Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápegység kábelei


t_ibor

Recommended Posts

t_ibor

Sziasztok,

 

Adott egy szituáció:

 

AT tápegységek:

Angliából érkezett néhány teszter gép 110Vos tápegységekkel, a kapcsolóhoz 2 kábel van kivezetve: barna és fekete.

Sikeresen bedugtak egyet 220V-ba, kellemes pukkanás, kevés füst, halott táp.

Sikerült nagynehezen másik AT tápegységet szerezni, de ez a nálunk elterjedt 4 kábel megy a kapcsolóhoz: kék, fehér, barna, fekete.

Mindkét táp AT, tehát nagy valószínûséggel az azonos színû kábelek azonos feszültségszeinteket jelentenek. Összekötöm a barnát a barnával, a feketét a feketével. De mi a rákot csináljak a kék és fehér kábellel? Csinált már valaki ilyesmit? Nem akarom ezt a elcseszni, mivel ez az utolsó.

Most megoldás az is, hogy a fehéret a kékkel, barnát a feketével összekötöm, akkor direktben fog mûködni. Ez elég gázos megoldás, mivel csak ha kihúzzák a tápkábelt, vagy ha az egész vonalat áramtalanítják akkor kapcsolják ki. Win98 nemigen szereti az ilyet.

Esetleg valaki megtudná mondani, a kék, fehér, fekete, barna kábelek feszültségszintjét?

 

Ha valaki tudna valamivel, azt megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lex

Elõször tisztázni kellene, hogy milyen kapcsolóról beszélsz. Ugyanis kettõ van. Az egyik ki-be kapcsolja a tápot, a másik meg vált a 110/220(230) V között. Ha van rajta váltó, akkor azzal simán megoldható a probléma. Ha nincs rajta, akkor csak azon a feszültségen megy, ami rá van írva. Ki-be kapcsoló is többféle van. Az ATX-eken általában egy kicsi áramtalanító kétállású (3 lábú) kapcsoló van, aminek két kivezetésére van kötve a táp. Ennél jobb a kétáramkörös, mert az mindkét bejövõ vezetéket megszakítja és ez a biztonságos áramtalanítás. Ilyen van a régebbi AT házakon. A vezeték színére nincs garancia, mert hiába van elõírás, a kínaiakat nem nagyon érdekli. Egyébként 4 vezeték esetén:

1. fázis be

2. fázis ki

3. nulla be

4. nulla ki.

A számozás nem a kapcsolóra vonatkozik, csak sima sorszám.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Darcy Tucker

Sziasztok,

 

Nemrég járt le a gépem garanciája és ma belekukkantottam, mert már régen tervezem, hogy egy második merevlemezt is veszek bele. A szemrevételezés után két kérdés is felvetõdött:

 

1. Lehet-e kapni a tápból kijövõ kábelekhez valami hosszabbítófélét? Ugyanis van még egy szabad csatlakozó, de az sehogy sem fog elérni a merevlemezek helyére, ami a gépház alsó felében van.

 

IPB kép
Kép nagyításához kattints a képre

 

2. Az alábbi képen lévõ csatlakozó mire való?

 

IPB kép
Kép nagyításához kattints a képre

 

Elõre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Akkor ajánlatos tápot cserélni....

 

A másik csati az SATA power csatlakozó.

Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Köszi a gyors választ. Tehát, ha SATA merevlemezt veszek, errõl fogja kapni az áramot? (Mert akkor nem kellene tápot cserélnem.) Egyáltalán, egy SATA és egy PATA (ugye ez a régebbi típusnak a neve?) HDD lehet egyszerre egy gépben?

 

Utólag: Épp most böngészem a Bluefish honlapján és találtam ezt: "Tápkábel Y HDD 2*5.25" Vajon nekem erre lenne szükségem? :) Sajnos, a termék leírás elég szûkszavú.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Lehet egy gépben 2 fajta. Ha sata-sat veszel, akkor arról kapni fog áramot, de kell hogy legyen sata vezérlõd is. Amit találtál nyilván az lehet. De meg kéne nézni milyen tápod van, mert nem véletlen lehet rajta olyan kevés csatlakozó. Kár lenne tönkrevágni az egész konfigot egy rosszminõségû táppal... :ötlet:

 

Ide átraktam a témát...

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
dadani1

Hali!

Vettem egy JNC RJA E398 -as házat, és van benne egy ASROCK 775DUAL-VSTA alaplapom. A Ház elején van 2db USB kivezetés, ez megy is rendesen! Van egy firewire, de az nem kell. Meg elvielg van egy mikrofon bevezetés meg egy fülhalgató kivezetés! Na ez az a két dolog amit nem tudunk bekötni :(

A HÁZ -hoz nem adtak semmiféle leírást. feleslegesen maradt kábelek a házból:

R-IN

L-IN

GND -lila kábel

MIC-IN

R-OUT

MIC-BIAS

GND -fekete kábel

L-OUT

Mit hová kéne dugni, hogy jó legyen?

Várom a válaszokat.

Köszi

 

Link to comment
Share on other sites

zsoleszpapa

Valójában,nem is kell a házhoz leírás.Az alaplapodnak a leírásában keresd meg hogy hová kell ezeket csatlakoztatnod.

Link to comment
Share on other sites

Hate

Üdv!

 

Ha az segít leírom melyik micsoda.

