Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nero 7


Lalolib

Recommended Posts

Lalolib

Néhány helyen már rövid hírként olvasható, hogy komoly váltás elõtt áll a Nero. A honlapjukon túl sok mindent nem közölnek. Tud valaki az újdonságokról?

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Igen :)

Ha regisztrált felhasználójuk vagy akkor letöltheted a béta verziót a honlapjukról (és már máshonnan is). A dizájn nagyot változott. A tudás az továbbra is szinte minden. Eltûnt a Vision Express, helyette csak Vision van. :) Telepítésnél a hatost leszedte, gond nélkül települt. Blue-ray, HD támogatás stb. DVD-t, Iso-t már készítettem vele, hiba nélkül. Leirást sajnos csak németül találtam

 

rövid cikk

 

Két kéresem volna: 1 az írásjelek elé ne tegyél szóközt; 2 ne üss minden sor végén Entert. Köszi

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A Nero hetes verziója sok illegális helyen kint van, de nem szabad beugrani nekik, mert az még valószínûleg béta. Inkább türelemmel várjuk ki az október közepét és akkor biztosan jobban mûködõ programot vehetünk meg! ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nero 7 és az ígéretesnek bizonyuló nagy ellenfél a WinOnCD 8.

 

Én mindig is ez utóbbi mellett álltam, de most úgy látszik, hogy ebben a verzióban sem lesz ez másként. 8) Valószínûleg a Roxiot veszem meg - ugyanis a 40 Euros ára még mindig alacsonyabb, mint amennyiért a Nero 7-et tudnám megvenni. (69 Euro)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Úgy hallottam a 7-es Nero már támogatja a LightScribe-ot is. Van errõl valami infótok? Mondjuk nekem mindegy, mert nincs ilyen íróm, de itt a koliban, van, akinek van.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Igen támogatja. Az biztos hogy én a neronál maradok, kerül amibe kerül.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Háááát.... Nem tudom... Régen nagyon WinOnCD-s voltam. Az volt az isten. De az utolsó két verzió külsejét annyira elszabták...

Na a nyolcas verzióé is tök más lesz, mint eddig volt. Kissé fura ez a nagy panelrengeteg... De ahogy nézem a beépített DivX Pro kódoló és a HD támogatás már elgondolkodtató...

A Nero meg már komplett kiszolgálócsomag lett, az Office-on kívül ha csak ezt teszed fel full csomagban, mást már felesleges használnod. Igazi svájcibicska. De nekem meg sok. Elég az íróprogram is.

A Nero október 10-re van kiírva, a WinOnCD 8 meg október végére... Mindenesetre meglátjuk mi lesz. Bár most furcsálltam, hogy megjelenik egy új WinOnCD, mert azt hittem elásták a projectet és ráálltak az Easy CD Creatorra.

Na de meglátjuk!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A WinOnCD 6 teljes változata ingyen letölthetõ, amit már olcsóbban frissíthetünk a 8-as verzióra. Ezen is érdemes lehet elgondolkozni. Egyébként pont azért tetszett nekem is jobban, ahogy Mike mondja - egyszerû, de nagyszerû. Nincs telerakva számomra felesleges dolgokkal (amit a Neronál kötelezõ feltelepíteni). A Nero legnagyobb elõnye, hogy sûrûbben frissítették. Ezt pedig ugye nem is kell magyaráznom, hogy mennyiben jelent sokat (új írók, nyersanyagok támogatása, stb.). Az új Nero a képek alapján nekem már túlzásnak tûnik. A Nero Expresst és társait például kifejezetten utálom (amik leegyszerûsítenék az írást - nekem azok pont megnehezítik) - sokkal jobban szeretem a BurningROM-ot

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
A Nero meg már komplett kiszolgálócsomag lett, az Office-on kívül ha csak ezt teszed fel full csomagban, mást már felesleges használnod.

