Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Wifi problémák


nyekk

Recommended Posts

nyekk

Sziasztok!

Elöször is elmesélném,hogy semmilyen trükkel sem sikerült magyar xp-vel hangot kicsikarni a lap-topomból(vgn-fs 215m sony vaio :Sír: )

Végsõ megoldásként bevittem idehaza pár boltba és megnézettem,de õk is csak azt tudták mondani hogy a driver nem kompatibilis a magyar xp-vel!Ugyhogy most muszáj német op rendszerrel használnom!

Tehát aki ilyen gép vásárlásán töri a fejét,az számítson ilyen problemákra!

És a lényeg!

Nem tudom hogy használ e valaki beépített wifis lap-topot,de ha igen,ossza meg velem a véleményét legyen szives!

Ugyanis én ugy vettem észre hogy nem valami stabil kapcsolatot épít fel.Tegnapelõtt vettem egy linksys vrt54g routert,és azt vettem észre,hogy sokszor értesít a windows jobbo. alul,hogy csatlakozva,bla-bla.Tegnap kaptam kölcsön egy avaya 11g-s wifi pc-card-ot,és én ugy vettem észre,hogy nem csinálja ezt kabarét,és mondjuk nagyobb fájlok áthuzásánál sem ingadozik annyira a sebesség(total commandernél figyeltem)!

A beépített g-s karival 9O-max. 25OO KByte ,a b-s pc kártyával 45O-max.65O KByte.Sõt a beépítettel néha meg is szakad.

Kinek milyen tapasztalatai vannak ebben a témában?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az enyém nem beépített, hanem PCMCIA-s, de viszonylag stabil a kapcsolatom. Hetente talán egyszer van, ha megszakad pár pillanatra. A sebességeket eddig nem is igazán mértem, mert csak netezésre használom a WiFit. Ahhoz meg bõven elég. Videó és hang is folyamatosan megy egymás mellett.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nekem is PCMCIA van (SMC), és eddig teljesen jó. Sokkal stabilabb mint az USB-s volt. Az Avaya egész jó cuccokat (is) gyárt.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Köszi a tanácsokat!

Azthiszem ezek a beépített wifi kártyák csak amolyan mankóként szolgálnak,mert közben másoktól is hallotam már hasonló tapasztalatokat.A legjobban az zavar, hogy netezés közben is rosszul veszi ki magát mikor megszakad és újra felépül a kapcsolat.Valószínûleg én is veszek egy külön kártyát.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nekem meg semmi bajom a használtan vett 'b' szabványú USB dongle adapteremmel.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Nekem is beépitett WiFi van a laptopban. És szintén Linksys WRT54G-s routert használok. De eddig semmi gondom nem volt vele. Kb fél éve beállitotam, azóta hozzá sem kellet nyúlni. Kapcsolat stabil, még nagy fájlok átvitelénél is.

 

A szövegbuborék, pedig akkor tünt el vglegessen, amikor már úgy telepitettem fel az Xp-t, hogy be volt dugva a router. (A elözõ telepítésnél még nem volt router, csak késöbb lett becsatlakoztatva)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nyekk

Ki is néztem magamnak egy asus-t kihajható antennával.Ennek van jelentõsége szerintetek?Mármint a kihajtható antennának.

Vagy gondolkodjak inkább 3 és fél ezerrel többel,és vegyek egy alap g-s linsys-t?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az asusokról rosszakat hallottam, vegyed akkor már inkább a linksys-t.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
nyekk

Igaz kicsit soká, de úgy gondoltam mégis megosztom tapasztalatomat e témában.

Szóval vettem egy liksys wpc54g típusú pc card-ot. A hálózat felépítés ezzel a kártyával(nem dhcp-vel kiosztott ip-vel, hanem manuálisan) szinte egy másodperc alatt megtörténik, nem írja ki , hogy korlátozott, vagy akármilyen hibaüzit sem.

A kapcsolat tökéletesen mûködik.

Tehát a híres "agyontesztelt és agyon válogatott alkatrészekbõl készült" sony vaio-ba egy selejtes, hibás, magyarul Kellemetlen wifi kártyát építettek be(intel centrino), potom 300 ezer forintért!

Reméllem segítettem pár embernek a lap-top vásárlásban.

Mivelhogy Ausztriában vásároltam, vihetem oda vissza garanciális javításra.(mondjuk nekem közelebb van mint pest)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nekem is beépített van (HP nx8220 laptop) de semmi baja, megy mint villám, térerõ teljesen rendben.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Gyöngyösi Balázs

Sziasztok!

 

Amilo L7300-as laptopunk van, és elvileg ebben is van beépített Wifi kártya. A gondom az, hogy egyáltalán nem tudom bekapcsolni... A leírása szerint egy billentyûkombinációt kell használni, de semmi nem történik.

 

Az Eszközkezelõ csak egy Ethernet adaptert talál a Hálókártyáknál..

