Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Honlapfejlesztés Publisherrel


magellan4

Recommended Posts

magellan4

nem tudom tesómék csináltak vele egy honlaput nézzétek meg itt szerintem elég ütõs.

 

Amúgy szerintem se lehet vele EGYSZERÛEN jó honlapot csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Hát az, hogy ütõs, az erõs tulzás .... :D

Link to comment
Share on other sites

magellan4

de hát publisherrel van csinálva ahoz képest. Télleg nemtudna valaki segíteni egy egyszerû honlapot összedobni ami jól néz ki?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Szerdahelyi Gergely

Az én honlapom Publisherrel készült.

Most kezdem átírni Macromediába, de egyszerûbb elõrõl kezdeni az egészet.

Link to comment
Share on other sites

kovácszoli

Hali! Nézegettem a fórumot és azt látom, hogy publisherrel nem lehet feltenni a weblapomat!? Ez szörnyû! Már egx csomót dolgoztam rajta, rengeteget. Mit lehetne csinálni, hogy ne vesszen kárba a munkám? És hogy tudok .EXE fájlra hivatkozni a publisherben. Mert ha simán rámegyek akkor C\Documents and Settings\... helyrõl akarja letölteni az meg persze hogy nem akar mûködni "élõben".

Link to comment
Share on other sites

Szerdahelyi Gergely

Fájl -> Közzététel a weben, a név index.html legyen. (hacsak nem hozol létre Valami fastruktúrát, ami elég nehézkes Publisherben)

Ekkor kapsz egy index.html fájlt, meg egy index_elemei mappát. Ezeket töltsd fel a szerver gyökerébe.

Az hivatkozásokkal nekem is volt gondom, szerintem csináld, úgy, hogy lérehozol egy mappát a szerver gyökerén, és ide töltöd az összes .exe fájlt. A lapra meg hivatkozásokat kell beírniod.

Tehát pl.:

 

A szerveren ez lesz:

 

index.html

index_elemei (mappa)

- ebbe van a többi lap és a képek

programok (mappa)

- ide töltsd az .exe fájlokat

 

A hivatkozást pedig így csináld:

 

Legyen pl. a fájl neve: program.exe

A hivatkozás tehát: /programok/program.exe

akkor, ha úgy csináltad a fastruktúrát, ahogy írtam.

 

A legegyszerûbb egy külön partíciót létrehozni a merevlemezen a webszerkesztõnek, és azon lehet rendesen dolgozni, mert így csak a feltöltés után lesznek jók a linkek (szerkesztés közben nem)

 

Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Share on other sites

kovácszoli

Köszi szépen a segítséget azonnal kipróbálom.

 

Ne idézd be az elõtted íródott hozzászólást! tzoli

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
zazie

Nekem kicsit más jellegû problémám van. A publisherrel készített oldalam, van akinek megjelenik van akinek nem. Pontosabban a navigációssáv gombjaira ha ráklikk akkor van akinek megjelenik az adott oldal, van akinek nem. A fõoldal minden esetben, mindenkinek megjelenik, de a többi nem. Válaszaitok várom, s elõre köszi!

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

kovácszoli

Ha az atw szerverére raktad akkor az baj. Nekem is csak Win98 alatt jött elõ a lapom, XP-n nem.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Érdekes, nekem zazie MSN-en adta a linket, és nálam mûködött (WinXP, Mozilla Firefox) :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
zsoltchelsea

Lehet, hogy gépbeállítás lehet a baja (biztonsági fok, meg ilyen általános dolgok).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Szarapisz

Sziasztok

 

Elkezdtem csinálni 1 oldalt front.p-el, de inkább mikor megláttam, hogy a Publisherrel szerkesztett oldalt hogyan tudom felrakni a netre akkor gyorsan kipróbáltam. Az oldal elsõ lapját sikerült is felrakni, de arra lennék kíváncsi hogy mindenki látja e amit én.

Légyszi nézzétek már meg és várnám az észrevételeiteket.

 

http://fusiontvezetek.uw.hu/

 

Köszi mindenkinek

 

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Itt megjelent nálam minden (Firefox), viszont elég béna az a szerksztés alatt felirat. Én úgy vagyok vele, hogy egy "demo" oldallal nem sokat tökölök, rakok fel egy képet mondjuk (elõre hirdetni magam), meg egy feliratot, hogy még nincs kész.

Link to comment
Share on other sites

Szarapisz

Köszike szépen a segítséget és a kritikát is. Én csak most próbálgatom a "szárnyaimat" ez az elsõ oldal amit megpróbálok "normálisra" összehozni. Most tanulgatok minnél többet a html. kódszerkesztésrõl és hasonlókat. Ha van valami további észrevétel szivesen fogadom hátha tudok belõle tanulni.

