Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A monitorom nem kapcsol be


LoSA

Recommended Posts

KGigi

Tök mindegy, mikor kapcsolod be a képernyõt.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

hát ez az... két napig ment most már megint nem...

Ez az egész akkor kezdõdött mikor beszereltem mindent új alkatrészt a géphez. Tápegység, hûtõventi, meg a monitor. Mindent ugyanúgy kötöttem be. mint elõtte volt, igaz most csináltam elõször ilyet, de akkor meg nem kéne azt csinálnia, hogy hol jó, hol nem.

Mikor beszereltem mindent visszaraktam a régi monitort, akkor is jelentkezett ez a hiba, de akkor arra gondoltam, hogy biztos a régi monitorom mondta be az unalmast, mert már régi volt, ezért vettem újat. Kicseréltem a 17"-t egy másikra, (15") akkor meg megjelent a kép, ugyanúgy analógot használtam akkor kábelként. Mondom akkor minden rendben, bekötöttem az újat (Samsung E2220), és ment.

De pár napra rá folytatódott a probléma. Ha rájön, akkor nincs kedve bekapcsolni, ha meg olyan kedve van akkor meg megjeleníti a képet...

Tegnap bekapcsoltam, úgy ahogy már leírtam minden rendben volt, most meg már megint nincs. inkább feladom egyik kedvenc játékom a Jedi Academyt-t, és felteszem legújabb drivert a VGAmhoz.

Mert tudjátok azt sem tudom, hogy miért, de amikor feteszem legújabb drivert, akkor 3 fps-sel játszom, de hogy miért, ne kérdezze senki. Vonalsímítást kell kikapcsolnom, hogy valamelyest játszható legyen. Megõrjít komolyan mondom...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Pontos videokártya típust azt hiszem nem írtál, de van olyan, amelyikkel hasonlóan nem tökéletes a monitor csatlakozás, mert nem megfelelően szabványos jelet ad ki DVI csatlakozón.

Ilyenkor standbyba kapcsol a monitor, vagy nem megfelelő felbontás vagy inkább frekvencia jellegű üzenetet is kiírhat előtte.

Nálam DVI-n csinálta, analóg D-sub mellett jó volt. Meg talán DVI-n is, ha a natív felbontásnál kisebbre volt állítva. Nem tudom, régebben volt.

Másnál olvastam fordított esetről is. Igaz ez a jelenség véletlenszerűen jelentkezett.

Mégis meg kellene nézni más, komolyabb videokártyával is.

Vagy még a videokártya hűtését ellenőrizni, nincs-e elmozdulva a borda, ha passzív hűtés, vagy a ventillátor jól működik-e.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Pontos videokártya típus ott van az aláírásomban, két DVI connector van rajta.

Frissítési frekvencia, a samsung oldalán optimálisnak megadott 60Hz-re van állítva, felbontás 1920x1080, de a samsung oldalán optimálisnak mondott 1680x1050-et is kirpróbáltam mikor nem ment, de semmi...

Másik vga-t nem tudok szerezni, régi gépemben AGP-s van, a 1999-es PII-esben meg egy ATI 3D rage pro xD.

Hûtés megfelelõ (mármint a típusszámhoz képest), a venti megfelelõen forog.

És nálam is ez a jelenség teljesen véletlenszerûen jelentkezik, azonban én is a VGA-ra gyanakszom.

Link to comment
Share on other sites

adam9292

Üdv. a probléma ismerõs... tapasztalatból azt mondom, a sok b**i áramkimaradás odab**sz az alaplapnak...

elõször csak nem kapcsolja be a monitort, végul meghal. 1 gépemet már megölte... meg most is szarakodik.

a megoldás 1 jó szünetmentes lenne.. dehát azt még nem találták ki :) Boldog újévet mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

portillo10

Sziasztok!

 

Nekem az a problémám,hogy amikor bekapcsolom a gépet akkor a monitor fekete marad.

Monitort többször ki-be kapcsolom és akkor nagy nehezen bejön.ha használva van a gép akkor semmi baj nincsen.

de ha hagyom és bejönne a képernyõvédõ akkor szintén elmegy és csak nagy nehezen tudom visszahozni.

monitoron világit zölden és sárgán is a led.mi mehetet tönkre?videókártya?vagy alaplap?

vagy valamit be kéne állitanom?

le lehet tesztelni õket,hogy mi nem jó?

nem vagyok 1 számitógép zseni.nem értek hozzá.

ha valaki tudna rajtam segiteni azt megköszönném.

