Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Összeesküvés-elmélet


_Menyus_

Recommended Posts

_Menyus_

Sziasztok,

 

Egy igen érdekes jelenségrõl kérném véleményeteket. Adott egy MSI DVD 16x/48x olvasó egység. (A pontos számát nem tudom megmondani sajnos, mert ki kéne szerelnem, az Everest meg a Windows nem írja ki (ATAPI DVD-ROM)) Ez az olvasó következetesen azt produkálja, hogyha egy írt Verbatim DVD-t rakok bele, akkor felpörgeti úgy mintha CD lenne benne, hallani ahogy süvít. Másolás róla 33-34 mega volt másodpercenként, a Total Commander szerint. Ha berakok egy másik típusú DVDt, sõt egy másik típusú Verbatimot, nem pörgeti fel, megy a 16x-os sebességen, és a lemez szélén kb. 15 mega/sec-kel másol.

Összeesküvésre gondolok. Azt hiszi a DVD-rõl hogy az CD, felpörgeti, és ami a dróton átfér olyan sebességgel másol (Szerintem nem bír többet az ATA-33-as csatoló). Mi van akkor, ha valójában a DVD olvasók direkt le vannak korlátozva 16x-os sebességre? És az MSI egységem egy Verbatim lemezzel "meghülyül", és másol mint a veszettegér?

Kizárólag a Verbatim DVD+R 8x Advanced AZO lemezekkel csinálja ezt, és ez már a negyedik, amit kipróbáltam benne. Mindegyik lemez egy LG GSA-4120b-vel lett írva, de az LG-ben a szokásos sebességgel olvasódik.

 

Menyus

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egy firmware-frissítést még nem próbáltál meg? Újabb nyersanyagok támogatását is frissítik.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

_Menyus_

Szia,

 

Hehe, nem szeretnék én magamnak rosszat! :) Jól van ez így, csak számomra fura.

 

Menyus

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Az lehet, amit ProFiler ír! Nem ismeri fel a lemezt.... ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
nem szeretnék én magamnak rosszat!

Ezzel csak jót teszel Magadnak. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar

A Verbatim-nak vannak úgynevezett Ultra Speed lemezei! Lehet, hogy ez okozza a problémát! ;)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Az Ultra Speed a CD-RW-knél van a 24x-es sebességû írásra.

A 32x-es az Ultra Speed +.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...