Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Retro


Athos

Recommended Posts

Athos

Mivel az újsásgban megszûnt az a rovat, melyben az 5 és 10 évvel ezelõtti lapokból idéztek cikkeket, ezért arra gondoltam, hogy itt a fórumon elindíthatunk hasonló témában egy topicot. Nekem ez nagyon tetszett. :)

Ha valakinek van régebbi (legalább 5 éves) PCWordje és kedve támad egy két akkori cikket megosztani velünk, akkor itt megteheti. Az idézés szabályaira kéretik odafigyelni.

Link to comment
Share on other sites

Athos
(PCWorld 9. évfolyam 12. szám @ 16. oldal)

 

Megjelent a magyar Windows Me

 

Már kapható a Microsoft otthoni felhasználók számára készített új operációs rendszerének honosított változata. A Microsoft Windows Millenium Edition (Windows ME) a Windows 95 és a Windows 98 termékvonal továbbfejlesztése. A Windows ME kegészítõ alkalmazásként már a legfrissebb Internet Explorer böngészõt és médialejátszót tartalmazza, s ezek mellett egy videoszerkesztõ program is helyet kapott. Az elsõ pillantásra szembetûnõ újdonságokon túl a rendszer olyan , a háttérben meghúzódó, a Windows 2000-bõl átvett szolgáltatásokat is tartalmaz, mint például a hibás programok okozta rendszerösszeomlásokat gyógyító System restore vagy a kritikus fontosságú rendszerállományok védelme. A szoftverre, a termékismertetõkre és a szakirodalomra is kiterjedõ honosítás alól csak a termék neve képez kivételt. Az angolul jól hangzó Windows ME rövidítés magyar megfelelõje ugyanis a Windows Millennium Kiadás csonkításából - kissé komolytalanul - Windows Miki lett volna.

 

Ez a Miki tetszik. :lol:

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Én 2001. óta veszem, szóval szívesen vállalnám a topicot 2006. januártól.

Link to comment
Share on other sites

Athos
:D Azért ha van egy-két érdekesség 2001-bõl, akkor jöhet. Azóta is nagyot fejlõdött a világ. Remélem, hogy a PCW-ösök közül is ír valaki ide, mert nekik gondolom kezdetek óta megvannak a lapok. ;)
Link to comment
Share on other sites

Adani

Én 1998 óta vagyok elõfizetõ, de sajnos már sok régi szám elveszett ill. anya meg tesóm önhatalmúlag sokat kidobtak ill. lenyúltak papírgyûjtéskor.

Link to comment
Share on other sites

manguszta
(Adani @ 2005. augusztus 26., 17:34 - péntek)

Én 1998 óta vagyok elõfizetõ, de sajnos már sok régi szám elveszett ill. anya meg tesóm önhatalmúlag sokat kidobtak ill. lenyúltak papírgyûjtéskor.

 

Nekem minden szám megvan 2001. januárától, még a CD-k és poszterek is.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Senki nem szeretne írni ide? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Dehogynem, viszont én rendszerben szeretném írni, azaz 2006. januárjától csinálnám, címlap szkennel.

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Találtam otthon egy 1969-es decemberi Számítástechnika újságot. Ez volt az elsõ számuk. Ha lesz idõm, beidézek majd néhány érdekes cikket, van egy néhány.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem lenne rossz dolog, kíváncsi lennék, akkoriban mirõl tudtak írni, még a Commodore és a PC-k elõtt.

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Ok, holnap nyelvvizsgázok, utána majd írom.

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Na, lenyilvvizsgáztam, hétvégén meg majd írom a cikkeket. Nem találtam az újság impresszumában semmi olyat, hogy csak a tulajdonos enegdélyével lehet közölni belõle, úgyhogy élni fogok jogaimmal :D

Bár ami a PCW-t illeti, ott már van ilyen, viszont nem idéznék, csak összefoglalnék, akár anno a Retróban. Azért megkérdezném a PCW szerkesztõket, csinálhatom-e?

Link to comment
Share on other sites

manguszta
(manguszta @ 2005. szeptember 04., 13:16 - vasárnap)

 

Találtam otthon egy 1969-es decemberi Számítástechnika újságot. Ez volt az elsõ számuk. Ha lesz idõm, beidézek majd néhány érdekes cikket, van egy néhány.

 

Itt találhatóak meg:

http://www.pcworld.h...?showtopic=2037

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Köszönöm! :D

 

Ez a 600. hozzászólásom!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Benoc
(manguszta @ 2005. augusztus 26., 12:30 - péntek)

 

Én 2001. óta veszem, szóval szívesen vállalnám a topicot 2006. januártól.

 

Letelt a határidõ :):D:lol:

 

Nekem van egy 99-as számom,aminek címlapján ez áll: Õfelsége Pentium 3, egy másikon: Még idén Windows 2000. Ha lesz idõm, még írok cikkeket is, van 1-2 nagyon jó.

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Hoppá! Majd igyekszem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
klorosol

Arra nincs lehetõség, hogy (mivel gondolom elektronikus formában megvan úgyis - legalábbis remélem), ha megfelelõ érdeklõdés, akkor pl. PDF-ként kiadni egy "reprint" változatot? Nagyon nem érné meg?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...
Guest

Lehet, hogy off topik lesz, de jobb topikot nem találtam kérdésemnek. Találtam cheat kódot a neten a Commodore 64-es Wizard OF Wor- hoz.

 

http://www.gamespot.com/c64/action/wizardofwor/hints.html

 

Namost. Mivel a régi c64-esem +halt ( sad.gif ), ezért a játékot emulátorban tolom. Méghozzá a VICE-al.

Ugy csinálok mindent ahogy a cheat leirás mondja. Betoltom a játékot, beirom, hogy POKE 16017,44 majd "RUn" és enter.

 

De semmi hatása sincs a játékban. Valaki esetleg tudna segiteni? Be kell valamit állitani az emulátorban?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mrmatyi

Üdv!

Annó a Pc World- újsághoz adtatok egy 2005 arhív cd-t.

Nekem olyan kéne, hogy a Pc World 2005 arhív címlapok (az újság eleje), mivel az nem lett hozzátéve!

Be tudnátok tenni ide, vagy hol találom ezeket? Mind a 12 kéne ha lehet, PDF, vagy jpeg-ben is jó!

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Látom, közben megoldódott a probléma. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...