Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A monitorom nem kapcsol be


LoSA

Recommended Posts

Fujitsu

Akkor valószínû, hogy a videókártya környékén kell keresni a probléma forrását. A tápod márkáját és teljesítményét miért nem írtad le? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
gybalazs

Sziasztok,

 

Nem akartam új témát nyitni, gondoltam ehhez illik a leginkább...

 

Van egy Fujitsu-Siemens LCD monitorom, és egy ideje a következő problémával szembesülök.

 

Az asztali gép indításakor, amikor a monitoromnak is normálisan el kéne indulnia, a led szépen világít kéken, megjelenik a Fujitsu-Siemens logo, majd 2-3 mp múlva egy furcsa pattogó hangot ad ki és kikapcsol, majd elkezdi ugyanezt újra. És folyton egymás után csak ezt csinálja, a gép közben bootol rendesen.

 

Eddig csak sokszori ki-be kapcsolgatás után tudtam megoldani a problémát, amikor végre kijelezte amit a képernyőn látnom kell, de legközelebbi indításkor (miután persze ki volt kapcsolva minden), kezdi elölről...

 

Valami ötlet valakitől? Szervíz lesz belőle, vagy más módon is meg tudom oldani?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Spellbreak

Furán mûködik a monitorom már 2 hete. A gép bekapcsolásakor nem ad képet (a saját beépített menüjét se jeleníti meg.)csak a ledje villog,de ha eleget várok (kb 15-20 perc) akkor egyszer csak bejön a kép és utána hibátlanul mûködik.

 

Viszont, ha magára hagyom annyi ideig, hogy kikapcsolja magát akkor megint ugyanúgy várni kell egy negyed órát rá. (Ez csak a saját "idle" módjával történik, ha kézzel ki vagy be kapcsolom akkor nem kell idõ neki.)

 

Találkozott valaki ilyennel? Mi okozhatja?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A monitor tápegységével lesz a gond. Szerintem annak nem fogsz tudni nekiállni megjavítani, de ha még garanciális, akkor jobb, ha elkezded intézni. Egyébként szerviz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
action74

Sziasztok.

Összekapcsoltam a számítógépet a monitorral, de a gép elindítása után, van amikor a monitor kiírja hogy nem talál videokártya kapcsolatot. A Windows emblémát még megjeleníti, de utána sötété marad a kép. Ez a jelenség csak néha fordul elõ, de eléggé bosszantó. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A videokártya driverével van gond (vagy magával a hardverrel).

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha csak néha van vele probléma, akkor lehet videokártya driver probléma is (windows logoig sima VGA jelet küld a BIOS). Ha driver csere után is problémás, akkor viszont a monitorral lesz a gond.

Link to comment
Share on other sites

action74

Köszönöm a gyors válaszokat a kérdésemmel kapcsolatban. Letöltöttem a PcWorld oldaláról az Ati kártyámhoz egy drivert, a gyári driver helyett, remélem ezzel már nem fogja csinálni a hibajelenséget. Ezek szerint érdemes állandóan frissíteni a videokártya drivert is?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
action74

Sajnos ismételten visszatér a hiba, miszerint a rendszer betöltõdik, csak éppen nem mindég ad képet a monitor. Most a legfrissebb Ati driver van fent, de ezzel sem jobb a helyzet. Lehet hogy a videokártya lett rossz, csak azt nem értem miért csak néha jön elõ ez a kicsit bosszantó hiba. Valakinek valami ötlete?

Link to comment
Share on other sites

Daffy

Sziasztok

 

Lenne egy problema aminek a megoldasat feladtam.reggel mikor elmentem itthonrol,a gepemmel rendben volt minden.Delutan felesegem szerette volna vmit megnezni,de a monitor sotet maradt....Se kep se hang..

Probaltam bekapcsolni a monitort,par pillanatig kek a led majd narancssargara valt.Kiirja hogy no signal.

Kprobaltam a monitort laptoprol,onnan siman elindult,tehat a monitor jo.

