Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Age of Empires III


manguszta

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

Inaktív.

 

Tényleg érdemes vele többet játszani. Jó lesz ez. Mondom, furcsa keveréke a Mithologynek, és a RoN-nak, mindkettõbõl kicsit továbbfejlesztve van a játékban. Ami érdekes számomra az az, hogy lehet ezüstöt, és aranyat is bányászni, illetve nem igazán tudom, mit segít elõ a gyapottermelés ...

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Nekem összességében tetszik.. ami vicces, hogy mint ahogy azt írtam is, tök jól fut a gépemen.. egésszen addig a pályáig amikor az a feledat, hogy tartsam a várat amíg meg nem jönnek a felmentõ csapatok... És akkor jön egy halom muskétás, meg lovas, és néhány ágyú... akkor úgy egy picit el kezdett szaggatni... Majd megnézem azt az beállítást amit mondtatok, és egy kicsit visszább veszem...

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A Shadert vedd le, ahogy Balázs javasolta. Úgy nekem is tök jól megy 104*768-on, ráadásul a városkép sem szaggat.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Játszottam tegnap még egy Skirmish-t.

 

Ezzel már 9-es szintû a Richfield nevû Home Citym, és 73 ezer XP-m van. ;) (Ha jól veszem ki a feliratokból.) Már vásároltam új kártyákat, és össze is raktam egy új paklit, és próbálom aktívan használni segítségként, amikor kell. Új épületet még nem tudtam venni a városba. Kíváncsi leszek az mikor jön el, vagy benne van-e a demóban egyáltalán. Kezd egy jobban tetszeni! :igen:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nekem jelenleg 43.000 XP-van, és a 8. szinten vagyok, szóval ezekkel a kártyákat mit lehet csinálni? :pislog: Én is vettem pár "kártyát" ...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Minél több XP-d van, annál magasabb szintû a város, annál nagyobb és hatékonyabb segítséget tud nyújtani. Ezek a kártyák, amiket megvehetsz, mindig mutatja, hogy hányat. Ezekbõl össze tudsz állítani egy, ha jól láttam, max. 20 kártyás paklit, sõt, akár különbözõ paklikat különbözõ taktikákhoz, gondolom, és egy ilyen pakliból tudsz küldeni magadnak segítséget a játék alatt.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Érdekes. Nem igazán jöttem rá, hogyan lehet ezeket a kártyákat használni. Mindenesetre most van 94.000 XP-m, úgyhogy remélem, jó lesz valamire!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Amikor bepörög alul az "óra", és megjelenik középen egy szám, meg villogni is kezd és még hangja is van -- ettõl õrültem meg az elsõ alkalommal --, akkor kattints rá. Ekkor átvált a kép a Home Cityre, ahol felhasználhatod a pakliban levõ kártyákat az adott kornak megfelelõen, amiben vagy. Azaz, az Anyaország ezekkel támogat téged amerikai kalandodban.

 

Ha rákattintasz egy kártyára, akkor az szépen legenerálódik, majd a "tartalma" megjelenik a Town Center környékén. Mondjuk 300 fa, 300 kaja ilyesmi. De küldhetsz hadsereget vagy technológiát, ami hatással lehet az embereidre, seregedre.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ahha!

Köszönöm! Igazából engem is idegesített ez a zene, azt hittem, támadnak. :D De akkor oké, kipróbálom! :) Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nos, 145.000 Xp, és mindegyik "extra" megigénylése után kaptam 4 szekeret, melyek közül kettõ új épületet húzott fel.

 

Íme a kép az új létesítménykerõl.

 

Az elõrébb lévõ vár, és a mögötte lévõ három kéményes.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hát grafikailag nagyobbb durranást vártam, de szórakoztató. A fõ város ahonnan lehet hajóztatni mindenkinek szaggat?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Csak ha fent hagyod legmagasabb beállításon a Shader modellt. Utána már csak egy árnyalatnyit.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
payskin

"Baj" van! Nem lesz novemberi szám... ;):P Indulok haza máris, mert a noteszgépemben csak Intel 855G van. Ajajajaj!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Elsõ tapasztalatok:

 

1. Már az új Ensemble logoanim is tetszett, de aztán a nagyfelbontású, ám de nem túl hosszú nyitóanim rögtön megteremti a hangulatot!

