Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AMD kontra Intel


Richy

Recommended Posts

Richy

A meglátásokat, ötleteket szertném, ha leírnátok és szavaznátok.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Hello

 

Nem értem a kérdést.

 

Milyen Celeron ? :nyíl: Intel :démonikacaj:

 

Pentium2 celeron ?

P3 Celeron2 ?

Northwood vagy Prescott magos (P4)Celeron ?

 

 

Milyen AMD ?

 

AMD Duron ?

AMD AthlonXP ?

AMD Sempron ?

AMD A64 ?

 

:hááát:

 

Mire vagy kíváncsi a Celeronnal kapcsolatban ?

És mire az AMD-vel kapcsolatban ?

Link to comment
Share on other sites

Richy

Pontosítok Northwood vagy Prescott magos az mindegy, és AMD AthlonXP.

És tuningolás szempontjából gondolom (mivel ebben a topicban is írtam ;) )

Így gondolom pontosabb a kérdés.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A Northwood magos celeronok nagyon gyenge teljesítményû procik.

A 128KB L2 cache miatt és csak 100MHz-es FSB-vel rendelkeznek (QPB 400MHz)

 

A Prescott magos celeronok már 133MHz-es FSB-vel rendelkeznek (QPB 533MHz) és 256KB L2 cache-el.

 

Sajnos az Intel prociknál P4 és Celeron a teljesítményt nagyon is megszabja a gyorsítótárak mérete (cache)...minnél több annál jobb :)

 

Athlon XP-bõl van jó pár fajta :démonikacaj:

 

133MHz-es FSB-s (DDR266) Tred-A/B ami 256KB L2 cache-el rendelkezik.

166MHz-es FSB-s (DDR333) Barton ami 512KB L2 cache-el rendelkezik.

200MHz-es FSB-s (DDR400) Barton ami 512KB L2 cache-el rendelkezik.

 

Példa:

Van egy 3GHz-es Prescott magos Celeronod. Hiába húzod meg ~3.4GHz-re csak egy két dologban fogja utolérni a 3200+ Barton(2.2GHz) teljesítményét, de inkább alatta marad.

Na és ha a 3200+ Barton procit meghúzzuk ~2.5GHz-re akkor a celeronoknak semmi esélyük sincs vele szemben 8)

 

Nem csak a sebesség (GHz) számít, mert a prociknak különbözõ sebességen nagyon eltérõ a számítási teljesítményük.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Pl az ilyen hozzászólások miatt nyitottam ezt a témát(+szavazást). ;)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Egyrészt rossz helyen van a téma, másrészt szerintem felesleges még egy ilyen AMD vs. Intel téma/szavazás ebben a formában...

 

Ezért lezárom a témát :lakat:

 

További sorsáról PF fog dönteni. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

PF nem akart ünneprontó lenni és mivel úgysem volt ilyen topik, meg rossz helyen már feszegették egyesek a kérdést, ezért - egy kicsit átalakítva a címet és a szavazást - áthozta ide, a megfelelõ helyre.

 

Egyébként továbbra sem látom értelmét az AMD vs. Intel vitának, de a saját véleményét bárki leírhatja. Az én favoritom desktop terén továbbra is az AMD, notebookoknál az Intel. Bár ott a Centrinonál szimpatikusabb az AMD Turion.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Egyébként továbbra sem látom értelmét az AMD vs. Intel vitának...

Pedig a régi fórumon is nagy népszerûségnek örvendett ez a topik és volt pár okosság benne amit jó ha tud az ember... ;)

Link to comment
Share on other sites

nascar

Szerintem sincs értelme a vitának! Ez olyan lenne, mintha vitáznánk, hogy melyik a jobb autó a Mercedes, vagy a BMW! Ízlések, és pofonok! ;)

Nekem az elsõ gépemben egy Intel Celeron 1 GHz, volt, a másodikban egy AMD 2600+ Barton (nagyon jó teljesítmény/érték arány!), és most a harmadikban egy AMD 64 3200+ Venice van, ami szintén nagyon jó, és hasonló teljesítményt csak a jóval drágább Intel-bõl tudnék kihozni!

Szóval én nagyon meg vagyok elégedve az AMD-vel, de ha lenne egy hasonló teljesítményû Intel-em, akkor azt is szeretném! ;)

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti
:taps:
Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Szerintem akkor lehetne konkrétan errõl beszélni, ha valami nagyon cél-dolgot szeretnénk a géppel csinálni. (Állítólag a pusztán grafikus képességre épülõ programok jobbak AMD-n, míg a számolásigényesebb feladatokat az Intel oldja meg jobban)

 

Választani lehet ár alapján is, tény, hogy az AMD-vel épített gépek olcsóbbak lehetnek. De véleményem szerint mindkét gyártó terméke egyformán jó. Egyik sem jobb, mint a másik. Tulajdonképpen még jók is ezek a különbségek, így legalább van mi alapján választani. Én pl.még sosem használtam AMD-s gépet, de szerintem a nagy többségnek édesmindegy, hogy mi hajtja a gépét! :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Pedig a régi fórumon is nagy népszerûségnek örvendett ez a topik és volt pár okosság benne amit jó ha tud az ember... ;)

Tudom, de én úgy értem, hogy a vitának nem sok értelmét látom. Nem a topiknak. ;) És nem csak itt, hanem máshol sem.

