Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MSI K8N Neo4 hang probléma


gdeak

Recommended Posts

gdeak

Halihó minden segíteni próbáló embernek!

 

Problémám a következõ:

MSI K8N Neo4 alaplaphoz miden meghajtót feltelepítettem. Látszólag tökéletesen mûködött, de észrevettem, hogy a Windows "hangjai", és a winamp nem szólaltatja meg az alaplapi Realtek hanglapkához csatlakoztatott 5.1 -es hangrendszer minden hangszóróját, csak az elsõ kettõt. Kipróbáltam Windows Media Player -el és PowerDVD -vel, azokkal tökéletesen mûködik! Ha tud valaki segíteni problémámon az nagyon jó lenne!

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

ferii1528464465

Szia!

Ez nem hardweres gond. Annyi az egész hogy a Winamp

nem adja ki a jelket csak 2 hangszóróra, (Mondjuk nálam 4-re)

De ha azt akarod hogy mind a 6 szóljon akkor a winamphoz

tudsz letölteni egy kiegészítést. Doldy Sorrund+Winamp (Vagy

Valami ilyesmi) Néven.

 

Ui.: Nekem winapnál a mély;középsõ;jobb;bal

Hangszóró szól.

De a Wnidows Media Player Jól leadja a jelet....8)

Link to comment
Share on other sites

nascar

A Winamp nem tudja alapból a 5.1-et! Plug-in kell hozzá!

A Windows-t meg be kell állítani, indítópult >> jobb klikk a kis hangszórón >> Hangtulajdonságok beállítása >> Hangerõ fül >> Hangszóró beállításai >> Speciális :!:

Link to comment
Share on other sites

gdeak

Az elõzõ gépemben Audigy 2 -esem volt, oda nem kellet a winamphoz semmilyen kiegésszítõt feltenni, ezért nem értettem, hogy itt miért nem mûködik, de kipróbálom.

 

A windows-ban pedig beállítottam az 5.1-es hagrendszert, úgy ahogy írtad, de úgy sem akar mûködni

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

nascar

Hagyd a Winamp-ot!

Letöltöttem a JetAudio-t (+magyarítás!), ez alapból tudja az 5.1-et, 1000x jobb, mint a Winamp!

Az elõzõ gépedben az Audigy2 csinálta a hangot!

Link to comment
Share on other sites

gdeak

Megfogadom a tanácsodat, de a windows még most sem hajlandó jól mûködni. Azzal mit tehetek?

Link to comment
Share on other sites

nascar

Nézz szét a Beállítások >> Vezérlõpult >> Hang, beszéd és audióeszközök-nél (lépj be ide!), itt kéne lenni egy Sound Manager-nek!

Link to comment
Share on other sites

janowolf

Sziasztok!

 

Szerintem a vezérlõpulban keress egy ilyet utána pedig itt állítsd be az 5.1 hangzást.

 

Remélem segítettem.

 

Üdv

 

JanowolF

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
undi

Hali!

 

Van egy MSI K8N Neo2-Fx alaplapom. 7.1-es hangrendszer van az alaplapra integrálva. Minden driver fel van telepítve, ezek után mégis visszhangzik az egész és tompa.

Mit csináljak még?

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Más hangszóró is így szól? Esetleg fejhallgatóval próbáltad már?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

undi

Hát fülhallgatóval még nem próbáltam.

A hangfalammal nem volt eddig próbléma. Ez azóta gond, mióta lecseréltem az alaplapot. Jelenleg azután nyomozok, hogy hibás-e, mert vannak fura dolgai, egyenlõre a tuner kártyámat se hajlandó rendesen kezelni. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

undi

Most néztem fülhallgatóval. Ugyanaz a helyzet. Ami a legszebb, hogy amennyire tudom egyenlõre kezelni a tunert, ha a tunerre kötöm a hangfalat, az szép tiszta, ha hangkártyáról megy a tuner hangja, akkor tompa és halk.

??????

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Jól kötöttél be mindent?

Link to comment
Share on other sites

undi

Tiszta sor. Mûködik, csupán hangolási probléma volt. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
maystro2
Halihó minden segíteni próbáló embernek!

 

Problémám a következõ:

MSI K8N Neo4 alaplaphoz miden meghajtót feltelepítettem. Látszólag tökéletesen mûködött, de észrevettem, hogy a Windows "hangjai", és a winamp nem szólaltatja meg az alaplapi Realtek hanglapkához csatlakoztatott 5.1 -es hangrendszer minden hangszóróját, csak az elsõ kettõt. Kipróbáltam Windows Media Player -el és PowerDVD -vel, azokkal tökéletesen mûködik! Ha tud valaki segíteni problémámon az nagyon jó lenne!

 

Üdv

 

Én tuom a megoldást a problémádra, ha még aktuális.

Nekem is MSI alaplapom van (K8N NeoV) és én is tapasztaltam pontosan ezeket. Én egyszerûen csak újratelepítettem a Winampot és mûködött minden... Nem kellett semmiféle plugin, stb.

Nekem Linux alatt vannak hasonló problémáim most.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...