Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések a notebookokról, netbookokról


lacika2

Recommended Posts

F. A. Bian

Ha normálisan mászkálsz, akkor nem történhet baj. Úgy tervezték õket, hogy elviseljék a mozgó vonaton, autóbuszon vagy autóban való használatot, ebbe pedig bõven belefér, hogy a kezedben vidd. Én már vettem föl a webcamével is séta közben.

Azért ne dobáld vagy ne ejtsd el! :D

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

@Timer

A laptopoknál nem kell félni attól, hogy mosgás közben valami gáz lesz, mert a merevlemezük úgy van megtervezve, hogy minimális rezgésnél is tökéletesen mõködjön, ráadásul bizonyos modelleknél a winyó rezgéscsillapítókkal van befogatva a helyére. Például én már használtam autóban, pesten a Tököly úton és földúton is. (a kettõ majdnem ugyan az, sõt a Tököly út rosszabb). A lényeg az, hogy általában vízszintesen legyen. Huzamosabb ideig (2-3 óra) ne használd mondjuk 45 fokban, mert az állítólag nem tesz jót a winyónak, bár én ebben is kételkedem.

A lényeg az, hogy ne Dobáld és ütögetsd neki semminek miközben megy a gép. Sétálgatni simán lehet vele, meg vonatozni, autózni, buszozni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igaz, évfolyamtársam az új laptopján még filmet is nézett a buszon, miközben mentünk a híresen jó magyar utakon, ahol még a discmanem sem bírta ki ugrás nélkül ( pedig 120 mp Anti-Shock memória van benne).

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Egyetlen egy helyen kell nagyon figyelni a laptopra, a repréren a mágneskapunál. Azon nem szabad átvini, inkább a röntgengépbe kell betenni. Mondjuk jobb helyeken szólnak, ha látják hogy notebook táskával szambázol a kapu felé. (de az nem magyarország) ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igaz, lehet, hogy a winyó nem köszönné meg az erõs mágneses teret.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
A házunk tájékán sezretném ellenõrizni, hogy mennyire erõs a wifi-m jele, és unalmas állandóan hibernálgatni, arrébb vinni két métert, és indítani. Jobb lenne séta közben látni az értékeket.

Nyugodtan cipelheted. Én néha autóban út közben is járatom mellettem, menet közben cipelem, semmi bajuk nem lesz attól.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Egy dolog van, amitõl mindig is paráztam, az az, hogy leszakad a füle a táskának.

Egyik ismerõsünknek a Samesonite táskájának a füle szakadt le.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Köszi, én azt hittem, hogy nem lehet menetközben használni :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Egy dolog van, amitõl mindig is paráztam, az az, hogy leszakad a füle a táskának.

Amig táskában van a gép, még annyira nem vészes. Persze ez függ a leesés magasságától és a táska anyagától is. Azért egy notebookot dobálni, leejteni már valóban nem szabad.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Viszont csodával határos módon, meg persze a Samsonite táska közremûködése mellett a laptopnak nem lett semmi baja. Pedig még lépcsõzött is. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mondjuk magától nem értem, hogy szakadhatott le a fogantyúja... :pislog:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Gyártáshiba, silány minõség, bár az utóbbit nehezen tudom elképzelni. Nem leszakadt, a szegecs pattant el.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
George

Üdv!

Szerintetek az "normális", ha egy ASUS A3H 5011-es notebooknak, aminek 2200mAh-ás az aksija, olyan 110 percet bír ki? Természetesen az energia gazdálkodásért felelõs progi fenn van. Nekem elég az a 110 perc, csak azt hittem kicsit több :upsz: Tudom láma kérdés, de nem annyira vagyok tisztába, hogy az egyes akksik ennyit bírnak.

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Rendben van az. Mennyi idõs? Korfüggõ is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nekem is kb. annyit bír a gépem, ami szintén 2 éves ASUS. Persze ez még nem Centrino technológiás.

Link to comment
Share on other sites

George
Rendben van az. Mennyi idõs? Korfüggõ is.

 

Nemsoká 1 hónapos lesz.Ha rendben akkor okés, köszi a válaszokat. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mark1956

Jó reggelt, sziasztok!

Segítséget kérnék a következõben: van egy ACER Travelmate 522 Tx típusú laptopom, ami tegnap este megbolondult. Ha be akarom kapcsolni, bekapcsolás után sípol 5x, azután kikapcsol. Számtalanszor próbáltam újra bekapcsolni, ugyanazt csinálja. Mi lehet az oka és mi lehet a megoldás?

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Az 5 rövid síp elméletileg processzor hibára utal... :(

Link to comment
Share on other sites

Mark1956

Köszi!

Ezek szerint service...

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Igen ezek a beep code-ok általában mindig hardverhibára utalnak, amit laptopoknál nehéz orvoslni, ellenõrizni meg belelnyúlni stb.

 

De biztosnság kedvéért várjunk meg egy profit, aki hátha többet is tud mondani. Du-n biztos feltûnik majd arpsoft vagy PF.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Valószínûleg nem kap rendesen tápot a processzor. Akkumulátorról, vagy tápról használod? De ha garanciális, akkor amúgy sem nyúlhatsz hozzá, az a legjobb, ha visszaviszed.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

George

Lenne egy olyan kérdésem, hogy szeretném frissíteni a laptopom (ASUS A3H 5011) BIOS-át, de egyszerûen nem frissíti. Letöltöttem a legújabb WinFlash progit az ASUS honalpjáról és tuti, hogy jó a BIOS, mert a progi ki is írja, hogy a BIOS infó jó, megegyezik a típussal. Már próbáltam a driver CD-n levõvel, de ugyanaz a verzió. Nos, betöltöm neki az új BIOS-t és kiírja, hogy oks minden és indítsam újra (kattintsak a Flash gombra), erre rákattintok, újraindul és semmi, marad minden a régiben. Ez miért van? :pislog: Köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

mozzs

Hali!

 

Van valamilyen tapasztalatotok laptop szivargyújtóról való müködtetésével kapcsolatban?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ George:

Egészen biztos, hogy újabb az a BIOS? Egyébként miért van szükség frissítésre? Nem megy valami? :huh:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

George

Tuti újabb a BIOS, mivel kiírta a dátumot, meg a verziószámot is, és újabb. Nem tudom, az asztali gépemnél nem szoktam frissíteni de gondoltam itt fogok, de nem sikerül, amúgy minden mûködik. Azt hiszem lemondok róla akkor. Egyszerûen Nem tudom, mintha Valami mechanizmus védené a BIOS-t. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...