Jump to content
GSForum - Segélyvonal

BitComet


Kovács Dávid ( Davs )

Recommended Posts

fapuma
És ha Externet-es netem van? Akkor mit, hogyan állítsak be mert eddig csak ilyen 30kb/s sel meg 20kb/s-kel töltöttem de van amikor eldobja az agyát és 50kb/s-el töltöm! Hogyan lehetne beállítani, hogy gyors legyen? (azért kérdezem mégegyszer mert Papp Norbinak adsl-je van nekem meg DSL)

Nincs véletlenül egy weboldala a szolgáltatódnak? Ott elméletileg ki kéne írniuk az egyes netcsomagok paramétereit. Kikeresed a sajátodat, megnézed a feltöltési sebességét, és elosztod 10-zel, ekkora határra állítsd be a feltöltési sebességet.

 

(Ha pl. 256kbps a hivatalos feltöltési sebességed, az 256/8=32KB/s, ennek 80%-a pedig 32*0,8=26KB/s, ennyire kell beállítani a határt. Mivel a 8-cal osztás és a 0,8-cal szorzás összegezve pont 10-zel osztásnak felel meg, ezért írtam az egyszerûbb megoldást.)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Te kis matekzseni! :D De azért tedd hozzá, hogy kerekítéssel, mert egyébként 256/10= 25.6. Egyébként a magyarázat és a válaszod is teljesen rendben van, csak kötekedek egy kicsit! :D

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Vigyázz, mert hívom Mavericket és összefogva földbetiprunk... :démonikacaj::lol::fetreng:

 

De azt is tegyük hozzá, hogy a BC-ben tizedes törteket nem lehet beállítani(ha már kötekedõs a hangulat)... :P

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Bitcomet accleratort használjátok ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Az mi? :pislog:

 

Utólag:

Megtaláltam. Érdekes, amit írnak róla, de nem hiszem, hogy érdemes lenne ezért plusz erõforrásokat áldozni. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Melyik portot kell figyeltettni a BitComet-tel? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

http://www.click-now.net/download/BitComet_Accelerator.htm

 

Egy külön program :)

 

Én már az 1.0-s verziót is használtam régebben, de ez a 3.0 a legújabb.

(nekem a NOD32 megfogott valami kémprogit amit fel akart telepíteni pluszba :pislog: )

De ettõl függetlenül mûködik az gyorsító 8)

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Melyik portot kell figyeltettni a BitComet-tel? :pislog:

Valamelyiket 0 és 65535 között.

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

De melyik a legjobb? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Nincs legjobb, az összes port egyenrangú.

 

Olyan elõfordulhat, hogy pl. egy portot egy másik program is használ, ilyenkor kicsit rosszabb lehet a kapcsolat minõsége(sebesség/stabilság).

 

Ezért van olyan lehetõség, hogy "Véletlen port". Nálam pl. a program a 10784-est állította be telepítéskor, azóta nem változtattam.

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Valaki leírná nekem, hogy hogyan állítsam be a BitComet-et? :?:

 

Netem:

ADSL

Max letöltési sebesség: 1024 kbit/s

Max feltöltési sebesség: 128 kbit/s

 

Valaki segítsen! :bocsánat:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Korlátozd a feltöltési sebességet 12KB/s-ra.

Ennyit kell beállítanod, és szevasz.

Ha van routered, akkor a BC által figyelt portot nyisd ki rajta, hogy akadálymentesen tudjon kommunikálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mizsi

Üdv!

Egy BitComet-es letöltés, el jutott 83%-ig. Onnan viszont 2 napja nem mozdul. Megnéztem a Tracker státuszt, és ezt írja:

Error: Tracker Response Error:torrent not registered with this tracker in Tracker: itt egy tracker van

Ez mit takar? Ugyanis a letöltés innentõl kezdve nem megy, viszont felfele tölt a maximálisan beálított sebeséggel... Viszont írták, hogy használjak BitLordot a letöltéshez. Lehet, hogy a tracker csak azt szereti? Akkor nem értem, hogy a 83% hogy jött le BitComet-tel. (A tracker státusz végig "error" volt).