Pontosan! De annyi a különbség, hogy a neronál is modulok vannak, tehát válogathatsz! Jelenleg én is csak az író program részét használom. Régebben az InCD-t, a NeroMediaPalyert, és a többi modult is feltelepítettem. (Pl. tetszett a Media lejátszójából alkalmahzató CD/DVD írás ...) A Media Playerje egyébként igen jó minõségû hanggal rendelkezik.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na jó, de ez a mostani hármas tagozódás is nagyon sok felesleget feltesz. Elég csak az íróprogram és kész.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Még meg sem jelent, de törés már van hozzá! :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Igen, mert egy preview release már megjelent egyes helyeken, így került ki a netre. De mivel a hivatalos megjelenés még hátra van, így közel sem biztos, hogy az a verzió is lesz a nyilvános. ;)

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Nem nagyon értem ezt a fanyalgást Nero ügyben. Már az is baj, hogy elfogadható áron számos programot kapunk? Szerintem az átlag felhasználó - és azért õk a fontosak - igényeit maximálisan kielégítik a beépitett programok. Az tény, hogy aki csak irni akar, az ne vegyen Nero-t, arra vannak olcsóbb, sõt ingyenes programok is. És van még egy érv: magyarul beszél. Itt is elsõsorban az átlagfelhasználóra gondoltak. Ez meg dicséretes. :)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Semmi bajom a Nero árával. Csak azzal, hogy olyan programokat is fel akar telepíteni, amit én nem akarok. Hiába tetszik az íróprogramja, ha én nem akarom feltenni a cimkézõjét. A régebbi Nero verziókban külön kellett feltenni mindent. De a marketing úgy gondolta, hogy ha már külön nem akarod letölteni, hát megkapod, és így ha már fent van, biztos azt fogod használni.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
De a marketing úgy gondolta, hogy ha már külön nem akarod letölteni, hát megkapod, és így ha már fent van, biztos azt fogod használni.

Mondjuk én akkor sem használom a cimkézõjét ... :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Nekem is fenn van a Nero, most épp a hetes. Elötte a hatos volt ugye, de csak néha használtam pár dologra. Szóval hiába van fenn, nem muszály azt használni mindenre.

Annak ellenére hogy tetszik a progi, továbbra is a Cyberlinket fogom használni írásra.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Már meg is vetted a 7-est? :o:pislog: (Hol lehet már kapni?)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cölöp
Igen :)

Ha regisztrált felhasználójuk vagy akkor letöltheted a béta verziót a honlapjukról

Mint fentebb írtam :)

Nem kell egybõl rosszra gondolni :)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Regisztrált?

És azt hol kell? Én megvettem a 6-ost, ezzel gondolom, regisztrált felhasználó lettem ... Vagy nem? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Akárhogy nézem a Nero oldalát, sehol nem találom. :upsz:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Miklósnak egy rövidke megjegyzés: a Xp telepítés során is fel kerülnek olyan programok, melyeket nem, vagy mást használunk helyettük. Attól még szinte mindenkinek XP csücsül a gépén.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na igen, de valahogy elegem van abból, hogy egy csomó program olyan komponenseket tesz fel, ami a másikkal nem kompatibilis, és máris ugrott a stabilitás. Pl. ld. a Nero nem szereti a winOnCD-t. És miért is nem?

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Nero 7 megjelenésének hatására remélem a Nero Burning Rom 6 Ultra Editiont akciósan kiszórják majd. Szerintem sokáig jól használható lesz még a Nero 6 Burning Rom U.E.

Jól gondolom ezt?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Valamelyest jól, de nagyon sokáig azért nem igaz. Ugyanis megjelennek új írók és szûkös lesz a támogatás. Na meg a LightScribe...

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Nero 7 Premiummal feltelepült a Sajátgéphez egy "egyéb" alkalmazás, Nero Scout néven (klikk ide) Ez micsoda?

(amúgy szenzációs a progi!)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...