Jump to content
GSForum - Segélyvonal

TV tuner csatlakoztatási gond


Doenee

Recommended Posts

Doenee

Hali!

 

Ezer medve bocs lehet, hogy rossz helyre írok.

 

Vettem egy tuner kártyát nevezetesen egy WinFast PVR 2000-ret. :)

 

Itthon derült ki hogy az audió kimenetét a hangkártyára közvetlenül kell rácsatlakoztatni gépházon belül.

Ugyan akkor alaplapra integrált hangkártyám van, amihez nincs külön alaplapi csatlakozó a Lin-in-en kívül. A tunerkártyán viszont nem ilyen a belsõ csatlakozó. :Sír:

 

Hogyan lehetne csatlakoztatni a tuner hangját az alaplaphoz ?

 

A tuner audió kimenet kábelét átalakítva csatlakoztathatom-e az alaplap Lin-in-é -hez kivülröl?

 

Arra is gondoltam, hogy az alaplapi CD-in csatlakozóhoz csatlakoztatom a kábelt, mivel az szabad, de az XP lehet, hogy elkezdene hûlni ha zenei CD-t hallgatok.

:upsz:

 

A segítségeteket megköszönöm.

 

Doenee

Link to comment
Share on other sites

ferii1528464465

Helló! Nekem is van valami ilyesmi kártya. :D Nekem ez nem okozott gondot, én nem házon belül kötöm, ha "kívül" egy sima kábellel. Az is mindegy hogy mikrofon portra, vagy Line-in portra kötöd, majd azt a programban be tudod állítani. A te kártyádon nincs külsõ audió kimenet?

 

A tuner audió kimenet kábelét átalakítva csatlakoztathatom-e az alaplap Lin-in-é -hez kívülrõl?

Igen, ha nincs külsõ kimenet a TV kártyán.

Link to comment
Share on other sites

Doenee

Ferii!

 

Nincs külsõ kimenet a tunerkártyán.

 

Az az igazság, hogy a Lin-in-t szeretném szabadon hagyni mivel az alaplapi hangkártya 5.1-es, de hát ha a tunernek kell akkor lemondok az 5.1-röl. :(

 

Akkor marad a barkácsolás. :hááát:

 

Köszönöm a válaszod.

Link to comment
Share on other sites

ferii1528464465

Ha a line-inre rádugod akkor miért kell lemondanod az 5.1-rõl?

Nekem is az van...

De amikor tv-t nézek akkor az csak 4 hangszórón szól. Szerintem tv-t nem lehet nézni 5.1-ben, bár nemtudom. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Doenee

Nem a TV-t akarom nézni 5.1-es hanggal hanem a DVD-t szeretném. :)

 

Az alaplapom VIA Epia M és úgy jön ki az 5.1, hogy a

Lin-in-be, Mikrofon-ba és az Out-ba kell csatlakoztatni a hangfal kábeleket.

Link to comment
Share on other sites

ferii1528464465

Az hogy lehet? Nekem külön megvan a helyük. Dehát ha neked így van, akkor neked nem tudok segíteni. Sajnálom.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Tehát az alaplapon 1 db cd-nek való csatlakozó van?

Szerintem a cd-t nyugodtan nyomhatod xp-n keresztül is, én már nagyon régóta úgy csinálom, és nincs semmi bajom vele.

Ha pedig mindenféleképpen kábelen akarod vinni a cd hangját, akkor vágd el mindkét kábelt, (az egyikrõl a csatlakozót, a másikat bárhol) forraszd össze õket és szigeteld le.

így kapsz egy 2 bemenetes kábelt. :ötlet:

Remélem elég jól elmagyaráztam....

Link to comment
Share on other sites

Doenee

Ferii

 

Ha csak a Lin-ine van bedugva akkor Lin-ine-ként funkcionál a csatlakozó ha mind a három be van dugva akkor érzékeli az alaplap és mind a három kimenetként mûködik (5.1-revált).

Legalábbis ezt hámoztam ki a leírásból.

 

„When 6-channel applications are used, all three jacks become output connectors with Smart 5.1 (See Appendix A) In order for the 6-channel audio to function, the operating system and multimedia applications must be properly configured. Please note that Windows 98 only supports 4- channel audio.”

 

Azt hogy érted, hogy a te alaplapodon külön megvan a helyük?

 

 

Gereby

 

Tehát ha jól értem a TV tuner hang kimenetét - a mi belsõ- csatlakoztathatom az alaplapi CD IN csatlakoztatóhoz.

Az XP külön kezeli az analog és a digitális audió jelet, nem akadnak össze?

 

A DVD-rom-ot IDE kábelen használom

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nos tehát ez a cd-in egy négy tûs analóg hang bemenet ami az alaplapon van (az integrált hangkártyához tartozik). Ennek a win98-as idõkben volt jelentõségük, amikor a hang tulajdonképpen közvetlenül átment a hangkártyába, és úgy játszotta a hanglemezeket. Az XP képes arra, hogy az IDE kábelen keresztül lebonyolítsa digitálisan a hangátvitelt. Szóval teljesen fölösleges az optikai egységet összekötni a hangkártyával. (én se teszem....)

A tunerkártyád nem képes PCI sínen keresztül eljuttatni a hangot a hangkártyába. (Ez szinte mindenütt így van. Nállam is!)

Ezért kell analóg összeköttetés. Ezt két féle módon lehet létrehozni:

:nyíl: 1 rövidke jack-jack kábellel a tuner elõlapjára kivezetett hangkimenetet átvezetni a hangkártya line-in bemenetébe (nállam is ez van)

:nyíl: A régi cd hangkábelt használva belülrõl összeköti a hangkártya cd bemenetével.

 

Tehát CD re manapság fölösleges analóg jelet használni. De tõllem akár azt is megcsinálhatod, amit írtam, hogy 2 kábelbõl csinálsz 1-et.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Nekem is van egy ilyen tunerem. Fogsz egy audiókábelt, és rádugod a tunerre, meg a CD-inre az alaplapon. Én is XP-t használok, és nincs semmilyen akadás...

Link to comment
Share on other sites

ferii1528464465

Én úgy értem, hogy az alaplapomon (Asus A7N8X-E deluxe) külön vannak bemenetek (Line-in, mikrofon).

És vannak kimenetek (Spdif, Center; mély, jobb; bal, és a hátsók) Ezek az 5.1-hez tartoznak. Meg még van egy ha nem 5.1-et akarsz - sima 2db hangszórónak.

 

üdv

Link to comment
Share on other sites

Doenee

Hali!

 

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :!: :!: :!:

 

A TV tuner hang kimenetét (csak belsõ van) az alaplapi CD-in-re csatlakoztatom.

A kereskedõ is ezt tanácsolta.

:)

 

Ui.: Ferii komoly alaplapod van :!:

Link to comment
Share on other sites

ferii1528464465

Szia! Kösz! :démonikacaj: Csak az a baj, hogy Socket A-s foglalat van benn. De azért szerintem ez is király. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...