Más. Amióta a BitComet fel van telepítve, a ZA másodpercenként kb. 5(!) támadást blokkol a 23790-es port irányába (ezt a BitComet használja). Szabályos ez? Akkor is jönnek a blokkolások, ha a BitComet nem fut.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pocok007Jani

Én azt szeretném kérdezni hogy a BitHUment tulajdonképppen egy olyan torrent keresõoldal(pl.:thepiratebay.org) ahonna gyorsabban tudsz letölteni?

És meghívó kell hozzá szóval belépni nem tudok.Mivel régóta használom a BitCometet és az Azerus-t ezért szeretném kipróbálni, hogy ténleg jobb torrentek vannak-e rajta.A lényeg:Tud valaki meghívót küldeni a BitHUment-re

:?:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Én sajnos nem, mert jelenleg nincs.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

A BH azért fontos, mert magyar cuccok is vannak rajta, és az ottani torrentek valóban gyorsabbak, mivel csak megfelelõ nettel rendelkezõek tölthetnek fel új dolgokat.

Most eléggé megszorult a nép a meghívók témájában, de errõl szerintem itt nem biztos hogy szerencsés dolog beszélni. :bizonytalan:

 

@Mizsi

A "torrent not registered" valószínûleg arra utal, hogy a torrentet törölték a trackerrõl. A seederek emiatt leléptek, Te meg megszívtad. :( (bocs, hogy ilyen nyersen fogalmazok, de ez tényleg szívás)

BitLord-ot nem ajánlom, a trackernek nem a klienseddel van a baja, mint a hibaüzenet is mutatja. ;) És, ahogy Te is észrevetted, ha tiltva lenne a trackeren a kliensed, akkor nem engedte volna 83%-ig letölteni. Megjegyzem, a BitCometnek van egy olyan különleges tulajdonsága, hogy akkor is képes másokhoz kapcsolódni, ha arra a trackertõl nem kapott engedélyt. :démonikacaj:

 

A támadások normálisak, bár a másodpercenként 5 azért sok. Lehet, hogy valaki konkrétan Hozzád akar bejutni. Lehet, hogy megoldaná egy IP-váltás. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ráadásul a Bitlordot sok privát tracker is kifejezettne ellenzi, mert nem küldi el rendesen az adatokat, így az arány számítás pontatlan lehet. A Bithuról meg valóban gyors a letöltés, mert feltölteni csak 10 megabites uploaddal lehet, ami elég ritka dolog, viszont nagyon gyors. Ellentétben egy másik trackerrel, ahová bárki feltölthet torrentet. Mindkettõ megoldásnak vannak elõnyei és hátrányai. A BH elõnye kétségkívül az, hogy villámgyors a hátrány pedig az, hogy ritkán kerülnek fel rá dolgok, mert kevés a feltöltõ. A másik véglet meg azért jó, mert sûrûn pakolnak fel új cuccokatm, hátrány, hogy az elején nagyon lassú a letöltés, mert jellemzõen 10-20 KB/sec-es feltöltési sebességek vanank emiatt a seeder csak lassna tudja szétküldeni a torrentet, vagyis az elsõ seedig nem beszélhetünk gyorsaságról. De ha már 3-4 seeder összejött azért halad a dolog.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
@Mizsi

A "torrent not registered" valószínûleg arra utal, hogy a torrentet törölték a trackerrõl. A seederek emiatt leléptek, Te meg megszívtad. :( (bocs, hogy ilyen nyersen fogalmazok, de ez tényleg szívás)(...)

(...)És, ahogy Te is észrevetted, ha tiltva lenne a trackeren a kliensed, akkor nem engedte volna 83%-ig letölteni.(...)

