrnek.

Egyszer engem is egy olyan ellenőr fogott meg, akiről azt hittem, valami szakadt tesó. :D

1. Ha nem félteném a nyomorult kis életemet.

2. Leszedték a turistákat a villamosról, az meg ajtót zárt és ment tovább. Bár talán lett volna időm leszállni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...