 

Van valakinek tippje, miért nem elérhetõ a Wifi?

Link to comment
Share on other sites

F. A. Bian

Elég ellentmondásos a kép, mert ugyan az angol nyelvû leírás (amit találtam) szerint van benne integrált wifi, de itt és itt nem írja, hogy lenne.

Nekem egy Asus A6U 5050-esem van, amelyben szintén van alaplapi wifi, telepítéskor nem is ismerte meg (ismeretlen eszközként jelent meg), de aztán a kapott CD-rõl már minden további nélkül feltelepedett a drivere, és azóta kifogástalanul megy is.

Az mindenesetre nagyon gyanús, hogy az eszközkezelõben nem jelenik meg (legalább ismeretlen eszközként). Lehet, hogy nincs is benne? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Athos

Megnéztem ITT és kell benne lennie. Gondoltam, hogy opcionális, de kiderült, hogy alaptartozéka.

BIOS-át már nézegetted? Lehet, hogy csak tiltva van. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
fapuma

Új vagyok ebben a témában, úgyhogy lehet hogy az én baromságom miatt nem mûködik aminek kéne.

Szóval tegnap bevásároltam egy SMC WBR14-G routert és egy SMC WPCI-G kártyát hozzá. Utóbbit beszereltem a gépbe, elõbbit beüzemeltem a modemmel, sikerült bekonfigurálni is, mûködik tökéletesen. DE.

Ezen kívül van itthon egy Fujitsu-Siemens Amilo L1310G notesz Atheros AR5005G beépített vezetéknélküli kártyával.

Ez úgy tûnik, egyáltalán nem mûködik, mivel, amíg a router nem volt beüzemelve, nem érzékelte a másik gépben beüzemelt kártyát(azóta se), és a routert sem érzékeli. Magyarul: nem lát semmilyen hálózatot.(A távolság kb. 6 m, egy nyomtatón keresztül, úgyhogy ez nem okozhat gondot.)

 

Most vehetek hozzá PCMCIA-adaptert? :(

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Na... Ki volt kapcsolva. :hátpersze: Most magamon röhögök. Persze kicsit egyszerûbb lenne, ha szoftveresen is lehetne kapcsolgatni, nem csak azzal a gombbal a kijelzõ alatt. :hááát:

 

Jó így ;) <PF>

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Bala

Sziasztok!

 

Adott egy PC, adsl kapcsolat, wifis router. Routert belõttem, PC mûködik vele (LAN-on keresztül).

Amilo 7300-as laptopom viszont nem lát semmilyen jelet. XP-t újraraktam, hátha az a gond, de így sem (integrált WLAN kártya telepítve, és semmi gondot nem jelez). Ma magammal vittem a laptopot a belvárosba, olyan helyekre ahol elvileg több ingyenes és fizetõs hotspot is van, de sehol nem látta még csak a jelet sem.

 

Valakinek van valami ötlete, hol keressem a hibát? Hogy lehet egyáltalán még kideríteni, hogy jó-e a laptop wlan kártyája?

 

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Be van kapcsolva? Mert van 1 gomb amivel ki-be lehet kapcsolni!

Link to comment
Share on other sites

Bala

A három gomb egyike a billentyűzet felett? Este leszek a gép közelében, ki fogom próbálni. Bár régen anélkül is látott mindenféle hálózatot, hogy bármit nyomogattam volna.

Remélem, hogy csak ez a gond, de valahogy túl egyszerűnek tűnik.

Link to comment
Share on other sites

Bala

Nem működött sajna. A gomb nem csinál semmit. :(

Egyéb ötlet esetleg?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nyekk
Igaz kicsit soká, de úgy gondoltam mégis megosztom tapasztalatomat e témában.

Szóval vettem egy liksys wpc54g típusú pc card-ot. A hálózat felépítés ezzel a kártyával(nem dhcp-vel kiosztott ip-vel, hanem manuálisan) szinte egy másodperc alatt megtörténik, nem írja ki , hogy korlátozott, vagy akármilyen hibaüzit sem.

A kapcsolat tökéletesen működik.

Tehát a híres "agyontesztelt és agyon válogatott alkatrészekből készült" sony vaio-ba egy selejtes, hibás, magyarul Kellemetlen wifi kártyát építettek be(intel centrino), potom 300 ezer forintért!

Reméllem segítettem pár embernek a lap-top vásárlásban.

Mivelhogy Ausztriában vásároltam, vihetem oda vissza garanciális javításra.(mondjuk nekem közelebb van mint pest)

:D:dühös::mérges:;)

Visszaküldtem garanciális javításra a gépet, egy nappal a gari idő lejárta előtt. Először persze jött a duma, hogy biztos túl messze vagyok a jeltöl, meg alapból balféknek néztek! meg elkezdtek fenyegetőzni, hogyha jó a gép, még nekem kell majd 75 eurot fizetni, mindenféle költségre!