R-IN = Jobb csatorna bemenet

L-IN = Bal csatorna bemenet

GND -lila kábel = Földelés

MIC-IN = Mikrofon bemenet

R-OUT = Jobb csatorna kimenet

MIC-BIAS = Erre akkor van szükség ha halk a mikrofonod, az alaplapon általában a mic pwr-re kell kötni

GND -fekete kábel = Földelés

L-OUT = Bal csatorna kimenet

Link to comment
Share on other sites

dadani1

Ha, köszi, és melyik GND a mikrofon földelése és Melyik a fülhalgatójé?

Köszi.

 

IPB kép

 

Ez az alaplap frontpanel leírása. :S

Asrock 775DUAL-VSTA kézikönyv

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

@Darcy Tucker

 

Nekem is kevésnek bizonyult a tápkábel csatlakozó a 3. vinyóhoz, ezért elmentem a boltba és attak egy elosztót 200HUF-ért és vígan megy minden!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Quadröfi

Hali!

Amint olvashatjátok a többi topicban táp vásárlás elõtt állok. A helyzet az, hogy még soha nem cseréltem tápot.

Az lenne a kérdésem hogy hogyan kell bekötni egy tápot.

A csatlakozokkal tisztában vagyok. (amelyik ahova illik) Vagy ez nem így van? Kell Valami sorrend vagy olyasmi mint pl. az IDE kábeleknél? ha rosszul kötöm be akkor tönkre vághatom a rendszert?

Pls...adjatok Valami kiindulási pontot.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem lehet semmi baj. Ahogy jól esik, úgy rakjad... Ha erõltetés nélkül belemegy a cucc, akkor ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pindrus

Sziasztok!

 

Kérlek benneteket segítsetek! Van egy Mercury házam elõlapi panellel 2db USB, 1db Firewire port, no meg az audió. Mindent betudok kötni igaz a firewire portra az életben nem volt szükségem. Viszont az audió kábelek rövidek, tehát nem érnek oda az alaplapon levõ hangchip melletti sok tüskés csatlakozóhoz.

 

Ezért aztán az elõlapi audió csatlakozást nem is tudom használni. Pedig nagyon kellene! Szerintetek létezik ehhez valamilyen forasztás nélküli toldás, vagy sorkapocs nélküli megoldás. Nem szívesen darabolgatnám, és toldozgatnám. Hogy lehetnek ennyire balfékek a Merkurysok, hogy nem adnak 30cm-el hosszabb kábelt?

 

Ha létezik mi a neve, és hol kellene keresnem?

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hát igazán talán akkor lennánek balfékek, ha 30cm-el hosszabbra csinálnák, mert akkor már a nyakadba is akaszthatnád, mert nem tudnád hová tenni. :lol: Esetleg egy 10-15cm.

 

Rátérve a kérdésedre: én még nem láttam ilyen hosszabbítót. Szerintem max ilyen használt cuccok között lelhetsz ugyan olyan, csak hosszabb kábelt. De én leghamarabb a forrasztgatást tartom elképzelhetõnek.

Link to comment
Share on other sites

pindrus

Ahaaam, értem! Köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

Atosz40

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni! Zöldfülû vagyok még a pc világában,de megprobáltam összerakni egy konfigot/Asus P5B alaplap,Samsung160gbSata2 vinyó,GF 7600 gt videókártya,1gb ddr2 memoria,Q-tec450w táp.Az a problémám,hogy a táp az 20-tûs az alaplap pedig 24.Okozhat-e a késsõbiekben ez problémát?Fél éve raktam össze és eddig még semmi gond nem volt vele.Ki cseréljem-e a tápot 24 tûsre,vagy maradhat így is?

 

Elõre is kösz a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ha megy, akkor nincs probléma. Max egy átalakítót tehetsz rá. De amint látjuk, megy nélküle is. Baja nem nagyon lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
BáGyu

Sziasztok !

Abban kérnék egy kis segítséget, hogy egy 300 W-os ATX tápot hogyan kell bekötni direktben, hogy az mûködjön és használni lehesen.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Hogy érted azt, hogy direktben? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Úgy, hogy a számítógépbõl kiveszem, 220 V-os hálózatba bedugom, majd pl. a 12 V-os kimenetet használom egy nekem tetszõ eszköz meghajtására. A PC-t kihagyva!

Talán így már érthetõ!?

Link to comment
Share on other sites

szg

Rövidre kell zárni a zöldet (PS_ON) és a feketét (GROUND) a nagy ATX csatlakozón, vagyis a 14-es és a 15-t. Arra kell vigyázni, hogy a tápegységeknél nem csak maximális, de minimális terhelés is létezik.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

@BáGyu

Bocs az értetlenkedésért, eszembe jutott ez a lehetõség, csak még sohasem hallottam arról, hogy így használtak egy tápegységet. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Köszönöm a választ majd kipróbálom! :)

Link to comment
Share on other sites

gti

Sziasztok !

 

Valaki tudna segíteni, hogy hogyan kell bekötni rendesen az at-s tápegységet a kapcsolóhoz?

 

Egy at-s billenõ kapcsolóval probálkoztam, a bekötést a tápegységen lévõ matrica szerint csináltam, utána bekapcsoltam a tápot úgy, hogy nem volt hozzá kötva se alaplap se meghajtó (a biztonság kedvéért).

 

Bekapcsoláskor halk pukkanást hallottam, és lecsapta a biztosítékot. (Esetleg tönkremehetett a táp vagy kapcsoló?) HELP!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...