Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD kontra Intel


Richy

Recommended Posts

titusz1
INTEL

Én is kiváncsi lennék az indokra. Mert engem meggyõzött az AMD. :rtfm::kitiltva:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Mert engem meggyõzött az AMD.

Ez az X2 teszt gyõzött meg ? :hááát:

 

Ugye nem olvasgattál az elmúlt 1 évben Athlon64 teszteket :S

 

90%-ban hasonló a végeredmény ;)

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Valóban nem olvasgattam AMD teszteket az elmult 7 hónapban, mert a netem még csak 2 hónapja van meg. És az internet az egyetlen olyan hely ahol ezt naprakészen meg lehet tenni. A PCWold is írt néhány cikket (nem sokat :S ), de nekem még akkor nem tûnt fel, hogy az AMD így fejlõdik, vagyis nem akartam elhinni (én balga :fal:). Viszont, ha mégis hozzájutottam a nethez akkor célirányosan olvasgattam a teszteket (és nem tartozzot közéjük az AMD). Most viszont megváltozott a helyzet és az X2-es cikk tökéletes volt arra, hogy felnyissa a szemem :huh:. A legutólsó teszt amiben AMD szerepelt 2005. 04.-én (már belinkeltem egyszer) volt és az pontosan 7 hónap ebbõl még az derült ki, hogy az Intel a video kódolás, konvertálásban jobb.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az Venice magos A64-ek már támogatják az SSE3 technologiát ami nagyon jól megdobja a video kódolási teljesítményt, mert azok a programok SSE3-ra vannak optimalizálva.

A tesztben csak a régi Newcastle SSE2 kompatibilis procik szerepeltek. :ötlet:

 

Ja és a másik lényeges dolog, hogy a Venice magos prociknak fejlettebb a memóriavezérlõjük, mert az olvasási puffer már a duplája (4) mint a Newcastle magos prociknak (2). Így gyorsabbak is azonos jelzés mellett Pl.: 3000+, 3200+

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Valaki nem tudna ajánlani egy leírást vagy tesztet amibõl egy kicsit kiokosodhatok az AMD-vel kapcsolatban, mert nem nagyon értek hozzá :upsz:. De az is jó ha ide leírjátok a legfontosabb tudnivalókat és utánna kérdezek. Típusok, órajelek, magok stb...

 

Ui: A nyers adatokat is megértem!

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ titusz

 

A teljesség igénye nélkül a Prohardver oldalán rengeteg jó cikk van, ahol mindent megtudhatsz az AMD processzorokról, nézd illetve olvasd végig az összes cikket: Prohardver.hu, itt a keresõbe írd be, hogy "AMD processzorok", erre kidob egy csomó cikket, majd lefelé görgetve lesz egy "mégtöbb cikk" felirat, kattints rá bátran!

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Jó akkor olvasok, mint a kisangyal. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Richy

Melyik a jobb?

Egy két magos cerka(2,8GHz) vagy egy egymagos P4(2,66GHz)?

Közel azonos alaplap. (VIA chippes)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Nincs kétmagos Celeron és nem is lesz ;):ötlet: :!:

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Videoszerkesztéshez, egy kis játékhoz melyik gyártótól érdemes procit venni?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Milyen szintû videoszerkesztésre gondolsz ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Elõször felmásolom a gépre, aztán vágás, szerkesztés, DVD készítése menüvel, esetleg majd megnézem..... :D

Úgy gondolom, hogy maximálisan kihasználva.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Akkor egy egymagos Athlon64 3000+ proci bõven megfelelne és a játékokhoz is elég teljesítményt nyújt.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Köszönöm! Utánanézek. :)

Link to comment
Share on other sites

Richy
Nincs kétmagos Celeron és nem is lesz  ;)  :ötlet:  :!:

Akkor szeretném a figyelmedbe ajánlani a Celeron D nevû procikat. ;)

Lehet így már más a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

El is olvastad azt amit belinkeltél ? :hááát:

 

A Celeron D procikat ne keverd össze a Pentium D procikkal. A Celeron D = Prescott mag (Pentium 4E). Csupán a fele L2 cache le van tiltva és alacsonyabb FSB-vel rendelkezik amúgy teljesen ugyanaz.

Link to comment
Share on other sites

Richy
A Celeron D procikat ne keverd össze a Pentium D procikkal. A Celeron D = Prescott mag (Pentium 4E). Csupán a fele L2 cache le van tiltva és alacsonyabb FSB-vel rendelkezik amúgy teljesen ugyanaz.

:upsz: Bocs. Nem tudtam. De most már igen!!! ;)8):):D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ProFiler

Az AMD nyert az Intel veszített:

 

Cikk 1

 

Intel Press Release

 

Little birds, not the kind brought on by hard drugs, have told the INQ that AMD is already sold out completely for Q1, and Q2, seasonally very weak, is not looking all that bad either. I would guess that when AMD reports for Q4 and Q1, things will look quite different from Intel's outlook.

 

The Inquirer.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Joggal érdemelte ki az AMD! :igen::istenvagy::oké:

Link to comment
Share on other sites

Athos

Gratulálok az AMD-nek! :oké:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Az AMD nyert az Intel veszített

Csak hogy még ki is gúnyolják õket:

Az AMD csökkentette a Socket 939-es X2-es és az Opteron processzorok árát! (részletek)

 

Hol vagy, Intel?! :hááát:

 

Lassan olyan érzésem támad, hogy az Intel most nagyon elakadt valamiben, miközben az AMD szárnyal a fejlesztésben. Nem szabadott volna arra adniuk, hogy sok Intel-hívõ maradt, ugyanis lassan azok is észbe kaptak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Szerencse, hogy az AMD egy ideje nyereséget termel. Nem hiszem, hogy sokáig bírta volna a folyamatos veszteség mellett.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Ez kínos az INTEL számára.

Link to comment
Share on other sites

Richy

De jön az INTEL is. Kihoznak egy olcsóbb kétmagos procit is.

>>>link<<<

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A 2.8GHz-es Pentium D processzort sem támogatja minden alaplapi chipset. Hiába létezik :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...