Jump to content
GSForum - Segélyvonal

NVIDIA Geforce 6800 topik


barb1

Recommended Posts

barb1

Üdv!

 

Vannak némi gondjaim amire számtechnikus haverjaim húsz eltérõ választ adtak.Tehát kénytelen vagyok itt érdeklõdni.

 

A gond: a játékok szaggatnak eltérõ mértékben

 

Amiért nem kéne hogy gond legyen: ASUS nVidia 6800LE ,1.8 cerka,512 RAM.

 

Nos arra gyanakszunk hogy az alaplap a hibás mert csak 4x-es az AGP. De két számítástechnika boltban is azt mondták hogy nem lehet ez a gond. A kártya már fél éve megvan úgyhogy lassan játszanék vele. Ha kell veszek új alaplapot nem gond csak biztos legyen hogy az megoldás. Az alaplapom egyébként Abit BD7II

 

NAGYON KÖSZ ELÕRE IS

Link to comment
Share on other sites

Athos

Milyen játékok szaggatnak?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

És milyen beállítások mellett?

Link to comment
Share on other sites

barb1

Hi!

Jószerivel minden!

A legnevettségesebb pl. a kotor2. Vagy mondjuk a Toca Race Driver, de sorolhatnám napestig. A San Andreassal pl lehet játszani, de ha sok kocsi van a képen, akkor beszaggat. Érdekes még az is, hogy pl. Toca-nál lényegtelen milyen beállítást használok max. felbontással pont annyira szaggat mint min-nel. És ez több játéknál is megfigyelhetõ.

THanX!

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

barb1
senki semmit? ettõl féltem...
Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ki kéne próbálni másik lapban, mert hiába butított verzió, ennyit még kéne bírnia. Fast Write nélkül, vagy vele is ki kéne próbálni. Ha 4x-es AGP nem számít sokat a 8x-oshoz képest.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Kéne még az alaplap típusa. Egyébként sajna a Celeron elég gyengén muzsikál játékoknál. Nem ismerem azt a grafkuskártyát és az ASUS oldala se sokkal közlékenyebb. Nem tudom az LE milyen jellegû butítást takar. Az alaplap meg azért lenne fontos, mert elégé vissza tudja fogni a gép teljesítményét egy gyengébb típus. Ismerõsnél volt olyan gond, hogy szaggatott a DVD lejátszás olyan gépen, amin mennie kellett volna. Kiszedtük a gépbõl a grafikuskártyát és áttettük az enyémbe, ami jóval gyengébbnek tûnt (CPU terén) és minden szépen ment rajta. Ez még régebben volt, tehát nem mai vasakkal kisérleteztünk. Ott az alaplap volt a szûk keresztmetszett. Tehát sok összetevõje van a dolognak. Lehet az alaplap fogja vissza a géped teljesítményét, de az is lehet, hogy a grafikuskártya.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Szerintem Valami drivergond lehet. A Celeron az tényleg rendesen visszahúzhatja jó kártyát is :!: . Amúgy a 6800LE tudomásom szerint kb. egy szinten van a 6600GT-vel, talán egy kicsit gyorsabb tõle

Link to comment
Share on other sites

barb1

ABIT BD7II az alaplap.

A kártyának meg persze hogy birnia kéne... 72000 Ft-ért vettem a télen!

Haver gépén 1000 res Athlon Gf2 vel nem szaggatott ennyire a kotor2 meg az új GTA

Link to comment
Share on other sites

Machado

Hülyének tûnik a kérdés, de a plusz tápcsati rá van dugva a kártyára?

 

Amúgy a legújabb chipset és NVIDIA driver van fent? SP2?

Link to comment
Share on other sites

barb1

Milyen tápcsati?A kérdés tehát nem hülye.

Boltban rakták össze a gépet mer én már egy ideje pont ilyen dolgok miatt nem

nyúlok hozzá!Szóval nem tudom melyik az...

