Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Plexi (átlátszó) oldal


ferii1528464465

Recommended Posts

Machado

Ha ív kell, akkor valóban nem alkalmas, de szerintem a festék dolog megoldható :)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A flex azért kicsit durva ehhez...

A fúrkálós munka pedig szerintem olyan hullámosra csinálja hogy még... :S

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Gereby!

Fúró és nem lyukasztó!

A fúró forgácsol ha jó az éle, a lyukasztó nyír, nyugodtan fúrj és az egyeneseket egy sima vasfûrész lappal vágd, az ilyen préselt lemezeket ami kb 0,6-1 mm vastagok nyugodtan vághatod, fúrhatod.

Csak ne flexeld!! :!: :D

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Amit cölöp írt teljesen jó megoldás, de a „szegény ember vízzel fõz” tipikus esete (cölöp ne értsd félre!). :D

Dehogy értem félre , teljesen igazad van :)

De mint abban a hozzászólásban írtam

...a szakmám villszer , és mig nem volt célszerszámunk a kapcsolószekrények oldalát így lyukasztottuk....

 

Azóta már készült erre a célra speciális vágóprés amellyel "szinte" minden forma kivágható. Csak nem olcsó mulatság :( azért nem ajánlottam azt.

Link to comment
Share on other sites

norc
Te dekopír fûrészel csináltad ugye?

Persze Dekopirral. Fémhez való fürészlappal! Fúrni mindenképp kell, hisz belsõ válást csinálunk. Minden kanyar elött ki lett fúrva, Így csak jóformán az egyeneseket kellett fürészelni, utánna reszelõ! Festés szerintem nem elkerülhetõ, mert mindenképp megsérül a lemez, nem fog úgy kinézni, mint szûzen! Úgyhogy jobb ha felkészültök festésre is! :)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Viszont ha a fonákjáról dolgozol, úgy a festett felületet megkíméled! ;)

Link to comment
Share on other sites

norc

Az enyém is fonákjáról volt és mégis megsérült ahogy mozgott az alatta lévõ lap végigkaristolta. :hááát:

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Gereby
Gereby!

Fúró és nem lyukasztó!

A fúró forgácsol ha jó az éle, a lyukasztó nyír, nyugodtan fúrj és az egyeneseket egy sima vasfûrész lappal vágd, az ilyen préselt lemezeket ami kb 0,6-1 mm vastagok nyugodtan vághatod, fúrhatod.

Csak ne flexeld!!

Én azt tudom, hogy mitcsinál a fúró, és mit csinál a lyukasztó...

Csak nekem folyamatosan íveekt kell csinálnom....

Ha meg csípõ fogóval csinálom, szerintem összerongyolja a lemezt :S

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Ha dekopírral csinálod ragasztani kell rá papírt , arra rajzolni a mintát és úgy vágni.

Az astalosok így csinálják a mosogató helyét a bútorlapon , a karcolások és sérülések elkerülése érdekében.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Gereby!

Persze mindent át kell gondolni, és nem nekiesni mint tót az anyjának, de kérem hidd el egy házilagos kivitelezésnél mint a barkácsolás, nagyon sok dolgot csak folyamatában rengeteg agyalással tudsz megoldani!

De ahhoz el kell kezdeni, vagy tedd félre, amíg nem vagy biztos magadban.

Valóban a lemezolló rongyolni fogja a lemezt.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ok Ok...

Most egy kicsit szüneteltetni fogom a projektet, mert manapság semmi sem jön össze... minden tönkremegy körülöttem :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Machado

Én tervezem a megvalósítását. OBI-ban veszek plexit, a ház oldallapját meg ismerõssel kivágatom (lakatos) :D

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Sok sok sikert srácok, és jó felkészülést!

Link to comment
Share on other sites

Adri1528464460

Gratula norc, még csak most sikerült látnom a végeredményt.

 

Csúcs munkát végeztél... :taps:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Van Csongrádon egy üveges, aki vállal plexizést.... Nyilván õ fogja megoldani a problémámat....

Link to comment
Share on other sites

BáGyu
Mindenki aki plexizésre adná a fejét, egy nagyon jó kis cikket ajánlok, képekkel tarkítva!

Plexizés egyszerûsége :!:

Itt van egy kép ahol a srác csak úgy minden védelem nélkül vágja kiszúró fûrésszel az anyagot, na én ezt nem ajánlom senkinek! :nem::nemoké::nem:

Ugyanis a víz után a fémforgács a leg veszélyesebb az elektronikára, és az olyan mechanikus alkatrészekre, mint a ventilátor! :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Már csak a rezgések is. Eleve azzal kell kezdeni, hogy a ház teljesen üres.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Machado
Én tervezem a megvalósítását. OBI-ban veszek plexit, a ház oldallapját meg ismerõssel kivágatom (lakatos) :D

Megvan a plexi, 2000Ft volt az OBI-ban, mostmár csak a kivágás és a beszerelés következik :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem vágni, hanem lyukasztani kell! Ellenkezõ esetben a ház oldallapja a hulladék. :ötlet::D;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Milyen igaz...

Ez olyan mint az ollóval nyírunk, a késsel meg vágunk...

De jogos... :!: :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Van egy cucc, amivel biztire ki lehet vágni egyszerûen a legkisebb serülésekkel.

A pontos nevét sajna nem tudom de a legtöbb nagyobb barkácsboltban lehet kapni az ára kb ~10.000FT. Itt a galériában, bal oldalt lesz róla kép a 13-as képen elég jól látszik a cucc a fiú dolgozik vele.

Ezt direkt ilyen oldal kivágásra használják.

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Ha az állványra fellógatott Dremel szerû gépre gondolsz a flexi tengellyel, akkor csak a flexi tengely 2000 körüli áron kapható bármelyik barkácsáruházban. Ebben az esetben csak azt kell megvenni, és az bármelyik fúrogépre felfogatható.

Aztán itt jön a probléma, a vágófej :?:

A dekopírfürész gyorsabb, olcsóbb, és ha óvatosan csinálod nem lesz hiba.

De ez csak az én véleményem :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
norc

Sziasztok!

 

Egy kicsit még tuningoltam a gépem, ez a mostani állás. Ezt hoztam ki eddig egy alap dobozból. Itt van két link, ahol megnézhetitek.

 

Norc gépe 1

 

Norc gépe 2

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Oldalról még oké, de nekem a ház egyátalán nem az ízlésem. Egyébként szépen megcsináltad! :oké:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...