Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Format c: a Windows 98 telepítõ segítségével


ocsi

Recommended Posts

ocsi

Eddig bevett szokásom volt, hogy ha egy gépemt újrainstallálom, akkor beteszem az install CD-t és ennek segítségével újraformatálom a merevlemezt, majd telepítem a Windows-t. Ez 2000 és XP alatt mûködik. De most egy 98-as gépet kéne újratelepítenem. Hogyan tudom formatálni a merevlemezt? (ez az általam ismert legjobb megoldás a jólmûködö rendszer építésére: teljesen elõröl kezdeni.) Valaki segítsen, mert most nem ajánlja föl sehol a telepítõ a formatálást!!!

Link to comment
Share on other sites

warynski

Amennyire emlékszem, ha DOS módban elindítod a Win98-at a format paranccsal simán le lehet formatálni a kívánt meghajtót.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

1. lépés: fdiskkel törölni az összes partíciókat.

2. lépés: létrehozni az új partició(ka)t

3. lépés: újrainsítani a gépet.

4. lépés: format c:, (majd a többi partíció, ha több van)

5. lépés: Windows 98 telepítése.

 

warynski kiválóan rátapíntott a lényegre, cd-rõl kell bootolni, és parancssorban "dolgozni"

Link to comment
Share on other sites

payskin

Vagy amennyiben nem bootol CD-rõl, akkor van hozzá egy speciális boot floppy.

Link to comment
Share on other sites

Laali

A Windows98-nál:

 

Windows CD-rõl bootolni

- "Gép indítása CD-rom támogatással"

- a promt megjelenése után átváltani a CD-re

- könyvtárváltás a win98 könyvtárra: cd win98 (vagy win9x ?)

ebben a könyvtárban van az fdisk és a format

mert ha jól emlékszem ezek nincsenek a ramdisken.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
marcos99

Helloka!

 

Lenne itthon egy "öreg róka" gépem és már ráférne egy format, mert már kisebb munkáknál is lefagy vagy még asztal betöltése után.

 

Valaki leírná lépésrõl lépésre, hogy mi a sorrend az újra rakásnál??? (mert még sose raktam Windows-t újra :upsz: és itt az ideje, hogy megtanulljam)

 

CD meg minden megvan hozzá, boot floopy kell??? És úgy szeretném hogy minden törlödjön a gépröl, szóval tiszta lappal induljon a gép...

 

Kööööösssszzzzzöööönnnnnöööömmmm elõre a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Ha nem boot CD-d van akkor kell az indító floppy. Egy kis olvasnivaló. >> Klikk << vagy vedd meg ezt a könyvet, ebben minden bent van amit tudni akarsz a Win98-ról. :ötlet:

Ui.: De a még mûködõ géped súgójában is találsz segítséget. ;)

Link to comment
Share on other sites

Bencce
Helloka!

 

Lenne itthon egy "öreg róka" gépem és már ráférne egy format, mert már kisebb munkáknál is lefagy vagy még asztal betöltése után.

 

Valaki leírná lépésrõl lépésre, hogy mi a sorrend az újra rakásnál??? (mert még sose raktam Windows-t újra :upsz: és itt az ideje, hogy megtanulljam)

 

CD meg minden megvan hozzá, boot floopy kell??? És úgy szeretném hogy minden törlödjön a gépröl, szóval tiszta lappal induljon a gép...

 

Kööööösssszzzzzöööönnnnnöööömmmm elõre a segítséget.

Mit akarsz újrarakani?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
még sose raktam Windows-t újra :upsz: és itt az ideje, hogy megtanulljam

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

Atyafi

A Win98 telepítõlemezén a \TOOLS\mtsutil\fat32ebd készíti a boot floppyt.

Vidáman formázhatsz a W2K vagy XP CD-del is, de boot-olhatsz a floppyról is és használhatod particionálásra a jó, öreg Fdisk-et és formázásra a Format parancsot. Ha a W98-ad nem bootol CD-rõl, akkor készíthetsz magadnak boot-CD-t. Én is ilyenben sántikálok mostanában, de egy kicsit belematatok a .INF file-okba (kulönösen a setuppp.inf-be), hogy ne telepítse az elavult vagy szükségtelen szolgáltatásokat (oobe, java, tour, shockwave ... ) és fölüldurrantom a ScanDisk-et és DeFrag-ot a Windows ME programjaival.

Ha nem akarsz matatni, akkor a tiszta telepítéshez ajánlom a www.litepc.com honlapról a 98Lite programot. Nálam leginkább a free változat Chubby opciója vált be.

Link to comment
Share on other sites

marcos99
Mit akarsz újrarakani?

 

A Win98-at szeretném újra rakni, látom kaptam elég sok HSZ-t majd elolvasgatom és nekiülök csinálni délután. Köszönöm a HSZ-eket.

 

Csak mivan akkor ha nem birok boot floopyt csinálni, mert már elõtte lefagy mielött elindítanám a boot floopy készítést :D , viccesen hangzik de már anyira összeomlott a rendszer...???

