Jump to content
GSForum - Segélyvonal

FTP Kliensek!

fapapi
 Share

Recommended Posts

fapapi

Sziasztok!

No lett egy olyan problémám hogy pár barátom az istenek sem tudja befogadni hogy is kell PL a total commander ftp részét használni.

Vannak bizonyos filek amik vagy méretük miatt vagy tartalmuk miatt nem okos dolog E-mail en elküldeni.

file küldõ programok sem jöhetnek szóba mert ott sem akar nagyon átférni a kábelen.

Felmerült bennem egy olyan gondolat létezik e olyan FTP program amit feltelepítek és autómatikusan generál egy web oldalt amit a barataim, munkatársaim az ip cím beírásával egy böngészõben megnyit, és vagy total commanderes kinézetben át tudja mozgatin a filékat az õ gépérõl az enyémre, vagy egy E-mail ben használatos file csatoló módszerrel feltölti a gépemre az adatokat ?

Remélem lesz pár jó Ötletetek, segítséget elõre köszönöm.

ferii1528464465

Helló!

Egy programmal tudsz ftp-szervert csinálni (Bocs ha

nem erre gonodltál) De az a hátránya hogy csak

akkor mûködik ha megy a géped.

Ez egy ingyenes program GuildFtp a neve......

Többek közt innen a pcworld oldalról is le tudod

tölteni.

aty

Miért nem használják az Intézõt ftp kliensnek? Annak a használatát csak fel tudják fogni.

Másrészt futtathatsz webszervert, azon pedig valami php scriptet ami a feltöltést elvégzi.

fapapi

Nem probléma hogy csak akkor mûködik mikor be van kapcsolva a gépem.

Én olyan Ftp szerver programra gondoltam ami generál egy weboldalt is és ezen a weboldalon tölti fel a gépemre a filekat!

aty

Az onéttól kezdve nem ftp szerver, mivel http protkollon forgalmazna...

Csinálsz webszervert és elhelyezel rajta egy php uploader scriptet. Ennyi.

Bár ha belegondolok ettõl függetlenül megoldható az is hogy az ftp protokollt használja fel a php script, és egy szervert hívjon meg.. De ez így meg már túlbonyolítás.

Google eredmények...

De továbbra se értem, hogy miért nehézkes a barátaid számára az Intézõ használata ilyen feladatra?

Halasi Miklós

Akkor már megint nem értek valamit: minek weboldal egy FTP-hez? Hiszen az FTP kliens és kiszolgáló típusú, tehát vagy egy olyan FTP szerver kell neked, ami webes felületen adminisztrálható, vagy egy sima FTP szerver (ingyenes még a FileZilla szervere is).

Ha meg tisztán webeset akarsz, akkor fel és letöltésre meg ott a HTTP FileServer a >>Rejetto béta fórumán!<<

fbal

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogyha az intézõbe beirom a melóhelyem ftp elérését, pl:

ftp.valami.hu

akkor feljön a böngészõ (nálam a Firefox) teljesen üresen és egyböl kiirja, hogy

530 Login incorrect

ha viszont úgy irom be az intézõbe hogy ftp://ftp.valami.hu akkor meg mûködik.

Tudom, hogy nem nagy probléma de idegesitõ, fõleg hogy régen meg a rövidebb cimmel és ment, van ötletetek?

Köszi

• 1 month later...
magellan4

hy all.

ilyesmi kérdésem lenne nekem is.

Ingyenes tárhelyszolgáltatótól kapott ftp helyhez hozzá lehet-e férni felhasználóév és jelszó nélkül elég ha csak egy mappához lehet vagy ilyesmi, csak itthon fel akarok tölteni egy két képet suliba meg leszedni viszont ott nincs ftp kliens és nem enged semmit felrakni a gépre. Ja és nem akarok minden egyes képet külön belinkelni.

Válaszotokat elõre is köszi.

Kovács Gyula (MiniDisk)

Alkalmazni kellene a magyar helyesírási szabályokat, mert különben értelmezhetetlen a hozzászólásod. (Nagybetüvel kezdett mondtok, mondatvégi írásjelek, stb.)

Ha a szolgáltató azonosítóhoz és jelszóhoz köti a hozzáférésed (márpedig ahhoz köti, különben honnan tudnák, hogy hova kell feltölteni a fájlokat) akkor ennek megadásával be tudsz lépni a tárhelyedre. FTP klienssel, és intézõbõl is egyaránt. Ha nem lehet semmit feltelepíteni a gépre, akkor marad az intézõs megoldás: A böngészõbe beírod hogy ftp://azonosito@ftp.szolgáltatódneve.hu Ekkor beadod a jelszót, és az azonosítód, ha kell, és már bent is vagy.