Aztán nem egészen két hónap múlva hívtak, hogy adnak egy bónt a lap-top értékében! Jó mi?!

Ha üzletember vagyok addig használjak noteszt?

Jut eszembe! Nem kell valakinek egy osztrák mediába beválltható gutschein 1160 euró értékben? Ugyanis ezek után még egy gombostűt sincs kedvem venni szomszédéknál! :?:Választ még ma kérek mert holnap megyek lap-top-ot venni, reméllem egy év múlva megint veszek egy újat! Csak addig kihullik az összes hajam, a selejtes sz***k miatt!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem tudom, mit kell ebbõl ekkora problémát csinálni. Normálisan kell hozzáállni, nekem még sosem szóltak. Mondjuk nem tudom, melyik MM-be jársz, de ez, amit leírtál egyátalán nem igaz egyikre sem. Már rengeteg garanciális ügyet intéztem náluk, mindig nagyon gyorsak (általában azonnali csere) és korrektek voltak!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Nagyon gyorsak?Korrektek?

-2 hónap nem igazán tartozik a gyors garanciális javítások közé!(Szerintem Graz-ban sem!)

-Volt egy Harman-Kardon (azt hiszem dvd 20-as típusjelű) dvd playerem! Megvettem Innsbruckban, oda is vittem vissza kb 1hét múlva mert lefagyott néhány film lejátszása közben, meg nem jegyezte meg a mentett pozíciókat, meg a scart ajzaton fordítva!!! volt bekötve a stereo hang! 5 hét után adták vissza, úgy hogy nem csináltak vele semmit sem!!! Írtam a cég központba ( New-Jersey-be), azt válaszolták, vigyem be bécsbe a központi szervízbe! OTT VOLT!!! 5 hétig!

-Tavaj novemberben vettem egy sony dsc-t7-es digi kamerát! 450 eu volt akcióban egységcsomagban,plusz memóriakártyával (nevetséges 128 mb-al, meg egy akkora tokkal, amibe nem hazudok 5-ször is elfért volna az a gép) mindjárt a bejáratnál raklapon! Egy héttel később, ua. raklap előtt 50-euróval olcsóbb ártábla volt!!! :mérges: Ezt meg igazán korrektnek nem nevezném!

Pedig soha nem voltam bunkó, vagy értetlen, vagy ilyesmi! És ez csak pár dolog volt, de nem akarom folytatni, mert ez már így is off!! Ha egy mód van rá, egy gombostűt sem veszek többé ott!

Link to comment
Share on other sites

pokember

Hello mindenki

 

Most sajnos nem érek rá a kereséssel bajlódni, szal lehet, hogy rossz helyen teszem fel a kérdést.

Nemrég jutottam hozzá egy Compaq EVO N1015v notebookhoz. OK! Aláírom régi mint a dög, meg nehéz is a maga 3 Kg-jával, de nekem fontos volt, hogy jó állapotú legyen - gép + telep - és sokáig menjen akkuról. A nagy teljesítmény és a szubnoteszség nem volt lényeges.

Na ez jól bírja. 3 évesen is 80 %-os az akku. Több mint 3 óráig bírja, fix 530 MHz-re hangolt procival. Fotózok, a noti az elsõdleges szanálási pont. Szerkeszteni nem ezen szerkesztek. Dolgozni, HTML-t írni ez a "sebesség" tökéletesen megfelelõ. Van, hogy megy 6-8 órát is a gép, de nem kapcsol be a proci hûtõventillátora.

 

A kérdésem az lenne, hogy a lapos tetejében találtam egy panelt, amibõl alufóliaszerû antennaféleség megy az elõlap felé, a végén egy metrikus csavarmenetel. Mintha külsõ antennát lehetne oda betekerni.

Olvastam Net-es portálokon, hogy van a gépben egy Multi Port nevû bizbasz és a géphez külsõ egységként a TFT fedlapjára Bluetotth és/vagy IEEE 802.11b szabványú WiFi modult lehet csatlakoztatni...

 

Elõre is köszönöm.

 

 

 

Ez lenne az a panel, ill a gép.

 

Kép 1

Kép 2

Kép 3

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
nyekk

Hoztam helyette egy Asus-t. Valamelyik hétvégén több mint 10 Gigát töltöttem vele, szakadozás és mindenféle gond nélkül!

Tanulság: A beépített wifi kártyáknak is tökéletesen kell működniük!

Mindettől függetlenül, ha csak mód van rá, nem veszek semmit sem MM-be. Ez az asus Pl. nem hallgat el, ha fejhallgatóval használom! Most megint garis javítás lesz?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
goldacs

Van egy acer 5612-es gépem beépített wifi kártyával. Az internetkapcsolat nem jön létre automatikusan bekapcsolás után, csak miután az óra mellett nyomok egy javítást. Mi lehet a probléma? A gép azt jelzi hogy minden hardware megfelelõen mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...