Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Asztali DVD író


uzs_joy

Recommended Posts

Lex

Most jöttem rá a merevlemezes felvevõk még egy elõnyére (vagy inkább a merevlemez nélküliek hátrányára): idõzítve 1 lemeznél többet is tudsz felvenni. Hétvégére nem tudom magára hagyni, mert annyi mindent kellene rögzíteni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Ha megy a film akkor is látom a blokkosodásokat. Lehet hogy csak nagy a tv-nk (72cm), vagy túl jó a szemem.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Azt szeretném még tudni az írókkal kapcsolatban,hogy milyen dvd-re lehet írni a time shift funkcióval?Újraírhatóra lehet?

 

2. Az újraírható lemezeket törli magától ha rá akarok venni másikat,vagy nekem kell töröltetni?

 

Ezek az írók lezárják a lemezeket?Arra gondolok,hogy pl. veszek fel egy meccset és a félidõnél megállítom a felvételt majd amikor kezdõdik a 2. félidõ akkor elindítom újra mint a videokazinál.Ezt meg tudom csinálni?

Link to comment
Share on other sites

Adani

1-2. kérdés:

 

Írója válogatja, de általában mint a Nero is, szólnak, hogy a lemez nem üres. Letöröljem? Ha igent nyomsz rá letörli.

 

A timeShift pedig csak az írótól függ, hogyan engedélyezi, de általában mindenfajta lemeznél mûködhet, mert manapság már elég gyors a belsõ mpeg2 proci, ahhoz, hogy egyidõben tudjon felvenni és lejátszani.

 

Utólag, ha még van hely a DVD-n természetesen tudsz felvenni dolgokat. Vagy megállítod a felvételt, és akkor lezárja a menetet, vagy pedig a csak szünetelteted (Pause), ekkor nem záródik le, de gombnyomásra folytatja. Az elsõ megoldásnál lezáródik a menet, a másodiknál nem.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

GRRR adani elõbb válaszolt, namindegy azért nem törlöm ki :)

 

Csak a 3. kérdésedre tudok biztos választ adni: annyiszor stoppolsz ahányszor csak akarsz, ha a lemez megtelik akkor lesz egy olyan gomb hogy Finalize és ekkor zárja le. Egyébként reklámoknál/félidõknél érdemes Pause-olni a stopp helyett és akkor nem fogja 2 külön mûsorként feltüntetni.

 

Újraírható lemeznél semmit se töröl magától. Ha nincs hely akkor hibaüzenetet ír ki. Neked kell kiválasztanod a programot amitõl meg akarsz szabadulni és õ kitörli. Aztán megnyomod a Rec gombot ha felvenni akarsz. A felvevõ megkeresi magának az üres helyet.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ne is töröld ki, hiszen pontosabban leírtad a dolgokat. Neked van DVd felvevõd, nekem pedig nincs, csak hangosan gondolkodok :D, ill. azért láttam már ilyen masinát, de még sohasem használtam.

 

ui: A nevem nagybetûvel kezdõdik, de nem fogok megsértõdni ha kicsivel írod, ha neked úgy tetszik. Max elkönyvelem, hogy áruló vagyok :D

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Na ez király! Köszönet!

 

Még 1 Valami: filmek közbeni "pörgetés" hogy néz ki?Esetleg nincs olyan, hogy beállítom hogy ennyi perc:ennyi másodperc-nél kezdjen lejátszani?

Vagy ha filmet nézek de kikpcsolom,de késõbb visszakapcsolom akkor onnan folytatja ahol abbahagytam?

 

Tudom idióta kérdések de mindent tudni akarok!

 

A DMR ES10,DMR ES20,DMR EH50 közül vacillálok. Szerintetek?