(...)A támadások normálisak, bár a másodpercenként 5 azért sok. Lehet, hogy valaki konkrétan Hozzád akar bejutni. Lehet, hogy megoldaná egy IP-váltás. :hááát:

Próbálkoztam újraindítani a letöltést a kályhától, de csak 4 Kb/s sebességgel vánszorog :mérges:

Nem hiszem, hogy valaki konkrétan hozzám akar bemászni, megnéztem a ZA logját, és millió számra más IP címrõl jön a támadás. Azért röhejes, hogy 3 hete raktam helyre a rendszerem, a BitComet installásáig kb. 1300 "'támadás" volt, az elmúlt 1 hétben azóta viszont 400.000(!).

Próbálkozutam IP-cím cserével is, de a UPC mindig azt adja vissza. Próbálkoztam azzal is, hogy a BitComet másik portot használjon. ezzel csak azt értem el, hogy arra a portra is irányulni kezdtek a támadások. Ez akkor is fenáll, ha a BitComet éppen nem fut.

:mérges:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Hát ezt nem értem. Nekem napi kb 50-100 támadásom van. :hááát:

 

Az, hogy elölrõl indítottad a letöltést, azt jelenti, hogy újból letöltötted a torrentet és megnyitottad? Ha nem, keresd meg, hogy le lehet-e még tölteni az eredeti helyrõl, mert ha nem, akkor valószínûleg most is azoktól az emberektõl töltesz le, akiknek mondjuk 83%-is van meg, és sosem lesz kész.

Link to comment
Share on other sites

Adani

De ha több embernek van meg 83%-ig még meg lehet., mert a tracker igyekszik mindenkinek mindig mást adni, vagyis két vagy több 83%-ból összejöhet egy 100%.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Az, hogy elölrõl indítottad a letöltést, azt jelenti, hogy újból letöltötted a torrentet és megnyitottad?

Majdnem. Teljesen töröltem az eddig letöltött "adagot", majd újra megnyitottam a torrentet. Így 0%-ról indult. Kiváncsi vagyok, így meddig jut el. Alapjába véve türelmes ember vagyok :D

Link to comment
Share on other sites

fapuma

@Adani

Ha így lenne, valószínûleg nem állt volna meg 83%-nál. ;)

 

@Mizsi

Azért nézd meg, hogy az eredeti helyrõl letölthetõ-e még a torrent. Ha nem, akkor valószínûleg feleslegesen próbálkozol.

Még valami: látsz seedert? Ha nem, nézd meg a BitCometben peerlistát, és ha senkinek sincs több mint 83%, akkor tényleg nincs remény.

 

Velem is volt már olyan, hogy pl. letöltöttem egy zenei torrentet, de egy seeder se volt, viszont mindenkinek megvolt a torrent 96%-a. Így az albumból egy szám rövidebb lett. :)

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Azért nézd meg, hogy az eredeti helyrõl letölthetõ-e még a torrent. Ha nem, akkor valószínûleg feleslegesen próbálkozol.

Még valami: látsz seedert? Ha nem, nézd meg a BitCometben  peerlistát, és ha senkinek sincs több mint 83%, akkor tényleg nincs remény.

Az eredeti torrent oldalon keresõvel nincs meg, csak Google-val. A legnagyobb seeder is csak 83,4%-os. Akkor hagyjam a búsba?

EDonkey-t meg nem telepítek a spyware miatt. :(

Link to comment
Share on other sites

fapuma

A Google-nek valószínûleg azért van meg, mert bizonyos idõközönként indexeli az oldalakat, és a régi állapot lehet meg neki.

 

Ha 83%-nál több senkinek sincs, akkor nincs seeder(seeder=akinek 100% megvan). Szóval, szerintem így nincs értelme próbálkozni, másodjára is csak 83%-ig fog lejönni.

Viszont ha azt látod, hogy a 83,4%-os emberkének lassanként növekszik a százaléka, akkor lehet, hogy eljut 100%-ig, és neked is meglehet.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Aki azt mondja, hogy a Bit Comet lassú, annak nics jól beállítva valami. Most töltöttem 250 KB/s-al!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...