Jump to content
GSForum - Segélyvonal

.iso kiterjesztésû filmet mivel lehet lejátszani?


VINIKOR

Recommended Posts

VINIKOR

Netrõl letöltöttem egy filmet (így), aminek a fájltípusa ISO image. Semmilyen MPlayerrel nem játsza le. Mit kell ilyenkor tenni, hogy lejátszható legyen a film?

 

Vezérlõpultnál ezt találtam az Audio és a Videokodekekrõl, hátha mond valamit nektek:

Audiokodekek tulajdonságai

Videokodekek tulajdonságai

 

Kösz a választ!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az ISO nem film formátum. Ez egy Image formátum. Olvastad be virtual CD-be pl: DaemonTools 3.47 és meglátod mi van benne :)

Valószínû hogy ez egy SVCD film (Mpeg2). DVD playerrel megnézheted.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Vagy írd ki CD-re, de ne a fájlt, hanem a képfájl tartalmát (Neroban: Recorder --> Burn Image), és utána nézd meg, mi van rajta.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Vagy UltraISO-val, ISObuster-vel bontsd ki! A lehetõségek korlátlanok! ;)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR
Az ISO nem film formátum.
Ezt mutatja a D meghajtón lévõ filmfálj üzenõablaka.

...ezt meg a tulajdonságai.

 

De sikerült lejátszani a filmet a Deamon Tool segítségével. A PowerDVD 5.0 ezt írta ki a film tulajdonságaira (klikk). Tehát MPEG-1, az Audio meg MPEG-2

Lépései: jobb klikk a kis ikonra --> virtual CD/DVD-ROM --> Device... --> Mount image --> film kijelölés és a lejátszó indítás.

 

Miért csak a Deamon Toolon keresztül tudom nézni a filmet? Önmagában miért nem játsza le a többi Media Player?

Pár mondatban leírnád mire képes még a progi? Nem akarok elrontani valamit azzal, hogy össze vissza nyomkodom a opciókat.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Daemon Tools biztosan nem játssza le.

 

A ISO egy CD-képformátum, ami azt jelenti, hogy egy fájl tartalmazza egy teljes CD tartalmát. A Daemon Tools arra való, hogy az ilyen képfájlokat úgynevezett virtuális CD-meghajtókban megmutassa. Ez a rendszer felé úgy látszik, mintha volna egy második (harmadik stb.) CD-olvasó a gépedben, és ebbe épp betetted volna azt a lemezt, aminek a tartalma az ISO képfájlban van.

 

Amikor a Daemon Toolsszal felmappeled az ISO fájlt, azaz kvázi berakod a CD-t a virtuális meghajtóba, az ugyanúgy automatikusan elindul, mintha egy normál CD-t tennél egy normál CD-meghajtóba. Mivel a Windows felismeri, hogy egy Video vagy SVCD, ezért elindít egy lejátszót, ami automatikusan lejátssza a filmet.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

 

Látom még mindig nem érted. Ez nem filmfájl. Hanem egy lemez-képfájl. Tehát ez tulajdonképpen olyan mint egy lemez (CD, vagy DVD), csak éppen nem "fizikai", hanem "virtuális". Namost, ha pl. te kiakarod írni lemezre, akkor minek azt kicsomagolni, aztán meg kiírni. Elég ha a képfájlt írod ki egy lemezre, de nem ráírod a lemezre, hanem kiírod. Ha Nero Burning ROM-ot használsz, akkor ezt a "CD/DVD-író" menüpontban a "CD-kép felírás..." alpontban tudod megtenni.

A dolog nem ördöngõsség. A lényeg az, hogy az ISO és még van néhány ilyen "kiterjesztés"/"formátum", tulajdonképpen "lemez" és ennyi...

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Ok. de elötte szerettem volna megnézni milyen minõségü filmet sikerül leszednem. Nem e kézi kamerával felvett vacakról van e szó. 1.43GB méretü a képfájl, tehát egy DVD-vel kellett volna kisérleteznem.

 

A lényeg az, hogy az ISO és még van néhány ilyen "kiterjesztés"/"formátum", tulajdonképpen "lemez"

ISO-n kívül milyenek vannak még? Azokat is be lehet tenni a DEAMON Tools virtuális meghajtójába? Kicsomagolásukhoz jó az ISOBuster, vagy más progik kellenek hozzá? Hátha késöbb összetalálkozok vele.

Kösz a választ.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Netrõl letöltöttem egy filmet .....

... de elötte szerettem volna megnézni milyen minõségü filmet sikerül leszednem.

Na azt hiszem, innentõl beszéljünk ködösen, vagy bezárom a topicot! :S

Link to comment
Share on other sites

google

Inkább töröljétek a hozzászólásomat.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR
Na azt hiszem, innentõl beszéljünk ködösen, vagy bezárom a topicot!
Pardon. :bocsánat:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
fapuma
ISO-n kívül milyenek vannak még? Azokat is be lehet tenni a DEAMON Tools virtuális meghajtójába? Kicsomagolásukhoz jó az ISOBuster, vagy más progik kellenek hozzá? Hátha késöbb összetalálkozok vele.

Kösz a választ.

A cd-kép formátumok többsége ugyanolyan felépítésû, így a Daemon (és szerintem az IsoBuster is) kezeli gyakorlatilag az összes elterjedt formátumot.

Pl.: bin, cue, iso, img, mds, nrg, bwt, b5t, cdi, ccd, pdi...