 

Az ES 20nál az a helyzet,hogy még nincs videokamerám,de majd lesz és akkor jól jön a DV-bemenet.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A legtöbb lejátszóval lehet pozícionálni. A pörgetés pedig úgynézki, hogy különbözõ sebességekre tudod gyorsítani a lejátszást. A mi asztali DVD-nken (nem író csak lejátszó) 2-16X-ig lehet gyorsítani, de van a távirányítón egy GOTO gomb is, amivel akár másodpercre pontosan is oda tudom pozícionálni,ahová akarom.

 

A második kérdésedre pedig szintén írója váltogatja a dolgot. A legötbb író képes erre, de alternatív megoldás, ha megjegyzed, hol hagytad abba ( óra:perc:mp), felírod, és odaállítod.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Enyém is tud olyat hogy megadod hogy hány percet/órát szeretnél ugrani. Nem tudom miért de csak DVD-RAM lemezeknél mûködik és a Time Slip gombot kell hozzá lenyomni.

 

Adani: rájöttem utólag de lusta voltam még1x szerkeszteni a hozzászólást :)

 

Ja és tök fura hogy van egy olyan funkció amivel beállíthatod hogy a felvétel 30,60 stb perc múlva álljon le, a leírás szerint ehhez a Rec gombot kell nyomogatni felvétel közben, nem tudom miért de nekem ez a funkció nem mûködik, pedig nyomogattam a Rec gombot mint az állat :(

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ez nem újdonság, ilyet a videónk is tud.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Tudom, én inkább arra tettem a hangsúlyt hogy nálam ez a funkció valami miatt nem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Egy DVD RAM lemez hányszor írható újra?

Link to comment
Share on other sites

Lex

Bocs, de egy pár dolgot megismétlek.

@Aneurysm: Ha nagyon a blokkosodásra koncentrálsz, akkor úgyis észreveszed. Viszont, ha a filmre, akkor nem. :D

-----

Az idõzített felvétel leállítás azért van, hogy ha felvétel közben el kell menned, vagy aludni akarsz, akkor ne kelljen megvárni a végét, hanem 30 perces lépésekben megadhatod, mikor álljon le. A leírás valóban félreérthetõ, de azt pontosan leírják, hogy a készüléken lévõ Rec gombot kell nyomkodnod. Talán azért, hogy ha nem találod a távirányítót, akkor is gyorsan végezzél. De mi van akkor, ha nem találod a felvevõt. :D

 

@bazs198081: A Panánál a Time-Shift, csak DVD-RAM lemezen mûködik, mint sajnos sok más extra funkció is. Tehát RW-sen nem megy. Ennek kis részben az oka, hogy a Pana nyomja a saját RAM lemezeit, nagyobb részben viszont az, hogy a RAM-ot szektor szinten lehet írni (szektorokra van osztva a lemez), az RW-t pedig csak folyamatosan, pozícionálás nélkül. PC-n is ezért nem lehet megállni az írással és folyamatosan kell etetni az írót.

2. Az RW-s lemez mûködése a Panánál: Kicsomagolod, beteszed, kiírja, hogy nincs formázva, ha kéred, megformázza. Felveszel, Pause után folytatja, Stop után ezt a "title"-t már nem tudod folytatni. A következõ felvétel egy új részként lesz felvéve. Tehát meccs közben Pause, akkor csak kivágod a reklámot, Stop-pal két külön mûsorként veszed fel.

Egész addig, míg be nem telik a lemez, vagy le nem zárod, ugyanis a lezáratlan lemezt nem tudod másutt lejátszani, vagy PC-n beolvasni. Ha nincs lezárva és van rajta hely, akkor még tudsz felvenni. Ha lezáratod a lemezt, akkor már nem tudsz felvenni rá, hiába volt rajta esetleg hely. Lezárt lemezt már csak formázni tudsz.

-------

A Panánál mûsorokat törölni RAM-ról bárhonnan tudsz, míg -RW-nél csak az utolsót.