 

Mondjuk az egy érdekes lépés lesz majd az Intelnél, ha az Apple-nek szállítja a processzorait. :hááát: Már nem csak a PC, hanem a Ma is egyenlõ lesz az Intellel. Kíváncsi lennék, hogy erre az AMD mit fog válaszul lépni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Én nem ellenzem a vitát, de a veszekedést azt igen. A vitának a lényege, hogy érvékkel próbáljuk meggyõzni a másikat. Ez miért baj? Persze tudni kell, hol a határ és elfogadni más véleményét. ;)

Link to comment
Share on other sites

Machado

Intelem van, de most AMD-t vennék 8)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nekem mindig is Intelem volt, most is az van, és mindig is az lesz. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Mondjuk az egy érdekes lépés lesz majd az Intelnél, ha az Apple-nek szállítja a processzorait. :hááát: Már nem csak a PC, hanem a Ma is egyenlõ lesz az Intellel. Kíváncsi lennék, hogy erre az AMD mit fog válaszul lépni.

:pislog: Az AMD lépett is: Dell és IBM. 8) Gondoltam, hogy visszavernek.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Richy

És az, hogy az Intel különbözõ autókba is építi rendszereit :?: :!:

Link to comment
Share on other sites

Machado
Nekem mindig is Intelem volt, most is az van, és mindig is az lesz. ;)

Így nem szabad hozzáállni :!:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Intelem van, de most AMD-t vennék 8)

Az aláírásodból látszik hogy 3GHz-es P4-ed van. Miért cserélnéd ezt le egy AMD procira ?

Mibe lassú neked a 3GHz-es P4 ? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Machado

Nem cserélném most le, mert minek, de ha valaki megkérne, hogy segítsek neki egy gépet összerakni, akkor most AMD procit tennék bele. ;)

Link to comment
Share on other sites

cereal180
És az, hogy az Intel különbözõ autókba is építi rendszereit :?: :!:

Azért fejleszti az AMD a Geode-ot.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Calyd

Nekem 2x volt intel procim: még az elsõ saját PC-mben döcögött egy 100MHz-es csodabogár [ekkor még azt hiszem a 166os volt a csúcs :)], meg egyszer örököltem apumtól egy 500MHz-es Cerkát :)

 

Amikor már összespórolt-melózott pénzbõl vettem gépet, akkor AMD-nél döntöttem. Egy csomó tesztet végigböngészerintem, és arra jutottam, hogy szvsz az Intel bõven nem annyival jobb számomra, mint amennyivel többe kerül, mint az AMD, sõt!. Nagyjából egy szinten lévõ prociknál kb 20%-al több egy Intel, és a lapok is drágábbak általában. És most már az sem igaz, hogy az AMD melegszik, az Intel meg jó kis hûvös. :) Nyáron nem lennék egy Intel tulaj helyében :D

Talán videovágásnál meg ilyeneknél jön jól egy Intel, de már ott sem olyan kimagaslóak, mint eddig. Szerintem az AMD az Athlon XP-kel egész jó hírnevet szerzett magának, és most az A64-ekkel nagyon megerõsítette helyzetét. Nagyon jól eltalált procik lettek. Szerintem már mondható, hogy "az okos ember választása az AMD, nem pedig a szegényé".

 

[ui: kis off - eddig ugye az amd "másolta" az intel architektúrát. Most viszont elõbb jöttek ki a 64bites procikkal, és a fejlesztõk azt mondták, hogy nem fejlesztenek két architektúrára, így most az Intel nyúlt az AMD-tõl. Ezt jól tudom, vagy most butaságot írtam :hááát:]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
winshark2005

AMD-s jó napot mindenkinek!

Sokan azt hiszik hogy az Intel elsöpri az AMD-t mivel az Intelnek nagyobb a gyorsítótárazása.De nem a gyorsítótár a lényeg hanem a memóriavezérlõ holléte. Azzéért a memóriavezérlõ mert a gép így hamarabb eljut a RAM-ig nem kell neki még + az alaplapi vezérlõig eltolni az adatfolyamot. Hasonlításképp:Az AMD már kezdetekkor a prociba rejtette az Intel most kezd ráébredni.

Hát akkor melyik a jobb?? :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Olvassátok el a pcworld.hu-n az AMD-rõl szóló hírt. Szerintem el fogja söpörni az intelt... Hajrá AMD!!!! :igen::oké::istenvagy: :bibibí: :éljen::taps::bravó:

Link to comment
Share on other sites

Athos

Örülök az AMD sikerének, de szerintem ezt az Intel nem hagyja szó nélkül. :hááát: Ha más nem megy, akkor drasztikusan csökkenteni fogja az árakat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...