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Nincsen se Win 95 v. Win 98 as inditólemezed? Csökkentett módban sem megy? (Ha jól emlékszem F8 amikor töltõdik a windows (tudod a kék ablakos) és akkor brjön egy indítómenü, és ott csökkentett mód!

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Most elõször is Készítenék egy boot floopyt, és utána a többi.

 

De hol tudnám csökkentett módban indítani a gépet???

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Gép indításánál nyomogasd az F8-at, erre bejöm egy indítómenü. Ott tudod kiválasztani.

Akarod, hogy leírjam a particionálást-formázást-telepítést lépésrõl-lépésre?

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hát ha jól emlékszem akkor a régebbi Wineknél is F8at kell nyomni tudod amikor bejön elõször a Win betöltõ ablak vagy mi :) Tudod az ég és Win logó, alul meg futnak a kék vonalak :D és ott ki lehet választani szerintem a csökkentettet.

De egyszerúbb ha letöltöd EZT rámásolod kitömörítve egy lemezre és be a gépbe bootnál!

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Ha a Winlogo már bejön, nyomhatod ám az F8-at. Akkor már késõ! Elõtte kell!

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Mizsi ha megkérhetlek és te is felajánlotad akkor légyszíves leírnád lépésrõl lépésre a dolog menetét a Gép indítástól kezdve...

 

Köszi...

Link to comment
Share on other sites

Sebi

@ marcos99:

Annyira rossz nem lehet a 98, ha internetezni tudsz vele. :hááát:

Start menü :nyíl: Beállítások :nyíl: Vezérlõpult :nyíl: Programok hozzáadása :nyíl: Indítólemez és ott van egy olyan, hogy Lemez létrehozása. Beteszel egy floppyt és elkészíti. ;)

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Rendben van:

Tedd be a Boot-floppyt a floppy meghajtóba. Indítsd el a géped. Ha minden igaz, floppyról kell, hogy bootoljon! Bejön egy inditómenü, válaszd a "Gép indítása CD-ROM támogatással" menüpontot! Miután a gép parancssorba került, írd be: A: Ekkor átvállt a floppyra, ekkor ezt írd be: FDISK. Elindul a particionáló program. Elsõkörben törölni kell a particíókat (ha jól emlékszem, 3-as menüpont). Ha több partició van, akkor elõször a logikai-kat kell (D:, E: stb), majd a rendszerparticiót (C:) A kérdésre, hogy biztosan törölni akarjuk-e, válaszoljunk igennel. Ezután jöhet az új particiók létrehozása. (1-es menüpont emlékeim szerint). Ott lépésrõl-lépésre meg lehet adni a particiók méretét, ezért ezt nem írom le részletesen. Ha megtörtént a particiók létrehozása, lépjünk ki a programból, majd indítsuk újra a gépet! (Ezt fel is ajnlja a program). Miután a gép ujraindult (még floppy-ról bootolunk!), formázzuk le a particiókat a FORMAT paranccsal! (pl. format c:). A mûvelet végrehajtása a merevlemez ill a particiók méretétõl függõen több percig is eltarthat. Miután végzett a formatálással, tegyük be a Windows 98 CD-t a CD-megjatóba, a parancsorba írjuk be a CD-meghajtó betûjelét + : (pl. E:), majd indítsuk el a telepítõt. (SETUP.EXE). HA erre nem reagál, akkor a SETUPCOR.EXE-t kell indítani! Innentõl kezdve már kövessük a képernyõn megjelenõ utasításokat. Figyelem! Mielõtt sor kerül az elsõ újraindításra, a floppy-t távolítsuk el a meghajtóból! Sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Nem ez nem Így van...

Van itthon egy gép amit anyukámnak szeretnék olyan állapotba hozni hogy az internet fusson rajta, de nekem itthon van egy "monstrumom" ami izzik a szobámban.

 

Az enyémen XP rendszer fut és még pöpec állapotban van, ehhez nem kell nyúlnom, csak a másik régi gépet kell rendbe rakni és én újra raknám a Win98-at...

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Pont azt írtam le, hogy kell feltenni a WIN98-at! Nem arra voltál kiváncsi?

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Kösz mizsi...

 

....próbálkozom az utasításaid alapján.

 

De arra voltam kíváncsi csak Sebi irta hogy nem lehet olyan rossz ez a gép ha netezek rajta, de irtam hogy az enyémen megy a net amit csinálok az egy másik gép.

 

Na megyek csinálom...

Link to comment
Share on other sites

marcos99

:D vicces ez a számítógép..

most csinálnám a boot floopyt és indítom közben kéri a Win98as cd-t (hogy ugye arról másolja át a boot-oláshoz szükséges cumót) és kiderül hogy a gép a benne lévõ cd-olvasót nem érzékeli (áram van benne, csak adat nem megy rajta szerintem) mert kéri továbbra is a cd-t...

 

na mára elég volt enyi holnap folytatom, köszönöm a segítõket fõleg mizsi-nek a segítségét...

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Legalább a boot floppy már kész van. :D

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Épp ezaz hogy nincs még boot flopy, mert nbem sikerült.

 

Az Xp-n amit csinálok rendszerindító lemez vagy amit belinkelt valaki (hogy kicsomagolva másoljam flopy-ra az nem jó???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...