Adani

De böngészõprogi biztos van. Ha igen, akkor megoldható az ftp-zés azon is. Kicsit fapados módszer, de mûködik:

ftp://ftpszerverneve:port/mappa/file

pl: Ha az ATW-n van oldalad, aminek tarhely a neve. A portra cska akkor van szükség, ha nem az alapértelmezett 21-es porton van az ftp.

ftp://ftp.atw.hu/tarhely

Elvileg így is mûködik:

ftp://user@jelszo/ftpcím

De az elõbbi biztonságos, mert így bárki megláthatja a jelszavadat, elvileg ha nem írod be megkérdezi, és ott már kicsillagozva tudod beírni.

magellan4

Köszi.:)

magellan4

"bocs

Nem tudom miért nem megy de az dobja ki böngészõben hogy login incorrect intézõbe meg a lap nem jeleníthetõ meg:(""

mostmár megy köszike

Kovács Gyula (MiniDisk)
"bocs

Nem tudom miért nem megy de az dobja ki böngészõben hogy login incorrect intézõbe meg a lap nem jeleníthetõ meg:(""

mostmár megy köszike

Mit írtál a böngészõbe?

magellan4

hát pontosan a @ helyett pontot írtam :upsz:

de mostmár minden amerikai köszike

• 5 months later...
Get_in_the_Game

Csináltam egy honlapot. A honlap elemeit a szolgáltatóm ftp szerverére töltöttem föl. Az a problémám, hogyha valamit módosítani akarok a honlapon, elõbb le kell töltenem az ftp-rõl, majd módosítani, és visszatölteni. Meg lehet csinálni azt valahogy, hogy az ftp szerverrõl nyitom meg a honlapot, és mikor a módosított honlapot elmentem, egybõl az ftp-re menti?

• 2 months later...
web

Hali!

Miért van az, hogy nem tudok ftp kapcsolatot csinálni a szerverrel?

A total commander mindig idõtúlépést ír ki a filezila sem tud kapcsolódni.

A tûzfalom engedélyetzetve vannak a kifelé és befelé kapcsolatra.

payskin

Mondjuk a szerver nem enged be? :hááát: Lehet, hogy csak áll, lehet, hogy IP-szűrés van rajta. Lehet, hogy passzív mód kéne?

web

Minden ok, passzívba is vagyok, hogy ha a tûzfalat kikapcsolom csak is akkor tudok felmenni mindenféle ftp-s dolgaimra, a tûzfalban minden be van állítva, de mégsem enged ki.

gacsoi

Hali!

Van egykis gondom, remélem valaki tud nekem segíteni. A GuildFTP-vel szeretnék ideiglenes szervert csinálni a gépembõl. A progit felraktam, és leírás alapján konfiguráltam. Total Commanderrel próbáltam elérni, de nem megy. Azt nem tudom, hogy mit kell írni a kiszolgáló nevéhez.

Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném.

Gacsó

• 2 weeks later...
KeLa

@gacsoi

Ha még aktuális a kérdés! FTP kiszolgálód neve alapból az IP címed. Ez ha dinamikus akkor mindig változik. Ezért érdemes valahol domen nevet regisztrálni. Van sok ingyenes is, én a myip.hu-t javaslom. Nagyon egyszerû a használata. Utánna a kiszolgáló neved például gacsoi.myip.hu lessz. Böngészõbe beírva: ftp://gacsoi.myip.hu, Total Commanderbe a kiszolgáló neve: gacsoi.myip.hu. Feltételezve, hogy az FTP szerver az alapértelmezett 21.es portot használja (átírható de ajánlott meghagyni).

• 1 month later...
condorius

Üdv.

GuildFTp-t használtam, és hiába néztem vagy ezerszer át mindent, itthonról akár mindkét gépről is feltudok menni total commanderrel, ellenben egyik ismerősöm sem tudott belépni. A megadott felhesználónevek és kódok is stimmelnek. Olyan, mintha csináltam volna egy FTP szervert, amit csak itthonról érhetek el. Ennek sok értelme nincs.. Valaki tudna segíteni? Kösz.

payskin

A haverok a külsõ ip-címedet használják? Router be van konfigurálva, hogy az FTP-t beengedje és tovább dobja a szerverként üzemelõ gépnek? Tûzfal nem blokkolja? Stb. stb. stb.

condorius

Na, itt elbuktam :D sima ADSL kapcsolat. Merre tudom ellenőrizni ezeket, amiket kérdeztél? (tűzfal nem blokkol)

payskin

Menjünk sorba.

1. Hogy próbálnak a haverok kapcsolódni hozzád? Milyen IP-címmel? Valamit csak beírnak az FTP-programjukba, amit te mondtál nekik, gondolom. ;)

2. Router osztja meg a hálózatot a két géped között? Vagy egymásról vannak megosztva? Ennek is utána tudsz nézni, gondolom (típus, hogy esetleg aki ismeri, segíteni tudjon a beállításban).

Innen folytassuk. :)