 

2. A Shader probléma ugyanúgy fenn áll az ATI kártyákon, mint a demóban -- nem véletlenül jön be az elején az NVIDIA logo is. :( Eleinte szaggat a fõmenü is, de mihelyst a Shader Modelt visszarakom Mediumra, minden ok.

 

Most kezdek vele ismerkedni.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Jó Neked ... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Annyira nem jó, mert van más dolgom is sajnos. Egyelõre megnéztem a tutorialt, háááát, húzom kicsit a számat.

 

Átdesignolták némileg a felületet, legalábbis a demóból én úgy emlékszem, hogy a Home City gomb körül egy kör volt, itt meg csak egy zászló van, és alatta egy kis csík, így sokkal kevésbé szúr szemet, mint a demóban.

 

Továbbra is maradtak benne ótvar megoldások, például a trading route szerintem vérgáz, pláne, ha felfejleszted vonatra: ahogy a vonat kocsijai eltûnnek a semmiben, ezt nem gondolhatták komolyan.

 

A tutorial pályán jóval kevesebb volt az elején elhappolható kincs -- nem tudom, hogy ez most random, és emiatt vagy ezen is változtattak --, viszont mindegyiket medvék védték, kivéve egyet, azt krokodil.

 

Egyelõre abszolút nem "érzem": nem tudom, mit kell csinálni, nem találok semmit, kapkodok össze-vissza, persze a moderate tutorialt így is agyonütöttem.

 

Belepillantottam a kampányba: persze, jobban néz ki, mint a Mythology, de annyira hasonlít (képben és hangban), hogy már az elsõ küldetést kvázi eluntam. Majd késõbb még próbálkozom, természetesen.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Igen, ebben van valami, az Age II-vel valahogy más játszani. Tovább is tart. A Mithology még elmegy, bár abban sincsenek olyan óriási csaták ... Az Age III Demobol itélve meg kicsit olyan nekem, hogy a Moderate még verhetõ, bár már ott is kissé túlzásba megy át a gép fejlõdési tempója.

 

A Vonat tényleg égõ ... :D szóval ez is olyan játék lesz, hogy "legyen meg" azt' annyi? Szerintem még a Rise of Natoions a legjobb továbbfejlõdõs játék. Bár mindenképpen kiváncsi vagyok az Age III-ra, de ha Neked ez a vélemyényed, akkor tényleg elgondolkodtató, hogy érdemes e beruházni rá.

 

A Végleges verzióhoz tartozó demon nem változtattak? Az maradt ugyanaz mint ami eddig volt?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jó azért, ez kb. másfél óra tapasztalata, és egyáltalán nem állok hozzá negatívan, szerintem kegyetlen jó játék lesz!

 

A Home City és a kereskedelmi útvonal alapjában véve változtatja meg -- állítólag magyar bittorentes körökben az a hír terjed, hogy az AOE3 kakesz, csak a grafikán változtattak, és minden ugyanaz, LOL, az idióták! -- és teljesen más játékstílust kíván.

 

Alig várom, hogy legyen egy kicsit több idõm, hogy foglalkozhassak vele, és multiban is ki tudjuk próbálni.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
... és multiban is ki tudjuk próbálni.

:démonikacaj::démonikacaj::szemöldök::szemöldök::igen::igen:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Úgy néz ki nekem is hamarosan meglesz a játék, már izzítom a hardvert és írom a DVD-ket, hogy legyen hova feltenni.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Tudjátok már hogy mennyibe fog kerülni idehaza és mikor jelenik meg? Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy 12 000 Ft körül lesz. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

@Adani: 2 gigát foglal el, ennyi helyet csinálj.

 

@Athos: nincsenek jó híreim. Hivatalos európai megjelenés: november 4. (Az amerikai október 18.) Szerintem sem lesz olcsó, 12-13 ezerre simán számíthatunk. A Collector's-ról tudjuk, hogy 70 dollár lesz, csodákoznék, ha 18 ezer alatt volna idehaza. :(

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen? Hivatalos november 4? Pedig itt már a kolihálóra is felkerült.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mi köze egymáshoz a két dolognak? :D

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ezt ugye senki sem hallotta meg? :D

 

@Balázs

Ettõl féltem! :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...