Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Google Earth és NASA World Wind


mazda6diesel

Recommended Posts

benkovics

Az nem próbaverzió, hanem korlátozások nélkül használható teljes program, amibõkl az extra szûrõk maradtak ki!!! Illetve a pro változatban, (kipróbáltam, mint regisztrált Google-os :) , a 15 napos verzióját) mégtöbb minden lehetséges!

Link to comment
Share on other sites

google

Mesélnél róla egy kicsit? :upsz:

Bár úgy is ki fogom próbálni, de talán többünket is érdekel!

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Nagyon pontosan lehet vele rákresni különbözõ helyekre, éttrmek, szállodák, kórházak....

Kiváló útvonaltervezõ, és a programból tudod nyomtatni a kívánt térképeket.....

De én akkor is azt gondolom, hogy nem éri meg a 400 dollárt......

Persze ez, amit mi használhatunk inkább játékszer, amit az egyedülálló (mármint az ilyen jellegû programokat illeti,) grafikai motor egy fantasztikus utazássá varázsol.

Szerintem Magyarországon, ennek csak akkor lesz értelme, ha az egész ország úgy fel lesz térképezve, mint az USA. Ugyan vannak már komoly adatok feltöltve, de a rosszminõségû, régi, esetenként több mint három éves képek, nagyon lehangolóak!

Link to comment
Share on other sites

google
...régi, esetenként több mint három éves képek, nagyon lehangolóak!

Éppen egy munkámhoz kerestem képet, és megtaláltam a helyet Budapesten. Csakhogy három éves a kép, és akkor még csak az utca volt kihúzva, de egy ház sem állt még rajta. :pislog::D

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Nálunk, meg az Antall József szobor hiányzik... Pedig az már 4 éve áll!!!!! :hmm:

Európa, sajnos ilyen! Hiányos, és régi! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nagygabor

A mi környékünkön az uzsai-bányát már 3 éve nem bányásszák. A képen meg még ott vannak a gépek is.

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Hogyan kell kiejteni a Google-t? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Tegyetek egy próbát a NASA World Wind programmal. Nekem bevált.

 

http://worldwind.arc.nasa.gov/

 

Õk egészen biztosan saját felvételekkel dolgoznak.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor
Hogyan kell kiejteni a Google-t? :upsz:

Nem vagyok valami nagy angolos, de szerintem "gúgl".

Aztán javítsatok ki, ha tévedek.

Link to comment
Share on other sites

Minkó

Budapesten megnéztem a Régi BS-t.

Még javában tart az építkezés a képen... :D

Link to comment
Share on other sites

google

Igen, többek között ez alapján sikerült belõni, hogy kb. három évesek lehetnek a budapesti felvételek.

Link to comment
Share on other sites

fulesman
Én is de szerintem nem. Multkor Bagdadot fürkészerintem, mert állítólag volt vele valami gond, hogy túlságosan látszanak a katonai bázisok... Nem találtam 1-et sem :Sír:

Szasz Fules vagyok.

 

Pedig lathato,csak nem a Baghdad-i.Ugyan meg nem neztem meg,de egy-ket bazis lathato.De szeretnek meg anyit megtudni hogy miert van az hogy peldaul az Arkad-rs az Ors-nel ra tudok kozeliteni,de Komaromot meg se nyitja.Es nem mindig tisztul ki a kep???

Elolre is koszonom valaszodat.Ha tudsz benne segiteni.

 

Ui.:fulesman_@hotmail.com Massanger.

 

Kelt: 2005 Iraq

Link to comment
Share on other sites

hope

Csak azok a települések látszanak részletesen, amelyekrõl nagyobb felbontású felvételek készültek anno. Érdekes, hogy míg pl. csongrád nagyon szépen megvan, addig pl. pécs csak egy paca. Lehet, hogy Keletrõl Nyugatra haladtak, aztán félbe maradt? vagy azt hitték, h a Dunától Keletre már Ukrajna/Románi (Oroszország??) van?

