Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések a notebookokról, netbookokról


lacika2

Recommended Posts

lacika2

Sziasztok! Pár hete vettem egy laptopot, és lenne pár alapvetõ kérdésem, mivel nem értek hozzá, ezért szeretném,ha valami hozzáértõ segítene benne!

 

1, A gépembe integrált 64mb-os vga van, esetleg van rá lehetõség, hogy ezt bõvitsem egy jobbra?

 

2, Jelenleg van egy 40gb-os winchestes benne, és ezt is szeretném bõvíteni, csak azt nem tudom,hogy bele lehet-e rakni mellé egy 60gb-osat vagy a régit mindenképpen ki kell venni?

 

3, Ha otthon használom a gépet, akkor 220ról üzemeltetem, ilyenkor célszerû az aksit kivenni a gépbõl,hogy ne használodjon??

 

Bocsi, ha buta kérdéseket tettem fel, de nem értek hozzá!

Köszi elöre is a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A VGA bõvítésére nincs lehetõséged, mivel a laptopokban alaplapra van a vezérlõ integrálva, bõvítõ slot meg nincs.

 

A merevlemezt ki tudod cserélni, de nem valószínû, hogy a másikat benne tudod hagyni. Általában ezt sem lehet megoldani, csak külsõ fiókkal, ami vagy FireWire vagy USB csatolású.

 

Az aksit nem muszály kivenni, én sem szoktam, bár a leírások szerint nem árt.

(Ha hosszabb távon tervezed 220-ról hajtani a gépet, akkor kiveheted, bár ilyenkor az áramszünetek ellen csak egy külsõ szünetmentes véd meg.)

Link to comment
Share on other sites

lacika2

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Akkor nekem is lenne egy pár!

Ha 220-ról hajtom, akkor tölt is egyben, vagy csak a gép meg? Olyanól meg még nem is hallottam, ha kiszedem az aksit akkor is megy hálózatról? Gondolom az jó az akksinak... A mai lítiumok is ilyen érzékenyek?

Kb. mennyit érdemes tölteni egy 16 cellás akksit? Gond ha túltöltöm?

(nagyon vigyázni szeretnék rá :) )

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha a gép megy, akkor is tölt. Nem tudod túltölteni. Én például szûntelenül bedugva hagyom.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Akárcsak én. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
lacika2

Jövõhéten szeretnék venni a Fujitsu-siemens laptopomba 512ddr memóriát, szerintetek bevigyem a szervízbe, hogy tegyék bele, vagy házilag megoldható a beszerelése?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Házilag megoldható, de a garancia miatt nem tudom, hogy érdemes-e kockáztatni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha garos, akkor mindenképpen a szervíz az igazi.

Egyébként megoldható, mint ahogy azt már ProFiler is leírta.

Link to comment
Share on other sites

lacika2

Még garis, szóval marad a szervíz!

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hali!

Szerintetek az mitõl lehet, hogy ha bekapcsolom a laptopot (apukám GEO laptopja), akkor kb 5 percig megy, utána egy kattanás, lefagy és kész. Újra bekapcs nincs vinyó, be a BIOS-ba, nem találja. Aztán várok kb fél órát, és utána megint be lehet kapcsolni? Valami ötlet? Szerintem lehet vinni a szervízbe :(

Link to comment
Share on other sites

Greene

Elképzelhetõ, hogy túlmelegszik a vinyó (esetleg az alaplapon valami). Rosszabb esetben haldoklik. Adatmentés -> szerviz. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Timer

Jól van, azt hiszem, kirakom a fejemre a LAMER felíratot: van rajta egy védõfólia, csak olyannyira tapad, hogy elsõre nem is láttam, normál fénynél. Kicsit közelebbrõl körbe nézve (és tapogatva) már látom, hogy csak a fólia karcos valószínûleg. Huh :hááát:

 

Van a driver cd-n néhány olyan dolog, ami nem világos: pélául valami ATKACPI, vagy hasonló. Mi a fene ez? Ugyanez a kérdés a Windows Flash, Asus NB probe, PC probe,és a CPU HOTFIX programokhoz is. A read me nem túl bõbeszédû...

 

Más: power 4 gear, és power now for windows. Melyiket telepítsem fel? Sempron a proci.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Az elõzõekbõl úgy értelmezem, hogy ha egy boltban rakják bele a memóriát a noteszba, akkor ugrik a gari. Jól vettem le?

 

Másik kérdésem, hogy a gépem bios-ában találtam néhány biztonsági beállítást a winchesterre vonatkozóan. Elmondaná nekem valaki, hogy ezek pontosan mit takarnak? A gép asus, ha ez számít, Amibios-szal, sis chipset-tel.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Esetleg leírhatnád a kérdéses menüpontokat.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
az asus logo karcos a gép külsején, pedig zséééér új. Látott már valaki hasonlót, vagy megint engem bûntet a sors? :D

Engem is majdnem megevett a méreg, amikor kicsomagoltam a vadi új Sonymat a szivacsból, felnyitottam a kijelzõjét és hozzáért az asztalon a mögötte levõ gyertyához. Azóta is látni, mert kitöltötte a notebook felületének recéit. Persze csak egy ponton. Még szerencse, hogy átlátszó.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Az elõzõekbõl úgy értelmezem, hogy ha egy boltban rakják bele a memóriát a noteszba, akkor ugrik a gari. Jól vettem le?

Nem, pont fordítva!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Erre való a hajszárító.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Próbáltam már többféleképpen leszedni, de nem sikerült. Megpróbálom azzal is, de nemsok jóban reménykedhetek... A viasz már elég rendesen kikopott, de a nyoma még ott van. :(

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Nem szeretek türelmetlenkedni, de valaki meséljen már azokról a progikról, amikrõl a lap tetején kérdeztem :D

 

PC World crew?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
a Windows Flash, Asus NB probe, PC probe,és a CPU HOTFIX programokhoz is.

 

Más: power 4 gear, és power now for windows. Melyiket telepítsem fel? Sempron a proci.

Windows Flash: Windows alatt ezzel lehet BIOS-t letölteni és frissíteni.

ASUS PC Probe: Kiír néhány információt a gépedrõl. A legfontosabbak a hõmérsékletek, a feszültségek és a ventillátorok fordulatszáma.

 

A Power Now-t érdemes feltelepíteni.

 

@ Timer:A kérdésedet áthoztam ide. Ha máskor esetleg késõbb észreveszed, hogy rossz helyre írtad, akkor a jelzés gombbal szólhatsz nekünk és kisegítünk az áthelyezéssel.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Mi az a Power Now? Mobil 3Ghz-es procinak jót tesz? :)

Ja már beugrott a 3d now! ról :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Timer

Van egy kis gondom: eddig nem tûnt fel, de a noteszem kijelzõje olyan, mintha csak 16 bit-et jelenítene meg. Mind a chip, mind a windows megfelelõ beállításainál a 32 bit van beállítva, ennek ellenére elég durvák az átmenetek, érzésre csak 16 bitesek. Létezik, hogy egy Asus notesz csak 16 bitet tudjon???

Mit javasoltok?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Milyen grafikus vezérlõje van? Fennt vannak a driverek?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Timer

SIS, és a driverek természetesen egytõl-egyig fenn vannak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...