Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD kontra Intel


Richy

Recommended Posts

Gereby

A Pentium 4 630-as lehet, hogy odaver az AMD Athlon64 3000+-nak...

DE :ötlet:

Az intel 43 rugó, az AMD meg 28 rugó :!:

 

Az intel jóval drágább, de nem jobb annyival az AMD-nél, amennyivel drágább.

Szerintem az AMD sokkal jobb ár/érték mutatóval rendelkezik mint az intel.

 

Ha ezt a 630-as intelt egy hasonló árfekvésû AMD-vel vetnénk össze (pl 3500+), lehet, hogy odaverne az intelnek...

 

A butított kategóriát megint az AMD viszi.

 

A csúcs kategóriáról meg annyit hogy:

Akinek van pénze, meg fõleg igénye ilyen procikra, szerintem bõven nem izgatja, hogy többet fizet valamennyivel. Az AMD jobb procit tudott összerakni, igaz valamennyivel többért. 20rugó 200ezres nagyságrendekbe már semmi.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ez igaz, most határozottan jobban áll az AMD ár/érték arányban, mint az Intel.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Nem véletlen, hogy nõ az AMD forgalma, és ezzel a piaci részesedése! Sok Intel hívõ cég állt át részlegesen az AMD oldalra, pl. a laptopok piaca! ;)

A 939-es platform nagyon jól sikerült! Nekem is AMD Athlon 64 3200+ Venice-em van, és nagyon meg vagyok elégedve vele!

Link to comment
Share on other sites

Richy

Csak idõ kérdése mikor eszmél föl az Intel, és újra hatalomra tör ;)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én azt mondom, hogy legyen verseny! Senki se törjön a "hatalomra" :S

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ricsi :!:

 

Volt egy kérdésem hozzád feljebb, megköszönném ha válaszolnál rá ;)

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Nekem Intelem van és nem gondolkozok váltáson. Az eddigi tesztekben amit olvastam az jött le, hogy az AMD játék centrikus az Intel pedig videó meg stb.. konvertálásra alkalmasabb. Nincsen határozott álláspontom de nekem fontosabb a videó és nagyon-nagyon ritkán játszok. Ez a téma egyébként nem egyértelmû mert valóban van aki AMD és van aki Intel hívõ. De az is biztos hogy mindenkinek a gépében lennie kell valamelyiknek. De attól függetlenül, hogy nekem inkább az Intel irányába húz a szívem nem örülök neki, hogy az Apple szövetkezik az Intellel. Szerintem a G5-ös proci a jelenleg legjobb processzor a piacon és ha lenne rá pénzem minden szó nélkül vennék egy iMac-et. (de a PC-t is megtartanám) Azt hozzá kell tennem, hogy az AMD nagyon szép eredményeket ért el és ehez gratulálok, de nem szabad agyondicsérni.

 

A G5-ös proci:http://www.macmagazin.hu/powerpcg5/

Link to comment
Share on other sites

szabzso

Szerintem itt nem az a fontos, hogy kinek hova húz a szíve, én az eszemre hallgatok, éppen ezért nemrég pentium helyett amd-t vettem.

 

Ricsi, lehet hogy a 3 GHz-s P4 odaver a 3000+ amd-nek több helyen (azért akad fordítva is), de ha az árát nézzük, akkor a 3 GHz-s pentiumodat lassan a 3500+ amd-hez kell viszonyítani, azt meg szerintem semmiben sem kalapálja el, sõõõõõt :brucelee:

 

Ár/Érték arányt kell nézni!!! Úgyhogy jelenleg az alsó, a közép és a felsõ kategóriában is AMD-t érdemes venni! Én ezt is tanácsolom mindenkinek.

 

Az Intelnek meg ha így halad a tendencia, akkor el kell gondolkoznia, hogy továbbra is ilyen drágán akarja-e adni a procijat! Amint lentebbviszik az áraikat, fordulhat is a kocka, de ez nekünk jó, ha versenyezniük kell!

 

Hajrá AMD, hajrá Intel! :boxoló:

 

(valaki meg mindjárt azért szól, hogy az AMD-t csupa nagybetûvel írtam, az Intel-nél meg csak a kezdõbetû nagy ... :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Dózsi

Nekem intelem van P4 prescott 3,00GHz HTT s478 (lassan 1 éves), DE ha most kellene gépet vennem valószínûleg AMD-t vennék, ugyanis olcsóbb, és egyre jobb. Ráadásul ha valaki dual core dépet akar építeni, az AMD alaplapjai, minimum 20000-rel olcsóbbak.

Link to comment
Share on other sites

Richy
Miben ?

Mi számít neked ?

Pl. tömörítés.

 

más

Az eddigi tesztekben amit olvastam az jött le, hogy az AMD játék centrikus az Intel pedig videó meg stb.. konvertálásra alkalmasabb.

Igaz hogy az AMD játék centrikus?

(az hogy az Intel jó a videóban az tény)

 

más

Ráadásul ha valaki dual core dépet akar építeni, az AMD alaplapjai, minimum 20000-rel olcsóbbak.

Olcsóbbak :?::?::?: nekem úgy tûnt az AMD dual core procik drágábbak, mint az Intel és új alaplap is kell hozzá.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Pontosabban a Prohardveren (remélem ezt nem tilos írni)olvastam és ott a teszteredményekbõl az jött le, hogy az játékok futtatása alatt egyértelmûen egy AMD proci gyõzedelmeskedett (elég jelentõsen :hááát: ) és abból merészeltem én kijelenteni, a játékokhoz jobb az AMD. Szerintem ez csak dicséret az AMD-nek :) .

