Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nero


Victor

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

Érdekes dolog. Biztosan "butított" verziód van (A DVD írókhoz általában a csökkentett képességû programot adják, ami elvileg csak adatot ír) viszont nekem anno az 5.5-ös tényleg megírta a lemezeket, ami pedig nem volt mindig teljes verzió, mielött megvettem volna, a "demo"val írtam zenéket lemezre. :hmm: A 6-osról nem tudok ilyen szempontból nyilatkozni, mert azt rögtön megvettem, mihelyst kijött. :hmm: Esetleg egy újra telepítés segíthet. (Nem, nem a Windowsé, hanem a neroé :D )

 

A nero SoundTrax is fent van? Mert igazából a konvertálásokat az végzi ... (illetve CD íráskor annak egy modulja)

Link to comment
Share on other sites

google

Olyat speciel nem látok, de akkor nem is volt. :mérges:

Na mindegy, akkor ne írja. :dühös:

 

Tudsz valamit ajánlani helyette, amivel ezt a tizenegynéhány szerencsétlent CD-re tudnám írni? Lehetõleg ingyenes programot és olyat, hogy ne vesszen össze a Nero-val e rövid idõ alatt.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Elég sok ilyen van, a szintén magyarul tudó DeepBurnert tudnám ajánlani. Nagyon nero-kinézetû, szerintem a kezelése sem bonyolult. ;)

Link to comment
Share on other sites

google

Köszi, MiniDisc. :)

 

Ez azért elég égõ. A Deepburner simán megcsinálta (ezt a ma már nem egetrengetõ mûveletet), míg a Nero elvérzett már az elején. A Deepburner jó program, nem arról van szó, de a pénz ugye a Nero mögött van, ehhez képest... :nemoké:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem mindig a fizetõs a jobb. ;) És a DeepBurner sem volt mindig ilyen jó! :D

 

Mindazonáltal ez az OEM miatti butitás hátránya. A teljes verzióval természetesen nincsenek ilyen gondok. :)

Link to comment
Share on other sites

google

De az 5.5-ös is OEM volt... hát elég érdekes. Bezzeg DVD-t azt konvertál, ír, menüt készít, stb... (még szerencse :D )

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
De az 5.5-ös is OEM volt...

És még nem találkoztál sosem új szoftver-verziókban lévõ szigorítások gyakorlatával? :D

Link to comment
Share on other sites

google

Akkor az elég szánalmas, ha így visszalépkednek. De szerintem jogosan reklamálhatnék náluk, mert sem a papírokon, sem az EULA-ban nem volt leírva, hogy márpedig MP3-mat nem konvertálunk. Ráadásul a szoftver is olyat ír, amibõl ennek ellenkezõjére következtet minden normális ember. Tehát ezt könnyen lehetne pl. hibának is venni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

google

Köszönöm, én is remélem, hogy segít. ;)

Link to comment
Share on other sites

google

Na, most már a DVD-írás sem megy... az a fájl se, amit ezzel írtam DVD-re. :pislog:

Itt valami más baj lesz. Akkor nyomok egy reinstallt...

A :cenzúra: :cenzúra: !!

Link to comment
Share on other sites

Lex

Nekem Nero Expressem van. A régi 5-össel, az új 6.3-mal és a frissített 6.6-ossal is mûködik. Viszont a kezdõlapon ki kell választanom, hogy az írót CD vagy DVD módban akarom-e használni, mert ennek megfelelõen adja a hozzá tartozó lehetõségeket. Nem lehet, hogy DVD módban, akartál Audio DVD-t írni és azon nem támogatja az MP3-at?

Link to comment
Share on other sites

google

Nem, ez kizárt, ráadásul többször is próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Windows Media Player is tud mp3-ból CD lemezt írni. 192 bitrátás zenékbõl teljesen tûrhetõ hangzású lemezt készít. Sony 2x50W-os, 3 utas hangszórós Mini-hifitoronyban lejátszva legalábbis nem érzékeltem különbséget a gyári CD-k és a WMP által írt között.

Link to comment
Share on other sites

google
...192 bitrátás zenékbõl teljesen tûrhetõ hangzású lemezt készít.

Köszi, de itt nálam már elvérzett. ;)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Mi a probléma? Mi a gond a 192 bps-el? Hali!