 

üdv: portillo

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kérj kölcsön egy videokártyát, és nézd meg, azzal mi a helyzet. Persze elõtte driver pucolás Driver Sweeperrel.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Szokásos módon megint véletlenszerûen trágya, na mindegy... Megjegyzem azután történt ez, hogy tápot vetettetek velem, és beszereltem. Mindent ugyanúgy kötöttem össze, mint az elõzõ tápnál volt, nem hinném, hogy valamit ott qrtam volna el, de tény, hogy azóta van a gáz, elejében másik monitorral is...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az a táp a gagyi kategória legalja, csak idő kérdése, hogy valami bajt csináljon. Semmiképpen nem jártál rosszul a cserével. Viszont már nem igazán értem, hogy mit csináltál, és mit nem. Az elején még azt írtad, hogy megnézted a gépet egy másik videokártyával, aztán viszont azt, hogy nem tudod másikkal kipróbálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zschni87

Ma megjöttem, mert elutaztam, bekapcsoltam gépet, nincs kép. Megpróbáltam a tutti módszerem, amirõl kiderült, hogy nem is olyan tutti, mert még mindig nincs kép.

Sosem állítottam hogy másik VGA-val ki tudtam próbálni, mert szerezni nem tudok másik PCI-E-s VGA-t. Azt mondtam, hogy a Logmein Free programmal be tudok lépni a gépemre, és látszik, hogy betölt Windows rendesen, mert a hangokat is lehet hallani, azt is ahogy a skype automatikusa belép. És mindig ezzel a programmal kell ki is kapcsolnom, ha éppen nincs kép.

Szóval összesítve leírom még egyszer a problémát:

Megvettem a tápot, az új monitort, meg az új rendszerhûtõt. Még sosem csináltam ilyet de beszereltem mindent rendesen, kilegoztam mindent úgy, ahogy volt. Ami változás, hogy a rendszerhûtõm 4 tûs a foglalatban (alaplapon) meg 3 tû van de azt mondták nekem, hogy az nem baj. Nem is baj, mert anyámék gépébe is ugyanígy szereltem be ott meg nincs baj vele.

Szóval beszereltem új tápot és azóta hol van kép, hol nincs a monitoron, és MÁSIK MONITORRAL is jelentkezett ugyanez a probléma, még mielõtt az újat installáltam volna.

Bementem boltba ahol vettem ott meg azt mondta a faszi, hogy valószínûleg táp lesz, kevés a kakaó benne. Mondom neki a gagyi Lcpowerem 420 wattos volt, az simán vitte, a 400 as FSP ami márkás meg itt vettem, az meg nem viszi? Ugyan már... És akart velem vetetni egy 500 wattosat, mert hogy õ vett egy HD 5750-et és ahhoz neki kellett egy 500-as táp... Majdnem mondtam neki, hogy gratulálok, hogy egy 86W-ot fogyasztó VGAnak vesz egy erõmûvet. Mondta még: a tápom az tutti nem ad le 400-at max 350-360-at, és hogy az nem elég a gépemnek.

Utánanéztem, a VGA fogyaszt max 130 wattot (teljes terhelés), erre jön a CPU 65W-os TDPje, plusz két winyó, meg egy DVD író, plusz az alaplap. Hát nehogymá' ne legyen elég.

Valaki írt egy Driver Sweeper nevû cuccot, azt nem hsználtam, mert újratettem XP-t, és szerintem a teljes formázás eléggé "lesweepelte" a drivereket. VGA-m az aláírásomban, hozzá legújabb catalyst amit AMD honlap letöltésként kiad.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Biztosan elég a 400 wattos FSP táp. Én továbbra is a VGA-ra tippelek, fõleg így, hogy tudjuk, egyébként megy mögötte a rendszer. Esetleg megpróbálkozhatsz egy másik kábellel is. Nem kell venni, elég kölcsönkérni. ;)

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Többi cuccal eggyütt vettem a full új a DVI kábelt is 3250-ért..., amugy RGB kábellel is csinálja... Ez mostmár majdnem biztos VGA lesz... de fogalmam sincs hogy miért és miért pont azután, hogy az új tápot beszereltem.

