Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Google Talk


Darcy Tucker

Recommended Posts

Darcy Tucker

Google Talk

 

Új VoIP csevegõprogram jelent meg. No, és kitõl? ... Hát, persze, hogy a Google az elkövetõ. ;):)

 

(Gmailes hozzáférés szükséges hozzá.)

 

Próbálta már valaki a programot? Mik a tapasztalatok?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

:hmm: Letöltöm, és kipróbálom.

 

-------------------------------------

 

A végtelenségig egyszerû. Alap szöveges csevegõfelülete van. (Kb. 2 mp alatt települt fel)

Hasonlóan az MSN-hez, a saját e-mail szolgáltatásával mûködik, tehát gmail regisztráció szükséges hozzá. Ugyanúgy elérhetõ a programból a levelezõ felület, mint az MSN Messengernél. A tálcára ülés is hasolóan jó, a programot bezárva a rendszeróra mellé ül. Egy szürke "szövegbuborék" az ikonja. Partner hozzáadása szintén gmail e-mailcímmel lehetséges. Beállítási lehetõségek nagyon csekélyek, szinte nincsenek is, pár opciót állíthatunk csak.

 

Összefoglalva: egy kisméretû program alapfunkciókkal, elsõsorban élõ beszélgetésre.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Képek kommentár nélkül:

 

>> KÉP 1 <<

 

>> KÉP 2 <<

Edited by Utonium
Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Köszi. Bár, tényleg nem tûnik túl bonyolultnak, lehet, hogy én is kipróbálom.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Pont az egyszerûsége ami tetszik!

Kipróbálom! :D

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Na, Tamással kicsit próbálgattuk a programot.

Mivel Neki van mikrofonja, Õ beszélt, a hangminõség tökéletes. Zajmentes abszolute, kizárólag a gépi alapzaj hallható. (Ami egyébként "üresjáratban" is megvan.) A Hang kicsit halk, erõsíteni kell rajta, bár szerintem ezt be kell állítani. Nem torzul, nem akad, abszolúte folyamatosan jön az adatátvitel.

 

Csevegõablak: emotikonok egyáltalán nincsenek, egyébként használható. Jó dolog, hogy van "Partner ír" visszajelzés". Szóval mindenkinek ajánlom, jó kis program, csekély beállítási képességgel, semmi extra, de amit csinál, azt jól csinálja. Híváskor normál telefonhang csörgés hallatszik.

 

A Sky-Pe, az ICQ, illetve az MSN Messenger, de még a Windows Messenger is többet tud extrában. (Emotikonok, csengetéshang, stb.) Ettõl eltekintve viszont tökéletes a program.

 

Mûködik az e-mail jelzés is.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Nekem nagyon megtetszett!

Álapot váltás is van.... Király progi! De milyen is lenne a google-tõl! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

manguszta
A hangminõség tökéletes.

Jobb mint a Skype?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Azt nem tudom, milyen a Skype, de ma Benkovics kipróbálja Utoniummal, és akkor megmondják, milyen a Skype-hoz képest.

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Várom :D !

Link to comment
Share on other sites

CHRIS111

Tényleg nagyon jó prog-próbáltam ausztrál ismerõsnek vele telefonálni és szépen összejött a dolog. Meg egyszerû maga az egész nincs feleslegesen telezsúfolva hiábavaló dolgokkal. Csúcs :király:

Link to comment
Share on other sites

manguszta
Azt nem tudom, milyen a Skype, de ma Benkovics kipróbálja Utoniummal, és akkor megmondják, milyen a Skype-hoz képest.

 

Esetleg nincs már infó?

 

(Bocsánat, hogy türelmetlen vagyok...)

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Jó!

Öcsémmel kipróbáltuk , tetszik.

Igazán beépülhetne a Trillianbe.....

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Csak most értem haza, és Uti is mindjárt abba hagyja a WOW-ot!

Kis türelmet! 8):D:D:D:D Kb. egy óra!

Link to comment
Share on other sites

chrisx

Nekem nagyon bejött a progi, pont azért mert egyszerû.

Igaz én eddig is a Trilliant használtam,

Igazán beépülhetne a Trillianbe.....

és sikerül rajta keresztül is használni.

Sajnos van még egy-két "hibája", de az inkább hiány számomra.

Már most állandó társ. :D

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Szóval kipróbáltuk! Jól mûködik, ahoz képest, hogy beta! De a Skype egy kicsit még jobb! Fájlokat nem lehet rajta keresztül küldeni..... :Sír: Szóval tetszik! :D

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Egyenlõre csak annyit mondhatok róla, hogy a hangminõsége kíváló, bár ebben a Skype is élenjár. Tominál állítólag volt valami kis háttérzaj, nálam nem. Viszont a Skypenak rengeteg plusz szolgáltatása van ehhez képest, például a fájlküldés, konferenciabeszélgetés... stb., szóval az még mindig jobb.

 

Ami pedig nem tetszett:

Amikor be vagy jelentkezve, akkor a program fõablakában a saját becses tulajdonnevedet látod. Féltem hogy más is ezt látja, nem pedig a gmail címemet... de Tomi egy screenshottal bizonyított. A gmail beállításaiban viszont hiába lõttem be, hogy mások felé Utoniumként jelenjek meg, akkor is xyz@gmail.com-ként látszottam. Összességében nekem nagyon nem tetszik az, hogy ennyire függ a gmailtõl. Saját, a felhasználóra vonatkozó beállításai nincsenek is, kapásból a postafiókodhoz irányít, ha ezeken szeretnél módosítani. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Még módosíthatnak rajta. Igazából még meg sem jelent a program, úgyhogy még javulhat. Nem kell elfelejteni, hogy beta még. Nekem egyébként jobban tetszik, mint a skype.

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Igen, az kimaradt a mondókámból, hogy összességében azért jó kis program... helyesebben ígéretes.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Megjelent új verzió. 1.0.0.64 -> 1.0.0.66 :)

Link to comment
Share on other sites

Csizmazia István [Rambo]

Köszi, már frissítettem is a letöltésekben.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

És valami változás? Érdemes telepíteni?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Mindenképpen érdemes, hiszen új változat, illetve Beta lévén minél frissebb, annál jobb. De kinézetre ugyanaz, semmi "kézzelfogható" extra.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
CDNorbi8

Helló!

 

Van még 98 meghívom, és bárkinek odaadom!

 

CSak írjatok!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...