Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Asztali DVD író


uzs_joy

Recommended Posts

Aneurysm

Egyébként ha kíváncsi vagy a véleményemre szerintem egyáltalán nem érdemes DVD-felvevõt venni. Egyszerûen azért mert tömbösödik a kép (fõleg gyors mozgásoknál), bár lehet hogy ez csak engem zavar.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Lehetséges, én már láttam sok DVD felvevõvel felvett mûsort, SP/LP módban, és soha semmit nem vettem észre. Gyors mozgás alatt nem tudom mit értesz, de Forma1 is van LP módban felvéve az egyik DVD-men, semmit nem lehet észrevenni rajta. Erõsebb Divx-nél talán anyit lehet észrevenni, hogy a csatornák logója körül van egy kis zaj, de még ez is belefér szerintem, legalábbis engem nem zavar.

Link to comment
Share on other sites

szabzso

Aneurysm - azért maradjunk annyiban, hogy egy videómagnónál szebben vesz fel :)

Link to comment
Share on other sites

web

Nos akkor, a felvevõnél figylembe kell venni a Tv tunerjét, hogy jó minõségû-e?

De a philipsnél mi az a max 6óra felvételi idõ?

Egy DVD-re nem tudd annyit rõgzíteni?

Vag yfrankón tömörít.

De akkor ez közvetlen lemezre rögzit? Mert igaz belsõ memóriája nincsen. Akkor ? % érdemes belevágni, hogy megvegyük? :?:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Biztos van neki egy LP-nél rosszabb felvételi módja és abban tud 6 órát felvenni. Szerintem olyat érdemes csak venni, amin van Flexible Record is, vagyis, hogy adhatod meg hány perces a mûsor és úgy tudja felvenni, hogy teljesen kitöltse a DVD-t. Így ha pl: egy 2 óránál picit hosszabb filmet akarsz felvenni, akkor nem kell LP-ben felvenni, hanem beállítod, hogy teszem azt 2 óra és 15 perc, és akkor úgy lövi be a bitrátát, hogy pont beleférjen

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Oké azt hiszem kiszállok ebbõl a vitából, senkise ért velem egyet :)

Link to comment
Share on other sites

szabzso

web - te állíthatod be, hogy egy lemezre mennyit vegyen! Ez max 6 óra, (lehet némelyiknél van nagyobb is ennél) bár lehet eddig sem érdemes elmenni, mert akkor már a kép elég zûrös lehet. Azt nem tudom, hogy melyiknek lehet jobb a tuner része, szerintem igencsak egyformák lehetnek. A philips gondolom +R és +RW-re vesz fel, az LG-t nem tudom, vedd azt amelyik márka szimpatikusabb! Ilyen árban talán még Pioneer-t is találhatsz, esetleg pár ezerrel többért panasonic vagy sony. Amelyiknek nincs merevlemeze, az egyértelmû hogy csak lemezre tud rögzíteni és azt ugye real-time teszi!

 

 

Panasonic ez vesz -R / -RW / RAM-ra is és hát panasonic, az ára pedig 53e Ft

meg hát érdemes nézegetni az áruházak akcióit is!

Link to comment
Share on other sites

web

Sziasztok!

Megvettük a Philipset és frankó, jó!

De eggyet nem értek vagy Nem tudom kezelni, de elolvastam a leírást és nem írja, hogy kompatibilis legyen a sima asztali dvd lejátszóval, van rajta kompatilitás funkció, be is kapcsoltam, lefutott.

Kivettem a lemezt és átraktam a másik dvd lejátszóba, de nem olvasta be.

Egy DVD+RW lemezen teszteltem a felvételt.

No most akkor mivan, hogy kell csinálni szerintetek, hogy letudja játszani a dvd olvasó?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Lehet, hogy a DVD olvasó nem kezeli a DVD+RW-t. Próbáld meg DVD+R vagy DVD-R lemezzel. A minuszosakat általában jobban szeretik az asztali DVD-k. A pluszosokat meg sok lejátszó csak akkor szereti ha a médiakódot átírod DVD-ROM-ra mintha gyári lenne.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Mekkora rpm-es egy asztali DVD? Vagy egy PC-s DVD?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Egy asztali szerintem lényegesen lassabb, hiszen filmnézéhez nem kell a gyors tempó. a PC-s lehet akár 12 rpm-es ( 16x-os DVD olvasó pl.)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Köszi!

Kerestem a neten, de nem találtam technikai adatokat.

Link to comment
Share on other sites

szabzso

web - lehet a hiba oka az is amit Adani írt, de az is lehet hogy nem zártad le a lemezt és azért nem játsza a másik! De ezt korábban már írtam ...