Még 1szer köszönök minden segítséget

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nem kritikai, csak vélemény... Amúgy tényleg ne foglalkozz velük annyit, mert aránytalanul sokat vesz el az idõdbõl... :)

Link to comment
Share on other sites

Szarapisz

Sikerült elkészítenem az oldalt olyan állapotba amit Én már elfogadhatónak tartok ( fõleg ahoz képest hogy az elsõ ). Szóval amiután elkészült az inde.html -t és a hozzá tartozó index_elemei könyvtárat felraktam eddig nem is volt gond. Mivel kíváncsi voltam hogy mit mutat "élõben" megnéztem. A Fõoldal az úgy néz ki ahogy én azt elterveztem semmi gond. De nehogymár minden simán menjen rákatt a Fórum gombra és mitörtént ... átváltott 1 üres oldalra és semmi több hiába vártam hátha betölti. Ezután a képgaléria gomb és megint a nagy üres oldal ...

Miért van ez??? Mit csináljak hogy rendbe tegyem?

A segítséget elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Szarapisz

Nem lehet hogy valamit már a felrakásnál elrontottam?

Én úgy csináltam hogy total commanderben hálózat , ftp kapcsolat a kapcsolat és a kiszolgáló neve ftp.uw.hu a felhasználói név és a jelszó az adott az uw.s reg során.Kapcsolódás és oda másoltam be amit írtam.

Ez így rendben van :upsz: ?

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Relatív linket használj. Csak ennyit, hogy page002.htm, ne C://bababababba. Publisherben viszont ez elég macerás...

Link to comment
Share on other sites

Szarapisz

Amikor elmentettem közzététel a weben ugyi csinált 1 index.html-t és 1 hozzá tartozó index_elemei könyvtárat ebbe a könyvtárba rakta a + oldalakat Page0001.html néven. Tudom hogy azt írtad nem 1szerû megoldani, de jó lenne ha elmondanád hogy mit kellene csinálnom. Szeretném megoldani jó lenne ha küldenél nekem 1 uzenetet és ha nem okoz gondot akkor oda leírnád nekem lépésrõl lépésre a teendõket.

Nagyon köszönök minden segítséget.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Hi! Nincs elõttem Publisher, meg nem is szerencsés vele mûködni, de leírom...:

1.: Ez eddig még jó, viszont, amikor az oldalt csinálod, ellenõrizd a forráskódban a linket. Ez így kezdõdik(HTML-ben):

<a href.........

 

Megoldható úgy is, hogy te adod meg az oldal helyét. Ez a Beszúrás->Hiperhivatkozás menüpont segítségével történik. Ajánlom, hogy minden lapot külön néven ments el. Csak egy lapos webhelyeket csinálj meg alapból. Inkább több idõ, mint rossz minõség. A hiperhivatkozásos résznél pedig csak ennyit írj be oda (elõtte mentsd el azt a lapot, ahova beilleszted a linket), hogy akarmi.htm vagy kattints rá a sorban...

2.: A feltöltés remélem már megy...

Link to comment
Share on other sites

Szarapisz

Felraktam a Firefox-ot és ezzel tökéletesen látom az oldalam minden részét.Ez miért van?

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Érdekes... Nálam is így van, még nem jöttem rá, de valószínûleg az van, hogy a Foxi máshogy értelmezi, mint az IE. Bár elég gáz, hja a Microsoft termékek ütik egymást. :lol:

Amit az oldalhoz hozzátennék, hogy valahogy nekem nem annyira jön be. A kiforrottság jeleit nem nagyon látom, de mindent leírtam a fórumba Zsoltee neve alatt.

Link to comment
Share on other sites

Szarapisz

Nagyon köszi az öszinte segítséget. végül is én több olyan dolgot is csak azért raktam fel mert szerettem volna kipróbálni, hogy mit mutatnak (ahogy már korábban írtam próbálgatom a szárnyam). De sietnem is kellett mert

kaptam 1 emailt hogy töltsek fel 1 oldalt mert megszünik a reg. 1enlõre viszont marad a Publisher mert ez elérhetõ és amíg meg nem tanulok dolgokat jó ez. De ha lenne valakinek jó 5lete amit a Publisherrel meg lehetne csinálni annak örülnék

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Elõször egy kicsit jobban írj, mert a modik nem szeretik. ami a Publishert illeti ajánlom egy szépen kifakított háttérkép alkalmazását. Olvasható legyen azért a szöveg, de meg tudja dobni...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
laca1969

Sziasztok!

A publisherrel készítettem weblapot, és közzé akarom tenni, de nem sikerül. Tud valaki segíteni?

Laci

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...