 

A driver az OK.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Egy molex csatlakozóval kell neki több áramot biztosítani, mert az AGP már kevés ehhez, de szerintem enélkül el sem indulna. Igaz, ilyen kártyával nincs tapasztalatom.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Én úgy tudom elindul nélküle ;)

Link to comment
Share on other sites

barb1

vakvágány :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
A gond: a játékok szaggatnak eltérõ mértékben

 

Amiért nem kéne hogy gond legyen: ASUS nVidia 6800LE ,1.8 cerka,512 RAM.

Az hogy a haverodnak egy DX7-es GF2 kártyával nem szaggatott ennyire, mint neked az sokmindentõl függ: felbontás, képminõségi beállítások...stb

Az Athlon 1GHz-es proci pedig jobb játékra mint az 1.8-as Celeron :) mert ez utóbbi egy ultra-gagyi processzor.

 

A 6800LE kártya, ha nem MOD-dolod, akkor sokkal lassabb mint egy 6600GT

 

Még a kártya el is menne alacsonyabb minõségi beállításokkal a játékokban, de a procilimit miatt akadni is fog.

Cserélj procit, valami nagyobbra és jobb lesz...

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Én arra figyeltem fel, hogy a szaggatás mértéke nem függ a felbontástól, ami arra utal hogy nem a videokártya miatt lassú a grafika, meg a "mikor sok kocsi van egyszerre" is erre utal. Ilyenkor a proci, memoria, alaplap gyorsaságán múlik minden. Az 1.8-as celerontól meg tényleg nem lehet sokat várni.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
meg a "mikor sok kocsi van egyszerre" is erre utal. Ilyenkor a proci, memoria, alaplap gyorsaságán múlik minden.

Az alakzatok megjelenítésének akadása nem ettõl függ. :)

 

A videokártya vertex feldolgozó egységeinek számától(teljesítményétõl) függ.

 

GF6600(GT) 3db :nyíl: GPU 300Mhz/500MHz

GF6800LE 4db :nyíl: 320MHz

X800 6db :nyíl: 400MHz

Link to comment
Share on other sites

barb1

Több dologgal nem értek 1et.

 

"Az 1.8-as celerontól meg tényleg nem lehet sokat várni. "

 

-A videokártya GPU-ja számol a Cerka csak valami idõ szakaszokat ad meg neki.Vagy valami ilyesmi.

 

"Az hogy a haverodnak egy DX7-es GF2 kártyával nem szaggatott ennyire, mint neked az sokmindentõl függ: felbontás, képminõségi beállítások...stb"

 

-Mint mondottam volt ami szaggat az általában minden beállítással

 

"Az Athlon 1GHz-es proci pedig jobb játékra mint az 1.8-as Celeron mert ez utóbbi egy ultra-gagyi processzor."

 

-Na ne mondd,hogy az Athlon 1000 jobb proci mint a Cerka 1.8 mer azt nem hiszem.Mennyin megy 1általán?Legközelebb az lesz hogy veszek egy 800as Duron azt elverem vele az összes p4et?

 

"A 6800LE kártya, ha nem MOD-dolod, akkor sokkal lassabb mint egy 6600GT"

 

-Miaz hogy MODolom?

 

"Még a kártya el is menne alacsonyabb minõségi beállításokkal a játékokban, de a procilimit miatt akadni is fog."

 

-El is menne alacsonyabb felbontáson???Azér a 6800 elég friss fejlesztésû csúcs mag ahhoz hogy csak alacsonyabb felbontáson mennyen nem?Nem hinném hogy azt a kort éljük hogy minimális játékkonfig egy 70000Ft-os kártyával rajtolna.Valljuk meg az a játékfejlesztõknek sem tenne jót.

