Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Két monitor használata


nagygabor

Recommended Posts

titusz1

Ha catalyst-od van akkor nem lehet nagy probléma.

A Tv-t video módba.

A catalyst-ban lefuttatod a kijelzõ varázslót.

És kész. (Nekem 5.11-es catalyst-om van)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu
Ha catalyst-od van akkor nem lehet különösegg  :D probléma.......

Ez komoly? :D:hukk::muhaha:

Egyébként én próbáltam a varázslóval, de csak az egyik monitoron adott képet!

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Akkor passz, nekem mûködik. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

titusz köszönöm!

Esetleg másnak van ötlete.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu
Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy ATI Radeon 9600XT kártyám ezt szeretném egy 72cm-es Tv-re kötni, a jelet S-Video kábelen szeretném küldeni, úgy hogy az LG 19”-os LCD-n és a Tv-n is legyen képem.

Nekem sajnos nem sikerült mert vagy az egyiken, vagy a másikon volt kép és ami a Tv-n megjelent annak minõsége katasztrofális volt.

Bocsánat, :bocsánat: hogy ismét felteszem a kérdést, de ha van ötlet szívesen várom! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
zeusz

sziasztok, 1 géphez szeretnék 2 monitort kötni úgy hogy 1 nagy képként kezelje a kettõt. Ehhez mindenképp erõs dual kártyára van szukségem, vagy van más megoldás is? Azaz hagyományos video kártyára teszek elosztó kábelt? Vagy ez h*lyeség?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Csak dualban mûködhet. Esetleg elosztóval, de akkor mindkét monitor egyforma képet fog mutatni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
arpi021

Sziasztok!!

 

Egy kérdésem lenne hozzátok.

Két monitort szeretnék rákötni a számítógépemre. A videókártyámon 1 kimenet van. Errõl ment eddig a monitorom. Van még egy kimenet az alaplapon is. Erre most rádugtam a másik monitort, de nem ismeri fel a gép.

A lényeg az lenne, hogy két külön monitorként kezelje a gép, tehát ne ugyan az a kép jelenjen meg rajtuk. Csak az a baj, hogy még fel sem ismeri a második monitort.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen módon tudom ezt telepíteni? Mûködhet ez így?

Gondolom van itt aki nálam jobban ért ehhez.:)

Kérem segítsetek ha van ötletek!

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gorzati

Kedves PCWORLD!

 

Én számítógépemet szeretném rákötni a TV-re és videót szeretnék nézni rajta. SVHS kimenettel kötöttem rá a TVre a gépem, miven a videokártyámon volt ilyen csatlakozó (ATI 9600Pro). Minden szép és jó, elég jó képet ad a TV, amit a Catalyst 7.2-vel sikerült beállítanom. Egyetlen problémám van, hogy állóképen kívül nem mutat többet a TV. HD filmeket szeretnék nézni a TV-n, le is tudom játszani sz.géppel, de amit ott látok videót, azt a TV tök feketének mutat. Több féle filmformátummal próbálkoztam, és többféle videolejátszó programmal, de mindegyik fekete!

EZ miért van?? A VGA kártya nem képes erre??

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
tameyoshi

Sziasztok!

Ha két LCD monitort akarok használni egy gépen, akkor egyformának kell lennie a két monitornak?

Értem ezalatt a képátlót, és a felbontást.

Elõre is kösz az infót!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Képátló mindegy, a felbontás ugyanaz lesz.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
a felbontás ugyanaz lesz

Nem igaz. :) A felbontás lehet teljesen különböző is, mivel külön kell beállítani az egyes monitoroknál. (Dolgoztam már olyan géppel, amelynél az egyik monitor felbontása 1650x1080 volt, a másiké meg 1024x768.) :P;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
avicennax

Sziasztok!

 

Én is két monitort szeretnék rárakni a gépemre. Kettõ 19"-os-at, és arra lennék kíváncsi, hogy nem lehet-e úgy megcsinálni, hogy egyik monitor a hagyományos kimenetre van kötve, a másik pedig DVI kimenetre. Mivel ez van a videokártyámon (Asus Extreme AX1300 Pro Radeon). Nem szeretnék új videokártyát venni, viszont szükségem lenne a két monitorra.

