Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bezavar a mobiltelefon


eremit

Recommended Posts

eremit

Többször fordult elõ, hogy kollégáim nem tudták használni a floppy diszket a munkahelyünkön, mert tök üres volt vagy nem is tudta olvasni a floppy drive. Holott, amikor otthon rámásolták a dokumentumot, az hibátlanul ment.

 

A kérdés, hogy a mobiltelefon egy esetleges megcsörrenéssel tönkreteheti-e a floppy lemezt?

 

A másik kérdés, hogy a mobiltelefon egy hívás esetén okozhat-e kárt a pendrive-ban?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Biztosra nem tudom, de lehetséges. Sõt. Meg sem kell szólalnia annak a mobilnak, hiszen tulajdonképpen állandóan sugároz jelet, elég, ha csak az eszköz közelében van. Halottam olyat, hogy valaki a táskájába hanyagul bedobta a mobilt a vinyó mellé. És a vinyó tönkrement.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ez az! A táskában egymás mellett van a mobil és egy floppy lemez, vagy inkább a pendrive. Ezért szoktam én a pendrive-ot a nyakamba akasztva hurcolni.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nálam még soha nemvolt ilyen probléma, pendrive-val és winyóval, flopit pedig nem használok. Tudomásom szerint a mobil kevés mágneses jelet sugároz, az ne okozhatna gondot, de ha pl: egy erõs hangfal tetejére teszed már elõfordulhat, hogy eltûnik róla az adat.

Link to comment
Share on other sites

eremit

És ha egymás mellett vannak a táskámban a mobilom és a pendrive-om, 100%-os biztonság esete forogna fenn? Akkor is, ha megszólal a mobil? (Floppy lemezt én sem használok.)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Én évek óta csinálom ezt, most is itt a telefon az asztalon mellette egy winyó mobil rackben, eddig is volt ilyen, pendrive, flash kártya zsebben mobil mellette, ami néha ugye csörög is, soha nem lett semmi bajuk.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Nekem is mindig mobil, pendrive, mp3 lejátszó a zsebemben... Miyen jó is volt 12 évesen amikor egy pénztárcával csak úgy elindulhattam otthonról...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem hinném, hogy bezavarna a mobil egy memóriának. Még nem volt sosem ilyen észrevételem. Egy HDD meg emiatt aztán végképp nem tud elromlani.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A hajlékony lemezzel egyéb problémák is lehetnek. Elég érzékeny jószág.

A legtöbb probléma a hordozhatósággal van. Ha otthon kiírsz egy halom adatot, akkor egy másik meghajtó nem biztos, hogy el tudja olvasni.

Ez van.

Elrepült felettük az idõ vasfoga.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Nem hinném, hogy bezavarna a mobil egy memóriának. Még nem volt sosem ilyen észrevételem. Egy HDD meg emiatt aztán végképp nem tud elromlani.

Szerencsére még nem tapasztaltad. Bár Én sem, nekem csak mesélték. Apropó: ezt a kérdést nem lehetne feltenni a következõ Kacsavadászatba?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Tényleg egy floppy diszk problémából indult ez a topic. De azért meggondolandó / megbeszélendõ, hogy a mobiltelefon hatással van-e egy pendrive-ra? Mindenki így használja, mindenkit érint!

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti

A floppyk még a metróban utaztatva is meg tudnak sérülni az erõs elektromágneses hatások miatt.

 

A flash alapú memóriák teljesen más elven mûködnek, az adatot egy EEPROM jellegû chipen tárolják, amely csak közvetlen elektromos kisülés, vagy fizikai beavatkozás (kalapáccsal széttörés) hatására veszti el az 'emlékezõtehetségét'.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...