Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD kontra Intel


Richy

Recommended Posts

Chabi1

A FAB36-tal idén a jelenlegi 2.5-szeresére növeli a gyártókapacitását. 8)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A német c't magazin egy nagyon érdekes diagramot tett közzé, amely az európai és amerikai piac processzoreloszlását taglalja.

 

Közzétenném:

 

Desktop téren:

38,4% - AMD Athlon 64 (S939&754)

19,3% - AMD Athlon 64 X2 (S939)

13,0% - Intel Pentium 4 (S775&478&423)

8,9% - AMD Athlon XP (S462)

8,6% - Intel Pentium D (S775)

4,5% - AMD Sempron (S462&754&939)

2,5% - AMD K6, K6-2, Thunderbird, Duron (S462&7)

1,3% - Intel Celeron (S775&478&423)

1,1% - AMD Opteron Dual Core (S939&940)

0,8% - AMD Opteron (S939&940)

0,8% - Intel Pentium M (Centrino)

0,6% - Via, IBM

0,2% - Intel Pentium, PII, PIII, Celeron (S1&7)

 

Azért enyhén szólva is tekintélyes az AMD elõnye. :hááát: Érdemes összeadni a részesedéseket a két gyártó között. :ötlet:8)

 

Notebook téren:

79,5% - Intel Pentium M (Centrino)

9,1% - AMD Turion

9,1% - Intel Celeron

0,8% - AMD Athlon 64

0,8% - Intel Pentium 4

0,7% - AMD más processzorai

 

Itt pedig egyértelmûen az Intel vezet. Ez nem is meglepõ.

 

Lassan jobb lesz az Intelnek, ha csak a notebookokra összpontosít. :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
...

2,5% - AMD K6, K6-2, Thunderbird, Duron (S462&7)

1,3% - Intel Celeron (S775@478&423)

:pislog: A Celeron-ok eléggé le vannak maradva, mert ezek az AMD procik nagyon régiek.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
... Lassan jobb lesz az Intelnek, ha csak a notebookokra összpontosít.  :D

Ciao.

Off

Hogy szabad ilyen "csacsiságot" írni?!? :hááát:

Pláne egy olyan valakinek, aki a számtechben "nagyra tartja" magát !

 

Te is én is és mindenki más örüljön annak, hogy az egyik gyártó (bármelyik!!!) versenyre kényszeríti a többi gyártót, ezáltal egyre jobb, megbízhatóbb és korszerûbb termékek jönnek létre. Ráadásul, mivel van egy vagy több konkurense, többé-kevésbé "kénytelen" elfogadható áron eladni a termékeit!

 

Rossz rágondolni mi lenne ha csak egy olyan gyártó lenne aki teljesen "uralná" a piacot .... , mert nincs versenytársa. :(

És ez nem csak a számtech esetébe igaz, hanem a gazdaság bármely területére!

 

(Nem szeretném ha elfogultsággal "vádolna" bárki is, ezért megemlitem, hogy az Intel-es gépem mellett van egy AMD-s is ...)

On

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Egy: szvsz ettõl nem kell félni.

Kettõ: az AMD procik csak a 64bitesek megjelenése óta kaszálnak ennyire. Ennek több oka: tényleg nagyon jól eltalált processzorok (keveset fogyasztanak, alacsony a hõmérsékletük, remekül teljesítnek), és a legtöbbet jó áron adja az AMD. Ennek szerintem csak örülni lehet.

Három: még mindig sok Intel-hívõ van. Olvastam valahol, hogy szinte csak ez tartja el az Intelt. Ezt nem tudom mennyire igaz, de érdekes állítás...

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
az AMD procik csak a 64bitesek megjelenése óta kaszálnak ennyire.

