Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Win98 + XP


vmiki

Recommended Posts

balek
GetDataBack programmal érdemes talán futni egy kört.

 

Sajnos ezt a javaslatot késõn (a mai nap) észleltem. Mindenesetre sokat tanultam az esetbõl. Ezért is óva intek minden késõbbi próbálkozót, hogy vegye komolyan a javasolt telepitési sorrendet: elõször 98 és utánna Xp. Továbbá a 98 telepitése elõtt ne hagyjon a winyóján NTFS particiót, mert azt a 98 mint számára értelmezhetetlent területet elérhetetlenné teszi az Xp számára is. Hogy ezt pontosan hogyan, nem tudom, de feltehetõleg a partició táblán kavar meg valamit. Szerintem nem érdemes játszani vele.

Eredeti tervem végül megvalósult. Ehhez az kellett, hogy minden particiót Fat 32-re formázzak,beleértve az Xp számára fenntartott helyet is.Tehát a 98 telepitése elõtt gépem nála magasabb szintû operációs rendszerektõl és általa nem ismert failrendszerektõl (pl. NTFS)- mentes volt. Ezután jött az Xp stb stb...

Bootolás elõtt így rendszer közül válaszhatok. A megelõzõ kisérletezés ára pedig:adataim elvesztése volt.

Okuljatok!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
aThoMee

:ötlet: A problémám az, hogy a gépen volt egy winxp, és egy win98. A winxp újratelepítettem, de így az indítómenü két lehetõsége az új XP, és a régi XP-re korlátozódik. Hogyan hozhatnám vissza az élõk közé a win98at? Erre volt egy tipp:

 

 

Én ezt találtam valahol:

 

Hogyan installáljunk Windows98-at meglévõ XP mellé

 

Ez hasonlatos a Multiboot-hoz, mindössze abban tér el, hogy itt a sorrend fordított, azaz nem az XP-t installáljuk utoljára, hanem már fentlévõ mellé tesszük a másik rendszert.

 

Ahhoz, hogy minden sikeres legyen, a file-rendszernek mindenképpen FAT-nek kell lennie (16 vagy 32). Ez azért fontos, mert a 98 nem képes kezelni az NTFS formátumot.

A Microsoft nem ajánlja, hogy egyazon partícióra kerüljön mindkét rendszer.

Szükségünk van egy 98 indítólemezre, amiben CD boot is van. Gyõzõdjünk meg róla, hogy a DEBUG....

Csak saját felelõsségre! Én nem próbáltam.

 

Nahát én ezt végigcsináltam, de nem jött össze. A "win98 indítása" menüpont választása után a system32/hal.dll fájlt hiányolja, ami szerintem a winxp fájlja. A win98 c:\windows, a winxp c:\winxp könyvtárban van. :pislog:

 

Link to comment
Share on other sites

aThoMee
:ötlet: A problémám az, hogy a gépen volt egy winxp, és egy win98. A winxp újratelepítettem, de így az indítómenü két lehetõsége az új XP, és a régi XP-re korlátozódik. Hogyan hozhatnám vissza az élõk közé a win98at? Erre volt egy tipp eremittõl.

 

Nahát én ezt végigcsináltam, de nem jött össze. A "win98 indítása" menüpont választása után a system32/hal.dll fájlt hiányolja, ami szerintem a winxp fájlja. A win98 c:\windows, a winxp c:\winxp könyvtárban van. :pislog:

 

Megoldódott a dolog:

Egyszerûen Windows98 telepítés elindít, ugyanabba a mappába (C:\windows) felülírva a dolgokat, és láss csodát! A WinXP bootmenüjébe felkerült a Win98! És Mûködik is. A régi progik is futnak.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
imre10

Sziasztok

 

Volna egy kérdésem.

Van egy gép két vinyó van benne és összesen 4 partíció.

Van rajra 2 xp és egy win98.

A bootmenü működik, de a win98 nem indul el.

Hogyan lehetne a win98-ra ráfrissíteni úgy, hogy a boot.ini fájl memaradjon

 

 

Előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Toto652

Sziasztok!

(Még teljesen új vagyok itt, remélem nem szegek meg egy szabályt sem!) :pislog:

Én nem választ szeretnék írni, hanem új kérdést feltenni (ha lehet ilyet, nem értek hozzá)!

 

Az lenne a kérdésem, hogy olyat lehet csinálni XP-n, hogy Windows 98-as témákat telepítünk rá?

Mindezt persze, csak ha legális!

 

Nagyon retrós hangulatomban vagyok, és nagyon régen láttam Windows 98-as dolgokat.

 

Köszönöm elõre is! :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egy az egyben egészen biztosan nem, de a neten szerintem rengeteg lelkes felhasználó van, aki csinált '98-as XP felszíneket, csak keresgélni kell.

Link to comment
Share on other sites

Toto652

Nos, igen egy órát kerestem... eztán fordultam a PC Segélyvonalhoz...

Csak olyanokat találtam amiket le lehet tölteni a Windowsokra, de ezek nem az alap Win98-as témák :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezesetben valaki majdcsak erre téved. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...