Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Törölt fájlok végleges törlése


pap árpád

Recommended Posts

pap árpád

Sziasztok.

 

Arra szeretnék válszt kapni, hogy van-e olyan program amivel a kitörölt file-okat véglegesen lehet törölni a winchesterrõl? Mert valameik nap kitöröltem véletlenül az egyik munkámat és gyorsan rákerestem a neten egy visszaállító programra amit meg is vettem és nagy meglepetésemre még a formázott lemezrõl is vissza tud még hozni adatállományt. És persze talált is egy rakattal. Azt nem értem, ha egy adat ki van törölve mégis, hogy szerepelhet a lemezemen?

És mi van akkor ha én tényleg le akarom törölni és nem szeretném ha megjelenne a winyón? Van ilyen progi ami rákeres a törölt adatikra és véglegesen kitörli a vinyót?

 

Köszi

Árpi

Link to comment
Share on other sites

google
ITT találsz ilyen ingyenes programokat, amelyek feltöltik a törölt fájl helyét nullákkal, azaz megsemmisítik.
Link to comment
Share on other sites

pap árpád

Köszi kipróbálom.

 

Rákattintottam a linkre de nem történt semmi. Egy oldalra dobott négy gombbal és egy nagy fehérséggel. Utána továbbmentem a freeware gombal és kiadott egy rakat másikat. Nekem meg fogalmam sem volt, hogy mire kell rákeressek.

 

Árpi

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Az Ahampoo WinOptimizer Suite FileWiper modulja kell neked. Amit azzal törölsz, azt még Kürték sem hozzák vissza. :D Rajta volt valamelyik lemezmellékleten, de már nem emlékszem, melyiken. :upsz:

Amúgy google linkje nálam tökéletesen mûködik! A kiválasztott program nevére kell kattintani, majd a Download it gombra ;)

Link to comment
Share on other sites

google

Akkor próbáld meg EZT , nem ismerem, de jónak néz ki, és a célnak teljesen megfelel.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Utólag megtaláltam a WinOptimizert: 2004. februári melléklet!

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Ha fdiskkel törlöm a partíciót, még ez után is vissza lehet állítani a fájlokat?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Elvileg igen, mert az adatok még ottvannak a lemezen. Az egyetlen biztos módja az eltüntetésnek, ha felülírod az adatokat. Pl. A PQMagic progiban van ilyen opció ( Secure Erase), ez felülírja, az adatokat 0-kal.

Link to comment
Share on other sites

google

Én azt hallottam, ha párszor leformázza, és utána ráadásul még felül is írja a helyüket, akkor már a tördekékbõl nem lehet visszaállítani az eredeti fájlt.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Csak akkor tûnik el véglegesen az adat, ha felülírjuk. Addig még fizikailag ottvan a lemezen, és valahogy még visszaállítható. Ha felülírod, akkor már nem, ez minden adathordozónál így van, függetlenül a típusától (mágneses, optikai, elektronikus), vagyis Winchesternél, cd/dvd-nél, és flash kártyáknál is így van.

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Bocs az akadékoskodásomért, de az adat felülírása akkor is megtörténik ha pl egy winyót, új adatokkal töltünk teljesen meg és a régik felülíródnak, és ugyanazt a hatást érjük el, ugyi?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...