A vga-m egy 9800 gx2-es kartya.Levittem szervizbe,tobbe is,mindenhol azt mondtak annyi a kartyanak.Azt mondjuk nem mondtak miert annyi de nem mukodik es kesz. (az Egyesult Allamokban elek,itt mas a mentalitas az uzletekben..)

Eddig sima ugy,gallyra ment a kartya vennem kell egy masikat.Itt jott a meglepetes.Az uj kartya egy Radeon HD 5830-as. Behelyezes utan a hiba UGYANAZ.MInt a regi,allitolag tonkrement kartyaval.Kiprobaltam tobb fajta kabellel,tobb monitoron.Sehol semmi.

Meg se nyekkenti a monitoromat.Az alaplapom egy Gigabyte X48T-DQ6.

A rendszer latszolag felall,bar ugye mivel nam latok semmi,passzolom.Ezen az alaplapon van egy ledsor ami ha jol tudom a hibakat jelzi(nem bizto)Na itt az osszes led vilagit a zoldtol a vorosig...

Probaltam mindent lehuzni a geprol,csak a VGA-t hagyni,sajna ugyanazAzthiszem mindent leirtam amit tapasztaltam.

A valaszokat elore is koszonom.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
tyulamvezer

Kérlek segítsetek, már az idegbaj kerülget!

 

A gépem megőrült.

Ott kezdődött az egész, hogy be akartam tenni egy CD-t, nagy nehezen kinyílt a meghajtó, betettem a CD-t, gombnyomásra nem akart visszamenni, így hát meglöktem egy kicsit, hogy bemenjen. Sajátgépben nézem, nincs ott a meghajtó. Jólvan, mondom indítsuk újra a gépet, az majd helyre teszi. Újraindítás rendben megvolt, bejelentkeztem, és nézem, hogy megjelent a meghajtó. Ráklikkelek (benne van a CD), erre azt mondja helyezzek be egy lemezt. Mondom mi a fene, gombot megnyomom, nem adja ki a lemezt, de villog a lámpa. Nyomogattam többször, de semmi eredmény, a gép továbbra se lát lemezt, eszközkezelőben, mindenütt megnéztem, semmi hibát nem jelez a Windows. Na mindegy. Gondoltam egyet: gép kikapcs-áramtalanít, oldallap le, DVD-meghajtó tápkábel kicserél, és most jön a poén:

Azóta nem tudom elindítani a gépet. Hogy mit értek ez alatt?

Bekapcsolom, winchester felpörög, kattan egyet, kerreg 3 másodpercig, fél másodperc szünet, majd ismét kerreg, ezt megcsinálja négyszer, míg végül elhallgat. Monitor nem kap jelet, billentyűzeten Num Lock lámpa nem ég, de minden ventillátor pörög.

Olvastam pár Q-At ebben a kérdéskörben, de idáig semmi nem segített. Már csak az hiányzik, hogy kivegyem az alaplapot a gépházból, és úgy próbáljam beüzemelni. Ehhez viszont pillanatnyilag nincs idegrendszerem.

Monitort átdugtam a notebook-ra, azonnal működött, ergo nem monitor-hiba. Pótalkatrész híján viszont nem tudom, hogy videókártya-, vagy táphiba. Próbáltam kikötni mindent (DVD-floppy-Winchi), semmi eredmény. Próbáltam CMOS reset-et, az se működött. A videókártya elvileg benne van a slotjában rendesen. Próbáltam a memóriákkal játszani, ha kivettem mindkettőt, csipogott a gép.

Ha segít, a konfig:

ASUS M2N alaplap, AMD Athlon64 X2 4600+ proci, 2 GB DDR800 RAM, GeForce 8600 videókari, 450w-os táp.

Előre is köszönök minden választ!

Edited by tyulamvezer
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem ez a problémád: ti ti ti Táp táp táp ti ti ti

Link to comment
Share on other sites

tyulamvezer

Nagyszerû...

Ha nem javul meg, akkor úgyis elviszem szervízbe, hogy nézzék meg.

De igazából abban reménykedem, hogy holnapra, vagy ma estére megjavul.

Ha jól emlékszem, idõnként csinált hasonlót a gép, majd pár óra után ismét mûködött...

