Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kérdések a processzorról


CDNorbi8

Recommended Posts

arpsoft

Az alap órajel (amit a BIOS-ban lehet állítani) a 800 MHz-es FSB-vel fémjelzett prociknál 200 MHz, amit a buszműveleteknél négyszeres szorzóval használ a proci. Azaz egy órajel alatt négyszer tud a buszhoz fordulni.

A CPU Z pedig az alap órajelet írja.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A HT lehet 800MHz, de az inkább már lassúnak számít. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Core speed 2526.4 MHz

Multiplier x19.0

FSB 133.0 MHz

Bus speed 532.1MHz

A kérdésem a következõ az FSB-t hogy lehet 800 MHz-re állitani.

 

A procid egy 2.53GHz-es P4 ( a bátyámnak is pont ilyen van)

 

A 800MHz (QPB) FSB-t ezzel nem fogod elérni, mert az 4x200MHz Bus speed és hatalmas tuning kellene a procidnak meg a memóriádnak és az alaplapi chipsetnek is.

533MHz Bus speed = 4x133MHz (QPB) FSB

Link to comment
Share on other sites

Taita01

Köszönöm a válaszaitokat. Az alaplap Asrock v88+ ez támogatja a 800 FSB-t tehát a processzor gyenge, celeron 2.53 GHz. a memoria dual 2x 512/400 Kingston. A válaszaitok szerint komolyabb processzort kellene beszereznem!? Tervben van a processzor csere. Utánna olvasok melyiket lenne érdemes megvenni, a hozzá legalkalmasabb alaplappal együtt.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Hát ha a mostani alaplapod támogatja a 800FSB-t, akkor minek akarsz új alaplapot ? :hááát: De ez itt OFF :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A legjobban járnál akkor, ha rendes Pentium 4-et vennél és nem Celeront!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
attika80

Sziasztok.

 

Nézegettem a Conroe-teszteket, engem nagyon meggyőzött. Úgy néz ki, Intelre váltok. Az lenne a kérdésem, hogy az Intel is érzékeny-e a memória időzítésekre, úgy értem, hogy az AMD processzorok ugye köztudottan sokat profitáltak az alacsony időzítések miatt. Intel vonalon is fennáll ez a dolog? Bocsánat a nagyon láma kérdésért, soha nem volt még Intelem.

 

Byez

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az Intel processzoroknak is jó nem csak az AMD-nek, hogy ha alacsony idõzítésû rendszermemóriával dolgozhat.

Link to comment
Share on other sites

attika80

Szia Chabi.

 

Köszi a gyors választ! Közben azért olvasgattam is picit, de azt mondják, hogy Intelnél azért annyira nem számít, mint Amd-nél, mivel nem a processzorban van a memvezérlő. Nem vitatom, hogy igazad van, csak abban bízom, hogy nem kell majd 500 dollárt adnom valami olyan Corsair-féle 3-4-3-9 időzítésű memoért. :D :D Köszi mégegyszer. Szia

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:lol: Hülyeség Intelre váltani, fõleg most. Itt az AMD válasza a Conroe-ra: AMD 4x4 Dual-Dual Core. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ateens

Sziasztok! LEnne egy kérdésem. Mégpedig az, hogy pl. egy AMD Athlon64 esetében a +-os megjelölés mit jelent? Pl: 3000+ ?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hogy olyan órajelû Intelnek felel meg a teljesítménye. Persze ez már az ilyen, hogy 4500+-nál nem igaz :D

Link to comment
Share on other sites

szili92

Nem igaz :lol:

Link to comment
Share on other sites

ateens

Tényleg azt jelenti, hogy olyan órajelü intelnek felel meg? Akkor az Athlon a pentiumnak, a sempron a celeronnak? A 4500+ miért nem igaz? Akkor miért tüntetik fel? Egyébként köszi a választ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Kb...

Hol láttál te 4500Mhz-en pörgõ Intelt? :lol: (Persze alap órajelen...)

Link to comment
Share on other sites

Doc

Hali!

