Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem tudom a tintaszintjelzõt lenullázni!


Kergebirka

Recommended Posts

Kergebirka

Sziasztok!

A probléma a következõ... HP 3650.es nyomtatómban feltöltöttem a patronokat, ezzel minden oké.. Viszont a tintaszintet nem tudom lenullázni, így ahányszor nyomtatnék, felbukkan egy figyelmeztetés, miszerint el fog fogyni a tinta a patronból. Nézegettem hol tudnám ezt megváltoztatni, a nyomtató tulajdonságai között nem találtam ilyen lehetõséget. Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Kergebirka

Köszönöm a segítséget BáGyu!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Babó22

Egyébként a töltött patronokat SOHA NE VEGYÉL!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi
Hát ez sajna a HP-nál így van de, :nemoké:

Itt találsz megoldást. ;)

Mostmár nem él a link, de engem érdekelne a téma...

(Mi bajod a töltött patronokkal? :pislog: )

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Egyszer nekünk egy töltött patronunk a kukában végezte. És hogy még miért? Azért, mert uncsitesóméknál a canon nyomtatójuk annyira megkargült, hogy még az asztalterítõt is bekapta. :D

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Én meg magam töltöm a partonjaimat, és egy patront vagy háromszor újratöltök, és minden megy jól, és a minõség is jó. Pont Ink-mate utántöltõvel dolgozok. ;)

 

@Laali

kösz szépen! Hasznos ifók vannak rajta. ;)

Link to comment
Share on other sites

Laali
@Laali

kösz szépen! Hasznos ifók vannak rajta. ;)

Egy hírlevél részletüket elküldtem PÜ-ben, mert a Fórumra talán szabálytalan lenne !

Link to comment
Share on other sites

Neo

A hibát egyébként mi okozza? Epson C62 nyomtatóm van, tk. az elsõt leszámítva, utántöltött patront használok és eddig nem volt - még hasonló problémám sem, illetve korábban HP540 (nagyon sokáig használtam).

Link to comment
Share on other sites

Sanzi
@Laali

kösz szépen! Hasznos ifók vannak rajta. ;)

Egy hírlevél részletüket elküldtem PÜ-ben, mert a Fórumra talán szabálytalan lenne !

kösz, elolvastam, hasznos. De nem hinném, hogy szabálytalan lenne. Majd megkérezek egy modit errõl. Mert hasznos infó van benne, ami mást is érdekelhet. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

ProFiler jóváhagyta, úgyhogy... :D

Ha beszárad a patron fúvókája...

 

Azoknál a patronoknál, amelyekbe bele van építve a fúvókasor (ezeket a sok-sok érintkezõrõl és a patron alján levõ, tintanyomot hagyó rézszínû lemezkérõl lehet megismerni), gyakori probléma, hogy az egyes színek kifogyása esetén ezek a fúvókák beszáradnak, eltömõdnek.

 

A patronban levõ tintát hagyományos oldószerek és a víz nem oldja, legfeljebb fellazítja. A fúvókákba beszáradt tinta eltávolítására próbálja ki az alábbi módszert, amely az esetek igen nagy hányadában segít:

 

Teáskannában (csõrös vagy 'fütyülõs') tegyen fel forrni egy kevés vizet. Fél centi elegendõ, a célunk egy enyhe gõzsugár elõállítása. Ebbe a gõzsugárba tartsa bele a patron fúvókasorát, természetesen nagyon vigyázzon, hogy a gõzzel meg ne égesse magát. Ezt a nedves melegítést végezze 1-2 percig, közben papírzsebkendõvel vagy papírtörlõvel itassa le a fúvókákról a fellazított, cseppenni készülõ tintás levet. Ha úgy látja, hogy már mindegyik szín szép, egészséges lenyomatot hagy, befejezheti a gõzölést. Ezután még egy patronlégtelenítés elvégzése ajánlott úgy, ahogy az utántöltõ útmutatójában szerepel, majd a patront -gondosan letörölgetve róla a nedvességet- a nyomtatóba helyezzük és egy fejtisztítási programot futtatunk rajta.

 

Az eddigi tapasztalatok szerint az esetek több mint 80%-ában rendbe lehet hozni a nem túl súlyos mértékû beszáradást.

 

Ha a patron továbbra sem nyomtat megfelelõen, akkor valószínû, hogy a fúvókák izzítószála ment tönkre. Ezek általában 8-15 feltöltésnyi élettartamúak, tehát kb. ennyi feltöltés után kell új patront vennünk.

 

Még egy fontos lépése van a fúvókatisztításnak: Ha sikerrel jártunk, feltöltöttük a patront és megtisztítottuk a fúvókákat, meséljük el a sztorit az összes nyomtatóhasználó barátunknak... :-)

 

Én mindenféleképpen fipróbálom. :)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Sanzi!

Itt válaszd ki a neked megfelelõ patront, illetve a gyártót!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Ha itt veszek egy fekete 27-es patront, az nagyából 3200 FT (200ft-al számolva). És eredeti HP partont tok venni 3500 ft-ért. Tehát az a 300 FT nemhiszem, hogy mérvadó, és ha a postaköltségeti is beleveszem, lehet, hogy rosszabul jövök ki. De kösz szépen!

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Sanzi!

Félreértettél, én itt nem patronvásárlásra bíztattalak, :pislog: hanem a feltöltés utáni tintaszint beállítását az ott leírtakkal tudod megoldani! ;)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Óh, ezer bocs!!! :upsz: Félreértettem... Sorry...

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

kösz! Majd kipróbálom este õket. De nagyon cool lenne, ha mûködne. :D

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Sanzi!

Ez biztos hogy mûködik!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Sebi

@ Sanzi:

Nekem mûködik. :D8)

 

@ norc: :istenvagy::kocc::istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Akkor majd kipróbálom, csak még van az eredeti patronba, és most nincs mit nyomtatni.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Nyomtasd ki a használati útmutatót. :ötlet::)

Link to comment
Share on other sites

redmex
Sanzi!

Ez biztos hogy mûködik!!! ;)

Hát, nekem nem mûködött a színes patron esetében. Nem csinál semmit mikor kiveszem a patront és akkor sem mikor leragasztva visszateszem. Biztos, hogy mindent a leírás szerint csináltam, mert a feketét sikerült lenulláznom. Viszont használni azt sem tudom, mert továbbra is pislog az "Ellenõrizze a nyomtatópatront":(

 

Az bosszant a legjobban, hogy azóta sem találtam olyan helyet ahol tudnék jó utángyártott patront venni.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Na, mondtam hogy nem jók a töltött patronok. 8):lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...