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Sziasztok!

Miután itt választ kaptam szinte minden kérdésemre, megvettem a Samsung E2220 monitort, és vettem egy - az aláírásomban látható tápot, meg egy Arctic Cooling F12ProPWM rendszerhűtőt is beszereltem.

Beszerelés után elindítottam a gépemet, és imádkoztam hogy induljon el (most csináltam egyedül ilyet először) mert az azt jelentené, hogy mindent jól szereltem be.

Erre fel nem ment a monitor. Úgy értem nem kapott jelet. Ez még nem az új monitor volt hanem a régi.

A videokártyámon két darab DVI connector van, meg vivo miatt bemenet meg kimenet, bedugtam az átalakítót, ami a digitális jelet analóggá alakítja, és ezzel nem ment a monitor, ami még szerelgetés előtt ment.

Újra ellenőriztem a csatlakozásokat a gépben, átvittem a régi monitort (Samsung Syncmaster 740N)anyámékhoz (amúgy is ők kapták volna meg), ott minden rendesen ment elsőre, és az ő 15"-os Samtron monitortukat áthoztam, és akkor meg a videokártya kitalálta, hogy küldi a jelet. Na mondom megoldottam... de mégsem...

Másnap bekapcsoltam újra a gépem immár az E2220-szal, és mivel azon van DVI, meg vettem kábelt is, azzal kötöttem össze és csodák csodája NEM ment. Kikötöttem monitort, újra bekötöttem, és akkor meg ment, kapta a jelet. Reset meg tápegység áramtalanítással még aznap működésre tudtam bírni, de ma már megint nem megy. Feladtam

A vicc az, hogy a gép minden esetben tökéletesen ugyanúgy indult szerelés előtt is és utána is, a windows tökéletesen betölt mint azelőtt, és Catalyst-ben tudom állítgatni a monitor tulajdonságait, meg windowsban is (logmein program távvezérlés funkciójával, most a "problémás monitoros" gépemről írok nektek ezzel a funkcióval, csakhogy elmondjam működik maga a gép), csak most jelenleg is azt írja ki a monitora hogy ellenőrizze a jelkábelt Digitális (analóggal van bekötve, fordított bekötésnél meg analógot ír ki). A kábelek teljesen újak, most vásároltam őket, de másik gépben használatos kábellel (ott megfelelően működtek) is kipróbáltam.

Olvasgattam, hogy mi lehetne esetleg a probléma, én videokártyára gyanakszom, de már nem tudom mit csináljak.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Hasonló sztorin mentem keresztül nemrég, csak ott volt kép, igaz, elég furcsa volt, de volt. Aztán pár napra rá a videokártya bemondta az unalmast.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Fejlemény:

A logmein programmal használat/működés) közben működésre tudtam bírni a monitoromat a következő módon:

Kiszedtem minden kábelt, csak az az egyetlen egy szerencsétlen DVI kábel lóg ki belőle, de nem hiszem, hogy a vivo átalakító nagyban befolyásolná a dolgokat.

Beléptem notebookkal a gépemre, és jobb klick --> tulajdonságok --> beállítások:

Itt két darab kék színű monitor(szerű) képernyőcske látszik az ablakban, egy egyik a nagyfelbontású (ami nekem most van) a másik pedig egy kisebb felbontású.

Alatta ugye van egy legördíthető sáv, melyben két sor közül választhatok:

1. Syncmaster EX2220 /E2220 /E2220X /EX2220X(Digital) - Radeon X1950 Series

2. (Alapértelmezett képernyő) - Radeon X1950 Series Secondary

 

Életre kelteni a monitort távkapcsolattal a következő lépésekben tudtam:

1. Kijelöltem a Secondary-t

2. Bepipáltam a: "Windows Asztal kiterjesztése erre a monitorra", majd felette miután már ott is lehetett pipálni, bepipáltam a: "Ez az eszköz legyen az elsődleges monitor"

3. Majd alkalmaz... a Felbontás nyilván összeugrott, az ikonjaim össze vissza lettek megint.

 

Utána ugyanezt a műveletsort megcsináltam a felül, 1. pontban levő megjelenítővel, és az alkalmaz gomb megnyomása után azonnal beugrott a kép a nagymonitoron. Nagyon érdekesnek találom és aggasztónak is, mert az nem megoldás, hogy a laptopommal kell bekapcsolni a monitoromat minden nap annak indításakor.

