Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kérdések a processzorról


CDNorbi8

Recommended Posts

ProFiler
Hi

 

Szerintem ez Így rendben van ha nem melegszik a proci.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Ha megfelelõen van hûtve, akkor bírja... De alapórajelen biztos nagyobb az élettartama.
Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Na ez érdekes: Processzor hamisítás!!! :pislog:

Cikk kulcsmondata:

vásárlók az utóbbi idõkben korántsem lehettek biztosak abban, hogy ténylegesen olyan processzort vásároltak-e, mint amilyet szerettek volna" - nyilatkozta a vállalat szóvivõje.

Amilyen lebúj színvonal van PC kiskerek terén, nem csodálkoznék, hogy magyarország nyakig benne van ilyenek forgalmazásában. Kékfényben emlékszem olyan hírre, hogy évente milliárdos forgalmat bonyolított illegális PC alkatrészekbõl egy cég.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
2004. május 7

 

Azóta nem csak az Athlon XP hanem az A64-el is próbálkoztak :( Úgy csinálták hogy nem módosították a CPU-kat, hanem komplett gépekben túlhúzott és BIOS-ban lefixált sebességû példányokat adtak el. Pl.: 3000+ volt 3200+-ra felhúzva és a 3200+ árán adták el. Ezért érdemes dobozos procit venni. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Üdv!

 

Csak homályos ismereteim vannak a processzorok kategóriáiról és teljesítménybeli különbségeirõl, ezért szeretném kérdezni:

- az AMD Athlon és Sempron processzorai különbözõ kategóriát képviselnek?

- az órajel (pl. Sempron 3000+ 1,6, máshol 1,8GHz) a teljesítményt, a processzor sebességét vagy valami mást jelez?

- ugyanakkor pedig a 2500, 2600, 3000+, stb. mit jelent? Úgy hallottam ez szolgál az inteles procikkal való összevetéshez.

S ha már itt vagyunk fel lehet állítani a különbözõ típusokból egy teljesítmény szerinti listát, vagy ez nem olyan egyszerû?

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

- Nem mondhatni különbözõ kategóriának, mert attól függ, mit értünk alatta. Az Athlon önmagában a régi processzorokat jelenti a Thunderbirdig bezárólag. A Sempron pedig az AMD új, alsó kategóriás processzorait foglalja magába, több platformon is.

- A 3000+ nem az órajele, hanem jelen esetben az 1800MHz jelenti ezt. Valamelyest azért meghatározható ebbõl az értékbõl a teljesítmény.

- Nem az Intelekkel kell összehasonlítani ezeket a jelöléseket.

- Ha az Athlon 64-eket nézed, akkor közelebb van az Intelhez, de az Intel hamar lemarad, míg az AMD nagyot emelkedik.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Üdv!

 

Tehát a Sempronok az AMD alsó kategóriás processzorai. Melyek a felsõ- vagy középkategóriásak?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Athlon 64 X2 a középkategória, az Athlon 64 FX-xx processzorok pedig a felsõ kategóriába sorolhatók.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Hello!

Nemrég vett a sógorom egy AMD Sempron 2400+ gépet. Megnéztem az everesttel és csak 1000 MHz-t (10x100) ír sebességnek. Valóban ennyi lenne csak?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem. Manuálisan kell beállítani az órajelét, mert a BIOS még nem támogatja. Vagy egy BIOS-frissítéssel már rendben lenne.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Atys

És akkor mennyi lenne a jó órajel? Mert az alaplapon még jumperek is vannak!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

1666,66MHz, azaz 10x166MHz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Mert az alaplapon még jumperek is vannak!

Pontosan milyen alaplapot vett ? Nem kell a jumperekhez hozzányúlni, mert már minden BIOS-ból vezérelhetõ.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Nekem is Sempronos kérdésem lenne. Az itt megénekelt csendes média pc-hez Sempront szeretnék venni 2200-tõl 2500-ig, 32 bit-eset. A S754 és a Socket A típusok között teljesítményben, megbízhatóságban melyik a jobb? Hõtermelésben különböznek? Melyik lenne inkább alkalmasabb a média pc feladatra?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A S754-et ajánlanám inkább. Kevésbé melegednek és gyorsabbak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Meg jobb (csendesebb) hûtõket lehet találni hozzá.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Kösz!!!

Link to comment
Share on other sites

Atys
1666,66MHz, azaz 10x166MHz.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Tuareg

Nekem az lenne a kérdésem, hogy mi lenne a helye beállítás a procimnak?

Valamint azt hogyan tudom majd a BIOS-ban beállítani?

 

Ha lehet kérni egy kicsit szájbarágósan írja le nekem valaki, mert iszonyatosan hülye vagyok ezekhez!

 

MSI K8N Neo2 Platinium

AMD Athlon64 3200+@2010Mhz >>> Arctic Cooling Silencer 64

2*512 DDR 400/3200 duál módban

 

Szerintem más nem kell ide, de ha mégis akkor "szóljatok"!

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Valamint azt hogyan tudom majd a BIOS-ban beállítani?

...

MSI K8N Neo2 Platinium

AMD Athlon64 3200+@2010Mhz

Nem kell beállítanod semmit mert ezt a procit alapból fel kell ismernie a BIOS-nak.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Amint látom, rendesen fel is ismerte. Ez jó így.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Tuareg

Akkor "megnyugodtam" köszönöm a tájékoztatást!!!

Link to comment
Share on other sites

Tuareg

Mi a különbség Hyper Transport és Hyper Reading Technológia között?

Mert én úgy tudom, hogy az AMD Athlon64 3200+ a Hyper Transport-ot kezeli, viszont az EVEREST azt írja, hogy a Hyper Reading Technológiát nem támogatja.

 

Na most akkor hogyis van ez?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A kettõ egész más. A Hyper Transport az AMD processzoroknál úgymond az FSB, azaz ez szállítja az adatokat a processzor és a memória között. A Hyper Threading pedig az Intel Pentium 4 processzorok tulajdonsága, mellyel megnövekedhet az ezt támogató alkalmazásoknál a processzor teljesítménye, mivel ezáltal több szálon (Thread) képes dolgozni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mazda6diesel

És mi a helyzet az AMD processzorainál? Ott elég kicsi az L2 cache egy P4-hez képest (pl.: Athlon 64 s939 3000+ és s775 P4 3.0 GHz között) és felhasználók szerint itt is látványos sebbeségnövekedés figyelhetõ meg. Akkor most hogy van ez?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...