Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik fórummotort válasszam?


Sliders

Recommended Posts

Sliders

Szaisztok!

 

Nem láttam hasonló témát, így úgy gondoltam indítok egyet! Melyiket válasszam névvel. De most tényleg, nagyon sok van, fizetõs és ingyenes is.

 

Igazából a szempontok a következõk: Professzionális legyen, jó multimédiás összetevõkkel és egyéb ilyen nyalánkságokkal.

Néztem ugyan három fajtát, ami idáig szóba jöhet: ez a PHPbb, a Vbulletin, illetve az Invision power board.

 

Ezeket a fórumokat találtam jónak. A legutolsó nagyon szimpatikus, fõleg azzal hogy beépített galéria plug-in is van hozzá.

 

Esetleg tudnátok segíteni? Van még ezeken kivül nagyon jó kis fórum, sok sok multimédiás tudással?

 

A phpbb-vel az a gond, hogy néztem a magyar oldalt, és ilyen galéria cucc nincs hozzá, én nem találtam, meg hiányzik az interaktív multimédia belõle. Vagy ezeket nekem kellene hozzá írni? Például térkép, meg ilyenek? Fórum design mondjuk az külön lesz szekesztve... Csak segítsetek nekem, hogy melyik a legjobb fórum, és a felsoroltakról mi a véleményetek?

 

Nagyon szívesen várok még esetleg fórumneveket amikrõl nem tudok, de jobbak. Elõre is köszönöm! Csak segítsetek, kérlek!

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Adani

A PhpBB az olyan szempontból jó választás, hogy talán ezt a legkönnyebb üzemeltetni, és üzembe helyezni. sok ember használja, szinte mindenre jó.

Link to comment
Share on other sites

Sliders

Igazad van, üzembehelyezésileg a phpbb tényleg no.1. Én sajnos a fórumon magán kívül semmi újítást nem látok benne. Van néhány mod hozzá, de pont olyan ami nekem kellene nincs. Vagyis több képet is lehessen feltölteni, és azokat galériába szervezze a fórummotor, vagy egyéb multimédiás cuccosok. Lehet, hogy én nem láttam ilyet? :(

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Sliders

Senki nem tud jobbat? Vagy csak ez a 3 frankó forum van? Azért érdekes megfigyelni, hogy a PC World fóruma hogy változott. A régi ami archívált, az még PHPbb és ez már Invision Power Board fórum. Egyre több helyen látom ezt... hmmm elgondolkodtató, de vajon a PC World stábja miért váltott egy ingyenes forumról egy fizusra?

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Valaki tudna linket egy wowbb fórumhoz? (külföldi is jó, csak megnézném, mert olyat még nem láttam) :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Szerinted az elötted lévõ hozzászolásban mi van? :D

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Én olyan fórumot kértem, ami wowbb-vel van csinálva. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Jaaaa kérem, akkor úgy kellene fogalmazni! :) De szerintem a fenti linken a support fórum az már jó is lehet, nem? ;)

 

Klikk ide! :)

Link to comment
Share on other sites

Sliders
Ez a verzió nem fizetõs.

Szia! Köszi a sok fórumot, ebbõl már tényleg az derül ki hogy maradok az Invisionnál, jobban bejön mint a többi. Hmm tényleg nem fizus? Én csak fizetõset találtam.

 

Mi a különbség a fizus és a nem fizus között? A galéria modulból is van nem fizus?

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A különbség az, hogy az ingyenes jópár verzióval régebbi. (2.0.4 az újabb, emez meg az 1.3.1)

Link to comment
Share on other sites

Sliders

Gondolom mikor erre tértetek át, biztosan néztetek pár szempontot. Például a WOWBB fórumnál láttam olyat, hogy úgy lehet videót, flash-t beilelszteni a fórumba, hogy az menjen, ezeket az Invisionnal nem lehet, gondolom, csak annyit amit megírtak hozzá.

Végülis az már tényleg túlzás.

 

Viszont már csak egyetlen egy kérdésem maradt. Erre kérek segítséget. Itt ez a kép: fórum kép. Ezt a galéria elrendezést, mert rá lehet klikkelni, és akkor a kép szép nagy lesz, az Invision Galleryvel készítették? Vagyis azzal a kiegészítõvel? Erre vagyok még kíváncsi.

 

A választ elõre is köszönöm

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Sliders

Bocsi, hogy ezzel zaklatlak titeket, de már csak erre az egy kérdésemre váalszoljatok, amit fentebb írtam, hogy azzal a galériakiegészítõvel készült-e, amely az IPB weblapján van, vagy külön modul?