Ja meg amikor a Pentium3 ellenlábasaként kiadták az elsõ Athlont ;)

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Na igen. És bár azt a lendületet kicsit megtörték a P4-ek, de akkor is jó sok AMD fogyhatott. Én is akkor vettem az elsõ, komolyabb teljesítményû gépet, amiben egy 2000+-os döcögött. Még most is egész jó a gép :) Csak az GF4 MX440-et utálom benne :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Hogy szabad ilyen "csacsiságot" írni?!?  :hááát:

Egy cseppet félreérthetõre sikeredett. Viccbõl írtam, hiszen a notebookok terén akkora elõnyre tett szert, hogy ott az AMD-nek jelenleg nem sok esélye maradt (fõleg, hogy itt az új kétmagos, szinte semmit sem fogyasztó Yonah). Desktop téren viszont az Intel nagyon elkezdett zuhanni a mélybe. Újból mondom, nem vagyok ellenszenves az Intellel (nekem is 3 gépemben és a notebookomban is Intel proci van), csak a jelenlegi állapotot mondom.

Természetesen nem lenne jó, ha a piacot csak egy cég uralná! Ezzel teljesen egyetértek.

Engem csak az az apróság tud nagyon felhúzni, hogy a sok tudatlan: "Azért veszek Intelt, mert az stabilabb, gyorsabb, jobban tuningolható, megbízhatóbb", és még sorolhatnám, miket hallok, amikor jönnek hozzám gépet rendelni. :S Ezeknek mire megmagyarázom... :S Szerencsére az árnál észbe kapnak és akkor már mégis jó az AMD. Ha végre elfelejtik az emberek, hogy nem csak Intel van a világon, hanem ez a két cég verseng egymással (amelyek közül jelen pillanatban bizton állíthatóan az AMD jobb), akkor megnyugodnék.

Kezdenek csitulni, de egyeseket nagyon nehéz észhez téríteni. :(

 

Egyébként ez a téma itt nem OFF, nyugodtan írd le a véleményed!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Calyd
"Azért veszek Intelt, mert az stabilabb, gyorsabb, jobban tuningolható, megbízhatóbb..."

Ez tényleg annyira tipikus :)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Mert a szomszéd Pistike mondta :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Azt szeretném kérdezni, hogy a 4200+ AMD az milyen intelnek felel meg? Azt tudom, hogy ez már 64 bites, ergo kicsit még felesleges de a haverom mindenképp ilyet akar venni, és nem tudom sebesség szempontjából ez a 4200+ ez milyen? Az órajele gondolom valahol 2600Mhz körül van. De ha játszik meg ilyenek akkor teljesen felesleges ilyet venni nem? 64 bitest, ami órajelben még a 3ghz-es P4 alatt van.

 

Egyébként, én soha a büdös életbe nem vennék AMD-t :D Nem mondom, hogy az intel stabilabb meg nem kertelek hülyeséggekkel, de az én gépem lelkét az Intel & Nvidia párosnak kell adnia és slussz passz. :) Emberi hülyeség. :) Na jó a laptopomban Ati van :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Elõször is nem az órajel a lényeg :!: Az AMD pociknak jobb a skálázhatósága (4 lépcsõs), mint az Intel prociknak (12 lépcsõs), ezért is gyorsabbak az AMD procik alacsonyabb órajelen. A 4200+ prociból kétféle is van :upsz:

 

1.- SanDiego magos 2600MHz, 1MB L2 cache

2.- Manchester/Toledo magos 2200MHz, 2x512KB L2 cache (dual-magos)

 

Mindkettõ röhögve elveri a 3GHz-es P4-et. Játékra viszont azért jó mert minnél erõsebb a CPU annál gyorsabb a videokártya geometriai számítási teljesítménye, mivel a CPU számítja ki a geometriai transzformációkat a GPU vertex-shader egységei számára. Vannak már 64bit-es játékok is: HL2, FarCry...meg még lesznek újabbak is :démonikacaj:

A dual-magos procival az újabb játékok szempontjából jobban járna hiába alacsonyabb az órajele mint a SanDiego magos 4200+-nak, mivel az új játékokat 2 szálra optimalizálják, azaz így a dual(két)-magos procikkal még gyorsabb lesz a játék.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Azt szokás mondani, hogy az AMD teljesítmény-jelölést használ: tehát nem a valós órajellel jellemzi a procikat, hanem a teljesítményükkel.

