Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Debian Linux


Machado

Recommended Posts

Machado

Egyetemen ilyen operációs rendszer van a gépeken. Én nagyon nem vagyok otthon a Linux témában, légyszi mondjatok valami infót róla és beszerzésérõl (a legálisat itt, a másikat természetesen privben :) ). Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Machado

Tényleg, kösz! :) Amúgy 14 iso filet kell leszedni, 14 cdés lenne a rendszer?

Link to comment
Share on other sites

apacs

Igen, vagy pedig dupla dvd-s. ;)

Link to comment
Share on other sites

Machado

Sajnos. Nem tudom lesz-e hely neki és még fel is kell telepíteni :(

Link to comment
Share on other sites

pidro

Hát nem sok értelme lenne leszedni mind a 14 cd-t!

akkor jársz a legjobban ha leszed netinstall cd-t kb 100 Mb!

felrakod alaprendszer akkor fel net onnan meg húzhatsz le mindent az meg a másik hogy van amibõl újabbverzió is van mint ami a cd-n található!

Link to comment
Share on other sites

Machado

Valószínûleg ez lesz. Szerinted mekkora partíció kell neki?

Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Nem feltétlenül kell letöltened mindet. Megkereshetsz egy hivatalos terjesztõt is, aki a CD/DVD áráért felírja neked. Egy-két éve én is így tettem szert Debian telepítõkészletre. A magyarországi terjesztõk elérhetõségei itt: http://www.debian.org/CD/vendors/index.en-gb.html#hu

Link to comment
Share on other sites

Greene

Álljunk meg egy szóra. A Debian alaprendszer nem 14 CD-s. Az elsõ CD-n rajta van, egy csomó plusz csomaggal együtt. Minek töltsön le 2 DVD-nyi cuccot az ember amikor 1-2 CD-n rajta van minden ami kellhet? Nekem a Debian elsõ CD-je van meg, és arról raktam fel. Ami esetleg nincs rajta az elsõ CD-n, és kell, azt le lehet szedni. :hááát:

Egyébként is egy rakat csomagot frissítettek a 3.1 stable kiadása óta.

 

Szedd le az elsõ CD-t, tedd fel az alaprendszert, és ami csomag még kell, azt töltsd le hozzá apt-gettel. Én mindig így csinálom.

 

Én a Linux partíciómat 5 giga körülire állítom be, a Swap-et meg 500 megára. Ha kell swap úgyis tudok még bármikor hozzáadni tetszõleges méretût...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
azaki1528464469

Próbáltam feltenni a login:-nál nem jutottam tovább : :(

Link to comment
Share on other sites

Greene

Pedig ha login van akkor fent van már. Ott kell a felhasználónevet és jelszót megadni...

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Azt irtam be mégsem sikerült. Most az Uhu Júliáját próbálgatom nagyon jó (fõleg netezni).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Machado

Leszedtem a 1.-es CD ISO fájlját. Simán is kiírhatom, mint image, vagy úgy kell, mint az XP telepítõt (boot file, stb.)?

 

Késõbb. Image-nél nincs gond, leesett :upsz::D

Link to comment
Share on other sites

atomjani

Hol találok egy rendes javát és hogy kell instalálni?

Sürgös, mert firefox alá kell.

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Tessék.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Challenger

Üdvözlet!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogyha Én csak az elsõ DVD-t szedtem le, az is elegendõ az Debian feltelepítéséhez? :(

 

Illetve elõször a Windows-t kell felrakni és utána jöhet a Linux?

Valamint, ha megosztom a lemezt, akkor telepítéskor is megadhatom, hogy hova települjön?

 

Elõre is köszönet!

Link to comment
Share on other sites

Greene

1.: Igen, az is elég, sõt, az elsõ CD is elég egy alaprendszer felrakásához (grafikus felülettel). Én nem is szedem le sose a DVD-t. Az elsõ CD-n rajta van ami kell, és a többi csomagot meg úgyis frissen szedem ftp-tõl.

 

2.: Bármelyiket fel lehet rakni elõször, de a Windows az MBR-t felülírja, így én a windowst szoktam elsõnek javasolni. Ha "tönkreteszi" a windows az MBR-t, és nem lesz rendszertöltõ akkor a Debian lemezrõl kell bebootolni és rendbeszedni a rendszertöltõt. A Sarge alapból a grub-ot rakja fel, ha te a LILO-t szeretnéd, akkor az "expert26" paranccsal kell telepíteni. Ja igen, azért 26, mert a 2.6-os kernelt fogja így feltenni (ajánlott). Ha csak simán egyszerû install-t szeretnél akkor "linux26"

 

3.: Igen megadhatod, két partíció kell neki.

Link to comment
Share on other sites

Challenger

Köszönet az infóért!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Sarge-ot (3.1) Szerintem sima "linux26"-tal telepíts (ezt a DVD/CD-röl bootoláskor megjelenõ képernyõn kell beírni és utána entert ütni), mert a grub amit felrak már tartalmazza a megfelelõ részeket a Windows betöltéséhez.

Én is most pakoltam fel, de nekem a LILO kellett. Hát ott manuálisan kellett belenyúljak a lilo.conf-ba, hogy feljöjjön az indítómenü, és választhassak operációs rendszert (bár ott is csak kikommentezni kellett pár sort). :)

Én speciel egy kicsit csalódtam a Sarge-ban a Woody (3.0) után, mert a Sarge szerintem túl sok modult tölt be. Persze ha fordítok egy kernelt hozzá, akkor ez máris nem gond, de nincs mindig idõm ilyenekre...

Link to comment
Share on other sites

Challenger

Jójó, rendben; mégegyszer köszönöm. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
tomykav

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A sztori a következõ:

Van egy 5GB-s winchim, ami primary master (volt), és Debian megy rajta. Áttettem primary slave-re, és a helyére egy 60GB-os került, amire XP-t tettem. Ettõl kezdve a Linuxot csak úgy tudom boot-olni, hogyha visszateszem master-ba az 5GB-osat. Azt szeretném megoldani, hogy mindkét op.rendszer mûködjön, vagyis egy Grub-ot varázsolni a 60-asra.

 

Hogyan lehetne ezt megvalósítani?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Darkness

man grub-install

 

(bocs az RTFM válaszért, de ennyi elég kell, hogy legyen :) )

Link to comment
Share on other sites

tomykav
:D Oksa! Köszi azért, de már sikerült!
Link to comment
Share on other sites

speedzoli

Hi!

 

Szeretnék kiépíteni egy Windows-Linux dual-boot rendszert. Tudtok ajánlani vm ingyenes boot manager progit, ami freeware?

Link to comment
Share on other sites

aty

Grub/Lilo miért nem jó neked?

A Linux majd megoldja, te ne törõdj vele...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...