Link to comment
Share on other sites

web

A DVD+RW /+R lemezt a sima olvasó nem játsza le, de a DVD-RW/-R re írt filmel nincs probléma.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nemrég megérkezett a Toshiba DivX-es asztali DVD-íróm. Eddig nagyon tetszik. :D A felvétel minõsége még a leggyengébb tömörítéssel is kiváló.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Lex

Próbáld ki a Forma-1-gyel és mindjárt nem lesz olyan jó. :D

@Adani:

Az a 12 rpm nem lesz egy kicsit kevés? rpm=rotation per minute, azaz fordulat/perc. 12 fordulat percenként azt jelentené, hogy 5 másodpercig tart 1 fordulat. Az optikai meghajtóknál az 1x-es, 2x-es,...16x-os... 52x-es, nem a fodulatra utal, hanem az adatátviteli sebességre. CD: 1x-es= 150 KB/s, DVD: 1x-es=1385 KB/s. Hogy még bonyolultabb legyen, ráadásul ez a maximum, amit a lemez külsõ peremén ér el a meghajtó. A lemez elején sokkal alacsonyabb az adatátviteli sebesség azonos fordulat mellett is. Az olvasási, de fõléeg az írási módszer is változik a sebességtõl és a pozíciótól függõen (CLV, ZCLV, PCAV)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Próbáld ki a Forma-1-gyel és mindjárt nem lesz olyan jó. :D

Most ez nehéz lesz... :D Erre még várhatunk egy kicsit. :(

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Lex

 

Igazad van, 12 ezerre gondoltam, egy 52X-es CD-ROM kb. ennyit tud, szóval egy 16X-os DVD sem állhat olyan messze ettõl. Ennél magasabbra nem jó ötlet merészkedni, mert akkora erõhatást már nem biztos, hogy kibír a lemez.

Link to comment
Share on other sites

Lex

A 12.000 rpm se jó, mert ennyi egy fogászati fúrónál, meg egy mini barkács fúrónál elmegy, de ha egy 12 cm átmérõjû CD/DVD lemezt ennyivel megforgatsz, az már gyorsulás közben a meghajtón és a gép fém! oldalán át távozik darabokban . :upsz:

12.000-es fordulat esetén a kerületi sebesség:75,4 m/s vagy 271 km/óra, ami már autóban is érdekes.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Pedig hidd el fenemód gyorsan pörgeti a lemezt. Megaztán a discmanem leírása szerint õ benne 300 rpm-el forog a lemez, és a discman egyszeresen pörget, most ezt 52-vel beszorozva még 12 ezernél is több jön ki ( 15600). Nyílván kicsit kevesenn ennél, mert itt cska a peremén olvas valóban 52X-en, de akkor is lehet kb. 10e. És nyílván azért nem gyártanak 52X-nél gyorsabbat, mert azt már tényleg nem bírná a lemez.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Pedig annyival megy.

Nézd meg magad is.

(az utolsó rész)

 

És nyílván azért nem gyártanak 52X-nél gyorsabbat, mert azt már tényleg nem bírná a lemez.

És a lemez tényleg nem bír sokkal többet ;)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Utánanéztem és tényleg gyorsan megy:

Wikipédia

Elnézést a félretájékoztatásért. :upsz:

E szerint az 1x-es sebességnél a peremen 200 rpm kell. 52x-esnél 10.400. Bár hozzá kell tenni, hogy az 52x-es meghajtókra rá van írva, hogy szétmehet a lemez (már láttam ilyet). Ráadásul a lemezek nagy részét nem tudja ennyivel megforgatni a vibráció miatt. Kénytelen lassítani a drive.

A DVD-nél a Wikipédia azt írja, hogy pl. a 16x-os DVD a 48x-os CD fordulatszámának felel meg.

Ebbõl következõen az asztali DVD, amennyiben csak 1x-esen forgat!?!, akkor a belsõ sávon 1500 rpm, míg a legszélén 600 rpm a fordulatszáma.

Viszont akkor azt tudom mondani, hogy a DVD lemezeket már jobb mechanikai felépítéssel gyártják, mert nekem a DVD kevesebb zajt csinál, mint a CD.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Reyorkin

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek a Panasonic DMR-EH50-esérõl?

80 Gb HDD, írja: a DVD-RAM, DVD+/-R, és DVD-RW lemezeket.

A HDD-re "legrosszabb, ill. leghosszabb" változatban 142 órát, legjobb minõségben pedig 17 órát képes felvenni.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem teljesen korrekt. Azt azért nézd meg, hogy flexible recordot tud-e ( bár winyósnál nem nagy gond ha nem), és engem még az ára érdekelne.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Biztos hogy nem digitalizálókártyát akarsz inkább? Az sokkal rugalmasabb.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...