Lehet esetleg az, hogy VGA foglalat? tehát hogy az alaplap szarakszik?

Mert esetleg azt meg tudom oldani, hogy beleteszem a VGA-t a másik 8x PCI-E foglalatba, de akkor majdnem biztos, hogy teljesítményt veszítek igaz? Mert az elsõdleges foglalat az 16x-os.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Át tudod tenni a másik foglalatba, és ez valóban jó lenne arra, hogy kiszűrjük a foglalat hibáját. Egyébként próbáltad már megmozgatni a kártyát, esetleg kitakarítani a foglalatot?

 

A 8x-os foglalat természetesen lassabb.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Takarítással nem foglalkoztam mert nem tudom, hogy hogy kell, és nem is gondoltam arra, hogy ez lehet a baja, de akkor a másik slottal megpróbálkozom szerintem.

A kártyát már mozgattam, ki is vettem, és ezt akkor csináltam amikor baja volt. Visszatettem, utána meg jó volt, volt kép.

Poén, hogy az alaplapomat 3 csavarral rögzítették a 7 helyett, úgyhogy nekem kellett ilyen random helyen csavart venni szemmértékre, de most már jó, és nem akar felszakadni az alaplap amikor veszem ki a VGA-t.

Szemét banda, összerakták a gépet és lementették a DTK házamból a csavarokat, akkor meg még fel sem figyeltem erre... :S

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Nem szeretek duplázni de ezt most úgy érzem kell, a 8 szoros foglalatban sincs kép (logmein programmal ugye mint mondtam be tudok lépni), de azt viszont kiírta, hogy ati driver is not installed properly, és nem tudja kezelni, meg új hardvereket is talált, a képernyõfelbontás teljesen szétesett, ikonjaim össze vissza vannak, de ez szerintem azért van mert a 8x-osba tettem bele ugye? Kiszedtem belõle a DVD-t a második winyót, totál szétkaptam mint foxi a lábtörlõt, de még mindig nincs kép xD

Ez akkor VGA lesz ugye?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen, ez a foglalatváltás miatt van. Engedd rá a Driver Sweepert, és tedd fel újra az ATI drivert, akkor mész biztosra. De már ezzel is szinte 100%, hogy VGA, ugyanis képnek mindenképpen kéne lennie, legalább a Windows betöltése előtt. Van egy nagyon minimális esélye az alaplapnak, de ezt csak úgy lehet kideríteni, ha kölcsönkérsz egy VGA-t.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Az a durva, hogy a képet mindig csak a ház áramtalanítása után tudom visszahozni, de van, hogy úgy sem megy. Nem tudom ez fontos lehet-e...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem hiszem. Gondolom a konnektor földelése rendben van.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Na mindegy, addig is nagyon köszönöm eddigi segítsége(d)tek. Majd ha meghoztam a javításból, megírom mi a baja, vagy mi a konklúzió. Addig is gyűjtöm a lóvét a HD 6850-re.

Amúgy érdekességként, havernak kölcsön adtam a kiszerelt tápot, és mondtam neki, hogy mi a dolog velejárója, és hogy ti miket mondtatok arról az LCPoweres szépségről xD.

Na eltelt 1-2 hét és valószínűleg a táp kihalt, mert nem kapcsol be a gépe. Ez nem tutti, mert az is lehet, hogy az alaplap, de mondtam neki, hogy ha nem haragszol, akkor én már kipróbálás szintjén sem szerelném vissza a gépembe xD

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Tápegység a probléma, a 400 Wattos FSP kevés neki, órákig dolgoztunk rajta.

Videokártya önmagában jó, másik gépben hibátlanul mûködött. Utána alaplapra gyanakodtunk, mert egy sokkal kisebb erõforrásigényû VGA-val is ugyanazt - a már fent említett - problémát produkálta.

Végül beraktunk egy Emtec 450es tápot, és azzal simán volt kép minden indításnál.

Egyszerûen nem hiszem el akkor sem, hogy a 400as FSP nem elég neki... képtelenség, pedig ez a nagy harci helyzet.