 

@Chabi: ez már lehet, hogy OFF, de mit jelent a prociknál a skálázhatóság? Még nem hallottam ezt a kifejezést.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Röviden + tömören : az adatfeldolgozást nevezik annak. Minnél több lépcsöben dolgozzal fel az adatokat egy processzor annál lassabb az adatvégrehejtás (ez egyértelmû), hiába nagy az órajel nem segít sokat.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Hm. Pont fordítva gondoltam volna: tehát ha több részben dolgozza fel az adatokat, akkor az egyes részeket lehet specializálni (gondolom így is van), és akkor jobban (azaz gyorsabban) tudják az egyes részek végezni a feladatukat.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

@ Calyd

 

Nem. Hiába nagy sebesség a 3GHz ha a megtett út 12 lépcsõ, az AMD-nek pedig 4 lépcsõ kisebb órajelen, így gyorsabban végrehajtódik az adat. Fõleg hogy az AMD-nek nem kell az alaplap chipset-jéhez nyúkálnia a memóriavezérlõ miatt, mert ez integrálva van.

 

Nem tudom egyszerûbben leírni :upsz:

 

Nem adatfeldolgozási részletekrõl írtam :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Ez nekem úgyis egy kicsit magas, de azért szerintem értem a lényeget. :)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Az AMD új technológiákat licencelt a Rambustól

 

AZ AMD öt évre vásárolta meg a PCI Express, a DDR és az FB-DIMM technológia licencét 75 millió dollárért (kb. 15 milliárd HUF) a Rambustól. A licenc magában foglalja immár a DDR2 és DDR3-as memóriák használatának jogát is. A DDR és a PCIe talán már ismerõsen hangzik a legtöbb felhasználó számára. Az FB-DIMM azonban még csak egy most bevezetésre kerülõ szabvány, mely elméletileg lehetõvé teszi (DDR2 illetve DDR3 esetén), hogy a régebbi szabványú modulok helyére egyszerûen újabbakat tegyünk mindaddig, míg az újak képesek feldolgozni a régi rendszer üzeneteit. A rendszer elõnye azonban fõként a sebesség növekedésben és a magas megbízhatósági szintben rejlik. Így a szerverekben ezek a memóriák valószínûsíthetõen kiválóan mûködnek majd. Az Intel ígérete szerint az új technológia messzemenõen stabilabb lesz, mint a már kicsit idejétmúlt ECC.

 

A hír már csak azért is érdekes, mert a Rambus mostanság nem igazán tudott értékesíteni a vezérlõk licenceibõl. Azonban ez az együttmûködés az AMD-vel ismét jó ajánlólevél lehet a piacon.

 

Forrás: HOC

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az AMD csalással gyanúsítja az Intelt, ezért az Intel koreai irodáit átkutatták a Versenybizottság szakemberei. Info.

 

Más:

 

A Skype nem támogat kétmagos AMD processzorokat. :pislog: Konferenciabeszélgetéshez csakis kétmagos Intel processzorral van lehetõségünk. Az AMD szerint semmiség lenne az õ processzurukra is megírni a programot. Egyszerûen csak megvesztegetésre gyanakszanak. :hááát:Infó.

 

:S

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ProFiler

Újra AMD vs. Intel csata! Ezúttal azon megy a vita, hogy az Intel "hamis" kétmagos processzorokat használ, amelyek valójában nem is kétmagosak. :pislog:

 

Ha be is bizonyosodik az AMD gyanúja, akkor nem is merek belegondolni, mi lesz az Intel hírnevével. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...