Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Eltűnt adatok


tibcsihead

Recommended Posts

tibcsihead

Szevasztok!

Verbatim DVD+RW lemezemrõl eltünt az összes adat. A rendszer, a Nero üres lemeznek látja. Elõzmény a következõ: rokonomnak új DVD-írót tettem a gépébe, és ezt a lemezt használtam bróbalemeznek, hogy olvassa-e a +-os lemezt. Minden oké volt. Elképzelhetõ, hogy az író lézere rosszul kalibrált, és olvasáskor töröl is? Megsértve az adatmezõt?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Ezt nem tartom túl valószínûnek. Próbáld meg egy másik olvasóban.

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Holnap megnézem, mert nekem csak egy meghajtóm olvassa a +-os DVD-t. Bár minden másik lemezt hiba nélkül visz.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Elõfordulhat!

Én már jártam így...... :Sír: :Sír: :Sír:

Link to comment
Share on other sites

LinuXP
Szevasztok!

Verbatim DVD+RW lemezemrõl eltünt az összes adat. A rendszer, a Nero üres lemeznek látja. Elõzmény a következõ: rokonomnak új DVD-írót tettem a gépébe, és ezt a lemezt használtam bróbalemeznek, hogy olvassa-e a +-os lemezt. Minden oké volt. Elképzelhetõ, hogy az író lézere rosszul kalibrált, és olvasáskor töröl is..? megsértve az adatmezõt?

Szia!

Nekem dettó ugyanez volt a Phillips CD-mmel. Aki irta, annál rajta van a cucc, de nálam a meghajtó üresnek látja. Beszéltem egy rendszergazda haverommal, aki azt mondta, hogy vagy van valami fatális karc a CD-n, vagy haldoklik a meghajtó, vagy passz.... Szerintem utóbbi, mert miért látja akkor azé, aki irta? Ha csak a rokonodé lát rajta adatokat, dobd ki a DVD-t. Én se tudtam mást tenni. Az informatika olyan tudomány, ahol nem kaphat az ember mindenre választ-sajnos!!!!!!!!!

Ez egyébként valami irási hiba, olyan, mintha a "szülõgép" csak a maga számára olvashatóan titkositaná a tartalmat....

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Nos, leszûkült a kör. A munkahelyemen ki lett próbálva, és olvasható volt a lemez. A Nero-val töröltem, és ujraírtam. Ezt se látta. Viszont megírtam közvetlen utána egy cd-rw-t, az jó lett. Na most két lehetõség van. vagy a lemez rossz, vagy az író./LG 4120B/ Kipróbálom még a "+" és "-"-os DVD írást, hogy kizárjam a meghajtó hibáját.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Ezt evvel az íróval írtad?

Nem lehet, hogy ezt a fajta lemezt nem támogatja az íród? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Igen ezzel írtam, már legalább 5-ször írtam tele, és nem volt vele gond. Holnap veszek egy +-os DVD-t hogy azt megírja-e, mert "-"-ost, meg sima CD-t megírja hibátlanul. Egyre valószinûbb, hogy a lemez rossz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kfx

Én nem azért írok, mert ilyen problémám volt, hanem mert az enyém is DVDvel, meg adatokkal kapcsolatos. A lényeg a követketõ:

Felvétel közben lefagyott az asztali DVD-felvevõ. (De aztán tényleg)

Persze ki kellett húzni. Eredmény: lezáratlan lemez.

Nem ismer valaki olyan programot, amivel vissza lehet nyerni a megírt adatot?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Számítógépen még nem próbáltad lezárni? Pl. Nero.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ kfx

 

Tedd vissza az asztaliba, és zárasd le vele. Nekem az asztali-DVD íróm tudja ezt a funkciót, bármikor lezárathatom vele a lemezt, akár egy hét múlva is, miután felvettem, kivettem a gépbõl. Finalizálni kell >> Finalize funkció, ha van ilyen!

A PC nem fogja tudni lezárni, már próbáltam én is az érdekesség kedvéért! ;)

Link to comment
Share on other sites

kfx

Odáig rendben van, hogy a lezáratlan lemezt utólag is le lehet zárni, csak az a probléma, hogy ki kellett húzni a dugót írás közben, most pedig utólag azt jelzi, hogy üres lemez van a meghajtóban, habár szemmel látható, hogy egy ideig írt rá.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
PPeter

Ha az asztali nem ismeri fel és nem tudod lezárni vele, akko azt PC-ben vélhetõen az életben nem zárod le, ugyanis nemcsak a kivezetõ tóna, hanem az ideiglenes UDF Anchor információs táblázat is hiányzik róla, meg a bevezetó zóna nagy része is (ezek lezáráskor íródnának rá), csak a felvett stream van rajta, de a PC számára elérhetetlen és értelmezhetetlen módon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
czpetike

Szevasztok!

Van egy hibás CD-m, amin az adatok nagy része elérhetõ, azonban a maradék nem olvasható.

Ismertek-e olyan eljárást, amivel levehetem róla az adatokat?

Link to comment
Share on other sites

zico

IsoBuster?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
urughai

Ha az sem, akkor hûtõ :vacog: ! Nekem bejött egy párszor, de csak cd-nél :Sír: !

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
FZoli

Most fejeztem be nagy nehezen a 8. sávot a Roxio Easy CD Creatorral (6.1.1.48), nézném meg a CD-t, de a Windows üresnek mutatja, akárcsak a Roxio! De ha a Disc Informationban megnézem ott meg mutatja a felírt sávokat! Mit tegyek? Segítsetek, nem akarom a CD-t kidobni! :'(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Esetleg próbáld meg a Neroval lezárni. A WinOnCD-nél nekem is volt hasonló gondom és a Nero megoldotta a problémát. (A demot letöltheted, ha nincs teljes verziód.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

FZoli

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
FZoli

Hááát, két NERO demoval is próbálkoztam, de az egyikkel nem lehetett CD-t folytatni, míg az újabb Nero 6 demo csak képfájlokat írt >:(. Hol találhatnék egy olyan verziót, amivel lezárhatnám a CD-t? Nem kell legújabb, mert iszonyat lassú a net ismerõsömnél, ahonnan ezt is írom és a progit is letölteném.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
k2t004

Sziasztok!

 

Nekem is hasonló problémám van. A PC-n és a notebook-n is megírtam ugyanazt az adat DVD-t (avi-k vannak benne) és a notebook mindkét lemezt látja és le is tudja játszani az állományokat, míg a PC üresnek látja a meghajtót (mintha nem lenne benne lemez), akarmelyik lemezt is helyezem be. Hogyan lehet, hogy Nero 7-tel (alapbeállításokkal, írás utáni ellenõrzéssel) megírom a PC-n, minden OK és utána, ha visszateszem már nem érzékeli?

 

Segítsetek, mert mindjárt hasbaszúrom magamat a billentyûzettel!!!

 

:Sír:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Lacee26

Azt tudja valaki, hogy az adatok egy dvd rõl mennyi ideig maradnak olvashatóak? Mondjuk a legjobb minõségû verbatimnél.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

kori

Pontos idõtartamot nem lehet megmondani, mert függ a CD/DVD minõségétõl, az írás minõségétõl és a tárolástól is. Hallottam már azt is, hogy ideális esetben akár 10-70 évig is megmaradnak az adatok a hordozón. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Én azt hallottam, hogy ha fontos adataid vannak a dvd-n, 8-10 évente tanácsos egy biztonsági másolatot készítani róluk.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...