 

 

A DirectX 9-es játékokban elért eredmények sem festenek másként, a Pentium 4-ek csúnyán elbuknak az Athlon 64-ekkel szemben, egyedül a 3,73 GHz-es P4EE tartja a frontot, próbál meg befurakodni a gyorsabb AMD processzorok közé, ám csak Far Cry alatt sikerül neki igazán, a többi játék alatt nem terem babér számára.

 

OpenGL-re íródott játékokat futtattuk le...........Athlon 64-ek kicsit gyorsabbnak bizonyultak az inteles megfelelõiknél, ám mindegyiket lekörözte a Pentium M, mely 2,1 GHz-en egy 2,4 GHz-es Athlon-nek megfelelõ sebességet mutatott fel. Wolfenstein alatt egy kiegyensúlyozott sorrend alakult ki, azonos „órajelen” az Athlon 64-ek és a P4-ek nagyjából ugyanolyan gyorsak, viszont a 2,1 GHz-es Pentium M igen nagyot esett vissza, már csak egy 2 GHz-es Athlon 64-nek vagy egy 3,2 GHz-es Pentium 4-nek megfelelõ a sebessége. A modern játékok közül elõször a Doom 3 került a kezünkbe, és bizony ez a játék nem kecsegtet túl sok jóval a Pentium 4-tulajdonosok számára. Igaz, ez az elsõ játék, melyben a Prescott gyorsabb a Northwoodnál, ám az, hogy a Pentium 4 560 (3,6 GHz) egy 3000+-os Athlon 64-gyel van egy szinten, nem vígasztalja a P4-tulajokat.

 

 

A teljes teszt

 

Csak alátámasztom az állításom :D

Link to comment
Share on other sites

Richy

Nem mondtam hogy nem az, csak egy kérdés volt, amire a válasz megfontolandó számomra.

Már csak azért is, mert elég sokat szoktam játszani. ;)

:olé: :ugribugri::nevet::bezsong:

Link to comment
Share on other sites

Gereby
Ráadásul ha valaki dual core gépet akar építeni, az AMD alaplapjai, minimum 20000-rel olcsóbbak.

olcsóbbak :?::?::?: nekem úgy tûnt az AMD dual core procik drágábbak, mint az Intel és új alaplap is kell hozzá.

@Ricsi: Itt az alaplapokról van szó! A procik között kb 20e Ft a külömbség. Ami egyrészt már 200e-es nagyságrendben elhanyagolható, másrészt az alaplap ára visszahozza.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Igaz hogy az AMD játék centrikus?

Nem! Egyátalán nem játékcentrikus. Mindennel foglalkoznak. Az más kérdés, hogy mi alatt teljesít jobban a processzoruk.

 

Egyébként a kétmagos AMD-hez nem kell új alaplap - ellenben az Intelekkel. Pont fordítva írtad.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Akkor javítok: jobban teljesít játék alatt :D

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Ez NEM igaz, hogy az AMD csak játékra jó. A K7-es korszakban ez még így volt, de mióta K8 van, az AMD video-kódolásban is jobb. Egyedül a 3D modellezõ programoknál van egy kis hátrányban, de az X2 ezt is behozta. Könyörgöm olvassatok teszteket

Link to comment
Share on other sites

titusz1

A legutolsó általam olvasott teszt még arról tanuskodott, hogy az AMD jobb a játékban és én erre az infó támaszkodtam, de megfogadom a tanácsodat. :D

Belinkelnéd nekem azt a tesztet amibõl ez kiderül. Kösz ;) (nem hitetlenségbõl)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Már tegnap elolvastam :démonikacaj:

 

Nagyon jó kis teszt. Az fõképp tetszik benne hogy alapfeszültségen (1.35v) tudja a 4600+ sebességét :nyíl: 2400MHz 8)

 

Igaz hogy drága így is a 100ezer Ft-os vételár amit írnak, de mindenképpen megéri a teljesítményt ha figyelembe vesszük hogy az Intel hasonló procijai mennyire le vannak maradva tõle :P

 

Bár én már láttam 1-2 helyen árlistán brutto 80ezerért is a 3800+ X2 procit :)

 

Lesz ez még olcsóbb is :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Athos
... Lesz ez még olcsóbb is  :démonikacaj:

Kérdés: mikor? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

titusz1

Most olvastam el a tesztet és nagyon meggyõzõ :D

Az Intel ha nem húzza fel a mamuszt nagyon le fog maradni :P .

Nekem most Intelem van, de nagyon elgondolkodtató :hmm: az AMD elõnye :nyíl: vagyis AMD-re fogok váltani, ha tehtem :D. Az X2 meg egyszerûen negyszerû a videó kódolás is gyors :) és itt van az a pont amikor az AMD meggyõzött. Az Intel meg a fejéhez kaphatna már! :hátpersze:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

...

átlagos fogyasztás,

alig melegszik + Cool'n'Quiet.

 

Ezt sem szabad figyelmen kivül hagyni ;)

Link to comment
Share on other sites

Richy

Elolvastam a tesztet... Hát nem tudom, még mindig szeretnék az Intel-ben bízni, de így :?::?::?:

Remélem gyorsan tesznek valamit, már csak a versengés miatt is.

Link to comment
Share on other sites

stroban

INTEL

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

@ stroban

 

Az indokodat még nem hallottuk ;):démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...