 

Nem vagyok egy tuningbajnok, de most felkeltette a dolog az érdeklõdésemet. A konfigom:

MSI K7N2-DELTA ILSR

2500+ Barton procival, és 400 MHz-es DUAL memóriával.

Az everest nézegetésénél pár dolgot megfigyeltem:

Az FSB-nél azt írja, hogy 167 MHz, ami efektív 333Mhz, viszont a memóriabusznál 200Mhz, efektív 400 MHz. Ez azt jelenti, hogy magasabb órajelen van a memóriabusz, így efektív a processzor alacsony FSB-je visszafogja a memória 400 MHz-ét 333-ra ?

A másik kérdésem az lenne, hogy lapkészletnél 3-as CL-t ír. Ez csak azért van, mert 3 a dual memória CL-je?

 

Kicsit késõbb:

Tovább játszottam az értékekkel, és az everest teszteket is lefuttattam. Az eredmények:

1, Teszt: Az alap beállításokkal: FSB 166Mhz, DDR 200Mhz, CL3

Eredmények: Memória írás/olvasás/másolás/késleltetés 2149+/2375/2250+/129,2 (a szám és + jelzés azért van, mert TRIAL version)

2, Teszt: FSB 166Mhz, DDR 166Mhz, CL2,5

Eredmények: Nem akarlak benneteket untatni, a lényeg, hogy jobbak, kb6-8%-al, késleltetés: 101,5

3, Teszt: FSB 200Mhz, DDR 200Mhz, CL3

Eredmények: Óriási teljesítménynövekedés! Kb. 30% késlelteés: 89,7 :pislog:

Viszont a proci hõmérséklete kb 2 perc alatt emelkedett 8-9 fokot, egészen 52 fokig :Sír: .

Tehát akkor jobban járok, ha a 166Mhz-es FSB-hez a 400 MHz-es RAM-okat 333 MHz-en futtatom?

Kb. a Barton 2500+ meddig bírná a ráerõltetett 200Mhz FSB-t? Gondolom nem sikáig :) .

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Van külön tuningy topik... :!:

1. Nem fogja vissza, csak nem tudja kihasználni.

2. Azért 3-mas, mert a memóriáidnak 3-mas CL-je. Ha autómatán állítja be, akkor ez van írva a memóriamodulokba. De ezt fölül is lehet bírálni, csak ha kissebbre veszed, nem biztos, hogy elbírja...

 

Utólag: :)

Ha megy stabilan 200Mhz-es FSB-vel, akkor mennyen úgy... 52° még nem nagyon sok.

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Barton bõven bírja a 200-at, én pl. 225MHz-es FSB-vel járatom. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Ha körül nézel a Processzor hűtő vásárlás topikban, találsz magadnak jobb hűtőt a gyárinál(ha most a gyárid van) és akkor a melegedéssel se lesznek gondjaid. Főleg ebben a nyári hőségben 8)

Link to comment
Share on other sites

szili92

Kedves Attens!

Azért tüntetik fel, hogy a a vásárlókat könnyeny beveszi, hogy akkor ez 4500 MHz és azért +-os, mert még tuningolható is. :!:

Link to comment
Share on other sites

Doc

kösz a válaszokat. Nem teljeseb tuning jellegû volt a kérdés, azért mertem ide írni, elnézést ha nem vágott témába.

Akkor otthon felhúzom 200 MHz FSB-re. Ekkor mondjuk 3200+ bartonnak ismeri fel a rendszer, de gondolom ez nem probléma :) .

A hûtéssel nem lesz gond, mert egy rézmagos spire hûtõ figyel a procin (sose tuningoltam, de szeretem a gépemnek a legjobbat adni :) ) . AMD nél úgy hallottam, hogy 60 fokig gond nélkül melegedhet, csak utána kezdõdnek a problémák.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Igen... 60°-ig Socket A-s AMD-knél elmegy.

Link to comment
Share on other sites

szili92

Ismerõsömnek 65 fokon is ment gond nélkül a 2.2 GHz-es AMD procija :!:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ez hûtõfüggõ is... Nomeg típus függõ is...

Link to comment
Share on other sites

szili92

AHA... 8)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...