Link to comment
Share on other sites

PPeter
Na azt hiszem, innentõl beszéljünk ködösen, vagy bezárom a topicot!  :S

Filmet, zenét annyit tölt le, amennyit akar - ha nem õ töri fel a védelmet, akkor a zene és a film letöltése nem szabálysértõ Magyarországon. :)

Még. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

A filmé tudtommal törvénysértõ. (Sõt, a zenéé is, ha letöltés közben megosztja pl. egy fájlcserélõ programban.) :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

És mi van akkor ha megosztasz egy 8 gigás DVD filmet 56K kapcsolattal? Úgyse tudja senkise leszedni az elkövetkezendõ 2-3 évben :D

Link to comment
Share on other sites

PPeter
A filmé tudtommal törvénysértõ. (Sõt, a zenéé is, ha letöltés közben megosztja pl. egy fájlcserélõ programban.) :bizonytalan:

Nem az. Filmet, zenét magáncélra annyit és úgy töltesz le (amíg nem osztod meg másokkal, nem töltöd fel mások számára elérhetõ módon), és annyit másolsz magadnak (amíg nem kerülöd meg, nem töröd fel a védelmet) amennyit akarsz. Nézz utána.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ez így igaz. :igen:

 

A szoftverekre viszont teljesen más jogszabály vonatkozik. Ott tilos még letölteni is, ha jól tudom.

Link to comment
Share on other sites

Neo

Semmi sincs ingyen, a jogszabályok nagyon ki vannak találva. Nem érted, hanem ellened vannak! Maximálisan korlátozva vagy, nem oszthatod meg, nem másolhatod stb., persze kivételek mindig is vannak, de lassan ott tartunk, hogy a családban is egyedül te, aki megvette csak az nézheti / hallgathatja meg a filmet / zenét.

 

Engem ebbõl az egészbõl csak az háborít fel, hogy a jogdíjakból befolyt pénzbõl a szerzõn kívül még mások is részesednek!

 

Nem kell messzire menni, ott van az origo f*sss zeneáruháza, 1 track szám meghallgatása kb. 250,- ft. Azt hiszem, nem tévedek nagyot, ha azt gondolom, hogy ebbõl kb. 1,- Ft -ot, ha megkap maga a szerzõ.

 

Nem tudom ki emlékszik arra a "botrányra" a közel múltból, amikor az LGT egyik tagja (talán Somló Tamás a saját házának kertjében, a saját vendégeinek, a saját buliján, saját számokat adott elõ) és "kifogásolták" a cselekedetét, amiért nem fizette be a jogdíjat. Na, ez mi?

 

Túlságosan ragaszkodnak egyesek a szabályokhoz, el akarják hitetni velük, hogy ez nekünk a jó, és ez a kívánatos állampolgári magatartás, közben pedig az egész arról szól, hogy nekik legyen pénzük!

 

Nem a szerzõkre gondolok! Õk igenis megérdemlik a munkájuk után járó "fizetést", hanem azokról, akik beépülnek a szerzõ és végfelhasználók közé! Õk azok, akik gyártják a szabályokat azért, hogy ingyen legyen pénzük!

 

Sokan - még közülünk is - asszisztálnak nekik :( (Tehát alapból nem kellene "leszólni" a másikat, aki esetleg "lopja" a zenét v. filmet. Az igazi "csalók" nem ezek a felhasználók! Szerintem.)

 

Egy személyes történet...

 

10. -én megjelent Caramel - Nyugalomterápia címmel elsõ albuma, még aznap megvettem. Ne tessenek ki :fütyül: -ni! Elsõsorban nem ez a zenei stílus tetszik, hanem - úgy gondolom - ezzel segítem õt. (Részletek a hivatalos személyes blogján!)

 

"Már évek óta sikertelenül kopogtattam demo felvételeimmel a kiadók ajtaján, amikor 2004-ben beneveztem a Megasztár címû televíziós verseny második fordulójába, és végre rám talált a siker." Az idézett sorok a biográfiájából származnak, és hûen alátámasztja az álláspontomat. Amíg nem volt "sikeres", addig egy kiadót sem érdekelt - pedig akkor is ugyanúgy énekelt, mint most. Azzal a különbséggel, hogy MOST a kiadók és a jogvédõk INGYEN (más munkája által) "húsos" szelethez juthatnak!

 

Röviden ennyi... és kösz mindenkinek, aki elolvasta a hozzászólásomat.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Egyetértek veled Neo, egyébként meg tessék tényleg utánanázni. Zenét, filmet, letölteni nem bûn, az sem számít, hogy honnan töltötted le. Az már a feltöltõ dolga, hogy illegális volt-e vagy nem.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Most megkerestem, és tényleg nem bûn filmet letölteni. :upsz:

Nem tudom, miért emlékeztem ennek ellenkezõjére. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Egy másolatot tarthatsz viszont a jogdíj azon a lemezen is rajta van,miért? A Cd 700 mb. Egy memória kártya pl. 500 MB, a jogdíj, ha jól tudom, sokkal több! Miért? Most a mennyiséget vagy a minőséget nézik? Joguk van eszerint dönteni? Ki tudna ezen változtatni? Tényleg pofátlanság.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
azaki1528464469

A kitörölt kérdezõnek!

Kijelölöd az összes rart + az SFV fájlt majd jobb egér gomb kibontás ide (7zip-ben).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...