 

"Cserélj procit, valami nagyobbra és jobb lesz... "

 

-Nem azt akarom hogy jobb hanem azt hogy jó legyen.Jó lenne valaki megmondaná hogy mi a gond. :dühös:

 

Bocs srácok,ha kicsit bunkón fogalmaztam, de má faxom televan :S

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Milyen RAM van a gépedben? Lehet, hogy az lesz a lassúság oka, hogy a géped nem tudja a memórielérést kellõ gyorsasággal biztosítani a videokártyádnak.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
1.-A videokártya GPU-ja számol a Cerka csak valami idõ szakaszokat ad meg neki.Vagy valami ilyesmi.

 

2.-Na ne mondd,hogy az Athlon 1000 jobb proci mint a Cerka 1.8 mer azt nem hiszem.Mennyin megy 1általán?Legközelebb az lesz hogy veszek egy 800as Duron azt elverem vele az összes p4et?

 

3."A 6800LE kártya, ha nem MOD-dolod, akkor sokkal lassabb mint egy 6600GT"

 

-Miaz hogy MODolom?

 

4.El is menne alacsonyabb felbontáson???Azér a 6800 elég friss fejlesztésû csúcs mag ahhoz hogy csak alacsonyabb felbontáson mennyen nem?

 

5.-Nem azt akarom hogy jobb hanem azt hogy jó legyen.Jó lenne valaki megmondaná hogy mi a gond.  :dühös:

Na akkor :) :

 

1.

A CPU a vertex utasítások számításában segít a videokártyának.

Mivel az 1.8GHz-es sebesség igencsak kevés és mivel ráadásul Celeron processzorod van (128KB másodszintû gyorsítótárral) ez mégjobban visszafogja a teljesítményt.

A videokártyádban 4 aktív vertex egység van. ez nem is lenne baj, de mivel 6800LE kártyád van (az LE a butított verziót jelenti) a vertex egységek lassan mennek, mint a videokártya grafikus magjának sebessége: 300 vagy 320MHz (ezt írtam is az elõzõ hozzászólásomban)

Mivel a procid is lassú és a videokártyád is egy butított kártya, ezért ne várj tõle sokat. ;)

 

2.Mondom hogy az Athlon 1000 jobb játékra mint az 1.8-as Celeron 8)

 

1800MHz Celeron :nyíl: 18x100MHz FSB, 128KB másodszintû gyorsító tár

1000MHz Athlon :nyíl: 7.5x133MHz FSB, 256KB másodszintû gyorsító tár

 

Mint láthatod egy adott órajel alatt az Athlon 33%-al többet számol mint a Celeron.

Ráadásul dupla annyi másodszintû gyorsító tára van, ami igencsak megdobja a teljesítményét.

A 800-as duron vs. P4 beszólásodat inkább nem kommentálom, elöbb gondolkodj aztán mondj valamit... :S

 

3.

A GF6800 kártya alapból 12 aktív pixel-fútószalaggal rendelkezik.

A GF6800LE csak 8 aktívval. 4db le van tiltva, mert ezek az LE kártyák a selejt grafikus magokra épülnek.

A GF6800 kártya alapból 5 akítv vertex egységre épül.

A GF6800LE kártyákban csak 4 aktív van. A hibásak le vannak tiltva, azért kevesebb.

 

A MOD-dolás azt jelenti, hogy ha nagy mákod volt a vásárlásnál és olyan kártyát vettél amit lehet szoftveresen módosítani normál 6800-as teljesítményre, azaz a 4db pixel-futószalagot és az 1 vertex egységet be lehet kapcsolni probléma mentesen, akkor ingyen felturbóztad a kártyádat.

A MOD-dolást a Rivatuner nevû progival tudod végrahajtani (de ahoz érteni is kell, hogy mit csinálsz benne, mert könnye kinyírhatod a kártyádat).

 

4. Alacsonyabb felbontás:

 

A 6800 kártya elég jó, az elöbb le is írtam ez és a Te kártyád közti különbségeket. (had ne kelljen mégegyszer...)

Tehát ha nem megy valamivel, akkor vedd vissza a képernyõ felbontását a játék alatt. (nem tudom mit használsz, mert nem írtad...)

Ha 1280x1024-et, akkor próbáld meg az 1024x768-at.

