Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kérdések a processzorról


CDNorbi8

Recommended Posts

ProFiler

2x 1024kB vs. 2x 1024, néhol 2x 2048kB. Annyira azért nem kicsi. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Akkor szerintem én benéztem vmit! Mert a 3000+ procik adatlapján mindíg ezt látom: AMD Athlon 64 3000+ s939 512kb. Ez az utóbbi nem a cache mérete :pislog::?:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

És mi a helyzet az AMD processzorainál? Ott elég kicsi az L2 cache egy P4-hez képest

 

Viszont a K8 szériás AMD prociknál prociknál a memória vezérlõ a CPU-ba van építve és így kevesebb L2 cache-el is gyorsabban tud dolgozni a vinyó a DMA-n keresztül. Persze az hogy minnél több az L2 az itt is számít a lemezkezelésben.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Bazs1981:

De, csak én nem a 3000-esben gondolkodtam. Manapság már nem azzal kell számolni, hanem minimum egy X2-vel. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ebben nem értek Veled egyet. Ugyanis minden a mire használom? kérdése.

Ne felejtsd el, hogy egy csendes irodában internetezni, zenét hallgatni, Office programot futtatni, illetve e-mailzeni, vagy csevegõprogramot használni, egy P3-as gép, vagy egy AMD Barton processzoros gép is bõven sok, ráadásul ezeknek a fogyasztása, és a zaja is nagyon minimális!

 

(Vagy egy S479-es rendszer, ha nagyobb teljesítmény kell ... :démonikacaj::démonikacaj: )

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem egészen. Irodában már kevés a P3 processzor, bár nem is értem az AMD-től miért a Bartont írod, mert az már egy teljesen más kategória. Ha P3, akkor AMD Thunderbird. A zajban és a fogyasztásban is nagyon tévedsz, ugyanis ezekben pont hogy sokkal jobb az Athlon 64! Épp ezért építenek be irodai gépekbe is nagy előszeretettel ilyen procikat. Teljesítményre pedig nem a S479 való, az csak egy jó tuning-alternatíva. Ma még mindig a S775 és a S939 van az élen, ha a plattformokat nézzük.

 

(Egyébként S479. ;) )

 

OFF vége.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Mennyi az átlagos fogyasztása egy Barton 3000+ -nak és egy Athlon 64 3000+ -nak? Próbáltam utána nézni, de nem találtam. Ha jól tudom az Athlon 64-nek 84 W körül van a maximális, és a Bartonnak 65 W köröl, de az átlagossat nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A 3000+ Venice magos A64-el kapcsolatban hiányosak az infóim, de a 3200+ Venice tuti tudja a Cool'n'Quiet technológiát, ami lecsökkenti az órajelet ha nincs rá szükség és így kevesebb az átlagos fogyasztása is. (olyan mint a SpeedStep technológia)

 

Így inkább 3200+ Barton és 3200+ A64-Venice

 

Most néztem Everest-el az én 2500+ Barton procimat:

 

Tipikus teljesítmény felvétel: 53.7-60.4W (órajeltõl függõen)

Maximális teljesítmény felvétel: 68.3-76.8W (órajeltõl függõen)

 

Hol olvastad hogy a 3000+ Barton max 65W ? :hááát:

 

OFF

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A 3000+ Venice is viszi a Q'n'Q-et ;) Ez tapasztalat... Nekem is ilyen van, nagyon hûvös, nagyon penge kis proci.

Link to comment
Share on other sites

cocoka

Sziasztok!van egy AMD athlon xp 2700+-os proci ami 13×167 azaz 2166Mhz-n megy,átállíthatom az fsb frekvenciát 200Mhz-re(13×200Mhz vagyis 2600Mhz-re).Elbírja?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Milyen hûtést használsz a procira ?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Elbírja, ha jó - és minimum DDR400 - memóriáid vannak!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cocoka

Glacial tech hûtõm van!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Hát ezzel nem sokat segítettél :hááát: Van kismillió Glaciatech proci hûtõ. Pontosan melyik tipus van neked ?

Link to comment
Share on other sites

cocoka

Hát most így pontosan nem tudom,de felraktam 200mhz-re és a monitort kilõtte,nem tudtam bekapcsolni,csak az alaplap resetelése után!Melyik nem bírhatja?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Alacsony a magfeszültség. De a memória nem bírja. Bár ha mindig elbeszélsz mellettünk, akkor nehezen fogunk szót érteni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cocoka

GlacialTech Igloo 2470 a proci hűtő és 400-as memóriám van. Bocsi!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Érdemes lenne feljebb emelni egy kicsit a VCore-t.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cocoka

És azt,hogy tudom?Az az igazság ,hogy még merültem bele annyira a számítógép világba!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A magfeszültséget ugyanúgy a BIOS-ban kell állítani mint az FSB-t :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egyébként ha még nem merültél bele, akkor mi értelme van tuningolni? Mintha gyenge lenne a gép... :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cocoka

Hát valamikor el kell kezdeni!

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

@ Bazs1981:

De, csak én nem a 3000-esben gondolkodtam. Manapság már nem azzal kell számolni, hanem minimum egy X2-vel. ;)

 

Ciao.

 

Az X2-es processzorok gyorsabbak mint az egymagos társaik, ha olyan progikat futtatunk vele amik az egymagos processzorra vannak optimalizálva?

 

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ha olyan progit használsz az X2-vel ami egy szálon fut akkor nem lesz gyorsabb mert csak az egyik CPU-t fogja használni. Tehát ugyanolyan gyors lesz mint az egymagos CPU. Az X2 direkt a két szálra írt programokra van kitalálva. Viszont két egyszálra írt programot teljes sebességgel tudsz futtatni X2 procival. pl.: Videoszerkesztés és játék egyszerre. :ötlet: A Windows XP alapból 2 processzorra van optimalizálva (2001 óta :kávézik: ) így a lemezkezelés miatt is alapból gyorsabb egy kicsit az XP.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Viszont ha jól értelmeztem a teszteket akkor kétmagosból érdemes Intelt venni, mert ugyanazt a teljesítményt nézzük akkor az Intel 2 magos prockói olcsóbbak. szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...