Link to comment
Share on other sites

google

Hallottam már igen gyenge minõséget 192-ben. Jó, persze függ attól, hogy mivel tömörítik, de 320-asnál még soha nem tapasztaltam hangzásbeli problémát. :)

(és a zenék többségét nem én tömörítem :upsz: )

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Szerintem a WMP-nek mindegy, hogy 192-es vagy 320-as a bitráta, mindegyikbõl képes megírni a CD-t.

Link to comment
Share on other sites

Marczy1

Sziasztok.

 

 

Lenne egy kérdésem.

Hogy tudok megírni Nero-val egy 1-8x-os, vagy 4-8x-os DVD-t 1, vagy 2x-es sebességel? Mert mindkettõnél csak (LG-vel) 4-8 (Pioneer-rel) 4-6-8-esetleg 12x-res sebességgel írja meg. Vagyis ezek a lehetõségek vannak.

Egy játékgéphez kellene ilyen lassan írnom, legalább is ezt ajánlották.

Ha esetleg a Nero nem viszi, van-e olyan másik program, vagy kiegészítõ amivel ez létrejöhet?

 

Elõre is köszönöm a választ.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

@Marczy

 

Ezt nem az íróprogram dönti el. A behelyezett lemez alapján az író ajánl fel olyan írási sebességeket, amelyek az adott lemezhez a firmware programjában rögzítésre kerültek. Az újabb írók a 8x-os és 16x-os lemezekhez nem tartalmaznak 1x-es, 2x-es írási stratégiát. Írd 4x-esen (vagy Pioneer íróval 6x-osan), ez még menet közbeni sebességváltás nélkül, egyenletes CLV módban történik, és ha normális lemezt használsz, akkor nem lesz vele baj.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Vettem MultiDisc CD-R 99 Supergreen márkájú CD, ami elvileg 870MB/99min-es. Hiába javítottam át a CD túlírást 99 min-re továbbra is csak 703 MB-os CD-nek ismeri fel.

 

IPB kép IPB kép

 

Hogyan kellene átállítani a nerót, hogy elfogadja a CD-t? Nero Burning Rom 6.6.0.16 Ultra Editionról van szó.

Kösz!

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Attól még a tóúlírást engedélyezed, nem fogja nagyobbnak látni a lemezt. A CD-R szabvány megkötései miatt nem lehet nagyobb számot ábrázolni a lemez elején található elõre rögzített zónában - ahol a kapacitást jelzik a lemezen -, ezért minden extra méretû CD-R lemez 80 percesnek, vagy még kisebbnek látszódik. Pont ezért kell a túlírást engedélyezni, hogy az író (és a program) hajlandó legyen megkezdeni az anyag felírását a látszólag kisebb kapacitás ellenére, mint amenny cuccot fel akarunk írni. Ha az író logikaiilag is képes lekezelni a dolgot (84 perc felett csúnya anomáliák vannak az idõzítést végzõ szubkódokban az eredeti szabvány korlátozottsága miatt), akkor ki fogja írni a kívánt adatmennyiséget. A lényeg a túlírás engedélyezése és írótól függõen a DAO vagy DAO/96 mód használata. De így sem garantált, hogy minden íróval megoldható, némelyik csak 84, más írók 90, 94 percnél nem képesek többet felírni. Erre nincs semmi garancia. Mint ahogy az olvasásra sem, mert ezek a lemezek a szabványosnál jóval sûrûbb track távolságot-követést alkalmaznak, így az írásba és olvasásba is bármikor belefagyhat bármelyik meghajtó.

Link to comment
Share on other sites

google

Jelentem, újratelepítettem a Nero-t, és most érdekes módon gond nélkül megy minden. :S Nem tudom, mitõl romolhatott el.

Link to comment
Share on other sites

Lex

A szoftverek egymásra hatásától és a felhasználóknak a szoftverre gyakorolt hatásának nem várt következményétõl, amit mondhatunk úgy is, hogy magától romlott el. Röviden: csak. :D

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Nero 6.6.0.16 Ultra Editionnal megírt CD-re ha újra akarok írni, rendszeresen elõfordul, hogy adatfrissítést hajt végre. Telepakolja a korábban ráírt mappákat info fájlokkal, Thumb.db fájlokkal stb. Ime egy példa rá:

IPB kép

 

Hogyan lehetne kikapcsolni ezt az automatikus frissítést?

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...