Ha 1024x768-at, akkor próbáld meg a 800x600-at. Ilyen egyszerû ;)

 

5.

Tehát azt akarod hogy legyen :)

 

Elsõ lépés: cseréld ki a procidat egy erõsebb P4-re (minimun 2.6GHz-es HTT-re)

Második lépés: ha kevés a RAM-od a gépben akkor vegyél még bele (minimum ajánlott az 512MB RAM)

Harmadik lépés: telepítsd fel az alaplapi chipset drivert is, mert ha nincs feltéve, akkor az igencsak visszafogja a gép teljesítményét.

 

Miért lassabb a 6800LE mint a 6600GT :

 

A 6800LE kártya garfikus magjának sebessége 300 vagy 320MHz (attól függ melyik gyártó csinálta)

8 db pixel futószalaggal rendelkezik ami ezen a sebességen mûködik, ezért a pixel-fillrate teljesítménye: 8x300=2400 (vagy 8x320= 2560) Megapixel/másodperc

 

A 6600GT garfikus magjának sebessége 500MHz.

8 db pixel futószalaggal rendelkezik ami ezen a sebességen mûködik, ezért a pixel-fillrate teljesítménye: 8x500= 4000 Megapixel/másodperc

 

Tehát látható, hogy 60%-kal gyorsabb a fillrate teljesítménye a 6600Gt-nek mint a 6800LE-nek.

 

A 6800LE 4db vertex egységre épül.

A 6600GT 3db vertex egységre csak.

De mivel a 6800LE a 4-et 300/320Mhz-en hajta csak meg, a 6600GT meg a 3-at 500MHz-en ezért gyorsabb.

6800LE 4x300=1200(4x320=1280) és 6600GT 3x500=1500

Kb 21%-al nagyobb a vertex számítási teljesítménye a 6600Gt-nek mint a 6800LE-nek.

 

Remélem érthetõ voltam... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

barb1

Kösz a hosszú okfejtést! :D

Akkor most rossz IPB kép:mossfogat: a lap? :S

Mellesleg nyomtam egy Windows reinstallt meg új drivert.Most a GTASA fut maxon 3x os élsimittással.De egy csomó még mindig akad pl a KOTOR2 ami viszont még mindig nevettséges.Ja persze Doom3 és tásai is.... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

barb1

:!: Ez azért érdekes mivel a KOTOR2 nek elég alcsony a gépigénye... :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Krisztian101

Inno 6800 325/700 128DDR+Zalman Vf700 Cu ForcwWare 81.98 teljesen új WindowsXp és driverek reinstall, teljesen jó minden, eredmények, gamesok, de az NVidia demói rendre szaggatnak! Mindegyik, Nalutól kezdve egészen a Vulcan-ig. Nem találtam egyik fórumon sem hasonlót (vagy csak vaksi vagyok). Gépem Intel865PERL, IP4800 2.6, 1Gb Dualchanel Kingston.

Hozzászólásokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
128DDR

...

driverek reinstall

Az alaplapi chipset driver is fel van telepítve ? :hááát:

 

A 128MB RAM a videokártyán akkor lehet kevés ha 1024x768-nál nagyobb felbontáson próbálsz futtatni DX9-es játékokat vagy demokat. Vagy pedig 1024x768-on is kevés lehet a 128MB ha használsz élsimítást és anizo-szûrést.

 

Használsz ilyeneket ?

Link to comment
Share on other sites

Krisztian101

Chipset driver fennvan, tiszta új telepítés, nem használok szûrõket és a globális karibeállításoknál is alkalmazás szerinti vezérlés van bekacsolva+én is állítottam már alapra mindent (szûrõk ki). Ez a fura, hogy minden NVdemó szaggat rajta, de a benchmarkok (3dmark'03 8878, Aquamark 51200) hozzák az eredményt. A gamék is jól mennek rajta, (FEAR, NFSMW, COD2 4-4 AA+AF). Na ez a fura.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...