 

Krisztián

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Meglehet csinálni.

Vagy DVI-on kötöd a monitorra, vagy veszel egy DVI-VGA átalakítót. kb 1000FT-os tétel.

 

Összekötöd és simán müködik.

Link to comment
Share on other sites

avicennax

Köszi a választ! Még arra lennék kíváncsi, hogy kiterjesztett asztalkét mûködne-e. Arra kellene az egész, hogy egyik monitoron forráskódok, winamp lenne, a másikon pedig Visual Studio. Mert nagyon zavaró 5 másodpercenként Alt+Tabolni. Mennyivel lasítja a gépet ez a megoldás? Vagy elhanyagolható?

 

Krisztián

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Megoldható. A gépet nem terheli! Perfekt megoldás. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
cs4x4

Segítséget kérnék.

Adott Radeon 7500 64 MB videokártya.

Eddigi monitor 19" TFT.

Karácsonyra kaptam egy 19" Wide TFT-t.

VGA kimenmeten hagytam a régit, DVI-VGA adapterrel a DVI kimenetről vezérlem az újat.

A videokártya jól kezeli, látható, de a DVI csatiról szellemképes a monitor.

Kicseréltem a két monitort, akkor is az átalakítóról vezérelt monitor lett szellemképes.

Gondoltam, az adapter a hibás. Nosza, csere!

Sajnos a hibajelenség nem oldódott meg.

 

Valami megoldás, javaslat? Mi lehet az ok?

 

Köszönettel

Edited by cs4x4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Anwar

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem hogy:

 

Adva van 1 laptop, van rajta ugyebár 1 monitor, az megvan, hogy ha rádugok 1 monitort, akkor annak az asztalát kitejesztve megy a 2 monitoron, tehát ha a laptop monitorán jobbra kihúzom az egeret, akkor ugye már a másik monitoron is vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megoldani ezt 3 monitorosan. 1 a laptopé illetve még 2 monitoron, ugyanaz az asztal 3 monitorra kiterjesztve. Munkám szempotjából fontos lenne!

 

Köszi a válaszotok!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@cs4x4

 

Ha még aktuális, cserélj kábelt. Lehetőleg DVI-re, hamár megvan rá a lehetőség.

 

@Anwar

 

Ha a laptopon nincs két kimenet, akkor legfeljebb úgy tudod megoldani, ha az egyik képernyő USB-n keresztül is képes üzemelni, vagy esetleg van kimenete és két bemenete van. De mindkét megoldásnál kérdéses, hogy a laptop videókártyája tud-e egyáltalán kettőnél több képernyőt kezelni egyszerre.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
szabszucs

Üdv! A kérdésem egyszerû, 2 monitort használok, pl játék esetében romlik-e a grafikus teljesítmény, ha 2 monitor van bekötve. Ha igen, elég csak kikapcsolnom, vagy Catalyst-al kell inaktiváljam. Köszönöm a választ! A vga 4670 Gigabyte 512.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Természetesen romlik, hiszen két képet kell legenerálnia. Ha ezt el akarod kerülni, akkor a Catalystban kell kilõnöd azt a képernyõt. De egyébként szerintem magától is lekapcsolja a nem elsõdleges kijelzõt, ha teljes képernyõs alkalmazást indítasz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
szabszucs

Köszönöm a választ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
plazmafun

Sziasztok mindenkit üdvözlök ! egy érdekes problémával kűzdök pana plazmát szeretnék kiterjesztésként használni videokarim egy asus gtx 750ti hdmi kábel köti össze a tv vel full hd a monitorom is dell u2311h a problémám az hogy nem akarja a videokártya teljes egészében mutatni a képet sem a monitoron sem a tvn. egy vékony fekete csík van a kép mellett körben. A régi kártyával ez a probléma nem jelentkezett egészen addig amíg ki nem húztam a hdmit a gépből. ebben kérném a segítségeteket köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...