Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Képek elhalványítása


Mezofi

Recommended Posts

Mezofi

Sziasztok!

Hogyan tudom megoldani, hogy a kép a színpadon fokozatosan jöjjön elõ. Lehet-e úgy, hogy ne az idõ vonalon keljen frame-eket beszurkálni.

Próbáltam for ciklussal az alpha érték növelésével nulláról indulva, de a szemnek csak annyi látszik, hogy a kép a helyén van. Nincs fokozatosság.

Edited by tzoli
Link to comment
Share on other sites

benkovics

Csak idõszalaggal, vagy pedig csináld meg animált gif-ben, csak az folyamatosan villodzni fog! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Ez nekem is problémám volt... Nekem ha jól emlékszem úgy sikerült megoldani, hogy az alfa értéket 10%-onként növeltem... Elég bonyolult meg idõigényes, remélem valaki fog rá mondani valami jót!

Link to comment
Share on other sites

ocsi

A timeline-on miért nem jó? Motion tween-el? Én kipróbáltam és simán mûködik a kép-motion tween-alpha kombináció... de megoldható maszkolással is. (A maszkot teszed átlátszóvá).

Edited by tzoli
Link to comment
Share on other sites

benkovics

Ez igaz!

Pont ma jutott eszembe! Ki is próbáltam! Mûködik! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Bencce

valamiért timeline-on nem akarta. Egyik képkockát 0%os alphára a másikat 100%ra állítani és összekpacsolni.... Nem ment:) . És ha jól emlékszem amszkolással sem, de majd megpróbálom megint. Én szöveggel akartam ezt még annó (My Webpage) és ott is csak akkor ment ha köztes értékeket is beállítok! Jajjj de jó most, hogy írom eszembe is jutott, hogy ennek az oldalnak elkészült a domain-e és feltölthetem:)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

És mi van akkor, ha megrajzolod a két képet, az egyiket 0%-osan, a másikat 100%-osan mondjuk photoshoppal, és ezeket "tween"-nel kötöd össze?

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Bence: A szöveget ne keverjük bele... az valamiért hülyén viselkedik egyes esetekben...

Lépések:

 

1.kocka:

Importáld a képet

Sokadik kocka:

Tedd kulcskockává(keyframe). Ennek hatására a tartalma ugyan az lesz mint az elõtte lévõ kulcskockáé.(1.kocka)

Jelöld ki a két kockát és a közte lévõ kockákat a Timeline-on Jobbklikk-->Create motion tween

Ezek után az 1. kockán menj a képre és állítsd be az alpha-t 0%-ra. Így mûködni fog...

 

A photoshop-ot el lehet felejteni. A Flash motion tween effektje azon alapúl, hogy a ki lehet számoni a köztes kockákat... Ez két kép esetén is lehetséges lenne, de az más progi.. nem vektografikus...

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Igaz!

Bocs! :upsz:

De az ötlet jó volt! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mezofi

Láttam ezen az oldalon egy szép képcserét. Szerintetek mi a trükk benne. Nem tudok rájönni hogyan csinálhatták. Nem kódolása érdekel, hanem a mûködése.

Itt van. ;)

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Arra a képváltásra gondolsz, ami olyan mint azok a hirdetõtáblák amik függõleges csikokból épülnek föl és így 3 plakát váltakozik?!

 

Megvalósítás:

 

A képet betölti egy MC be. Ez után a következõt betölti alá. Valamelyik képet maszkolja, és a maszk efekt függõleges téglalapokból épül föl, ami motion tween segítségével 'kinyílik'. És a téglalapk közt van egy kis késleltetés... Azt hogy a végtelenítést hogy oldották meg, azt nem tudom...

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Én is erre gondoltam, a képek egymás alá és a maszkot balról tolva jobbra. A maszk pedig függöleges csikokból amik group-pal egy csoprtba rendezve. A kérdés feltevése után már próbálkozgattam vele.

Köszi, akkor valószínû így csinálták.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
system54

Hali!

én a fix.tv-n láttam egy olyat hogy alul voltak a képek és amire rá mentem megjelenik egy nagy képbe ("kivetitõre") azt vajon hogy hogy csinálták???

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Rá is kattintottál vagy csak a kurzort vitted rá?

Link to comment
Share on other sites

system54

Csak rámentek (azt hiszem) de ez most mindegy. :S

Link to comment
Share on other sites

Garono

Vagy egy egyszerû JS volt, vagy CSS. De az utóbbi megoldást csak a fanatikusok használják (mint én). :D

Link to comment
Share on other sites

system54

Bocs garono én még kezdő vagyok elmondanád hogy hogy lehet megcsinálni létsziiiiiiiiii!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Garono

Tegyük fel, hogy JS, azt másold ki tõlük, és megvagy. De ehhez érteni is kéne a JS-hez, mert azt így elmagyarázni nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

system54

Nem tudom kimásolni mert tévéjükben adták le! És még azt az adást sem lehet letölteni! :Sír: De nem tudom mi az a JS.

Link to comment
Share on other sites

Garono

JS = JavaScript.

Link to comment
Share on other sites

system54

Gondoltam! :pislog:

De hogy alul voltak a képek és a csávókám rákantitott az egyik képre és felette egy nagy kivetítőn lehetett látni nagyobban a képet!

Nem tudjátok hogy lehet megcsinálni akár JS-sel???

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jól értem, hogy van egy számítógép, egy monitor, azon van egy weboldal, amin vannak képek. Ezen kívül van egy vetítővászon és egy kivetítő (valószínűleg rádugva a számítógépre), és amikor rákattintanak a képre a weboldalon, akkor az megjelenik a vásznon nagyban?

 

Mi van akkor, ha ez nem egy weboldal volt, hanem valami képnézegető program, ami úgy van beállítva, hogy az egyik képernyőn mutatja a bélyegképeket, a másik képernyőn (amit a kivetítő visz), mutatja a kiválasztott képet nagyban?

Link to comment
Share on other sites

system54

Bocs az értehetetlenségemségemért, bocs sajnálom. very very sajnálom :Sír: :Sír: :Sír:

(Már megoldottam a képnézegetést flash-ben.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...