 

Ami engem zavar, és amiért ezt a hozzászólást gyakorlatilag írom, az az lenne, hogy felül a második pontban szereplő Radeon X1950 Series Secondary-nál ott van elöl, hogy alapértelmezett képernyő. Arra gondolok, hogy ezt nem lehetne-e valahogy átvarázsolni az elsődleges megjelenítőhöz? Vagy esetleg ha a leírtak fényében valakinek eszébe jutott újabb esetleges megoldás, annak válaszát szívesen várom, és amennyiben hülyeséget írtam volna valahol, annak cáfolatát is szívesen látnám egy hozzászólásban.

Köszönöm!

 

EDIT:

Az sem megoldás ha letiltom a Secondaryt, mert akkor meg életre sem tudom kelteni a monitorom távkapcsolattal. Újabban amúgy a megoldás első lépését kell megcsinálnom, és amikor először az Alkalmaz-ra megyek, a gép újraindul és van kép a HD monitoromon. De ha egyszer kikapcsolom, és újra bekapcsolom, akkor megint az ismertetett módszerrel kell életre kelteni

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
rradir68

Sziasztok!

 

A történet egy áramszünettel kezdõdött, mikor újra bekapcsoltam a gépet, látszólag elindult, de nem tolta be a monitort. Nincs kép. Vinyó zörög, ventik pörögnek, de valószinûleg nem töltõdik be az Windows, mert nem jön az indítási hang. Kivettem mindent csak a videokártya maradt - semmi. Másik videokártyával - semmi. BIOS reset (elem ki-be) - semmi. Másik monitorral (csöves) - semmi. Másik alaplapom nincs, azt nem tudtam kipróbálni.

Alaplap - ASUS p800

Videokártya - ATI Radeon 128Mb

Táp - 400w

 

Tudna valaki segíteni, valami tippel? ... vagy csere?

Elõre is, Köszönöm!!!

Edited by rradir68
Link to comment
Share on other sites

Temporary
:D Pontosan :tap:
Link to comment
Share on other sites

rradir68

Elnéztem a tápot, csak 300W-os CODEGEN.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Akkor a diagnózisunk is változott: nem sz * r csak kaka...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
rradir68

Hát köszönöm a tanácsot. Vettem egy tápot, 420w. Semmi nem változott, csak rövidebb lettem egy tizessel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zschni87

a 41.hozzászólásban jelzett probléma még mindig fennáll, újratettem XP-t, újratettem a drivereket, DVI kábelt használok, de már semmi ötletem nincs, hogy mivel oldhatnám meg a problémát.

Fogalmam sincs, hogy mi lehet a baj. Esetleg valami ötlet?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Meg kellene nézni, mit produkál egy másik VGA-val. Persze előtte alapos driver pucolás Driver Sweeperrel. Ha van az alaplapon integrált, az is megteszi.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Nem tudok másik VGA-t beszerelni, és szerezni sem tudok, de most meg bekapcsolt a monitor, arról a géprõl írok most.

Éjjelre úgy hagytam csakis a monitort, és reggel a gépet bekapcsoltam, de semmi kép. Felmentem Samsung oldalra, ott GYIK, akkor valamit ellenõriztettek velem (úgy értem a GYIK egyik lehetõsége értelmében), konklúzió az volt, hogy a monitorom mûködik.

Na akkor kipróbáltam, hogy csak akkor kapcsoltam be a monitort, amikor már a PC sípolt egyet. És akkor meg mûködött. Most megint tesztelni fogom egy-két hétig így, aztán majd elválik, hogy megfelelõ-e ez a módszer.

Igazság szerint teljesen mindegynek kellene lennie, hogy a monitort mikor kapcsolom be, függetlenül attól, hogy DVI vagy RGB kábelt használok-e jelátvitelre. Jól csalódom?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...