Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések a notebookokról, netbookokról


lacika2

Recommended Posts

arpsoft

A monitor a nativ felbontásán üzemel, vagy az LCD kénytelen interpolálni a pontokat?

Link to comment
Share on other sites

Timer

Natív 1024 x 768...

Link to comment
Share on other sites

Timer

Újra löktem az összes drivert. AGP driver is SIS, a VGA driver is SIS? már tényleg semmi ötletem. A kép pedig tuti, hogy 16 bites, de az evereset, és a képernyõ tulajdonságai panel szerint is 32 biten megy. A driver úgyszint ezt említi. Segítsetek, mert nem akarom elhinni, hogy csak 16 bitet tud egy notebook!!! Gondolom, nem létezik ilyen...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Most nincs jobb ötletem, mint egy újratelepítés.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Timer

A szívembõl beszéltél: éppen ma reggel álltam neki...majd tájékoztatlak, hogy mire jutottam. Mellesleg letöltöttem egy frissebb verziós driver-t a SIS-tõl, avval sem ment, viszont kínált 120 Hz-es frissítést a monitorhoz. Ez ugye invalid? :D

Jelenleg 60 Hz-en használom, úgy tudom, hogy az a tft-nél teljesen elég...

Link to comment
Share on other sites

Timer

Hát, csinálhatok én akármit is, ez nem akar jó lenni... Annyi a változás, hogy a reinstall után legalább látszik, hogy átváltok a két színmélység között, de ettõl függetlenül ugyanolyan kókány az átmenet 32 bitben, mint elõtte...

Már azon gondolkodom, lehetséges-e, hogy ez a kijelzõ ennyit tud, és kész? Azért az vicces lenne: a barátnõm Acer-e egy huszassal olcsóbb volt, és semmi ilyen gond nincs vele: szép a képe, még a legmagasabb fényerõnél sem látható olyan jelenség, mint az enyémen. ProFiler, lehet, hogy errõl van szó, és tényleg ez a gép csak "ennyit tud"? Csalódnék az Asus-ban, de nagyot...

Link to comment
Share on other sites

F. A. Bian

Én is kérdeznék, mert még nem volt notebookom. :upsz:

Ha megjön becsomagolva a gép - mellesleg szintén oprendszer nélküli ASUS -, akkor összedugás után azonnal meg lehet kezdeni a telepítést, vagy hagyni kell elõbb az akkut feltöltõdni, s csak utána lehet dolgozni vele? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
ProFiler, lehet, hogy errõl van szó, és tényleg ez a gép csak "ennyit tud"?

Furcsállom, de úgy tûnik, hogy ez a helyzet. :hááát:

 

@ F. A. Bian:

A gépet rákötöd a tápegységre és már indíthatod is. Mehet a telepítõ azonnal. Közben folyamatosan tölteni fogja az akksit.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

F. A. Bian

Köszi! Akkor megvan a hétfõ esti-éjjeli programom... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
forbi

Sziasztok.

 

Lenne nekem egy elég lammer kérdésem.

Van egy ASUS laptop nálam és szeretnék belenézni a bios-ba.

A probléma az, hogy nem tudok bejutni.

Sajnos a gép nem reagál sem Del, sem F10 gombokra, és boot-oláskor sem ír semmilyen infot a bios-al kapcsolatban.

Milyen más módszerrel lehetne még elõcsalogatni :?::?::?:

Kérlek segítsetek.

Link to comment
Share on other sites

F. A. Bian

Bekapcsoláskor ír ki a gép információkat: a BIOS-ba az F2-vel tudsz belépni, az ESC-pel pedig máshová (ezt elfelejtettem már)... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Timer

Nálam (asus a6u-5040) f2-vel a logo-t tudod eltûntetni, tehát a legfontosabb dolgokat láthatod a boot közben. Esc a bios-ba visz, ahogy már elõttem is mondották, a tab-bal pedig (ha jól értelmezem) a boot menübe juthatsz, tehát megválaszthatod (több oprendszer esetében), hogy melyik partícióról kívánsz tölteni. Ez utóbbit még nem próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bencce

Azon gondolkoztam, hogy miért nem lehet ma már notebookokat hanyattegérrel kapni? Legalább olyan pontos pozicionáló mint az egér, ahelyett lehet szenvedni a tapipaddal, meg az IBM kis pointerével... Nem értem :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

A pöcökegér se sokkal jobb. A laptop tulajok 80%-a elõbb-utóbb inkább vesz hozzá egy egeret.

Link to comment
Share on other sites

tesztax

Én utálom a laptopot. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A tapipad szerintem tûrhetõ. Tényleg csak meg kell szokni. Én még mindig alig tudok leszokni róla, pedig van mellette egér is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én csak azért vettem egeret a laptophoz, mert lehetetlen volt egy mozdulattal a képernyõ egyik szélétõl a másikig eljutni. Persze ez az 1680 pixelbõl is adódik. :D

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Erre beállítottam a gyorsulást. :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Shiwer

Akadt egy kis zûr apám notebook-jával, mégpedig, hogy néhány billentyû nem azt jeleníti meg ami rá van írva, hanem helyette számot, ami rá van írva, kisebb betûkkel, és más színnel. Én arra gondolok, hogy Valami elállíthatódott, mert azok a billenytûkre sárga színnel fel van írva a szám, és most a normális helyett azok vannak. Hol lehetne ezt visszaállítani?

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Numlock? Esetleg valami olyan gomb ami a második funkcióját kapcsolja be a gomboknak?

Link to comment
Share on other sites

F. A. Bian

Meg kellene nézni a gépkönyvben, hogy hogyan lehet ezt visszaállítani, le szokták írni. Ha már nincs meg, akkor pedig a gép típusát írd meg, hátha ismeri valaki, és tud segíteni.

Link to comment
Share on other sites

triznyak1313

SOS !

Nemrég vettem egy új F.Siemens notebookot, a DVD író olvasási sebessége nagyon jó volt. Egy 4.36GB os DVD-t 12-14 min alatt másolt fel.

Tegnap este leraktam majd reggel elõvettem és az olvasási sebesség ugyanazon a lemezen 35-40 percre nõtt.

Akármilyen lemezzel próbálom ugyanannyi az idõ.

Következett a kiírás aminél majd rosszul lettem 4x es sebességnél 56 perc lett !!! Holott ez is 12-15 perc volt. Segitséget kérnék hogy mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Timer

Nem tudom, de esetleg az energiagazdálkodás nem szól bele ezekbe az értékekbe?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Timer

Érdekelne, hogy üzem közben mennyire lehet ezeket a gépeket hordozni, mozgatni? Nem wardrive-ra lesz :D

 

A házunk tájékán sezretném ellenõrizni, hogy mennyire erõs a wifi-m jele, és unalmas állandóan hibernálgatni, arrébb vinni két métert, és indítani. Jobb lenne séta közben látni az értékeket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...