 

Ezer thnx.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

payskin

A döntést kissé a fejünk felett hozták meg, túl sok beleszólásunk nem volt. Tudtommal multimédiás indokok nem játszottak közre, így nem tervezünk galéria modot bevezetni, és az animációk és videók minden formája le van tiltva. Ebben tehát nincs tapasztalatunk.

 

Egyébként azért álltunk át erre, mert a fél világ ezt használta, és azt hittük, hogy 5 millió légy nem tévedhet. Én ma már nem látom ezt ennyire pozitívan: ez az 1.3-as verzió több nagyon komoly sebbõl vérzik. Szinte hetente találunk benne valamilyen komoly hiányosságot. Sajnos nem tudjuk, hogy ez most azért van, mert az 1.3-as tényleg ennyire buta, vagy csak rosszul van telepítve, rossz hozzá a honosítást stb. Jelenleg arra várunk, hogy végre elkészüljenek a 2.1-essel, és akkor áttérünk arra. Pénz nem számít, egyébként nem is kérnek érte túl sokat.

 

Megnéztem a képet, fogalmam sincs, hogy ez egyáltalán IPB-e. A hozzászólásaidat viszont kijavítottam. Figyelhetnél egy kicsit jobban, hm? A "fórum" például hosszú ó.

Link to comment
Share on other sites

Sliders

Szia!

 

Köszönöm a választ. Hogy jobban meg tudd nézni belinkelem, csak nem akartam fórumon fórumot reklámozni. De annyira kiváncsi vagyok, hogy nem jönne rosszul a válasz.

 

HQ paradise

 

Biztos hogy IPB fórum. Ahogy nézem a 2.0-ás Én is szeretnék vásárolni egy ilyen forumot az oldalamhoz, de ez például elgondolkodtat. Mert az, amit azon a fórumon lehet, vagyis képeket galériaszerûen berakni - az kellene nekem is, és még mindig nem sikerült kiderítenem, hogy ez az invision gallery, vagy egyéb plug-in.

 

Amúgy a 185 dolláros vételár azt jelenti, hogy nem kell évente licence-t módosítani? Hanem megvan és örökké? Az valóban nem lenne rossz és látom a galéria is 65 dolcsi. Ennyit megérne, ha tényleg az a galéria lenne, amire én gondolok. Már csak erre vagyok kiváncsi.

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
mark.budai
Ez a verzió nem fizetős.

Szia! Köszi a sok fórumot, ebből már tényleg az derül ki hogy maradok az Invisionnál, jobban bejön mint a többi. Hmm tényleg nem fizus? Én csak fizetőset találtam.

 

Mi a különbség a fizus és a nem fizus között? A galéria modulból is van nem fizus?

Szerintem is az IPB a legjobb, én már használtam phpBB-t is, de az IPB annál is sokkal jobb!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
sedona555

Hello Spányik Balázs és Kovács Gyula (MiniDisc)

 

Azért kettõtöknek címzem e soraimat, mert úgy látom, hogy ti vagytok itt a forumon a hozzáértõk.

Azt szeretném megkérdezni hogy a 2.3.x vagy 2.3.5 IP Board verziók azok fizetõsek?

 

A hivatalos oldalon a 3.0 verzióra írták hogy fizetni kell, de itt nálatok meg azt olvastam hogy 2.0 verziókért is fizetni kell.

 

Egy közösségi forumot szeretnék majd létrehozni és ha fizetni kell, akkor a forummotor license 150 $-ba kerül!

 

Szerintem ez nem olcsó, ha azt nézem, hogy a userek nem igazán szeretnek fizetni egy forumért.

Az már más kérdés, hogy a tárhely és a domain név úgyszintén nem olcsó dolgok.

 

Tudnátok válaszolni a kérdésemre , hogy a fentebb írt verzióért is fizetni kell?

 

Zsolti

Edited by sedona555
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szia!

 

MiniDisc sajnos már nincs közöttünk.

 

A phpBB miért nem jó? Az ingyen van.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az IPB 1.3 volt utoljára ingyenes, ha jól emlékszem.

 

Azóta fórumbirodalmat építettek és minden fizetõs lett.

 

Egyébként elég alaposan megváltoztak a licencelési metódusok, mert korábban 50 meg 75 dollár éves díjat kellett fizetni, ha használni akartad tovább a fórumot, ellenkezõ esetben nem fértél hozzá frissítésekhez és új verziókhoz.

 

Most nem teljesen értem, hogy van, csak azt látom, hogy 150 dollárért hozzájutsz a motorhoz és használhatod, amíg akarod, de a frissítésekre vonatkozó dolgok homályosak.

 

A régi verziókhoz egészen biztosan nem tudsz hozzáférni, úgyhogy ez szóba sem jön.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...