Link to comment
Share on other sites

google

Pécs tényleg tragikus, és Gyõr is, ellenben Veszprém nagyon szépen megvan. Magyarul semmi koncepció nincs. :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

@hope

 

Érdekes, Pécs, Csongrás megvan, de pl: Kecskemét az csak egy paca, ez vajon miért van.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nincs ott valami katonai reptér, vagy mi?

Link to comment
Share on other sites

Adani

De van! Sõt az ottani reptér a légvédelem központja, itt vannak a készültséget adó MiG-ek, lehet, hogy azért van elhomályosítva?

Link to comment
Share on other sites

google

Érdekes, Taszár meg az egyik legjobban kidolgozott falu :D

(vagy kisváros? :upsz: )

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Jó, de onnan már elmenetk az amerikaiak. :)

Link to comment
Share on other sites

google

De nem három évvel ezelõtt. ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Szerintetek van jogom arra, hogy egy Google Earth-bõl elmentett képet felhasználjak illusztrációként egy weboldalon?

Használhatod. Abban az esetben, ha rajta van a Google Earth felirat!

 

De kár, hogy lemaradtam errõl a topikról, pedig nagy GE felhasználó vagyok. Naponta böngészem. Próbálom a programot úgy "feltörni", hogy a cache mérete nagyobb lehessen 2GB-nál. Mert folyton tele van. :( (Ötlet erre?)

 

Sok kiegészítõt le szoktam hozzá tölteni. Az Oktoberfestes tetszett... :D Meg a Rita hurrikán figyelemmel kísérése is nagyon jóra sikerült! Fõleg azért, mert még mindig mûködik és az újabb hurrikánokat is jelzi.

 

Egyébként sok létesítményt azért sem láthattok, mert némely felvételek nagyon régiek!

 

Megtaláltam a csernobili atomerõmûvet, de ott sem igazán éles a kép. Nem tudtok esetleg ilyen kiegészítõt hozzá?

 

Ajánlom különben, hogy folyton frissítsétek a programot, mert a legutóbbi verzióba is rengeteg új város tiszta felvételét is betették. Többek közt kiemelném Bécset!

 

A városnevek teljesen hibásan vannak beírva és a keresõ katasztrófálisan mûködik benne. Az útvonaltervezõje gyermeteg (reméljük, hogy csak még az). A különbözõ helyek pedig nem direkt homályosak! Folyamatosan dolgozzák fel õket! Minden meg fog jelenni, de idõ kell nekik. Az csupán a véletlen mûve, hogy még nem látszik tisztán pl. Kecskemét. Majd fog.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

google
Folyamatosan dolgozzák fel õket!

Ennek nagyon örülök, mert azt hittem, meghúztak egy határt, amin kívüli területekkel nem foglalkoznak.

Bár lassan aktuális lesz frissíteni is a már meglévõket. :D

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Egy egyszerû kérdésem lenne.

 

Mért nem megy a GE Windows Server 2003 alatt.

A következõ hibaüzivel lép ki:

 

Az alkalmazás inicializálása nem megfelelõ (0xc0000142). Az alkalmazás befelyezéséhez kattincson az OK gombra.

 

El sem indul. Próbáltam a Dx-eset meg az Open GL-set is. Az sem megy.

A kompatibilitást is próbáltam, akkor sem indul.

Lehet, hogy egyszerûen csak nem megy?

Link to comment
Share on other sites

google
Operating system: Windows 2000, Windows XP

 

Úgy néz ki, nem támogatja!

Próbáltam Win98-on is, azon sem ment!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintetek én min használom? :huh: Simán mûködik minden gépemen Server 2003 alatt. :ötlet: Ennél a hibaüzenetnél más a probléma. Nem ártana minden alaplapi drivert feltelepíteni. (De ezt már a másik topikban is írtam.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...