Az alaplap user manualjában pedig azt írják, hogy a rendszerstabilitáshoz legalább 450 wattos táp kell, vagy a felett.

Ehhez képest, már mikor vettem a gépet, akkor sem tettek bele akkorát, csak a 420-as LCPowert.

Most meg vehetek egy 450es Chieftecet, vagy egy 500-as FSP-t, és ezek már nem a 10 ropi alatti kategóriába tartoznak, meg szerezhetek valakit aki majd fizeti a villanyszámlámat is... nagyon király

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Arról van szó, hogy elfáradt a tápod. A kondenzátorok egy idõ után elvesztik eredeti kapacitásukat, ezek után szokott kialakulni ilyen indítási gond.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Beszerelés után elfáradt? Gyakorlatilag õsz közepén vettem, és már akkor jelentkeztek a problémák.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

OEM verzió a cucc, se doboz se csavar, csak ugy adták.... sajnos ha többet tudok errõl akkor jobban utána nézek.

EDIT:

Na tessék itt a teszt, ebben húzott négymagos van, meg egy 4890, és ezt kihajtotta az FSP400. Meg a másik cikk tomshardware-en, meg ez, hát komolyan nézzétek meg, igaz nekem 512-es Sapphire X1950XTm van és a 256-ossal fogyaszt a teljes rendszer nekik 254 wattot.

Amúgy most nekem azzal, hogy 512-es van tutti nem haladja meg a 300-at, és mi több, akárhogy nézzük, még ha nem is ad le 400at pontosan a tápom, akkor is vinnie kellene rendesen mint a cukrot, mert gyengébb a procim, meg a memória sem DDR3, és mikor már mindent - még a boot HDD-t is - kihúztam belõle, még akkor sem volt kép a monitoromon.

2nd EDIT:

Jólvan, az FSP400-60APN táp a 12 voltos pineken keresztül 17 Ampert képes leadni - ahogy a tesztbõl is látszik -, míg az alaplap user manualjában az áll, hogy 18 Amper kell minimum.

Amikor a srác rátette a 450-es Emtec-et, azért ment, mert ma megnéztem, és az 18-at ad le. Rendszergazda is mondta, hogy a fene gondolta volna, hogy ez lesz a gond...

Még egy ellenõrzés van hátra, haver akinek kölcsönadtam a régi LCpowert, megnézetem vele, hogy azon mi áll, mennyit ad le a 12 voltos tûkön. Ha ott is ez a baj, akkor 100%, hogy ez a probléma.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást, az itt nyújtott segítséget, 4 hónap szenvedés de sikerrel jártam xD, Meg kellett rendelnem új tápot, hála, videokártya és alaplap teljesen ép.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Priscin

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném, mert ilyet ég nem pipáltam. :huh:

Van egy SCALEOVIEW L22-1W TFT monitorom. Kb. 3 évig minden gond nélkül mûködött, most pár napig ki volt húzva a konnektorból Már korábban is csináltam ha nem használtam a gépem egy darabig.

Most visszadugtam és azonnal hangos kattogó zaj hallatszott a monitor hátuljából, a bekapcsolást jelzõ LED pár másodpercre fehéren világított, majd kialudt és a kattogás is elhallgatott. Képernyõ sötét maradt, néhány másodperc múlva a fentiek megismétlõdtek. A gépem közben rendesen felbootolt. Kirántottam a tápkábelt a monitorból, de a kattogás nem szûnt meg azonnal, egy kicsit még kihúzott kábel mellett is folytatódott :pislog: !

 

Próbálkoztam még néhányszor másik konnektorral, tápkábellel, az eredmény változatlan. Melegedést, erõseb szagot nem tapasztaltam. Kértem egy kölcsön monitort, most arról írok. A gép, a kábelek most is ugyanazok melyekkel a másik nem mûködött. A neten nem találtam hasonló hiba leírását. Én jobb híján a monitor tápegységét gyanítom.

 

A kölcsön monitort hamarosan vissza kell adnom, egy hasonló újra pedig aligha van pénzem :nem: .

 

Találkozott már valaki ilyennel?

Garancia már régen nincs rá, érdemes belsõ tápos TFT -t tévészerelõhöz vinni?

 

Válaszaitokat elõre is megköszönöm

Üdvözlettel

Priscin

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...