-------

Filmnézés közben csak tekerni lehet a Panánál, sajnos adott pontra ugrani nem (kivéve RAM lemezen a TimeSlip-et, ahogy Aneurysm is írta). Legalábbis az ES-10-nél. Viszont RAM-on lehet fejezetekre darabolni a filmet. Én ha megtartok egy felvételt, akkor PC-n megvágom és 5 perces fejezetekre bontom, így tudok 5 perceket ugrani.

---------

Ha Stop-olom a lejátszást, akkor Play-re onnan folytatja, ahol leállítottam (mint a videomagnó).

---------

Az általad írt 3 változatot kibõvíteném: EH-60. A különbségek:

ES-10 az alap, ES-20 és EH-60 +DV bemenet, EH-50/60 + vinyó 80/200 GB.

---------

A DVD-RAM 100.000-szer.

 

@Adani: Mint írtad is, nincs írod, csak láttál ilyet. Nem szeretnélek megbántani, de feltételezésekkel ne vezesd félre a másikat. A felvevõ nem szól, hogy a lemez nem üres. Ha nincs televéve, akkor még tudsz rá felvenni. Ha lezártad, akkor formázni lehet, de alapban az ilyen lemezt nem törölni akarja, hanem lejátszani.

A TimeShift nem az MPEG2-tõl ill. az írótól függ, hanem a lemeztõl, mint fentebb írtam, hogy tud-e a lemezen a felvétel közben a lejátszási pozícióba ugrani, majd visszapozícionálni az írási pontba. -RW-s lemezen ez nem lehetséges. +RW-s lemezen elvileg lehetséges, de ezt nem tudom állítani, mert +RW-t író felvevõvel nem volt dolgom.

A felvevõ nem zárja le a "menetet", mert nem multi-session formában írja a lemezt, mint a PC-s írók. Az egész lemez egy videó adatfolyam (stream) lesz, csak az .IFO file-ban lesznek benne a részek adatai, ami alapján az író tudja, mi hol kezdõdik, ... A felvételek után történhet a teljes lemez lezárása, ami nem lezárás, hanem "Finalize", azaz véglegesítés, amikor menüt rak a mûsorok elejére és befejezi a lemez DVD-Video formátumát.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Köszi a részletes választ!

Neked vmilyen Pana íród van?

Link to comment
Share on other sites

Lex

Panasonic DMR-ES10. Amilyet az Indexen is kérdeztél.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Küldtem neked egy mailt amibe lenne egy kérésem!

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Lex

 

Attól még, hogy nincs nekem ilyen eszközöm, még tudhatok róluk egy s mást. Szerintem senkit nem vezettem félre, a hozzászólásomban leírtam, hogy csak feltételezés, meg egyébként is készülékfüggõ ( A pana így csinálja, lehet, hogy egy másik meg amúgy)

Link to comment
Share on other sites

Lex

@Adani:

Leírtam, hogy miben nem helytálló az elképzelésed és a hozzászólásodban nem írtad, hogy ez csak feltételezés, csak késõbb. De ne nyissunk vitát ebbõl, mert nincs értelme. Bocs, ha megbántottalak, csak a DVD-felvevõkkel most ismerkedõk miatt javítottam.

 

Itt egy másik TV felvétel részlet (30 sec, 19 MB) SP módban. Talán ez jobb minõség, mint egy régebbi film. Reklám blokk vége és élõ adás részlet.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Bocsi Lex én ilyen vagyok, múltkor is majdnem megölt a düh mert egy eredeti 3 órás koncertDVD-n egy tizedmásodperce lehet hallani egy nyikkanást. Ezek után nem tudom úgy élvezni, mert én 100%-os hibátlanságot várok el egy hivatalos dvd-kiadástól. Volt egy hasonló helyzet egy eredeti audio CD-vel is... namindegy ez offtopic

 

Egyébként a készüléken nyomogattam a Rec gombot és nem reagált egyáltalán.

Link to comment
Share on other sites

Lex
Szia!

