Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wifi problémák


nyekk

Recommended Posts

arpsoft

Attól még mennie kéne. A driverben állítsad át az üzemmódot fix b-re.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
sorhegy

Sziasztok!

 

Nekem is hasonló problémám van egy ASUS laptoppal, vagyis hogy egyszer csak nem mûködött a wifim. Úgy tûnik hogy minden a helyén van, és lát mindent, de egyszerûen nem tudom bekapcsolni a wifit, a wifi tesztelõje azt írja hogy a rádió nincs bekapcsolva.

 

Nem tudom hogy mi lehet vele, vagy hogy milyen megoldások vannak, és esetleg mennyibe kerül ha valami tönkrement és hogy cserélhetõ-e!

 

Köszönöm a választ

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Windows Mobilközponton keresztül kapcsold be.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
thomast

Sziasztok!

 

Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy Acer aspire 5735z notebook,

a tulaj elhagyta a gyári telepítõket (vista+driverek).

Vett egy Xp-t, mert a Vista nem tetszett neki(sem).

Letöltöttem egy rakás drivert a wifihez, de egyikkel sem megy!

Sajnos Everest-tel sem tudtam kideríteni milyen kártya lehet benne!

van valakinek ötlete?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
devergo

Szép napot mindenkinek.

Letöltöttem a Toshiba oldalárol wireless lan drivert, és a wireles lan client managert, de állandóan azt írja hogy nincs telepítve illesztõprogram. Már mindent megpróbáltam, de állandóan ezt írja. Lehet más programot is telepíteni kellene. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha az Eszközkezelõben látszik, helyesen mûködik, akkor mennie kell. Azt a client vackot töröld le, használd a Windows-ét!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
pulyka

Hogy tudok laptopról az othoni géphez tartozó internetre rákapcsolodni? És a hálózati kulcsot sem tudom.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kulcs nélkül valószínûleg sehogy. Amúgy milyen kapcsolat és milyen hálózat?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
gyongyosim

A laptopomon nagyon lassú az internet. A router egy D-link 635-ös, másik laptopon nagyon jól, gyorsan működik az internet, csak az enyémen lassú. A laptop egy Acer Travelmate 3002, Intel Pro Wireless 2200 BG Wifi adapterrel.

Windows XP van, a "vezeték nélküli hálózatot a windows konfigurálja". Ha rámegyek az óra melletti kis ikonra, azt írja ki, hogy Sebesség 54,0 Mbps, Jelerősség: kiváló. Firefoxot használok. Nem tudom, mi lehet a gond.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem nem az adapterrel lesz a gond, hanem a szoftverekkel.

Melyik FireFox? Milyen kiegészítõkkel? Milyen védelem van melette? Milyen oprendszer?

Link to comment
Share on other sites

vmiki

És a driverek?

Link to comment
Share on other sites

gyongyosim

A Firefox verziója 3.0.14

window xp professional

és a legújabb driver van feltelepítve

 

Telepítsem újra a wifi adapter drivert?

 

A Firefoxban csak a Downthemall addont telepítettem, semmi mást.

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az IE is lassú?

Próbáltál fájlokat mozgatni a belsõ hálón?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
zsuzsispain

Sziasztok!

Telefonomon van Wifi és nem tudom laptopomon van-e. Én is megnéztem, amit írtál Emesének nekem ezt a kettõt írja oda: Atheros AR5007EG vezeték nélküli hálózati adapter és Microsoft virtuális Wifi miniport-adapter. Ebbõl valamelyik alkalmas arra, hogy telefonról csatlakozzak netre? És ha igen, hogy kell bekapcsolni vagy ilyesmi, mert alapból telóm nem találja meg gépem. Köszönöm.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Meg lehet osztani a gépen lévő hálózatot WiFi-n keresztül, de van egy olyan érzésem, hogy a gép azon kapja. Ekkor viszont sokkal ésszerűbb a telefonnal is arra a hálózatra felcsatlakozni.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Mobil neten kapja, usb-n szerintem.

 

a kérdésem az lenne,hogy laptopomba pannon mobilinternetem van és egy apple telefonom. wifizni szeretnék,de apple nem ismeri fel a netet nálam.kérdésem az lenne,hogy lehet valamit tenni laptopba,hogy tudjak telóról ingyen wifizni?

 

Erre írtam, hogy menjünk a Mobilinternet megosztása témába.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt mibõl szûrted le? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aha, én tettem ki, mert nem volt értelme annak, amit írt. Ahogy írta, az meg no comment.

 

Ad-hoc hálózatot kell létrehozni a gép és a telefon között, és csinálni egy internethidat a gépen (ezt jó eséllyel magától megcsinálja).

Link to comment
Share on other sites

zsuzsispain

És hogyan csatlakozzak rá? Mert csak illesztõprogram frissítése van, eltávolítás stb... Nincs olyan hogy csatlakozás :( Az adaptert bedugtam a gépbe, de akkor sem találta meg wifit a gépem :(

 

Ad-hoc hálózatot kell létrehozni a gép és a telefon között, és csinálni egy internethidat a gépen (ezt jó eséllyel magától megcsinálja).

Azt a hálózatot hogy kell létrehozni a telefon és a gép között? Még ha annyiba valaki segítene! Bocsánat a kérdésért, de nem értek hozzá. :(

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

1. Tanulj meg magyarul írni, mert az egész megy a kukába.

 

2. Így kell ad-hoc hálózatot csinálni. A telefonnál nem tudom, típusonként eltérõ. De ha a gépen megcsinálod, már látnia kéne.

Link to comment
Share on other sites

piciedith

Sziasztok!

 

Olyan dologban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy Acer Travelmate 2310-s laptopom amibe nincs wifi kártya. Az ismerõsöm gépe elromlott és felajánlotta, hogy az õ wifi kártyáját beletehetnénk a gépembe, de nem tudjuk, hogy jó e bele. Neki ugyanis Acer Travelmate 430-as gépe volt.

Szerintetek tudom használni azt a wifi kártyát?

 

Köszi

 

Edith

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha nem alaplapra integrált eszközről van szó, akkor valószínű hogy igen. De én ennek ellenére is inkább -lehetőség szerint- valami PCMCIA vagy USB csatolású Wifi adaptert ajánlanék, eléggé jó árban vannak, és noteszgépet sem kell miatta szétszedni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1116001

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A Wifivel lenne problémám.

Van egy 1éves Asus F5N laptopom. Atheros ar5007eg hálókártya van benne (802.11b/g+BT). Eddig sima kábelen neteztem vele, eddig szerencsére gond nékül. Nemrég beszereztem egy TP-Link routert (TL-WR642G), és szerettem volna vele kipróbálni a Wifi-t. De nem sikerült. Mit és hogy kell beállítani a laptopon (és/vagy a routerben)? Vagy milyen segédprogramot kell telepíteni? (eddig még sosem használtam a wifit)

A router biztosan jól mûködik szerintem, mert más eszközzel (PDA) tudtam csatlakozni a hálózatra.

A gép leírása sajnos csak 1mondatot tartalmaz a hálókártyával, Wifi-vel kapcsolatban.

 

A segítségeteket elõre is köszönöm!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...