Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések a notebookokról, netbookokról


lacika2

Recommended Posts

gabesz.68

Sziasztok!

 

Nemrég vettem egy ASUS A3H 5011 notebookot, amivel akadt egy kis problémám. Nevezetesen az, hogy a mellékelt Power4Gear szoftver ami a gép teljesítményét hivatott beállítani a használat módjához (akku vagy adapter) nem mûködik rendesen. Ha a gép akkuról megy, szépen visszaveszi a képernyõ fényerejét, viszont ha hálózati adapterre kapcsolom, nem állítja vissza teljes fényerõre, átállítja az üzemmódot "High Performance"-ra, viszont a fényerõ nem változik. A beállítások között át tudom állítani a fényerõt 100%-ra, viszont a beállítást nem menti el.

Légyszíves segítsetek, mi lehet a gond;vagy mit csinálok rosszul?!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
az AMD vagy az Intel (természetesen nem Celeronra gondolok)? :)

Intel. Fõleg a Core Duo.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Timer

"High Performace" már önmagában is érdekes, mert akksiról elvileg "Super Performance"-on kellene mennie. Egyébiránt tudod a sémákat szerkeszteni is, jobb (vagy bal?) klikk a kis P4G ikonra az értesítési területen.

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68

Szerkeszteni tudom a sémákat, csak elmenteni nem engedi; rákérdez, hogy elmentse-e a változásokat, és ha igent nyomok bezárja a P4G ablakát és visszaveszi 13%-ra a képernyõ fényerejét... :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
JOINT72

HP Pavilion dv 1000 laptopnál hol lehet a printscreen billentyû? Kép a billentyûzetrõl: Link. Scroll billentyû mellett semmi nincs.

Hugomnál angliában van kint a laptop, ezért én is csak kép alapján tudok tájékozódni.

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Ez jó kérdés, mert lehetséges, hogy az fn billentyû és valamelyik kék ábrácskát rejtõ billentyû egyidejû lenyomásával lehetne elõcsalni. A kis felbontás és képméret miatt azonban ezek nem láthatók jól, még akkor sem, ha ránagyítok. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Fn+Insert (kékkel oda van írva, hogy "prt sc")

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Köszi, kipróbáljuk.

Link to comment
Share on other sites

Timer

2 Gabesz!

 

 

Szerintem telepítsd újra az ATKACPI driver-t, és magát a p4g-t is! Ha nem megy, akkor reinstall. Ennyi tippem van.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Xdanny

Heló. Van egy új laptopom. Az a "gond" vele, hogy a kijelzõ fényességi szintjének állításánál a halványabbaknál bevibrál a kép. Illetve nem a kép, csak a fényessége. Ez mitõl van? Magasab szinten (1-8 as fokozat összesen) nem csinálja. Nem annyira zavaró, de szeretném tudni a okát, vagy hogy ez normális-e.

Típusa FS A1655G (1.8 as turion, ATI xpress 200 grafikával)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egyátalán nem normális! Egy TFT-nek sosem szabadna vibrálni. Mivel a másik topikban írtad, hogy a procival is gondok vannak, arra tudok következtetni, hogy baj lehet az akkumulátorral.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Xdanny

Hát, a proci dolgot "megoldottam" ugy, hogy a vezérlõpultos beállításoknál asztali gépnek állítottam be a laptopot. (elsõsorban tényleg asztali gépnek funkcionál, nem utazás alatti pötyögésre kell)

Eddig ugy néz ki, hogy most nem váltogatja a sebességet. Az aksis problémáról meg anyit, hogy tápról használom. És akokr is vibrál. Vagy attól lehetséges hogy az aksi miatt van?

Link to comment
Share on other sites

Timer

Lenne egy sürgős kérdésem: szeretnék megnézni egy filmet a noteszgépemen, de úgy, hogy TV-re kellene kitenni a képet. A gond csak annyi, hogy a notebook-on "S-Video" kiement van, a tévén meg síma RGB bemenet (azt hiszem, az: piros, sárga, fehér bemenetek). Van ehhez valami átalakító, vagy ilyesmi? Régebben egy nvidia gafikus kártyához kaptam valami vezetéket, az nem tudom, megfelel-e a célnak.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Lehet kapni átalakítókábelt.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az nem RGB kábel hanem sima RCA. Neked S-Video - 3x RCA átalakító kell. gyk.: a piros és fehér végű kábel az audio (sztereo), sárga a video jel átviteléért felel. ;)

Link to comment
Share on other sites

Timer

Köszi! Irány a bolt! :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Budapesten a SINI-ben kapsz olcsón a Wesselényi utcában (19.), vagy bármelyik MediaMarkt/Saturn-ban.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Sajna vidéki vagyok, de remélem, hogy valahol a környéken is lehet kapni. Egy irányárat tudsz mondani, csak hogy ne vágjanak meg nagyon :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bencce

Szerintetek van garancia akksikra? Az én Fujitsu Siemensem most lesz 1 éves fél hónap múlva de ahogy kihúzom a falból, rögtön le is kapcsol. Azt hiszem 1 éves gépnél ez nem normális. Magára a gépre 1 év gari van, kérdés, hogy az akkumulátor is tartós fogyasztási cikknek számít-e és megillet-e a garancia. Szerintetek?

Egyébként normálisan volt használva...

Link to comment
Share on other sites

Mini Nyuszi Baba

Lehet venni egeret a laptophoz?

Link to comment
Share on other sites

[root]

Vannak olyan cégek, akik nem adnak, de általában szokott lenni garancia az akksira. A te estedeben úgy tudod a legegyszerûbben kideríteni, ha felmész a Fusi oldalára, és megnézed, hogy mit írnak a gépedrõl. Mondjuk elvileg a garancia teljeskörû, nem...? Az is igaz, hogy amíg a gépre 2 évet adnak, az aksira csak 1-et. Szóval ha a gépre csak 1 év van... De az a biztos, mondom, ha megnézed a Fusinál. Mindenesetre még egy jó nagy mínuszpont a Fusinak (az én szememben).

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Mini Nyuszi Baba:

Persze. Miért ne lehetne?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

[root]

@Bencce

Na, mi a helyzet a garival?

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Nem tudom még a bankban ücsörgök, de nincs semmi meló, lassan hazaballagok és felhívom őket. Kiváncsi vagyok , hogy tényleg teljeskörű-e a garancia! Nagyon remélem. Ráadásul újabban azt is észrevettem, hogy amikor felmelegszik akkor elkezd recsegni a hangkártya, meg kb úgy játsza le az mp3-akat mintha egy kazettás magnóban néha megnyúlna a szalag! Elég gáz! Ja és Photoshopnak meg minden verziója lefagy rajta. Szerintem valami memóriagondja is lehet. Nagy mellélövés volt az a gép, igazából azért választotta, azt 1 éve mert amikor Ausztriában tanutltam még 1 éve, nem tudtam elképzelni, hogy ne játszak, és ezért kellett 3Ghz-es bohóc gép. Nem is laptop, ennyi erővel az asztali gépet is cipelhetem a hátamon csak mondjuk 20X nehezebb. Azóta rájöttem már, hogy nem így kellett volna hordozható gépet választani :)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Azt mondták vigyem vissza és kicserélik :) Ez most jó pont :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...