 

Arról lenne szó, hogy ha nem lenne nagy kérés akkor tudnál nekem küldeni pár megabájtnyi felvételt amit ezzel az íróval készítettél?

 

Azért kérem mert meg szeretném nézni hogy milyen minõségben vesz fel.

Itt a segélyfórumon valaki már feltöltött kb 6 Mb-nyit és megmondom õszintén amikor megnéztem tv-n nagyot csalódtam,hát annál még a 15 éves videónk is szebbet vesz fel.Szerintem ott nem a készülék miatt lett olyan hanem szerintem a tv adás vétele volt Kellemetlen.

 

Szia!

 

Nem értem, ezt miért ne lehetne megbeszélni a fórumon, hiszen arra van.

 

Egyébként az ezen a fórumon lévõ 6 MB anyagot én raktam fel. A minõség természetesen nem lesz jobb, mint a TV adás, de jobb anyagot nem tudok felvenni, mert nincs jobb forrásom. A minõséget, hogy ellenõrizted a TV-n? Úgy értem, mivel jelenítetted meg a TV-n, mert nekem jó minõségben jelenik meg.

 

PS.: Ha hozzájárulsz, akkor ezt a levelezést átraknám a fórumba.

 

Persze,a fórumra nem is gondoltam!

 

Egy kollégámnál néztem egy noname lejátszón!Ez szerinted befolyásol vmit?

Ha az MPG állomány konvertálva lett kiírva a DVD-re, akkor igen. Ha nem volt konvertálva, akkor nem teljesen értem, mert nekem jól jelenik meg.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Lex megnéztem a klippedet és kb annyira tömbösödik mint az enyém. Ugye nem tömörítettél rajta semmit?

Link to comment
Share on other sites

Lex

@Aneurysm:

A hibás DVD-t vissza lehet vinni. Ha a master-en is ott a nyikkanás, az már gond, és egyben a kiadó minõsítése. Ha tökéleteset akarsz, akkor vegyél digitális vevõt, bár azt sem fogod tudni digitálisan rögzíteni, mert a TV társaságok nem örülnek ennek. Lehet, hogy nem sokára a TV adásokba is Macrovision védelmet raknak. :( A tökéletességnek persze ára van.

Egyébként a készüléken nyomogattam a Rec gombot és nem reagált egyáltalán.
Sima felvétel közben? Neked is ES10 van?

 

Nem tömörítettem. Egy TV adástól ne várj tökéletességet. Gondolj bele, hogy egy tyúkbélen jön 30 analóg adás.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Pontosan, de nálunk, csak a UPC Direct, meg DVB van mint digitális TV-adás. A DVB ráadásul nem is érhetõ el, mindenhol (BP-n és a kab-hegyen van adó). De az adás rögzíthetõ digitálisan, akár DVD-felvevõvel, akár géppel, vannak rá pluginek, ha pedig Macrovison védelmet tesznek az élõ adásban, arra is van megoldás ( illegális persze).

 

ui: Persze csak magyar adásoknál alternatív a UPC Direct meg a DVB TV, külföldi mûsorokat lehet nézni egy sima digitális beltérivel és parabolával.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Lex:

 

1.) nem hibás a DVD, a nyikkanás minden kópián megtalálható (utánanéztem).

 

2.) igen, sima felvétel közben nyomogatom a Rec gombot, pontosan úgy ahogy a kézikönyvben írják.

 

3.) Tapasztalataim szerint TV-adásból való felvétel minõsége megegyezik mondjuk egy Hi8 kamerából való felvétel minõségével.

Link to comment
Share on other sites

Lex

1. Ha nem cserélik, akkor esetleg készítesz egy kópiát, amibõl kivágod a nyikkanást.

2. Nekem mûködik, lehet, hogy hibás a készüléked.

3. Ugyan Hi8 kamerát nem próbáltam átvenni, de azért az nem mindegy, hogy S-Video-n vagy RF-en jön a jel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...