Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Érdekes weboldalak


eremit

Recommended Posts

Giraffe1

Kösz a linket! Szombaton tesztelem élõben (délelõtt jönnek rokonok Stockholmból), és utána beszámolok az eredményrõl. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Sebi

Mekkora is valójában az olajfolt a Mexikói öbölben? Írd be egy városnevet központnak és megtudod. ---> Visualizing the BP Oil Spill Disaster

Egy számláló is fut a kiömlött olaj mennyiségérõl.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Megj.: Opera alatt nem megy.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
KGigi

100 millió év :D

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
It would take

 

About 633 million years

 

for a desktop PC to crack your password

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Na akkor rám vertél :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Attól függ, melyik jelszavamat kéri. :P Az egyik (e-mail fiókos) jelszavamat kipróbáltam, ezt dobta:

It would take

 

About 20 quintillion years

 

for a desktop PC to crack your password

:fogatlan:

 

A maximum, amit ki tudott írni:

It would take

 

About 1,609,824 nonillion years

 

for a desktop PC to crack your password

Tehát van még hová fejlődni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak kíváncsiságból, ezek a jelszavak hogyan festenek? Értelemszerûen nem pontosan. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Van bennük betû, szám és különleges karakter is. Betûbõl érdemes ékezeteseket is használni; a különleges karakter pedig lehet zárójel, perjel, backslash (fordított perjel), hashmark (kettõskereszt), egyenlõségjel, pluszjel, felkiáltójel stb. Lényeg, hogy keverve legyenek a betûk, a számok és a különleges karakterek. És a hosszúság sem mindegy: egy erõs jelszó minimum 30-35 karakterbõl áll, de tíz karakternél még a gyengébb jelszavainknak sem szabad rövidebbnek lenniük.

Például ez egy jó jelszó:

93.pék.52.û-./(16377)#KGigi|&7634*q

(Igen, így hívják a kutyámat. :P )

Másold be, és ámulj. ;) (Persze ezeket a jelszavakat nem lehet megjegyezni, de nem is kell. Erre vannak a böngészõk és a levelezõprogramok.)

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Hát nálam érdekes eredmény jött ki! :D

Az egy évestől a több milliósig minden volt. A egy éveset különben csak itt a fórumon használom. Anno 2003-ban még elegendőnek tűnt, pedig ez is komplikált jelszó. Azt megfigyeltem az oldalnál, hogy csak a 10 karakteres jelszótól kedvező a helyzet a felhasználó számára.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aha. A karakterek stimmelnek, de az én jelszavaim "csak" 14-15 karakteresek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger

Legkönnyebb jelszavam(csak betű):

It would take

 

About 2 trillion years

 

for a desktop PC to crack your password

A steam-eset inkább be se írtam :lol: . Na az rémálom, minden van benne amit a steam gyomra bevesz :D (ismétlés nélkül és összevissza).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sebi

Hááát. Elég homályosra sikerült.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez a homályosság a rossz idõ miatt lehet. Ha jól megnézed a képet, elég párás volt az idõ, amikor ezt fényképezték.

Link to comment
Share on other sites

Botond

Nem lehet, hogy csak várni kell míg betöltõdik? ;)

Link to comment
Share on other sites

Sebi
Ez a homályosság a rossz idõ miatt lehet. Ha jól megnézed a képet, elég párás volt az idõ, amikor ezt fényképezték.

Akkor lehet, hogy várni kellett volna a jobb idõre...

 

Azért Drezda, Sidney vagy Dubai jobban sikerült a készítõknek. "Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk."

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A "homályosság" abból ered, hogy ez a kép sokkal nagyobb területet fog át, mint a Sebi által említett három fotó. Ha alaposan megnézitek, akkor jól látható, hogy a (viszonylag) közel levõ részek és épületek (pl. a Tündér-szikla vagy a közeli lakótelepek) mennyire élesek, és hogy az élesség hogyan csökken a távolsággal.

Ezt az életlenedést a légkör okozza, márpedig arra remélhetõleg sokat kellett volna várniuk, hogy ez a "probléma" megszûnjön. :upsz:

 

(Már ha Sebi valóban nem túlzottan türelmetlen volt, és nem várta meg, hogy betöltõdjön az adott "réteg". :hááát:)

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Én türelmes voltam (vagyok) kérem szépen. :)

 

Szerintem a készítők kicsit túllőttek a célon. Igen rámentek a világrekord részére a dolognak, pedig egy városkép készítésénél a városképet kellene előtérbe hozni, például a nevezetességeket és nem a közeli lakótelepet. Nézd meg például a Parlamentet vagy a Szent István-bazilikát milyen homályosak. Ezeknek kellene tökéletesen látszódni. Ha egy külföldi vagy hazai látogató látni szeretne valamit, akkor ezeket az épületeket nézi és nem a lakótelepet. :hááát: Kicsit talán közelebbről kellett volna elkészíteni a fotókat.

 

De az is lehet, hogy csak az én vidéki szememnek furcsa ez a homályosság, mert itt tiszta a levegő és a Budapestieknek ez fel sem tűnik, mert már megszokták a homályos, szmogos levegőt. :P

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Nem, õk más szemponto(ka)t vettek figyelembe, és elsõsorban technikai demónak szánták az anyagot. Nem n+1 kisebb fotót csináltak, hanem egy nagyot. A parlamentrõl készíthettek volna egy hasonló képet a Batthyány térrõl, egy másikat a Bazilikáról a Zrinyi utca végébõl és így tovább - de akkor azokon csak az az egy épület látszódna.

 

Egyébként ilyeneket már csináltak, csak azok nem rekorderek, hanem "csak" korrekt panorámaképek.

 

Ahogyan a Rippl-Rónai és a Csontváry képeik is szépek és hasznosak - és tû élesek. 8)

Link to comment
Share on other sites

Sebi
Nem, ők más szemponto(ka)t vettek figyelembe, és elsősorban technikai demónak szánták az anyagot.

Értem.

 

Egyébként ilyeneket már csináltak, csak azok nem rekorderek, hanem "csak" korrekt panorámaképek.

 

Ahogyan a Rippl-Rónai és a Csontváry képeik is szépek és hasznosak - és tű élesek. 8)

Na, ezek már nagyon szép képek. :oké::bravó:

Link to comment
Share on other sites

payskin
Nem n+1 kisebb fotót csináltak, hanem egy nagyot.

 

???

 

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

@Balázs

Csinálhattak volna 8-10 darab "kisebb" 4-5 gigapixeles képet a fõváros nevezetes épületeirõl is, de abban nekik már semmi kihívás nem lett volna. Ehelyett belevágtak ebbe a projektbe, amire azért sokan felkapják a fejüket - és nem utolsó sorban a nevüket.

 

Ez ráadásul jó próba volt Kõnig Tibiéknek is (felhõ + Silverlight) - de jó reklámlehetõség a Codrának is, mert a programot, amivel összeillesztették a 6k+ fotót (Autopano Giga), azt õk forgalmazzák itthon.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Kár, hogy ezt a szutyok Silverlightot választották. (Így én a fizikai gépemen meg sem tudtam nézni.) Nem hat meg az a műduma sem, amivel indokolták a választásukat.

 

Amúgy kötve hiszem, hogy Xenon processzort használtak, mivel azzal tízszer ennyi idő alatt sem végeztek volna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...